Oh leuk idd!quote:Op vrijdag 1 april 2005 18:48 schreef Baba-O-Riley het volgende:
schooluniformen
quote:Op vrijdag 1 april 2005 18:59 schreef Baba-O-Riley het volgende:
Ze hebben het nog steeds niet doorWe laten ze gewoon nog een paar dagen in de waan. Maandag kunnen de eerste leerlingen het uniform komen passen
Het schijnt dat enkele leerlingen de krant hebben opgebeld.... Hehehe..
quote:Op vrijdag 1 april 2005 18:48 schreef Baba-O-Riley het volgende:
Heerlijk! Leerlingen stonden perplex, dus die stuurde ik naar de coördinator, die hen echter vertelde dat de uniformen er ook daadwerkelijk zouden komen. Sommigen vonden het wel een leuk idee, schooluniformen, maar anderen... whahaha.. heerlijk..
Nou ik hoop niet zo een docent te worden. Een geintje moet altijd kunnen en ze hoeven mij zeker niet altijd serieus te nemen. Machtsmisbruik en indoctrine vind ik nogal zware woorden hoor.quote:Op zaterdag 2 april 2005 23:18 schreef Neuralnet het volgende:
Het is een kwestie van geïndoctrineerd worden door machtsmisbruik en het moeten gehoorzamen aan de leraren en het onderwijspersoneel. Als een leraar iets zegt, dan moet je het als leerling aannemen. Ongeacht of het waar is, nep of echt. Is het wel echt, dan loop je het risico op sancties. Je mag daarom redelijkerwijs verwachten dat onder deze machtsomstandigheden onderwijspersoneel altijd serieus is.
Inderdaad.quote:Op maandag 4 april 2005 21:47 schreef Baba-O-Riley het volgende:
Wat een trammelant om een 1 april grap, zeg...
Iets luchtigs kunnen we blijkbaar ook al niet meer aansnijden...
'Mijn' leerlingen denken ook dat als mijn stagebegeleider er een dagje (weekje, langer) niet is dat ik dan wel kan komen. Ze staan er niet bij stil dat ik ook gewoon naar school moet, dat ik nog lang geen fulltime docent ben..quote:Op woensdag 6 april 2005 21:29 schreef Troel het volgende:
Vandaag zou mijn mentor afwezig zijn. Het kostte ontzettend veel moeite om een invaller te vinden, dus de kinderen werden al voorbereid op opgesplitst worden tussen de andere klassen.
Een van de kinderen uit de klas: Maar kan juf Frederique dan niet komen morgen
Ik snap je gevoel precies. Ik heb soms echt het idee dat de weersomstandigheden soms echt te merken zijn aan de kids.quote:Op woensdag 6 april 2005 21:52 schreef bloempjuh het volgende:
[..]
Nog even over mijn vorige bericht.. Vorige week, toen die bewuste klas zo had zitten k*tten, had ik het idee dat ik een loser was en maar beter meteen met mijn studie kon stoppen. De gedachte aan vorige week maakte mijn euforische gevoel van vandaag dus alleen maar (nog heel veel) sterker..
Is ook zo. Een collega van mij kan aan het gedrag van de leerlingen zien of de weersomstandigheden gaan veranderen of niet.quote:Op woensdag 6 april 2005 23:14 schreef Troel het volgende:
Ik heb soms echt het idee dat de weersomstandigheden soms echt te merken zijn aan de kids.
Dat laatste ben ik niet met je eens. Ik heb zeker in het begin van mijn opleiding de eerste paar keer nog wel eens gehad van o, maar ze moeten me aardig vinden. En dan ben je veel te lief en dan heb je daar de rest van de stage last van.quote:Op donderdag 7 april 2005 23:15 schreef Baba-O-Riley het volgende:
[..]
Is ook zo. Een collega van mij kan aan het gedrag van de leerlingen zien of de weersomstandigheden gaan veranderen of niet.
Maar vergeet trouwens niet he... als je als nieuweling voor een klas komt, is het altijd makkelijk om de boel stil te krijgen. Je bent nieuw, je hebt nog alle aandacht. Wacht maar tot je een half jaar er op hebt zitten en de nieuwigheid van je af is... Dán wordt het pas leuk![]()
Ik loop er dus nu vanaf november rond en ik word regelmatig uitgetest. Maar inderdaad, ik ben en blijf een stagiaire, ik ga (over twee weken zelfs al!) weer weg en 't zal dus anders zijn dan bij een 'echte docent'.quote:Op donderdag 7 april 2005 23:15 schreef Baba-O-Riley het volgende:
[..]
Is ook zo. Een collega van mij kan aan het gedrag van de leerlingen zien of de weersomstandigheden gaan veranderen of niet.
Maar vergeet trouwens niet he... als je als nieuweling voor een klas komt, is het altijd makkelijk om de boel stil te krijgen. Je bent nieuw, je hebt nog alle aandacht. Wacht maar tot je een half jaar er op hebt zitten en de nieuwigheid van je af is... Dán wordt het pas leuk![]()
Dank, ben best nerveus merk ik... Ga nog even mijn competenties doorlezen en vooral goed in mijn hoofd stampen waar ik nog hulp van hun bij verwacht.quote:Op donderdag 7 april 2005 23:18 schreef thaleia het volgende:
Succes sjak!
Weet je hoe vermoeiend het is als je het nog niet gewend bent? Weet je hoe frustrerend het kan zijn om onder iemands hoede te werken als diegene totaal niet geschikt is als docent of als stagebegeleider? Er zijn heel veel redenen waarom je blijk kunt zijn dat je stage voorbij is. Ik was ook blij, ik was gewoon bekaf. Het moet gewoon wennen. En je geeft niet alleen les, je moet ook nog bergen verslagen voor school schrijven, verslagen waarvan het nut je soms volledig ontgaat. Die opdrachten gaan vaak ten koste van het lesgeven en van de lol in je stage.quote:Op dinsdag 26 april 2005 23:12 schreef Meester_Kuijpie het volgende:
Mensen die blij zijn dat hun stage voorbij is??????
Ik wens die mensen veel succes als ze echt het onderwijs in willen!!!
quote:Op woensdag 27 april 2005 13:15 schreef leonieke het volgende:
Ik heb vandaag fantastisch nieuws gekregen
Mijn directie heeft mij gevraagd of ik het zou zien zitten om in september terug te keren
Daarbij vroeg ze ook nog of ik interesse zou hebben om mee te werken aan een drie jaar durend project.
En of ik daar zin in heb!
Ik sta er nog altijd wat versteld van eigenlijk
Wat doe jij liever, full time werken voor nop, of 1 dagje in de week naar school? Mijn stage heb ik met succes afgerond en ik heb veel geleerd maar ik ben ook blij dat ik nu weer een stuk meer rust heb en gewoon kan werken aan het afmaken van mijn propedeuse.quote:Op dinsdag 26 april 2005 23:12 schreef Meester_Kuijpie het volgende:
Mensen die blij zijn dat hun stage voorbij is??????
Ik wens die mensen veel succes als ze echt het onderwijs in willen!!!
In je 1e jaar?quote:Op woensdag 27 april 2005 08:47 schreef Silmarwen het volgende:
Tussenbeoordeling gehad van mij stage bij havo en vwo, geen negatieve dinge gehoord. 2 Juni is de eindpresentatie maar ik verwacht mijn stage met vlag en wimpel te halen. Ik ben gewoon ene goede docent
Ik zei ook niet dat ik niet blij ben met mijn twee vrije dagen (ipv stage), maar ik vond het vandaag wel weer heerlijk om even op mijn stageschool te zijn (moest mijn verslag inleveren en dat was een goed excuus om even bij een paar lessen aanwezig te zijn) en 'mijn' leerlingen weer even te zien. Een (vaak nogal praatgraag) meisje moest haar spreekbeurt doen en vroeg of ik er alsjeblieft bij wilde blijven zitten. Heb haar moed ingepraat en het hielp..quote:Op woensdag 27 april 2005 20:04 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Wat doe jij liever, full time werken voor nop, of 1 dagje in de week naar school? Mijn stage heb ik met succes afgerond en ik heb veel geleerd maar ik ben ook blij dat ik nu weer een stuk meer rust heb en gewoon kan werken aan het afmaken van mijn propedeuse.
Oke oke, misschien ben ik een uitzondering. Ik vond mijn stages vorig jaar en het jaar ervoor superleuk.quote:Op woensdag 27 april 2005 20:04 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Wat doe jij liever, full time werken voor nop, of 1 dagje in de week naar school? Mijn stage heb ik met succes afgerond en ik heb veel geleerd maar ik ben ook blij dat ik nu weer een stuk meer rust heb en gewoon kan werken aan het afmaken van mijn propedeuse.
Ik heb alleen de eerstejaars stage gehad dus qua lesgeven stelde die niet zoveel voor (4 lessen op 4 dagdelen ongeveer). Het enige wat ik er niet leuk aan vond was dat er allerlei formulieren en verslagen afgemaakt moesten worden, bewijzen verzamelen, laten tekenen en dateren enz enz. Vooral toen ik mijn praktijkproef eenmaal gehaald had vond ik het lesgeven ook erg leuk omdat toen een groot deel van de stress weg was.quote:Op donderdag 28 april 2005 00:31 schreef Meester_Kuijpie het volgende:
[..]
Oke oke, misschien ben ik een uitzondering. Ik vond mijn stages vorig jaar en het jaar ervoor superleuk.
Nu ik voor het eerst een jaar zelf aan de slag ben, merk ik toch dat het niet allemaal zo gemakkelijk gaat als in mijn stagetijd.
Wij mogen geen excursies meer doen hier op school in de maand mei dus het lesrooster blijft heel erg normaal. Dus geen rommelperiode, behalve dan in mijn hoofd waarin ik al alle examens aan het bedenken benquote:Op maandag 9 mei 2005 23:41 schreef thaleia het volgende:
[edit]Ha, laat eigenlijk ook maar, wil niet dat een leerling zich in een bezorgde anekdote herkent. Bij vrolijke anekdotes vind ik het niet zo'n punt.
Om deze posting toch nog enige inhoud te geven: wat een rommelperiode is het zeg. Sportmiddagen, excursies, eindexamens...het verschijnsel "normaal lesrooster" zal mij de komende tijd onbekend zijn. Niet dat ik daarmee zit, overigens
En wat is de eind-examen-stunt precies?quote:Op dinsdag 10 mei 2005 07:44 schreef imago het volgende:
Eind-examen-stunt zit er ook weer aan te komen hè. Wij hebben een brief gekregen over wanneer het is (normaal houden ze dat geheim) en dat we ons geen zorgen hoeven te maken dat ze ons voor gek zetten. Maar ergerns ben ik gewoon bang dat dat is om ons te misleiden, en dat we opeens op een andere dag zwaar gepakt zullen worden
De leerlingen die dit jaar eindexamen doen "vieren" dat hun laatste lessen geweest zijn en dat ze de school gaan verlaten door op een bepaalde dag de school te bezetten. Lessen worden dan onderbroken en iedereen moet naar buiten waar ze zelf allerlei activiteiten hebben georganiseerd, waarbij de leraren vaak ook goed te kijk worden gezetquote:
Dit is wel een leuk idee.quote:Op zondag 15 mei 2005 23:07 schreef RaisinGirl het volgende:
Het plan is dat we een bundel gaan uitgeven met daarin ervaringen, essays en columns van jonge docenten die net beginnen in het voortgezet onderwijs..
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |