Ja ok, maar als je die een keer of 10 achter elkaar doet train je toch wel dezelfde spieren lijkt me...quote:Op maandag 18 april 2005 19:20 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
De VAM-berg kan je op sprinten, meer een kwestie van macht en sprinten. Met klimmen heeft de VAM-berg niets te maken eigenlijk. Alpe D'Huez is meer dan een uur, VAM-berg een sprintje.
Ik denk dat het vrijwel vaststaat wat het nieuws is. BBC en Eurosport berichtten ook al zonder twijfel:quote:Op maandag 18 april 2005 19:18 schreef mitt het volgende:
[..]
Was het alweer vergeten.
Maar ben benieuwd wat het grote nieuws is.
Tot op zekere hoogte wel, maar VAM-berg is veel meer anaerobe inspanning, terwijl Alpe d'huez aerobe inspanning is.quote:Op maandag 18 april 2005 19:22 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ja ok, maar als je die een keer of 10 achter elkaar doet train je toch wel dezelfde spieren lijkt me...
Het is gewoon anders. De VAM-berg sprint je op, Alpe D'Huez is meer dan een uur aan een stuk klimmen. Niet te vergelijken met de VAM-berg. Wil je er voor trainen, dan zou ik naar de Ardennen gaan of het Eiffel gebergte in Duitsland. Daar kan je het klimmen nog enigzins trainen.quote:Op maandag 18 april 2005 19:22 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ja ok, maar als je die een keer of 10 achter elkaar doet train je toch wel dezelfde spieren lijkt me...
Klopt, maar als je niets anders in de buurt hebt, dan is de VAM berg altijd nog beter dan vlak rijden, zeker als je 'm 10x na elkaar doet (wel saai overigens lijkt me). Bovendien als je 'm 10x na elkaar doet, terwijl je relatief weinig getraind bent (wat Zwansen denk ik is, don't shoot me), dan kun je 'm wel één keer op sprinten, maar om 't 10x te doen, moet je wel degelijk jezelf wat inhouden, dus train je al meer op duurvermogen dan op sprinten.quote:Op maandag 18 april 2005 19:28 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Het is gewoon anders. De VAM-berg sprint je op, Alpe D'Huez is meer dan een uur aan een stuk klimmen. Niet te vergelijken met de VAM-berg. Wil je er voor trainen, dan zou ik naar de Ardennen gaan of het Eiffel gebergte in Duitsland. Daar kan je het klimmen nog enigzins trainen.
Nee, dan lijkt het meer op een te zware intervaltraining. 1+1 is geen 2 bij wielertrainingen. Als je relatief weinig training achter de rug hebt dan zou ik me gaan toeleggen op duurvermogen. Dat lijkt me belangrijker als je de Alpe op wilt rijden dan wat intervaltraining op de VAM-berg.quote:Op maandag 18 april 2005 19:32 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Klopt, maar als je niets anders in de buurt hebt, dan is de VAM berg altijd nog beter dan vlak rijden, zeker als je 'm 10x na elkaar doet (wel saai overigens lijkt me). Bovendien als je 'm 10x na elkaar doet, terwijl je relatief weinig getraind bent (wat Zwansen denk ik is, don't shoot me), dan kun je 'm wel één keer op sprinten, maar om 't 10x te doen, moet je wel degelijk jezelf wat inhouden, dus train je al meer op duurvermogen dan op sprinten.
Hang er van af hoe hard je omhoog rijdt. Tegen maximum aan, of op 70%.quote:Op maandag 18 april 2005 20:15 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Nee, dan lijkt het meer op een te zware intervaltraining. 1+1 is geen 2 bij wielertrainingen. Als je relatief weinig training achter de rug hebt dan zou ik me gaan toeleggen op duurvermogen. Dat lijkt me belangrijker als je de Alpe op wilt rijden dan wat intervaltraining op de VAM-berg.
Da's idd waar.quote:Op maandag 18 april 2005 20:17 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Staan ook hoofdstukken in over klimtrainingen. De conclusie is dat dat in Nederland niet mogelijk is.
Als je de VAM-berg opsprint zit je al gauw boven de 70%. Op zo'n kort klimmetje valt er weinig te doseren, op de Alpe is dat juist wel weer belangrijk.quote:Op maandag 18 april 2005 21:06 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Hang er van af hoe hard je omhoog rijdt. Tegen maximum aan, of op 70%.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |