Behalve dat het al redelijk beantwoord is door iemand anders;quote:Op vrijdag 8 april 2005 23:35 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
OK. Ik heb bijvoorbeeld problemen met de wegwerpcultuur die ze daar hebben "uitgevonden" en die hier ook steeds meer ingeburgerd raakt. Leeg en dom vermaak zonder enige vorm van inhoud of waarde waarmee je steeds meer wordt bestookt.
Noem nu eens een land dat op het vlak van dergelijke wansmakelijke bagger de VS overstijgt.
Ten eerste: ja, ik heb er last van. Op gebied van entertainment loopt Europa de VS steeds meer achterna en word je hier dus ook overdonderd met kut-TV, kutfilms, kutmuziek en dergelijke meer. Vroeger kon je 't nog negeren en naar iets anders kijken, maar aangezien het algemene niveau hier ook steeds lager wordt, kan je er niet meer omheen. Het wordt er gewoon ingeramd en die technieken komen wel degelijk uit de VS overgewaaid. Er wordt gewoon voor ons bepaald wat we goed moeten vinden. Op dit vlak zijn de VS nog steeds heer en meester.quote:Op zaterdag 9 april 2005 09:47 schreef ExTec het volgende:
[..]
Behalve dat het al redelijk beantwoord is door iemand anders;
Heb jij daar last van?
Woon je in de states dan?
Laten we dat aub wel meenemen als criteria.
Want anders klinkt het helemaal als 'de verlichte fokker die met z'n vingertje wel ff naar de states wijst, en het wel ff beter weet'.
En, het staat je ook vrij toe te geven dat je geen echte reden hebt om anti-amerikaans te zijn
Begrijpelijk is het wel; als jij tegenover vrienden wilt doen alsof je een 'mening' hebt is het zeer tof om te kankeren op de VS.
Iedereen kent immers de VS, heel herkenbaar, begrijpt iedereen.
Zeker de wat 'simpeler' uitgevallen vrienden kijken je toch alleen maar glazig aan als je bv. over wantoestanden in N-Korea begint. Want dat kennen ze niet, dat zien ze niet op tv, enz.
EDIT:
En ik denk dat het antwoord 'NL' is
De grootste bagger, de real life soap Big Brother, is dat niet een NL uitvinding die zelfs geexporteerd is naar de VS?
De impact van die troep is hier vele malen groter geweest dan in de VS, simpelweg omdat je in de VS vele malen meer TV kanalen hebt om uit te kiezen.
Zelf ik heb het 1 of 2 keer gezien
De oorlog was niet terecht op de aangevoerde argumenten. Daar zit hem het probleem voor mij iig en velen met mij. Als Bush eerlijk was geweest en geen WMD's had verzonnen, geen links met Al Qaida had verzonnen maar gewoon gezegd had vanaf dag 1 dat Saddam een massamoordenaar was en dat Irak bevrijd moest worden en dat DAT de reden van de oorlog was dan was er vermoedelijk veel meer steun gekomen en nog steeds geweest.quote:Op zaterdag 9 april 2005 03:03 schreef Speth het volgende:
De oorlog in Irak was terecht en goed. Punt. Alleen over de occupation wil ik nog wel een discussie voeren.
Lost is echt een kutserie ja, ER is ook net zo slecht, en Friends is totaal niet grappigquote:Op gebied van entertainment loopt Europa de VS steeds meer achterna en word je hier dus ook overdonderd met kut-TV, kutfilms, kutmuziek en dergelijke meer.
Want? Jerry Springer is grappige satire; het toont op een heel overdreven manier het gedrag van de lower class Amerikanen. Het is grof en primitief, maar toch heeft het een bepaalde intellectuele functie in de zin van dat Jerry Springer laat zien hoe die mensen nou eigenlijk zijn. Big Brother heb ik daar eigenlijk niet op kunnen betrappen. Althans, niet per intentie en in de mate waarin dat voor Jerry Springer geldt.quote:Tenslotte bestaat de reality TV al langer dan Big Brother en vind ik showtjes zoals het Jerry Springer-gedoe nog veel erger, triester en zieliger dan alle Big Brother's bij mekaar.
Zorg er dan op zijn minst voor dat je mening ergens op slaat.quote:Verder vind ik dingen kut omdat ik ze kut vind en vind ik het volstrekt onbelangrijk of die mening nu trendy is of niet. Ook doe ik niet 'alsof' ik een mening heb (wat ik trouwens een erg denigrerende opmerking vind).
Kan zijn, maar ik denk dat als dat als reden was opgegeven, er helemaal geen oorlog was gekomen en de Irakezen nog steeds onder Saddam Hussein moesten leven.quote:Op zaterdag 9 april 2005 12:07 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
De oorlog was niet terecht op de aangevoerde argumenten. Daar zit hem het probleem voor mij iig en velen met mij. Als Bush eerlijk was geweest en geen WMD's had verzonnen, geen links met Al Qaida had verzonnen maar gewoon gezegd had vanaf dag 1 dat Saddam een massamoordenaar was en dat Irak bevrijd moest worden en dat DAT de reden van de oorlog was dan was er vermoedelijk veel meer steun gekomen en nog steeds geweest.
Ah, goeie is dit.quote:Op zaterdag 9 april 2005 11:48 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Ten eerste: ja, ik heb er last van. Op gebied van entertainment loopt Europa de VS steeds meer achterna en word je hier dus ook overdonderd met kut-TV, kutfilms, kutmuziek en dergelijke meer. Vroeger kon je 't nog negeren en naar iets anders kijken, maar aangezien het algemene niveau hier ook steeds lager wordt, kan je er niet meer omheen. Het wordt er gewoon ingeramd en die technieken komen wel degelijk uit de VS overgewaaid. Er wordt gewoon voor ons bepaald wat we goed moeten vinden. Op dit vlak zijn de VS nog steeds heer en meester.
Speth, die snap ik niet, nu is de VS ook vrijwel alleen komen te staan en toch gegaan, waarom had men dat dan niet kunnen doen onder de door mij genoemde voorwaarden?quote:Op zaterdag 9 april 2005 12:11 schreef Speth het volgende:
Kan zijn, maar ik denk dat als dat als reden was opgegeven, er helemaal geen oorlog was gekomen en de Irakezen nog steeds onder Saddam Hussein moesten leven.
Ten eerste omdat de VN dan had willen weten waarom juist nu (een in mijn ogen irrelevante vraag overigens) Saddam Hussein weg moet, ten tweede omdat een dergelijke reden minder kans heeft om door congress te komen, om niet te zeggen: geen kans.quote:Speth, die snap ik niet, nu is de VS ook vrijwel alleen komen te staan en toch gegaan, waarom had men dat dan niet kunnen doen onder de door mij genoemde voorwaarden?
Je beseft dat die lange geschiedenis bezaait is met bloed vergieten. WW I en WW II vonden hun oorsprong in Europa, en dan praten nog niet eens over het koloniale tijdperk. Volgens mij is Europa wel de laatse die het voortouw moet nemen. Dat we het in de laaste 50 jaar rustig aan hebben gedaan, wil volgens mij nog weinig zeggen. Wat niet is kan immers weer komen.quote:Op zondag 10 april 2005 01:40 schreef Riverpoet31 het volgende:
Mare, het zou mooi zijn als Europa wat tegenwicht kunnen bieden tegen amerika, gezien onze langere geschiedenis, onze eeuwenlange contacten met andere culturen, en een meer genuanceerde kijk op de gang van zaken in de wereld
"Meer genuanceerde kijk." Je bedoelt zoiets als de Europese grondwet, die bijzonder genuanceerd is en 400 pagina's telt? Die zo genuanceerd is dat niemand weet wat erin staat? Dan zijn de Amerikanen beter af, want hun grondwet heeft maar 4 pagina's. Amerikanen, links en rechts, zijn dol op die grondwet. Hetzelfde kun je niet voor de Nederlander of Europeaan zeggen. Of wel soms?quote:Op zondag 10 april 2005 01:40 schreef Riverpoet31 het volgende:
Mare, het zou mooi zijn als Europa wat tegenwicht kunnen bieden tegen amerika, gezien onze langere geschiedenis, onze eeuwenlange contacten met andere culturen, en een meer genuanceerde kijk op de gang van zaken in de wereld, zou Europa als een goede bruggenbouwer kunnen functioneren, tussen amerika en de rest van de (niet westerse) wereld......Maar ja, dan wel DOEN ook he ;-)
Ah, kamaradski, leefden we maar onder het Russische juk. Het is nu makkelijk praten, dat de Koude Oorlog grotendeels nutteloos was. Vraag eens aan een Roemeen, Tjech of Pool wat zij van die Koude oorlog vonden.quote:Op zondag 10 april 2005 02:17 schreef Riverpoet31 het volgende:
- Last, but not least: de miljarden die gepompt zijn in een grotendeels nutteloze 'Koude Oorlog'
Op welke wijze zie jij dan die Amerikaanse overheersing tot stand komen?quote:Inderdaad, je weet nooit wat de toekomst brengt, maar de wereld geheel laten overleveren aan de multinationals uit Amerika lijkt me niet verstandig
Oh, natuurlijk, al die vreedzame, leerzame contacten die de British Empire, het Koninkrijk der Nederlanden, Belgie en Frankrijk hebben gemaakt met negertjes en indiers...quote:onze eeuwenlange contacten met andere culturen
Naar mijn mening kan Europa die macht niet aan, en wel om de volgende reden:quote:Ik wil hiermee niet aangeven dat Europa beter is dan Amerika, want zoals ik al zei, macht maakt corrupt.
Kunnen je nog even toelichten op welke wijze de VS gebaat was bij het ophouden van de schijn?quote:Op zondag 10 april 2005 02:51 schreef Riverpoet31 het volgende:
Nog even wat die koude oorlog betreft: Rusland stond eind jaren zeventig al economisch op instorten, Reagan ging toen lekker door met het aanwijzen van Rusland als de grote 'boeman', terwijl de amerikanen toen al wisten dat Rusland geen echte millitaire bedreiging meer was, Rusland zou zich namelijk in haar voet snijden als ze op dat moment een oorlog begonnen zou zijn. Amerika's defensie-industrie was in ieder geval nog een aantal jaren gebaat bij het ophouden van deze 'schijn'.....en verder: zeggen dat we nu kameradski's zouden zijn als Amerika niet had ingegrepen, is speculatief en kort door de bericht.....
Dan zijn we het oneens.quote:Op zondag 10 april 2005 02:51 schreef Riverpoet31 het volgende:
Sorry, Lyrebird, ik vind je opmerkingen begrijpelijk, maar een beetje kort door de bocht, het gaat teveel over one-liners, details...
...knipknipknip...
Kortom, ik wil best met de amerikanen samen leven op deze aarde, als ze zichzelf op het ethische en sociale vlak wat meer zouden ontwikkelen (NB een democratische president zou daarbij goed kunnen helpen)
Midden-Amerika (Sandinisten - Contras) heeft geen olie. Cuba heeft geen olie. Joegoslavie heeft geen olie. Israel heeft geen olie. Taiwan ook al niet.quote:Op zondag 10 april 2005 03:12 schreef Riverpoet31 het volgende:
Amerika is gebaat bij olie, haar economie draait erin, en het is niet toevallig dat amerika qua 'democratisch idealisme' interventies uitvoert in landen waar olie te vinden is, en zich verder niet bekommert om de 'democratische' waarden in Afrikaanse landen, en dat ze Noord-Korea voorlopig liever 'links' laten liggen.....Ben je nu echt zo naief, of ben ik zo dom? ;-)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |