tsja 12 is gewoon te hoog noor Nederland. Doe dan 6 of 8 als je lang erin gaat.quote:Op zondag 19 juni 2005 18:21 schreef MaRySe het volgende:
[..]
5 uur in de zon gelegen vanaf half 1.. Factor 12.. Nu een klein beetje roze in m'n gezicht.
Het duurt echt eeuwig voordat er kleur komt..
Je hebt van die mensen die meteen rood zijn. Of meteen bruin.
Het laat UVA-straling door waarvan inmiddels bekend is dat het net zo schadelijk is als UVB-straling. Dat wil onder andere zeggen vroegtijdige huidveroudering omdat UVA-stralen dieper doordringen in de huid en de kans op huidkanker.quote:Op maandag 20 juni 2005 22:50 schreef Cis het volgende:
[..]
Anyways: een aantal pagina's las ik wat negatiefs over P20 en de doorlating van UVA straling. In hoeverre is P20 nu gevaarlijk? Wat zijn de gevolgen? Ik heb het vorig jaar op Kreta gebruikt voor 10 dagen en dat ging eigenlijk perfect. Geen enkel rood vlekje!
quote:PABA blijkt als filter ook niet helemaal veilig te zijn, dus rede genoeg om P20 niet te kopen/gebruiken.
Dat kun je niet zomaar zeggen. Voor jou is 6 of 8 misschien goed, maar niet iedereen heeft dezelfde huid..voor sommige mensen werkt alleen factor 60, voor sommigen werkt factor 2 alquote:Op dinsdag 21 juni 2005 09:51 schreef snowqueen911 het volgende:
[..]
tsja 12 is gewoon te hoog noor Nederland. Doe dan 6 of 8 als je lang erin gaat.
Ik baal er wel flink van. Ik heb het vorig jaar op Kreta gebruikt voor 10 dagen en dat ging goed. Dit jaar ga ik dus toch maar iets anders zoeken. Beetje flauw trouwens dat er op heel weinig sites wordt gewaarschuwd. Als ik dit vorig jaar had geweten, had ik sowieso wat anders gebruiktquote:Op dinsdag 21 juni 2005 10:09 schreef schatje het volgende:
[..]
Het laat UVA-straling door waarvan inmiddels bekend is dat het net zo schadelijk is als UVB-straling. Dat wil onder andere zeggen vroegtijdige huidveroudering omdat UVA-stralen dieper doordringen in de huid en de kans op huidkanker.
UVB-straling is voornamelijk verantwoordelijk voor het verbranden van de huid. Als je je enkel daartegen beschermt klopt het dat je geen enkel rood vlekje krijgt. De gevolgen van UVA-straling merk je dan wel op lange termijn. Sterk af te raden.
Verder, zoals Mexoryl al zei:
[..]
Misschien dat Ultrasun dan wel iets voor je is.quote:Op dinsdag 21 juni 2005 11:18 schreef Cis het volgende:
[..]
Kortom: nu wat anders zoeken, dat mijn huid goed beschermt. Dat p20 was nog relatief goedkoop. Mijn huid is vrij gevoelig en ik krijg snel zonne-uitslag. P20 veroorzaakte geen irritatie bij mij
Weet je toevallig ook of die UltraSun op olie-basis is (zoals P20) of dat het zo'n smerig zalfje is, zoals reguliere zonnebrandsmeersel?quote:Op dinsdag 21 juni 2005 11:43 schreef schatje het volgende:
[..]
Misschien dat Ultrasun dan wel iets voor je is.
[afbeelding]
Is te koop bij de Etos en ik heb het ook bij de apotheek gezien. Bij de laatste verkopen ze ook zonneproducten van Vichy en RoC.
"Werken" as in bruin worden werkt factor 60 niet, want dat laat gewoon praktisch niks door.quote:Op dinsdag 21 juni 2005 10:50 schreef miki het volgende:
[..]
Dat kun je niet zomaar zeggen. Voor jou is 6 of 8 misschien goed, maar niet iedereen heeft dezelfde huid..voor sommige mensen werkt alleen factor 60, voor sommigen werkt factor 2 al
Hahahaha.. Jij was ZOOOO erg verbrandquote:Op dinsdag 21 juni 2005 09:51 schreef snowqueen911 het volgende:
[..]
tsja 12 is gewoon te hoog noor Nederland. Doe dan 6 of 8 als je lang erin gaat.
Juistquote:Op dinsdag 21 juni 2005 13:15 schreef P-Style het volgende:
[..]
Kortom: Iedereen heeft een andere huid en er valt gewoon niks zinnigs over te zeggen!
Die factor betekent niet dat je voor een bepaalde tijd resistent bent tegen de zon. Het betekent dat er MINDER UV-straling je huid bereikt.quote:Op dinsdag 21 juni 2005 23:10 schreef Kyara het volgende:
Ik snap die factor hoogte sowieso niet zo goed. Met een lagere factor ben je minder lang beschermd, nou dan smeer je je toch wat vaker in denk ik dan. Maar zo werkt het blijkbaar ook weer niet.
Las laatst ergens dat je minimaal factor 10 moest gebruiken. Ik pak -als ik echt ga bakken in de zon- altijd factor 8 en dat vind ik hoog genoeg eigenlijk...
aii aii.. wat dat betreft zou je nog liever helemaal niet zonnen iddquote:Op dinsdag 21 juni 2005 23:10 schreef Cis het volgende:
Ik kan sinds zaterdag wel 1 ding zeggen: zorg dat je nooit verbrand. Iig niet heel erg!
Ik ben zaterdag enorm verbrand op de schouders en rug en het doet nog steeds zeer pijn. Op mijn linkerschouder zitten nog steeds blaasjes van 0,3-0,5 cm diameter, en alles wat ik aantrek doet pijn. Tshirts snijden in mijn verbrande nek en hals
Als ik dit had geweten zaterdag, was ik nooit naar buiten gegaan![]()
Gelukkig doet het iets minder pijn nu, maar ik kan nog steeds niet normaal douchen, normale kleding aan... en ik smeer me nog steeds 3 a 4 keer per dag in met Aftersun om die droge huid maar soepel te houden![]()
Bij mij werkt factor 4 tm 8 prima, mits ik niet op zonvakantie ben, dan gebruik ik meestal 12. Verbranden doe ik dan niet, maar snel bruin worden ook niet. Dat gaat heel sloom.quote:Op dinsdag 21 juni 2005 10:50 schreef miki het volgende:
[..]
Dat kun je niet zomaar zeggen. Voor jou is 6 of 8 misschien goed, maar niet iedereen heeft dezelfde huid..voor sommige mensen werkt alleen factor 60, voor sommigen werkt factor 2 al
Tering en niet zo'n klein beetje ook!quote:Op woensdag 22 juni 2005 20:01 schreef MaRySe het volgende:
Voor het eerst verbrand in 5 jaar
[afbeelding]
quote:Op woensdag 22 juni 2005 20:01 schreef MaRySe het volgende:
Voor het eerst verbrand in 5 jaar
[afbeelding]
Ja stom he ! Gister had ik niet eens zonnebrand op en van 1 tot 8 buiten.. Nu had ik me constant ingesmeerd met factor 12.. En verbrandquote:Op woensdag 22 juni 2005 20:07 schreef Thermo het volgende:
[..]
En gisteren was je in 7 uur zon nog niet eens een tikkeltje bruiner?![]()
Het doet niet eens echt heel pijn..quote:Op woensdag 22 juni 2005 20:04 schreef zijle het volgende:
[..]
Tering en niet zo'n klein beetje ook!Dat wordt op je buik liggen vanavond
Tenzij de voorkant net zo erg verbrand isquote:Op woensdag 22 juni 2005 20:04 schreef zijle het volgende:
[..]
Tering en niet zo'n klein beetje ook!Dat wordt op je buik liggen vanavond
Nee alleen m'n rug is een "beetje" roodquote:Op woensdag 22 juni 2005 20:21 schreef Virus.NL het volgende:
[..]
Tenzij de voorkant net zo erg verbrand is
mooi rood is niet lelijkquote:Op woensdag 22 juni 2005 20:45 schreef MaRySe het volgende:
[..]
Nee alleen m'n rug is een "beetje" rood
Mijn billen zijn rood...quote:
Aloë véra helpt goed tegen een verbrande huid.quote:Op woensdag 22 juni 2005 20:01 schreef MaRySe het volgende:
Voor het eerst verbrand in 5 jaar
[afbeelding]
bronquote:'Strandtentjes compleet nutteloos tegen felle zon'
LONDEN - Strandtentjes die kinderen zouden moeten beschermen tegen fel zonlicht, zijn over het algemeen volslagen nutteloos. Dat blijkt uit Brits wetenschappelijk onderzoek waarover dagblad The Times woensdag berichtte.
De populaire tentjes moeten evenveel schadelijke uv-straling tegenhouden als zonnebrandcrème met een beschermingsfactor van factor 40. Van de elf geteste tentjes op de Britse markt voldeed er slechts een aan deze Europese norm.
Ook kinderkleding blijkt lang niet de bescherming te geven tegen de zon die fabrikanten beloven. De aanbevolen beschermingsfactor is ook hier 40, hoewel dat geen wettelijke norm is. Veel t-shirts komen niet verder dan factor 7. Als ze nat worden of versleten zijn, daalt dat zelfs tot 4.
Blootstelling aan te veel uv-straling kan huidkanker veroorzaken. Onderzoek heeft uitgewezen dat kinderen die verbranden door de zon, de helft meer risico lopen later in hun leven deze ziekte te ontwikkelen.
Bwaaah en jij de hele tijd zeggen van "mwaaah uren in de zon en ik verkleur helemaal niet!"quote:Op woensdag 22 juni 2005 20:01 schreef MaRySe het volgende:
Voor het eerst verbrand in 5 jaar
[afbeelding]
Dit is dus de eerste keer dat ik me kan herinneren dat ik verbrand benquote:Op woensdag 22 juni 2005 22:36 schreef Varr het volgende:
[..]
Bwaaah en jij de hele tijd zeggen van "mwaaah uren in de zon en ik verkleur helemaal niet!"
Wat een verschil zeg tussen dat witte stukje en de rest, niettemin...
Die krijg je in 1 middag ws. niet meer wegquote:Op woensdag 22 juni 2005 23:58 schreef MaRySe het volgende:
Morgen maar zonder bikini in de tuin, die witte vlekken
Ze zeggen dat je op ernstig verbrande vlekken "meer" haargroei kan krijgen, omdat de huid zo is aangetast...quote:Op woensdag 22 juni 2005 20:01 schreef MaRySe het volgende:
Voor het eerst verbrand in 5 jaar
[afbeelding]
Het is iets te rood vergeleken met het echt, het is nu alweer bijna weg ook..quote:Op donderdag 23 juni 2005 09:45 schreef Cis het volgende:
[..]
Ze zeggen dat je op ernstig verbrande vlekken "meer" haargroei kan krijgen, omdat de huid zo is aangetast...
quote:Op woensdag 22 juni 2005 20:01 schreef MaRySe het volgende:
Voor het eerst verbrand in 5 jaar
[afbeelding]
Is dat serieus?quote:Op donderdag 23 juni 2005 09:45 schreef Cis het volgende:
[..]
Ze zeggen dat je op ernstig verbrande vlekken "meer" haargroei kan krijgen, omdat de huid zo is aangetast...
Ik las het ergens op een site dat er op verbrande plekken meer haargroei kan ontstaan.quote:Op donderdag 23 juni 2005 12:31 schreef Molluck het volgende:
[..]
Is dat serieus?
Mijn borst en rug zijn vroeger echt heel vaak heel ernstig verbrand...borsthaar ok, maar rughaar![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |