abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_27316348
Iemand wel eens boeken van Hans ten Dam gelezen? (zie : http://www.tasso.nl/tendam.htm )

Ik heb ' Reïncarnatie: Denkbeelden en Ervaringen.' gelezen: , het is echt een juweeltje op dit gebied. Hij behandelt op een wetenschappelijk niveau zeer veel verschillende theorien omtrent reincarnatie, de verschillende denkbeelden binnen religies, en veel (grootschalige) onderzoeken die hiernaar zijn gedaan (o.m. Stevenson). Hoewel hij misschien niet geheel objectief tegen de materie aankijkt als reincarnatiethereapeut, heb ik wel een zeer goed beeld gekregen van het wat en hoe van reincarnatie. Ook vragen als wanneer een ziel zich in een lichaam vestigt, hoe plaatsgebonden een reincarnatie is, hoeveel tijd er verstrijkt voor reincarnatie etc etc. worden allemaal behandelt en ondersteunt d.m.v. onderzoek, voorbeelden, zijn eigen ervaring en analyse.
Dit boek is vroeger ook verschenen onder de titel 'Ring van Licht' (volgens mij in 2 delen), en veel bibliotheken hebben ze volgens mij wel liggen. Het is wel een vrij dikke pil (bijna 500 bladzijdes), maar zeker de moeite waard voor de geinteresseerde.

Heeft iemand wel eens andere boeken van hem gelezen?
pi_27320095
Dat boek 'ring van licht' heb ik wel es gelezen idd (weet alleen niet meer of ik toen ook alles heb gelezen). Idd een vrije dikke pil.
Volgens mij idd wel heel veel in beschreven enzo maar ik heb dat boek gelezen toen ik een jaar of 12, 13, 14 was dus kan me nu niet meer echt herinneren. Maar mn eigen ideeen over reincarnatie komen wel voor een deel ook door dat boek denk ik.
  vrijdag 3 juni 2005 @ 20:59:42 #103
34156 Mirage
Smile !!!
pi_27619636
quote:
Op zaterdag 14 mei 2005 11:55 schreef iteejer het volgende:
Mirage, dit collectieve leven van jou, zit daar ook al het leven in? Dus ook van planten en dieren? Een soort van kosmisch leven, dat zichzelf kan nestelen in biochemische structuren zoals planten dieren en mensen?
(Zou zich dat ook ooit in een kunstmatig iets kunnen nestelen, bv in een machine?)
Beetje laat, maar ja.

Dat "'één" nestelt zich zoals ik het zie ook in planten en dieren.
In de vorm van een plant zal het alleen "ervaren".
Niet bewust, maar het pikt wel zaken op waar en zal er ook (al dan niet zichtbaar) op reageren. Dit reageren en ervaren doet het niet bewust, want zoals we denk ik allemaal wel als feit beschouwen... een plant denkt niet.
Voorbeeldje:
In het dorp waar ik geboren ben woont een vrouw (geen idee of ze nog leeft, want toen ik kind was was zij al op leeftijd). Deze vrouw had een tuin en je gelooft het werkelijk niet tot je het met eigen ogen ziet, de soorten en hoeveelheid bloemen die daar zelfs in de winter! nog bloeiden.
Zij werd in het dorp "het kruiden heksje genoemd" en eigenlijk vonden de meeste mensen haar maar "eng" en raar. Kinderen opgestookt door ouders joelden daar af en toe al zitten op hun fiets voor haar huis. ( tjsa, het is en blijft een dorp )
Het was bekend dat zij o.a. met haar planten praatte en ze vol overgave verzorgde.

In dit voorbeeld reageerde de planten ( zoals ik het zie ) zichtbaar. Ze zullen heus niet gedacht hebben "wat een lieve dame" of de liefde bewust voelen, maar ze reageerden hier wél op.
Zet een kind in een kamer waar net een ontzettende ruzie is geweest. Het kind dénkt nog niet op het niveau als grotere kinderen/ volwassenen dat doen. Het beredeneert niet, het ervaart alleen. Dat kind zal zich somber/ onbehaaglijk voelen.. dat wordt ervaren door dat deeltje.. het weet niet waarom.. her doet er niets mee.... het denkt er zelfs niet over na. Het ervaart... en het is dus weer een ervaring dat toegevoegd wordt aan het één.
Het deeltje dan het één dat in de huid van de plant is gekropen dénkt niets.. maar het één zelf zal wel via het deeltje het positieve voelen.. het is immers gelinkt.. omdat het één is.
Wat weer als gevolg heeft dat het één en dus de stukjes van het één (die al in b.v. een mens zitten ) allemaal een stukje positiever wordt.

Wat ik hier nog aan toe wil voegen.
Het deeltje dat zich in de plant genesteld had ( en dus het één zelf), zal in een volgend "leven" als bijvoorbeeld mens zich de tuin niet herinneren waar het in stond.
Een plant heeft geen ogen.. er worden dus geen beelden gelinkt aan de ervaringen. (zoals bij een deeltje dat in een mens zit misschien wel wordt gedaan )

Of het zich ook in een computer kan nestelen ? Dat weet ik niet...
een heel moeilijke vraag. Ik denk niet dat dat standaard het geval is.. welke waarden ik gebruik om deze grens te trekken weet ik niet.
Ik als jong meisje wel hele conversaties met mijn fiets, en vaak had het ook het gewenste effect, maar dit kan een vorm van zelfhersenspoeling ( moed inpraten ) zijn.. misschien zelfs uitreiken naar de elementen ( wind bv ) en daar de fiets als visualisatie voor gebruikende.
Uitleg: Ik had astmatische bronchitis (overheen gegroeid ).
Dorpje.. school is niet om de hoek... de wind heeft alle kans om goed te waaien zonder dat het geblokt wordt door huizen/flats etc..
Soms was ik halverwege school en had ik het idee dat ik het niet zou halen. Ik dacht dan dingen als "kom op fiets.. nog even... met de wens dat de trappers minder zwaar draaiden." Hele verhalen had ik tegen die fiets... en vaak was het zo dat ik het gevoel had dát het fietsen dan ook evne minder zwaar ging.. soms ging de wind even liggen of kreeg ik juist ineens een duw in mijn rug.

Nu weet ik best dat dit echt iets is voor een kind en haar fantasie. Het kwam gewoon in gedachten op toen ik je vraag las m.b.t. kunstmatige zaken.
quote:
En, tweede punt, wat denk je van de stelling dat we 'goed' moeten doen in dit leven om zo het totale leven langzaamaan 'schoon te spoelen', beter te maken?
Helemaal mee eens.. alleen het woordje "moet" stoort mij eraan. Ik ben namelijk van mening dat er niemand "is" die algemeen geldende verplichtingen/ eisen aan ons op heeft gelegd of probeert te leggen zoals bijvoorbeeld een Christelijke God.

Toen wij nog één waren en geen "uitstapjes" maakten naar bijvoorbeeld een mensen lichaam ( en dus tijdelijk ons niet bewust laten zijn van de rest van het één, maar als een zogenaamd onafhankelijk stuk één fungeren ), is de balans verstoort.
Zie het maar als een weegschaal waar links rode gewichtjes en rechts blauwe op staan.
Samen zijn ze in balans (noem het paars). Als één van de rode op stap gaat en het contact met de groep gewichtjes.., of het "paars" beter gezegd, verbreekt, dan is het alleen rood.
Overal waar hij zich neer laat ploffen als hij rond hupt op de keuken tafel krijg je rode afdrukken.
Er komt nu dus veel meer rood dan blauw.
En aan de andere kant gaan 2 blauwe op stap... deze maken blauwe afdrukken.
Ergens anders gaat een rode én een blauwe ( of voor mijn part een halve rode en een halve blauwe ) op stap.. deze maken paarse stapjes.. perfect in balans.

Zie alle gewichtjes ( en de afdrukken ) weer even als het één en je ziet dat als je ze samenvoegt de kleur niet meer correct paars is.. de kleur neigt nu meer naar het blauw.


Ik denk dus dat we ons weer meer bewust moeten raken van de link tussen ons en anderen en het (voor mij ) feit dat wij één zijn. Dan denk ik dat we weer "in balans" kunnen raken.




[ Bericht 0% gewijzigd door Mirage op 03-06-2005 21:15:20 ]
Men occasionally stumble over the truth, but most of them pick themselves up and hurry off as if nothing ever happened.
Sir Winston Churchill
  dinsdag 7 juni 2005 @ 20:08:48 #104
34156 Mirage
Smile !!!
pi_27719476
quote:
Op vrijdag 13 mei 2005 09:29 schreef Enyalius het volgende:
kunt er niet op lezen. vind die info op het astrale vlak. ga op reis zou ik zeggen.

trouwens wat betreft dodenherdenken. doodgaan is niet traumatisch maar zielen gaan verder. en door hun oude naam te gebruiken roep je ze weer op en haal je ze weer trug voor een tijdje. dit kan traumatisch ervaren worden door de individu met een ziel die op zo'n plakaat opgelezen word. omdat die ziel dus weer even op reis gaat naar die plek omdat ie geroepen werd door zo'n malloot die niet es weet dat ie het doet. daarom moeten in mijn opinie...NOOIT namen hardop opgelezen worden bij een dodenherdenking, zelfs niet eens stil gelezen worden door een begaafd persoon.
Persoonlijk vind ik dit een beetje te ver gaan.
Ik denk wel dat als je hart en geest op dat moment ( bij een herdenking bv) uitgaat naar betreffende persoon en dat zijn "ziel" dit ervaart, maar ik denk niet dat de "ziel" op commando terug getrokken wordt door deze mensen.

Als ik het goed begrijp komt mijn opa (overleden) verplicht in het hier en nu in mijn woonkamer als ik een kaarsje brandt en hem hardop toespreek ?
Wat gebeurd er dan als ik het hier doe, mijn moeder vanuit Spanje en mijn zus in Rusland een kaarsje gaat branden ?

Ik ben heel geïnteresserd in hoe je dit precies bedoeld.
Men occasionally stumble over the truth, but most of them pick themselves up and hurry off as if nothing ever happened.
Sir Winston Churchill
  donderdag 9 juni 2005 @ 10:29:13 #105
102993 Enyalius
Keeper of Knowledge
pi_27767195
gaat niet zo ver als je denkt. als je begaafd bent en bewust iemand bij de volle naam opnoemd komt die ziel al naar voren.

als die ziel nog niet gereincarneerd is is er geen probleem. dan komt ie gewoon zonder complicaties.
als die ziel al wel gereincarneerd is dan kan er een probleem optreden. niet drastisch, maar wel een die ongemak veroorzaakt. de persoon waar die ziel in zit zal lichte pijn kunnen voelen in zijn lichaam.

Als jij je opa oproept komt ie. als meerdere hem tegelijk aanroepen komt ie daar ook. hoe kan dat? simpel. op het Astrale werkt plaats en tijd heel anders, het ligt allemaal stuk toegangelijker naast elkaar. en het gaat over aanroepen, niet kaarsje branden.

simpel voorbeeld. een paar weken trug is mijn tante getrouwd. ze deden dit in het gemeente huis. daar las de beambte een brief voor waarin de volledige naam, inclusief tussen namen, van mijn dode oma werd vermeld. schijnbaar was deze beambte begaafd want niet al teveel later kwam mijn oma binnen. ik zag haar letterlijk en mijn stiefmoeder voelde alleen dat er iets binnenkwam, maar wist niet wat.

nu doe dit es ff op een grotere schaal zoals een dode herdenking van 5mei en we hebben een klein probleempje met de lading zielen die opeens te voorschijn gaan komen een en een reeks nieuwe mensen waar die ziel in gereincarneerd is die opeens last hebben van allerlei ongemakken die dag.

maar er komt inderdaad een tijd dat de meeste zielen er voor kiezen niet meer te antwoorden. daarom is de opkomst van zielen tijdens de herdenkingen al een stuk minder dan een paar jaar trug. verplicht opkomen als hun naam geroepen wordt...nee verplicht zijn ze niet. maar ze doen het wel meestal
Human beings, by changing the inner attitudes of their minds, can change the outer aspects of their lives.
William James (1842 - 1910)
pi_27767320
quote:
Op donderdag 9 juni 2005 10:29 schreef Enyalius het volgende:
als je begaafd bent en bewust iemand bij de volle naam opnoemd komt die ziel al naar voren.
quote:
schijnbaar was deze beambte begaafd
quote:
nu doe dit es ff op een grotere schaal zoals een dode herdenking van 5mei en we hebben een klein probleempje
Als we even deze theorie van jou volgen, zou er dus niets aan de hand hoeven zijn op 5 mei.

Want wie zegt dat die personen die de namen opnoemen begaafd zijn? En wie zegt dat ze bewust die namen opnoemen? Een naam zeggen is nog iets anders dan er echt bewust je erop concentreren.
Oi!
Op maandag 5 april 2004 21:27 schreef Lorax het volgende:
Ik had die kop van SC wel willen zien toen MUUS 'm in z'n bek scheet
  donderdag 9 juni 2005 @ 10:38:30 #107
102993 Enyalius
Keeper of Knowledge
pi_27767490
tegenwoordig is bijna iedereen begaafd. of mensen het accepteren en er open voor staan is wat anders. maar ze zijn wel degelijk begaafd en kunnen meer dan ze denken. je hebt de "slapers" en de "wakkere". de slapers zijn begaafd maar ontkennen het en willen er niks van weten. OF ze weten dat er meer is maar doen er verder niks mee. de wakkere daar en tegen zijn bewust dat ze begaafd zijn en doen er ook iets mee.

de mensen die de namen oplezen lezen het met iets meer intentie voor dan simpel weg opblaten wat er staat. dit doen ze om enigzins respectvol te zijn en dat is al voldoende qua intentie.
Human beings, by changing the inner attitudes of their minds, can change the outer aspects of their lives.
William James (1842 - 1910)
  donderdag 9 juni 2005 @ 17:09:03 #108
91333 displission
||stockpile wierrook || +30 :)
pi_27779574
Ik zal een voorbeeld noemen en dit is best wel persoonlijk dus val me er niet op aan, kijk alleen wat je ermee wilt doen. Ik schrijf een zin op kijk jij maar(1 ieder mag kijken wat ie er van vind):

ik val diep, kom eruit, recover en stijg. Ik val dieper, ik kom eruit en ik stijg verder, ik val het diepst, ik denk ik om eruit en ik groei dmv. positiviteit te waarborgen.

Wat ik hiermee bedoel is het volgende. A mistake can lead to ur advance. De meeste mensen willen allemaal perfect zijn, als we vallen zien we dat meestal in de normale realitiet als iets totaal onperfects, we zijn uit de running en kunnen wel janken. Als daarna een eventuele depressie volgt, of hoe je het ook wilt noemen en mensen helpen je weer overeind zie je de eigenlijke perfectie van het leven langzaam maar zeker in. Zo moet je dus kunnen accepteren en kunnen incaseren. En wat ik zo mooi vind en waar ik me helemaal in kan vinden is dat enyalius(ken je niet by the way zegt:) volg je gevoel en probeer te accepteren hoe dingen gaan. Probeer op een gegeven moment ook terug te kijken, maar durf ook vooruit te kijken. Houdt vast aan je fouten en leer ervan..zodoende komen er dagen dat het tegenzit en nog erger wordt. Sleep jezelf uit deze negativiteit en houdt aan dan vast aan het positieve of probeer de lijn op een bepaald niveau vast te houden om weer tot rust te komen. Wees wakker in je eigen wereld..Luister met al je oren open en help je medemens met je kennis die je hebt. Er is niks mooiers dan dat..! Iets wat jij wilt voor een ander(de ander heeft het bijv. hard nodig) kun jij hartstikke goed geven! Zo dat wilde ik kwijt in dit topic..

* displission hoopt dat jullie er wat aan hebben
een heks zorgt altijd voor een goede zak appels..twee groene en een bruine..zorg er als heks voor dat er een mooie rode in het midden legt en dat deze als eerste wordt gepakt omdat hij er smakelijk uitziet..Sluit het gesprek af met: eet smakelijk
  donderdag 9 juni 2005 @ 19:00:11 #109
102993 Enyalius
Keeper of Knowledge
pi_27782370
goed verwoord trouwens. je kunt geen vooruit gang boeken zonder je nederlagen te erkennen
Human beings, by changing the inner attitudes of their minds, can change the outer aspects of their lives.
William James (1842 - 1910)
  vrijdag 17 juni 2005 @ 11:54:02 #110
34156 Mirage
Smile !!!
pi_28011857
quote:
Op donderdag 9 juni 2005 17:09 schreef displission het volgende:
Ik zal een voorbeeld noemen en dit is best wel persoonlijk dus val me er niet op aan, kijk alleen wat je ermee wilt doen. Ik schrijf een zin op kijk jij maar(1 ieder mag kijken wat ie er van vind):

ik val diep, kom eruit, recover en stijg. Ik val dieper, ik kom eruit en ik stijg verder, ik val het diepst, ik denk ik om eruit en ik groei dmv. positiviteit te waarborgen.

Wat ik hiermee bedoel is het volgende. A mistake can lead to ur advance. De meeste mensen willen allemaal perfect zijn, als we vallen zien we dat meestal in de normale realitiet als iets totaal onperfects, we zijn uit de running en kunnen wel janken. Als daarna een eventuele depressie volgt, of hoe je het ook wilt noemen en mensen helpen je weer overeind zie je de eigenlijke perfectie van het leven langzaam maar zeker in. Zo moet je dus kunnen accepteren en kunnen incaseren. En wat ik zo mooi vind en waar ik me helemaal in kan vinden is dat enyalius(ken je niet by the way zegt:) volg je gevoel en probeer te accepteren hoe dingen gaan. Probeer op een gegeven moment ook terug te kijken, maar durf ook vooruit te kijken. Houdt vast aan je fouten en leer ervan..zodoende komen er dagen dat het tegenzit en nog erger wordt. Sleep jezelf uit deze negativiteit en houdt aan dan vast aan het positieve of probeer de lijn op een bepaald niveau vast te houden om weer tot rust te komen. Wees wakker in je eigen wereld..Luister met al je oren open en help je medemens met je kennis die je hebt. Er is niks mooiers dan dat..! Iets wat jij wilt voor een ander(de ander heeft het bijv. hard nodig) kun jij hartstikke goed geven! Zo dat wilde ik kwijt in dit topic..

* displission hoopt dat jullie er wat aan hebben
mooie post hoor !
Met erg veel voor mij geldende waarheden.
Men occasionally stumble over the truth, but most of them pick themselves up and hurry off as if nothing ever happened.
Sir Winston Churchill
pi_28014069
quote:
Op donderdag 9 juni 2005 17:09 schreef displission het volgende:
Ik zal een voorbeeld noemen en dit is best wel persoonlijk dus val me er niet op aan, kijk alleen wat je ermee wilt doen. Ik schrijf een zin op kijk jij maar(1 ieder mag kijken wat ie er van vind):

ik val diep, kom eruit, recover en stijg. Ik val dieper, ik kom eruit en ik stijg verder, ik val het diepst, ik denk ik om eruit en ik groei dmv. positiviteit te waarborgen.

Wat ik hiermee bedoel is het volgende. A mistake can lead to ur advance. De meeste mensen willen allemaal perfect zijn, als we vallen zien we dat meestal in de normale realitiet als iets totaal onperfects, we zijn uit de running en kunnen wel janken. Als daarna een eventuele depressie volgt, of hoe je het ook wilt noemen en mensen helpen je weer overeind zie je de eigenlijke perfectie van het leven langzaam maar zeker in. Zo moet je dus kunnen accepteren en kunnen incaseren. En wat ik zo mooi vind en waar ik me helemaal in kan vinden is dat enyalius(ken je niet by the way zegt:) volg je gevoel en probeer te accepteren hoe dingen gaan. Probeer op een gegeven moment ook terug te kijken, maar durf ook vooruit te kijken. Houdt vast aan je fouten en leer ervan..zodoende komen er dagen dat het tegenzit en nog erger wordt. Sleep jezelf uit deze negativiteit en houdt aan dan vast aan het positieve of probeer de lijn op een bepaald niveau vast te houden om weer tot rust te komen. Wees wakker in je eigen wereld..Luister met al je oren open en help je medemens met je kennis die je hebt. Er is niks mooiers dan dat..! Iets wat jij wilt voor een ander(de ander heeft het bijv. hard nodig) kun jij hartstikke goed geven! Zo dat wilde ik kwijt in dit topic..

* displission hoopt dat jullie er wat aan hebben
Inderdaad, mooi gezegd jongen...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')