is dat nou lekker, zo'n knoor vie?quote:Op zaterdag 9 april 2005 15:50 schreef het_fokschaap het volgende:
net m'n knorr Vie naar binnen gewerkt, nu nog even een senseootje met koffieroom
het is niet m'n favoriete drankje ofzo, maar het werkt wel als placebo voor je fruit en groente behoeftequote:
Goed zoquote:Op zaterdag 9 april 2005 15:54 schreef het_fokschaap het volgende:
ik heb mezelf verwend. ik heb er een dubbele portie van gemaakt !
en ik heb nog wat paasei over
Ik ga dat spul ook eens proberen, is het duur?quote:Op zaterdag 9 april 2005 15:50 schreef het_fokschaap het volgende:
net m'n knorr Vie naar binnen gewerkt,
geen ideequote:Op zaterdag 9 april 2005 16:03 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Ik ga dat spul ook eens proberen, is het duur?
Kortom, jij hebt genoeg geld om je niet druk te hoeven maken over de vraag wat iets kost.quote:
in ieder geval genoeg geld om me niet druk te maken over de prijs van Knorr Viequote:Op zaterdag 9 april 2005 16:12 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Kortom, jij hebt genoeg geld om je niet druk te hoeven maken over de vraag wat iets kost.
ik voel me niet te goed voor een Wiener Schnitzelquote:Dan dus ook geen Wiener Schnitzel.
quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:17 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
Ik had gisteren bij de Lidl mandarijnensap gekocht, maar het smaakt gewoon naar sinaasappelsap.
Wiener Schnitzles zijn ok!quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:17 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
in ieder geval genoeg geld om me niet druk te maken over de prijs van Knorr Vie
[..]
ik voel me niet te goed voor een Wiener Schnitzel![]()
Predikaat 'Nederlander onvriendelijk bedrijf' voor Lidlquote:Op zaterdag 9 april 2005 16:19 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
Ja, wat is er mis met de Lidl? Ik ben niet zo rijk dat ik maar gewoon naar de Albert Heijn kan.
quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:21 schreef het_fokschaap het volgende:
Predikaat 'Nederlander onvriendelijk bedrijf' voor Lidl
Lupa, wat een interessant verhaal! Heb het met fascinatie gelezen. Moet een hele ervaring geweest zijn omdat op een toch al jonge leeftijd mee te maken. Respect dat je dit persoonlijke verhaal zo wilt delenquote:Op zaterdag 9 april 2005 12:08 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Mijn ervaringen in ISKCON, aka 'de Hare Krishna-beweging'
en hebben ze ook Knorr Vie ?quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:22 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Mijn plaatselijke Lidl is erg vriendelijk voor mij en mijn portemonnee. En doorgaans zijn hun producten van zeer goede kwaliteit.
Mooi dat je het leuk vond om te lezen.quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:23 schreef Geartsjuh het volgende:
Lupa, wat een interessant verhaal! Heb het met fascinatie gelezen. Moet een hele ervaring geweest zijn omdat op een toch al jonge leeftijd mee te maken. Respect dat je dit persoonlijke verhaal zo wilt delen.
Nee, wel groentesap en probiotische drankjes.quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:24 schreef het_fokschaap het volgende:
en hebben ze ook Knorr Vie ?
dat wordt op de meet de hele dag naar persoonlijke verhalen van Lupa luisteren...quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:25 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Mooi dat je het leuk vond om te lezen.Ik vind het zelf ook altijd wel leuk om over te vertellen.
Ik deel graag persoonlijke verhalen. Soms overdrijf ik zelfs een beetje.
Ik wil het niet wetenquote:Op zaterdag 9 april 2005 16:25 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Mooi dat je het leuk vond om te lezen.Ik vind het zelf ook altijd wel leuk om over te vertellen.
Ik deel graag persoonlijke verhalen. Soms overdrijf ik zelfs een beetje.
quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:34 schreef het_fokschaap het volgende:
dat wordt op de meet de hele dag naar persoonlijke verhalen van Lupa luisteren...
ik ben benieuwd !quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:35 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]![]()
![]()
Zo af en toe zijn het best leuke verhalen hoor.
Het christendom, al was dat een relatief korte bevlieging, veroorzaakt door algehele verstandsverbijstering. Maar ik ben altijd wel geïnteresseerd geweest in religie. Nu niet meer, ja, hooguit op intellectueel niveau, maar voor mezelf vind ik er niets meer in.quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:35 schreef Geartsjuh het volgende:
Maar wat is dan dat andere geloof waar je je ook mee bezig gehouden hebt?
Niets meer in, of wil je niet alles pakken?quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:37 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Het christendom, al was dat een relatief korte bevlieging, veroorzaakt door algehele verstandsverbijstering. Maar ik ben altijd wel geïnteresseerd geweest in religie. Nu niet meer, ja, hooguit op intellectueel niveau, maar voor mezelf vind ik er niets meer in.
Op het verkeerde moment met het goede van een religie in aanraking komen. Hierdoor kun je overtuigd raken dat dat geloof wel juist moet zijn, en vanaf dat moment kijk je dus andersom : Als er iets niet klopt, ligt dat niet aan het geloof, maar aan jezelf.quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:53 schreef ReCreative het volgende:
Wat is eigenlijk de reden dat mensen een geloofsovertuiging zoeken die beperkend is, mogelijkheden uitsluit en andere geloven als 'fout' betiteld?
Dat heb ik ook wel min of meer. Misschien ook een reden dat ik het christendom achter mij heb gelaten.quote:Mijn overtuiging is holistisch, en dus ben ik altijd blij met alles en kan ik iedereen in zijn waarde laten, omdat hij casu quo zij mijn wereldbeeld niet 'bedreigt'.
quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:50 schreef Alicey het volgende:
Niets meer in, of wil je niet alles pakken?
Vreemd is dat ook niet. Uiteindelijk kies je voor een religie of genootschap door de positieve kanten er van, en ik denk als je eerlijk bent dat je die positieve kanten wel kunt blijven zien. Het probleem is meer dat je niet voor de positieve kanten kunt kiezen zonder de negatieve kanten er bij te nemen (*).quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:03 schreef Reya het volgende:
Hmmm Lupa, het feit dat je - ondanks dat je er totaal niet meer mee bezig bent - je tijd bij Krishna toch inspirerend vond, komt me wel bekend voor. Ik heb eerder verhalen gehoord van mensen die bij de meest exotische genootschappen hebben gezeten en niettemin er heel positieve ervaringen aan overhouden.
Ik ook. Daarom heb ik mij ook nooit erg verbonden gevoeld met kerk-gemeentes en zag ik meer in individueel geloof. Iets wat ironisch genoeg niet werd onderschreven door die kerk-gemeente. Wie beschermt je dan tenslotte tegen de boze invloed van de kwade Satan?quote:Overigens koester ik zelf een grondige afkeer tegen dergelijke strenge sociale controle - en sowieso het idee dat iedereen op dezelfde manier moet leven.
Inderdaad....quote:Ik zie dan ook absoluut geen heil in dergelijke bewegingen. Het enige waar ik iets in zou zien is een individualistische beweging, maar dat is eigenlijk ook weer een contradictie
Ik vind religie in sommige opzichten toch wel interessant dat het een bepaalde visie hanteert. Ik denk dat ik lang niet alle beschouwingen ken, en in dat opzicht denk ik dat ik mij best kan verrijken met sommige religies.quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:06 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Religie heeft mij niets te bieden. Ik heb niets nodig. Ik dacht ooit dat er iets aan mijn leven ontbrak, maar dat was niet zo. Of in elk geval is het niet meer zo.
Dan zijn er dus een heleboel mensen die op het 'verkeerde' moment met religie in aanraking komen. En natuurlijk een heleboel die het uit opvoeding meekrijgen en er gewoon niet over nadenken...quote:Op zaterdag 9 april 2005 16:57 schreef Alicey het volgende:
Op het verkeerde moment met het goede van een religie in aanraking komen. Hierdoor kun je overtuigd raken dat dat geloof wel juist moet zijn, en vanaf dat moment kijk je dus andersom : Als er iets niet klopt, ligt dat niet aan het geloof, maar aan jezelf.
Jaquote:Dat heb ik ook wel min of meer. Misschien ook een reden dat ik het christendom achter mij heb gelaten.
Ook negatieve, hoor. Maar ik probeer te leren van alles wat er gebeurt en dat betekent dat iets heel negatiefs achteraf toch positief kan zijn vanwege hetgeen je ervan geleerd hebt...quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:03 schreef Reya het volgende:
Hmmm Lupa, het feit dat je - ondanks dat je er totaal niet meer mee bezig bent - je tijd bij Krishna toch inspirerend vond, komt me wel bekend voor. Ik heb eerder verhalen gehoord van mensen die bij de meest exotische genootschappen hebben gezeten en niettemin er heel positieve ervaringen aan overhouden.
We zijn het helemaal eens hierover. Ik zou nu absoluut niet meer voor zoiets kiezen. Maar dat weet ik alleen maar omdat ik er in het verleden wel een keer voor heb gekozen.quote:Overigens koester ik zelf een grondige afkeer tegen dergelijke strenge sociale controle - en sowieso het idee dat iedereen op dezelfde manier moet leven. Ik zie dan ook absoluut geen heil in dergelijke bewegingen. Het enige waar ik iets in zou zien is een individualistische beweging, maar dat is eigenlijk ook weer een contradictie
Nouja, je komt denk ik wel vaker met religie in aanraking, maar op het 'verkeerde' moment kan het aanslaan zeg maar. Vanuit de opvoeding meegekregen is geloof vaak gematigder dan de vorm van aanslaan overigens.quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:11 schreef ReCreative het volgende:
[..]
Dan zijn er dus een heleboel mensen die op het 'verkeerde' moment met religie in aanraking komen. En natuurlijk een heleboel die het uit opvoeding meekrijgen en er gewoon niet over nadenken...
Eigenlijk wordt je eigen denken uitgeschakeld omdta dat toch door Satan wordt beinvloed, en moet je ook vooral geen verantwoordelijkheid nemen omdat je het toch niet goed kunt doen... Dat is inderdaad iets van het christendom wat mij zwaar tegen staat.quote:Ja. Ik ben van opvoeding christelijk, maar het feit dat je door Christus moet om tot God te komen staat me zo tegen. Tùùrlijk, Joshua was een erg fijne profeet met een bijzondere uitstraling, maar waarom noemen mensen hun geloof zo vaak naar een persoon? Dan ontstaan die hokjes bijna vanzelf!
mja, dat is toch vooral een erg strenge interpretatie van het christendomquote:Op zaterdag 9 april 2005 17:14 schreef Alicey het volgende:
Eigenlijk wordt je eigen denken uitgeschakeld omdta dat toch door Satan wordt beinvloed, en moet je ook vooral geen verantwoordelijkheid nemen omdat je het toch niet goed kunt doen... Dat is inderdaad iets van het christendom wat mij zwaar tegen staat.
Op welke manier? Door die religies te beoefenen?quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:09 schreef Alicey het volgende:
Ik vind religie in sommige opzichten toch wel interessant dat het een bepaalde visie hanteert. Ik denk dat ik lang niet alle beschouwingen ken, en in dat opzicht denk ik dat ik mij best kan verrijken met sommige religies.
Een strenge interpretatie? Het is wel de basis er van.. Je moet voortdurend waakzaam zijn.. En je moet vooral vertrouwen op God, en niet op je gezonde verstand..quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:16 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
mja, dat is toch vooral een erg strenge interpretatie van het christendom
M.i. is het de ware aard van het christendom. Vrijzinnig denken is iets nieuws en het is feitelijk gewoon humanisme overgoten met een spiritueel sausje. Want Jezus spreekt bijvoorbeeld toch echt vaker over de hel dan over de hemel, en toch geloven de meeste vrijzinnige christenen niet in het bestaan van de hel.quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:16 schreef het_fokschaap het volgende:
mja, dat is toch vooral een erg strenge interpretatie van het christendom
dat herken ik toch in het geheel niet in het geloof van m'n ouders om ze er maar weer eens bij te halen. en er zijn wel meer christenen volgens mij die het allemaal niet zo zwaar zien. ze geloven gewoon de goede herder Jezus Christus en dat ze hun geliefden weer terug gaan zien in de hemel. Veel meer heeft het m.i. niet om het lijf bij veel "christenen".quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:18 schreef Alicey het volgende:
[..]
Een strenge interpretatie? Het is wel de basis er van.. Je moet voortdurend waakzaam zijn.. En je moet vooral vertrouwen op God, en niet op je gezonde verstand..
Niet op die manier nee. Hoewel wellicht misschien sommige elementen tot op zekere hoogte over te nemen zijn.quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:16 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Op welke manier? Door die religies te beoefenen?
Ikzelf zal geen enkel geloof aanhangen. Met elk geloof heb ik ergens wel binding, en ook met elk geloof ergens weer niet.quote:Ik denk niet dat ik ooit nog een geloof zal aanhangen, sterker nog, ik weet dat bijna zeker.
In die zin zou ik ook niet weten wat een geloof anders dan mijn persoonlijke geloof zou moeten bieden.quote:Ik zou niet weten wat een geloof mij kan bieden behalve een heleboel onbeantwoordbare vragen.
Heel erg herkenbaar. Ook op het 'verkeerde moment' mee in aanraking gekomen dus..quote:Het heeft er ook mee te maken dat ik gelukkig ben, heel gelukkig. Toen ik toetrad tot de HK's was ik dat niet en ik hoopte dat ik het geluk daar zou vinden.
Geluk is erg abstract, maar ik denk dat je geluk kunt vinden door datgene na te streven waar je zelf voor 100% voor staat, of het in een boek staat of niet.quote:Maar inmiddels ben ik ervan overtuigd dat geluk iets is dat in jezelf te vinden is en zeker niet in religie (ik werd er in elk geval uiteindelijk alleen maar ongelukkig door).
Stormseeker is toch niet een schoolvoorbeeld van een vrijzinnige christen, en die gelooft niet in de helquote:Op zaterdag 9 april 2005 17:19 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
M.i. is het de ware aard van het christendom. Vrijzinnig denken is iets nieuws en het is feitelijk gewoon humanisme overgoten met een spiritueel sausje. Want Jezus spreekt bijvoorbeeld toch echt vaker over de hel dan over de hemel, en toch geloven de meeste vrijzinnige christenen niet in het bestaan van de hel.
Dat is zeker het geval inderdaad! Voor veel semi-christenen lijkt het geloof wel meer een veilig sociaal kader dan een kernreligiequote:Op zaterdag 9 april 2005 17:19 schreef het_fokschaap het volgende:
dat herken ik toch in het geheel niet in het geloof van m'n ouders om ze er maar weer eens bij te halen. en er zijn wel meer christenen volgens mij die het allemaal niet zo zwaar zien. ze geloven gewoon de goede herder Jezus Christus en dat ze hun geliefden weer terug gaan zien in de hemel. Veel meer heeft het m.i. niet om het lijf bij veel "christenen".
Eigenlijk heb ik er helemaal geen binding meer mee. Of het moet zijn op het gebied van zaken als vredelievendheid e.d., maar die dingen zijn niet het monopolie van religies.quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:20 schreef Alicey het volgende:
Ikzelf zal geen enkel geloof aanhangen. Met elk geloof heb ik ergens wel binding, en ook met elk geloof ergens weer niet.
Nee, op het goede moment. Want ik moest iets leren.quote:Heel erg herkenbaar. Ook op het 'verkeerde moment' mee in aanraking gekomen dus..
Ik denk niet dat geluk iets is wat je vindt, ik denk dat het iets is waar je voor kiest. Het is er al, je hoeft er alleen maar voor te kiezen. Wat ik daarmee bedoel, wordt denk ik duidelijker uit het boek dat ik de 23e voor je meeneem.quote:Geluk is erg abstract, maar ik denk dat je geluk kunt vinden door datgene na te streven waar je zelf voor 100% voor staat, of het in een boek staat of niet.
Dat klopt, maar het heeft weinig te maken met wat ik zei.quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:21 schreef het_fokschaap het volgende:
Stormseeker is toch niet een schoolvoorbeeld van een vrijzinnige christen, en die gelooft niet in de hel
in het geval van mijn ouders is het een combinatie van ietsisme en traditie (denk ik)quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:26 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Dat klopt, maar het heeft weinig te maken met wat ik zei.
Vrijzinnigheid is m.i. een capitulatie t.o.v. humanisme en wetenschap. De vrijzinnige versie van het geloof is in tegenspraak met het boek waarop dat geloof gebaseerd is. God houdt niet van vrijzinnigheid (Cliteur).
Spijt hebben van in het verleden gemaakte keuzes is vrij veel voorkomend; en juist een goed reflectie op het hoe en waarom van die keuzes geeft je een beter inzicht in hoe je in het heden moet handelen. Althans, dat is mijn ervaringquote:Op zaterdag 9 april 2005 17:12 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Ook negatieve, hoor. Maar ik probeer te leren van alles wat er gebeurt en dat betekent dat iets heel negatiefs achteraf toch positief kan zijn vanwege hetgeen je ervan geleerd hebt...
[..]
We zijn het helemaal eens hierover. Ik zou nu absoluut niet meer voor zoiets kiezen. Maar dat weet ik alleen maar omdat ik er in het verleden wel een keer voor heb gekozen.
wat jij zei heeft vooral te maken met jouw interpretatie van het christendom denk ik. een ieder haalt eruit wat hij zij nodig heeft of denkt nodig te hebben. en een dergeljike behoefte is aan schommelingen onderhevig in de loop van je leven.quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:26 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
[..]
Dat klopt, maar het heeft weinig te maken met wat ik zei.
Maar ik heb er juist helemaal geen spijt van! Ik had het voor geen goud willen missen.quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:29 schreef Reya het volgende:
Spijt hebben van in het verleden gemaakte keuzes is vrij veel voorkomend; en juist een goed reflectie op het hoe en waarom van die keuzes geeft je een beter inzicht in hoe je in het heden moet handelen. Althans, dat is mijn ervaring
al geeft het geen garantie op verbeteringquote:Op zaterdag 9 april 2005 17:29 schreef Reya het volgende:
[..]
Spijt hebben van in het verleden gemaakte keuzes is vrij veel voorkomend; en juist een goed reflectie op het hoe en waarom van die keuzes geeft je een beter inzicht in hoe je in het heden moet handelen. Althans, dat is mijn ervaring
Maar sommige dingen staan gewoon cut and clear in de Bijbel, daar valt niks aan te interpreteren. Sommige (veel) gelovigen negeren die dingen omdat ze vrijzinnig willen zijn. Maar het is en blijft in tegenspraak met het boek dat ze zeggen aan te hangen. Ze hebben hun eigen geloof bedacht. Niks mis mee, graag zelfs, maar het is niet het christendom wat ze aanhangen.quote:Op zaterdag 9 april 2005 17:30 schreef het_fokschaap het volgende:
wat jij zei heeft vooral te maken met jouw interpretatie van het christendom denk ik. een ieder haalt eruit wat hij zij nodig heeft of denkt nodig te hebben. en een dergeljike behoefte is aan schommelingen onderhevig in de loop van je leven.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |