abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_1563039
Goed, kga binnenkort op reis en zal onder andere Beijing bezoeken. Daar staan een aantal excursies gepland, maar ook een hoop nog in te vullen tijd.

Oftewel: * k_man is op zoek naar tips.

Dit staat al op het programma:

  • Plein van de Hemelse Vrede
  • Verboden Stad
  • Ming Tomben en Heilige Weg
  • De Grote Muur
  • Zomerpaleis
  • Lama Tempel
  • Dit wil ik zelf zeker nog doen:

  • Tempel van de Hemel
  • Hu tongs
  • Wat is verder leuk?

    pi_1563089
    Me pa is er een paar keer geweest, enne.....heeft daar hond gegeten....zou je dat nou niet leuk vinden om te doen.
      woensdag 5 september 2001 @ 14:00:20 #3
    6845 Ringo
    als een rollende steen
    pi_1563162
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 13:44 schreef k_man het volgende:
    Wat is verder leuk?
    Van wat ik van mijn ouders weet (die zijn 4 jaar geleden in China, en Beijing, geweest): de stad zelf. Laat alles gewoon over je heen komen. Je hebt al zo veel bezienswaardigheden opgenoemd.

    Maar goed, dat hoef ik k_man de stedenreiziger niet te vertellen...

    He's simple, he's dumb, he's the pilot.
    pi_1563720
    Mijn moeder is er ook geweest, bereid je maar voor op een cultuurschok!
    pi_1563768
    Niemand met eigen ervaringen?

    Ook tips voor de avonden zijn trouwens welkom.

    pi_1563981
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 15:40 schreef k_man het volgende:
    Niemand met eigen ervaringen?
    Genoeg!

    Eig, is de stad niet zo boeiend, groots, veel grote wegen, taxi's zijn goedkoop, zou zo min mogelijk lopen, behalve in de hu tongs, neem geen riksje, afzetters.

    Temple of heaven echt geweldig mooi, 20 yuan entree, palace museum verboden stad 40 yuan, lekker belangrijke info, not, uhm verder, ja ik kan het adres van een heel goed Peking eend (dat moet je daar echt eten) niet meer zo goed vinden, het stond ook in de oude lonely planet van China, naast het Hademen hotel. (als je daarvoorstaar direct rechts). Metro Chongmenwen. Volgens mij aan de Chongmenweng Daije.

    Bestel een halve eend, meer dan genoeg, met soja saus (erg sterk) en van die pannekoekjes en lente uitjes. De duck soup is errug .

    Ow ja als je in Peking bent, moet je gewoon net doen alsof je overal de enige bent, dan is het bezoek aan alle "attracties" best leuk.

    's Avonds, ja kweenie, ik heb er veel en lang geslapen en dus 'savonds niet veel gedaan. Zo'n grote mall is 'savonds wel grappig, je kan er in sommige schaatsen!!

    fake a dream
    pi_1563997
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 15:31 schreef F.U.B.A.R het volgende:
    Mijn moeder is er ook geweest, bereid je maar voor op een cultuurschok!
    Dat vond ik zeer meevallen.
    fake a dream
    pi_1564036
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 16:20 schreef Kimmie het volgende:
    taxi's zijn goedkoop, zou zo min mogelijk lopen, behalve in de hu tongs, neem geen riksje, afzetters.
    Kdacht erover zelf een dag een fiets te huren. Schijnt vrij weinig te kosten en je komt overal net wat makkelijker.
    pi_1564126
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 16:29 schreef k_man het volgende:

    [..]

    Kdacht erover zelf een dag een fiets te huren. Schijnt vrij weinig te kosten en je komt overal net wat makkelijker.


    Is best te doen, want het verkeer kent toch geen regels, je moet gewoon de anderen volgen. Ik heb er geen seconde aan gedacht (te warm toen ik er was)
    fake a dream
    pi_1564406
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 16:23 schreef Kimmie het volgende:

    [..]

    Dat vond ik zeer meevallen.


    Mijn moeder heeft mooie verhalen verteld!
    pi_1564443
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 17:36 schreef F.U.B.A.R het volgende:
    Mijn moeder heeft mooie verhalen verteld!
    Vertel ze gerust door...
    pi_1564706
    Openbare WC's zijn wel heel openbaar (met z'n 10 tegelijk in dezelfde kamer) en op de grond spugen is er verbodenl, dat kan ik me nog herinneren.
    pi_1565523
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 18:11 schreef F.U.B.A.R het volgende:
    Openbare WC's zijn wel heel openbaar (met z'n 10 tegelijk in dezelfde kamer) en op de grond spugen is er verbodenl, dat kan ik me nog herinneren.
    Gebruik die wc's niet, goor zijn ze je ruikt ze al om 10 meter afstand, loop gewoon ff een restaurant in daar valt het enigszins mee, uhm vergeet het toiletpapier niet
    fake a dream
    pi_1566822
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 16:23 schreef Kimmie het volgende:

    [..]

    Dat vond ik zeer meevallen.


    vond je dat? dan heb je zeker nog nooit daar gebruik gemaakt van een openbaar toilet daar... eheheheh
    Ik geef even een beschrijving van een openbaar toilet daar: een richel (open riool) in de grond op een open terreintje met dwars daarop schotjes ter privacy, alleen zijn het schotjes zonder deur... rare idee van privacy.. dus je hebt geen privacy, oh ja er is dus geen pot, je moet dus hurkend je behoefte doen en iedereen kan kijken. Toileten in eettentjes kennen ze niet. Alleen de grote hotels hebben toiletten.
    ik ben een eikel en emel is lief...
    pi_1566947
    oh ja pas ook op wat je eet. Ik ben weliswaar ook chinees (cantonees) en ben er niet trots op wat voor dingen er daar gebeuren. Ik zal er een vertellen wat ik eergisteren op chinese satelite tv zag. Dit was het chinese nieuws. In september heb je in China het maanfeest. Ter viering van het het maanfeest wordt er zogenaamde mooncakes verkocht. Dat zijn soort zoete pasteitjes gevuld met een zoete lotus-zaadjes-paste-vulling met daarin een zoute eendeei. Rare combinatie zou je zeggen, maar het is echt lekker. Zeker als het door een echte chinese banketbakker is bereid.
    Maar dit is achtergrond info. Anyway... in China is er een bakkerij waar ze de onverkochte mooncakes gewoon recyclen. Ze ontdoen de cakes van hun buitenkant en de vulling gaat gewoon de koeling in. Waarna ze na een jaar (in aug) weer uit de koeling gehaald worden om weer te laten mengen met verse mooncake-vulling. Nu kunnen ze nog meer mooncakes maken. Het was echt goor. De vulling zat helemaal onder de schimmel. Dit was allemaal opgenomen met een verborgen camera. Gatverdamme!!! en ik was nog zo'n liefhebber van die cakes. Maar gelukkig koopt mijn moeder uitsluitend mooncakes van een hongkongse banketbakker. Pfew, in Hong Kong is de keuringsdienst van waren namelijk een stuk strenger.

    Dus pas op wat je eet daar. Het is niet voor niets dat mijn vader een enorme buikinfectie heeft opgelopen daar tijdens zijn vakantie deze zomer.

    ik ben een eikel en emel is lief...
    pi_1566967
    oh ja vergeten te vermelden.. een nachtje doorbrengen op de Chinese Wall in een tentje is best kikken
    ik ben een eikel en emel is lief...
    pi_1568509
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 22:32 schreef haiwor het volgende:


    vond je dat? dan heb je zeker nog nooit daar gebruik gemaakt van een openbaar toilet daar... eheheheh


    Jawel hoor. Ik ben er in gelopen en er direct weer uit.
    In Tibet kon je soms niet anders in de bebouwde kom.
    quote:
    Toileten in eettentjes kennen ze niet. Alleen de grote hotels hebben toiletten.
    Sorry hoor maar Peking is echt geen klein dorp waar ze dat dus niet hebben.Een normaal ogend restaurant heeft gewoon een toiletje. En ik heb er gebruik van gemaakt, duss:

    no worrie

    fake a dream
      donderdag 6 september 2001 @ 09:38:29 #18
    2177 Gaoxing
    (bijna) altijd gelukkig
    pi_1568684
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 22:43 schreef haiwor het volgende:
    Dat zijn soort zoete pasteitjes gevuld met een zoete lotus-zaadjes-paste-vulling met daarin een zoute eendeei. Rare combinatie zou je zeggen, maar het is echt lekker.
    Ieuw, nee, die met eende-eivulling zijn een straf! Maar goed, ik hou dan ook gewoon iet van eende-ei en vond eigenlijk alleen die met vruchten- en notenvulling lekker. Nadeel van mooncakes is dat als je in China werkt, je er heel, heel, heel veel krijgt, van iedereen die je kent. Beetje overkill dus....

    Maar goed, wat Beijing betreft: hu tongs zou ik zeker doen, trek daar een flinke tijd voor uit om te slenteren. Laat wel je kostbaarheden thuis, in april las ik dat zelfs in het superveilige Beijing de criminaliteit tov toeristen toeneemt.

    Een fiets huren is goed te doen, hoewel je natuurlijk ook met de taxi een heel eind komt, en voor een schijntje. Neem alleen geen taxi's die vlak buiten een bezienswaardigheid staan, maar hou er eentje aan op straat. Scheelt je ongeveer 400% van de prijs.

    Mocht je nog vreselijk veel tijd over hebben, dan zou je nog naar 'mijn' stad kunnen gaan: Tianjin. Kost je ongeveer 2 uur met de trein (kaartje is rond de 25 yuan voor een enkeltje), en de stad is, vind ik, best bijzonder door de oude concessiewijken, waardoor een rare combi ontstaat van oude, westerse gebouwen met het hele Chinese leven. Tianjin staat overigens ook in de Lonely Planet gids van Beijing.

    Verder een must, niet omdat het allemaal zo mooi is, maar omdat het je uitstekende slentermogelijkheden geeft: markten. Ik vond voedselmarkten altijd een geweldige plek om minstens een paar uur door te brengen, maar Beijing heeft (of had) ook een paar goede antiekmarkten. Die laatsten waren alleen begin dit jaar aan het verdwijnen, werden afgebroken, verplaatst of overdekt, dus je zou in je hotel moeten navragen wat nu goede plaatsen zijn. Je wordt er natuurlijk veel aangesproken als toerist, maar een vriendelijke glimlach is meestal de beste manier om af te wimpelen als je geen interesse hebt. Wil je niet voor weinig geld (al dan niet nep-) kleding, tassen, etc. inslaan, blijf dan weg van Silkstreet.

    Wat eten betreft kan ik je werkelijk niet helpen. Beijing was voor ons altijd heerlijk om een beetje westerse smaken bij te tanken, en ik denk niet dat je zit te wachten op duur Italiaans, Duits en Zuid-Amerikaans eten Algehele stelregel: als er Chinezen zitten is het goed. Punt. Ik ben in 2,5 jaar China nog nooit ziek geworden van eten, behalve als ik door een gids werd meegenomen naar een toeristenrestaurant

    pi_1569190
    Tnx Gaoxing!

    Kheb ongeveer twee volle dagen in Beijing die ik helemaal zelf kan invullen, dus misschien zit een dagtochtje naar jouw stad er wel in.

    Kzal eens zien wat erover in mijn reisgids staat.

      donderdag 6 september 2001 @ 13:35:57 #20
    15090 ThinLizzy
    Blij maar bezorgd
    pi_1570084
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 15:40 schreef k_man het volgende:
    Niemand met eigen ervaringen?

    Ook tips voor de avonden zijn trouwens welkom.


    Wij waren er in 1997. Wat je zelf al opnoemde moet je ook zeker bekijken. De Tempel van de Hemel is schitterend. Maar het park daarom heen ook en als je er 's morgens vroeg (6 uur!!) naar toe gaat, zie je er honderden chinezen hun Tai Chi oefeningen doen (al kan het zijn dat dat nmiddels ivm Falung Gong verminderd is) Alleen het zien van alle mensen is een belevenis.
    Een bezoek aan het Zomerpaleis, met een schitterende galerij.
    Er worden 's avonds veel Chinese opera-voorstellingen gegeven. Tja, daar moet je van houden. Leuk om gezien te hebben, maar na een half uur waren wij het wel zat. Misschien is er ook een acrobatiekvoorstelling. Dat is zeker een aanrader (vinden wij, wij zijn fan van het Chinese Staatscircus). Maar gewoon door de stad lopen is ook al een belevenis. Je ziet er vaak mensen stijldansen op het geluid van een krakende cassette-recorder.
    En ga een keer Hot Pot eten. Niet nadenken wat je eet, maar het experiment aandurven.
    Heel veel plezier.
    Achteraf heeft iedereen gelijk
      donderdag 6 september 2001 @ 18:14:41 #21
    2177 Gaoxing
    (bijna) altijd gelukkig
    pi_1572269
    quote:
    Op donderdag 06 september 2001 13:35 schreef ThinLizzy het volgende:
    Er worden 's avonds veel Chinese opera-voorstellingen gegeven. Tja, daar moet je van houden. Leuk om gezien te hebben, maar na een half uur waren wij het wel zat. Misschien is er ook een acrobatiekvoorstelling. Dat is zeker een aanrader (vinden wij, wij zijn fan van het Chinese Staatscircus).
    Das een goede ja! In veel (iig de grotere) hotels ligt een Engelstalig krantachtig iets (Beijing Today, dacht ik), waar ook advertenties voor die voorstellingen in staan.
    quote:
    Maar gewoon door de stad lopen is ook al een belevenis. Je ziet er vaak mensen stijldansen op het geluid van een krakende cassette-recorder.
    Oh ja, en vliegeren op Tian an Men, vooral op zondagmiddag. Heerlijk om gewoon te zitten en te kijken, zeker als je van fotograferen houdt.

    [/quote]En ga een keer Hot Pot eten. Niet nadenken wat je eet, maar het experiment aandurven.
    Heel veel plezier.
    [/quote]

    Ook een goede! En maak je niet te druk over bestellen. Langs tafeltjes gaan lopen en aanwijzen wat je lekker lijkt werkt uitstekend

      vrijdag 7 september 2001 @ 00:00:51 #22
    5624 Thee
    Mag ook koffie zijn
    pi_1574736
    quote:
    Op donderdag 06 september 2001 11:11 schreef k_man het volgende:


    Kheb ongeveer twee volle dagen in Beijing die ik helemaal zelf kan invullen, dus misschien zit een dagtochtje naar jouw stad er wel in.

    Kzal eens zien wat erover in mijn reisgids staat.


    Vergeet niet aan Mao de groetsels te doen maar let wel op de tijden dat het circus (en was vorig jaar een lange rij voor het mausoleum)open is. Het kan zijn dat je anders voor een dichte deur komt.

    over een paar weken zit ik er ook trouwens, ik vertrek komende zaterdag en ga naar shanghai, ongeveer eind deze maand in beijing.

    Mensen die je te vriend moet houden zijn meestal niet je vrienden
    pi_1574745
    quote:
    Op vrijdag 07 september 2001 00:00 schreef Thee het volgende:

    [..]

    Vergeet niet aan Mao de groetsels te doen maar let wel op de tijden dat het circus (en was vorig jaar een lange rij voor het mausoleum)open is. Het kan zijn dat je anders voor een dichte deur komt.

    over een paar weken zit ik er ook trouwens, ik vertrek komende zaterdag en ga naar shanghai, ongeveer eind deze maand in beijing.


    Hé, ik vertrek op de 24e! Dan ben ik een paar dagen daar, en half oktober nog een paar dagen.

    Leuke sig trouwens!

    pi_1574752
    First of all: ben je chinees of niet? En kan je mandarijns praten, of niet?

    Een volbloed toerist ervaart Peking namelijk heel wat anders dan een chinees

    pi_1574977
    quote:
    Op vrijdag 07 september 2001 00:03 schreef athlonkmf het volgende:
    First of all: ben je chinees of niet? En kan je mandarijns praten, of niet?
    Nee en nee.
      vrijdag 7 september 2001 @ 10:18:44 #26
    5624 Thee
    Mag ook koffie zijn
    pi_1576009
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 13:44 schreef k_man het volgende:
    Goed, kga binnenkort op reis en zal onder andere Beijing bezoeken.
    Een beetje off topic want: niet over Beijing maar china in het algemeen.

    e-mailen is goed mogelijk vanuit china alleen is de hotmail server niet altijd goed te bereiken (of erg traag). Maak daarom een gratis account aan bij china.com
    Heb je nog een leuk adres ook en die server is goed te bereiken.

    Mensen die je te vriend moet houden zijn meestal niet je vrienden
      dinsdag 11 september 2001 @ 11:54:04 #27
    2674 elfje!
    Onrust stoker
    pi_1609694
    Als je naar de muur wilt moet je niet naar Bandaling gaan (tenzij je van de muur met karaoke show en Mc Donalds houdt, met andere woorden toeristen circus)
    Beter kun je 4 uurtjes met de bus naar Simotai, veeeeel en veeel mooier, lekker rustig en je kunt er een wandeling van een uur of twee op maken.

    pi_1609925
    quote:
    Op dinsdag 11 september 2001 11:54 schreef elfje! het volgende:
    Als je naar de muur wilt moet je niet naar Bandaling gaan (tenzij je van de muur met karaoke show en Mc Donalds houdt, met andere woorden toeristen circus)
    Beter kun je 4 uurtjes met de bus naar Simotai, veeeeel en veeel mooier, lekker rustig en je kunt er een wandeling van een uur of twee op maken.
    De Grote Muur zit al bij het programma inbegrepen, dus ik heb er niks over te zeggen op welke plaats dat gaat gebeuren.

    Tziet er naar uit dat dat wel bij Badaling zal zijn.

      dinsdag 11 september 2001 @ 14:08:57 #29
    2674 elfje!
    Onrust stoker
    pi_1611071
    Ik weet niet met welke organisatie je gaat, maar Koning aap gaat meestal naar Simotai.

    pi_1612560
    quote:
    Op Tuesday 11 September 2001 14:08 schreef elfje! het volgende:
    Ik weet niet met welke organisatie je gaat, maar Koning aap gaat meestal naar Simotai.
    Ik ga met VNC. Die gaan bij voorkeur ook niet naar Badaling, maar in dit specifieke geval zijn er te weinig deelnemers om de excursies zelf rendabel te kunnen regelen, dus moeten we mee met bestaande excursies.
      vrijdag 14 september 2001 @ 10:48:43 #31
    15090 ThinLizzy
    Blij maar bezorgd
    pi_1633724
    quote:
    Op dinsdag 11 september 2001 17:39 schreef k_man het volgende:

    [..]

    Ik ga met VNC. Die gaan bij voorkeur ook niet naar Badaling, maar in dit specifieke geval zijn er te weinig deelnemers om de excursies zelf rendabel te kunnen regelen, dus moeten we mee met bestaande excursies.


    Wij waren ook met VNC. Als je Simotai kunt regelen, des te beter.Badaling is erg druk. Mooie plek en met een wandeling van ongeveer 1/2 uur met mooie uitzichten. De muur is daar ook veel rustiger.
    Laat overigens de markt bij het begin maar voor wat het is. Te toeristisch, te duur.
    Achteraf heeft iedereen gelijk
    pi_1688143
    quote:
    Op woensdag 05 september 2001 15:40 schreef k_man het volgende:


    Ook tips voor de avonden zijn trouwens welkom.


    Leuk chinees animeer-meisje
    pi_1691989
    quote:
    Op donderdag 20 september 2001 19:33 schreef Raaf het volgende:


    Leuk chinees animeer-meisje


    Zijn er genoeg.

    Ik heb ervaren dat in de meeste Chinese hotelkamers briefjes liggen met allerlei activiteiten die die dames uitvoeren tegen best redelijke prijzen.

    Ik werd in 1 hotel zelfs opgebeld of ik iets uit wilde kiezen.

    Misschien heeft Aernout ervaring op dit gebied (vast wel)!

    fake a dream
    pi_1697773
    quote:
    Op vrijdag 21 september 2001 11:00 schreef Kimmie het volgende:
    Misschien heeft Aernout ervaring op dit gebied (vast wel)!
    Niet dus.
    Ik heb me vooral met gratis babyvet beziggehouden.
    pi_1697811
    Tip: koop een vlieger en ga in de avondschemering vliegeren op Tiananmen Square. Roeleert!
      maandag 24 mei 2004 @ 11:22:01 #36
    2365 Frenkie
    ALLES GOED?
    pi_19358050
    Even een redelijk gedateerd topic omhoog schoppen.
    Mijn broertje woont op dit moment in Bejing. En ik zit er over te denken om een week of wat bij hem langs te gaan. Zijn er behalve eerder genoemde tips nog meer zaken die jullie me aanraden als ik daar een week doorbreng??
    Is er een beetje nachtleven, etc..??
      maandag 24 mei 2004 @ 19:24:17 #37
    1348 Liejannuh
    MCCCXLVIII
    pi_19370943
    Een vriend van me heeft geruime tijd in Peking gezeten en daar is dus zeker wel een nachtleven. Maar afijn, ik weet niet of jij iedere avond in de kroeg hangen met veel drank een uitgaansleven noemt of niet.
      maandag 24 mei 2004 @ 19:28:04 #38
    2365 Frenkie
    ALLES GOED?
    pi_19371064
    quote:
    Op maandag 24 mei 2004 19:24 schreef Liejannuh het volgende:
    Een vriend van me heeft geruime tijd in Peking gezeten en daar is dus zeker wel een nachtleven. Maar afijn, ik weet niet of jij iedere avond in de kroeg hangen met veel drank een uitgaansleven noemt of niet.
    Dat voldoet ten dele aan de criteria. Zijn er clubs enzo??
    En heb je verder nog tips??
      maandag 24 mei 2004 @ 20:03:27 #39
    56824 Keijs
    Toedeledokie !
    pi_19372042
    tip: kijk uit voor kapsalons !
      maandag 24 mei 2004 @ 20:21:31 #40
    1348 Liejannuh
    MCCCXLVIII
    pi_19372627
    Ik vrees het ergste voor je qua info krijgen van die vriend.
    Die vriend is namelijk ook zo slim geweest om een meisje in Mongolie zwanger te maken en is nu net pappa geworden!
    pi_31196824
    Kick. Ik wil wel wat meer informatie over hoe duur het gemiddelde eten daar is. En de metro enzo. Ik zoek me suf, en persoonlijke verhalen van fokkers helpen meestal wat meer.

    Kom maar op.
    pi_31197687
    Eten kost niets in Beijng, voor 5 euro p.p ben je duur en veel aan het eten en lekker natuurlijk Metro heb ik niet gebruikt, fiets is veel handiger. Er zijn overal veel fietspaden en drukke kruispunten oversteken is heel makkelijk en veilig door de mannetjes met vlaggetjes die er staan en de vele stoplichten (als ze werken). Hu tongs zijn leuk maar zonder gids, die loodst je alleen naar commerciele gebieden, grote tegenvaller voor mij.

    We zaten in het Hademen hotel, maar kan niet me herinneren dat er een restaurant naast zat behalve het hotelrestaurant zelf??? Maar je kan overal heel goed eten, geen probleem.
    Markten zijn ook altijd erg leuk te bezoeken, ga alleen naar de silkmarket als je graag iets neps wilt kopen en HARD onderhandelen (kan je zomaar een north face goretex jas van 15 euro opleveren die het nog doet ook!)
    Trouwens het beste om alle sights zelf te gaan bekijken, die excursies vielen me zwaar tegen, haast haast haast!!! Maar ik ben met Tiara geweest.
    Ben afgelopen donderdag net terug uit beijing dus vraag maar raak
    pi_31197933
    quote:
    Op woensdag 5 oktober 2005 10:01 schreef voodoolady het volgende:
    Eten kost niets in Beijng, voor 5 euro p.p ben je duur en veel aan het eten en lekker natuurlijk Metro heb ik niet gebruikt, fiets is veel handiger. Er zijn overal veel fietspaden en drukke kruispunten oversteken is heel makkelijk en veilig door de mannetjes met vlaggetjes die er staan en de vele stoplichten (als ze werken). Hu tongs zijn leuk maar zonder gids, die loodst je alleen naar commerciele gebieden, grote tegenvaller voor mij.

    We zaten in het Hademen hotel, maar kan niet me herinneren dat er een restaurant naast zat behalve het hotelrestaurant zelf??? Maar je kan overal heel goed eten, geen probleem.
    Markten zijn ook altijd erg leuk te bezoeken, ga alleen naar de silkmarket als je graag iets neps wilt kopen en HARD onderhandelen (kan je zomaar een north face goretex jas van 15 euro opleveren die het nog doet ook!)
    Trouwens het beste om alle sights zelf te gaan bekijken, die excursies vielen me zwaar tegen, haast haast haast!!! Maar ik ben met Tiara geweest.
    Ben afgelopen donderdag net terug uit beijing dus vraag maar raak
    Kijk, daar heb ik wat aan. Ik zal je vanavond nog even de oren van je hoofd vragen.
    Nu alleen de vraag: is alles een beetje makkelijk te vinden qua ligging? Niet dat ik rondfiets in Beijing en mijn hotel niet meer kan vinden. En hoe red je je daar met Engels?
    pi_31198194
    Koop of krijg een kaart van beijing (liever een betere dan een toeristenkaart al zijn die handig voor de sights), kost iets van 8 cent in euro en je redt je prima, ben je verdwaald, ga op je kaart kijken en iemand komt je vast wel helpen, dat hebben wij altijd nog gehad. De mensen zijn ontzettend vriendelijk.
    Alles is op zich wel makkelijk te vinden de afstanden zijn vaak wel wat groter, zomerpaleis ligt bv een eind van het centrum.
    Er zijn niet bijzonder veel mensen die goed engels spreken zeker niet als je buiten het centrum gaat, maar met handen en voeten werk kom je ook een heel eind. Taalgids is natuurlijk ook makkelijk.

    Oh ja kijk uit voor lief uitziende zogenaamde kunststudentjes die je graag hun expositie willen laten zien, ze hebben een erg goed verhaal maar alles is nep! (sowieso is vrijwel alles nep daar) 6 mensen van onze groep zijn erin getuind voor bedragen tussen de 20 en 80 euro
    Ik vind beijing echt de meest geweldige grote stad waar ik tot nu toe nog geweest ben, grote minpunt zijn de hordes gehandicapte bedelaars, heel schrijnend om te zien...

    Ik zal proberen vanavond nog even te kijken!
      woensdag 5 oktober 2005 @ 10:31:49 #45
    56824 Keijs
    Toedeledokie !
    pi_31198259
    quote:
    Op woensdag 5 oktober 2005 10:15 schreef Clockwork_Tin_Soldier het volgende:

    [..]

    Kijk, daar heb ik wat aan. Ik zal je vanavond nog even de oren van je hoofd vragen.
    Nu alleen de vraag: is alles een beetje makkelijk te vinden qua ligging? Niet dat ik rondfiets in Beijing en mijn hotel niet meer kan vinden.
    Tip: neem altijd een visitekaartje vh hotel mee! en dan natuurlijk eentje in Chinese karakters. Zo kun je of altijd de weg vragen, dan sturen ze je hopelijk de goede richting uit. En als je het echt niet meer weet gewoon een taxi nemen (kosten niets en rijden er ontelbaar veel) en het kaartje in de hand drukken van de chaufeur. In principe kun je op de taxi's aflezen wat hun tarief is, en hebben ze gewoon een meter in de auto.
    quote:
    En hoe red je je daar met Engels?
    Niet, misschien dat het nu iets beter is, maar 5 jaar geleden spraken ze bijvoorbeeld in een resaturant tegenover ons grote internationale hotel nul woorden Engels.

    Ben wel een keer aangesproken door Chinese studenten om naar hun schilderijen te kijken. Heb niks gekocht maar wel even netjes meegegaan.
    pi_31200588
    visitekaartje is inderdaad een goed idee, zeker als je uitgaat mijn hotel had visitekaartjes waar ook nog de andere bezienswaardigheden in karakters op stonden, ook handig. Zelf vond ik fietsen leuker dan een taxi nemen, het verkeer staat toch vaak vast.

    In westerse restaurants (dus mcdonalds pizza hut en kfc), wat betere hotels, duurdere winkels/shopping malls en natuurlijk alle (straat)verkopers (you want to buy mao watch? ) van goedkope souvenirs spreken redelijk goed engels, chinese restaurants weinig, maar vaak hebben ze wel een menu in het engels. En anders laat je ze gewoon wat brengen, je zult je qua taal prima redden!

    Tja die schilderijen, ze gingen meteen een kalligrafie maken voor ons dus we voelden ons een beetje verplicht, nou ja we zijn goed ingepakt en konden er wel om lachen, maar je kan dezelfde schilderijen op de silk market kopen voor een fractie van de prijs, dat je het even weet
    pi_31201223
    quote:
    Op woensdag 5 oktober 2005 10:28 schreef voodoolady het volgende:
    Koop of krijg een kaart van beijing (liever een betere dan een toeristenkaart al zijn die handig voor de sights), kost iets van 8 cent in euro en je redt je prima, ben je verdwaald, ga op je kaart kijken en iemand komt je vast wel helpen, dat hebben wij altijd nog gehad. De mensen zijn ontzettend vriendelijk.

    Ik zal proberen vanavond nog even te kijken!
    Ah, dat weet ik dat ik daar pas een kaart moet kopen, hier zijn die dingen niet te betalen. Ik zal in een youth hostel slapen, kost bijna niets en het ligt bijna in het centum van waaruit ze excursies naar de muur maken enzo, die muur wil ik niet missen.

    Edit: Ik lees overal dat ik de touristische plek van de muur moet mijden omdat daar Mcdonalds enzo zit, iets waar ik natuurlijk niet voor naar de muur toe ga. Er staat dat Simatai een goede niet zo touristische plek is om de muur te zien. Hoe hebben jullie dat gedaan en hoe duur was dat ongeveer?

    [ Bericht 15% gewijzigd door Clockwork_Tin_Soldier op 05-10-2005 12:52:33 ]
    pi_31201298
    quote:
    Op woensdag 5 oktober 2005 12:15 schreef voodoolady het volgende:
    visitekaartje is inderdaad een goed idee, zeker als je uitgaat mijn hotel had visitekaartjes waar ook nog de andere bezienswaardigheden in karakters op stonden, ook handig. Zelf vond ik fietsen leuker dan een taxi nemen, het verkeer staat toch vaak vast.

    In westerse restaurants (dus mcdonalds pizza hut en kfc), wat betere hotels, duurdere winkels/shopping malls en natuurlijk alle (straat)verkopers (you want to buy mao watch? ) van goedkope souvenirs spreken redelijk goed engels, chinese restaurants weinig, maar vaak hebben ze wel een menu in het engels. En anders laat je ze gewoon wat brengen, je zult je qua taal prima redden!

    Tja die schilderijen, ze gingen meteen een kalligrafie maken voor ons dus we voelden ons een beetje verplicht, nou ja we zijn goed ingepakt en konden er wel om lachen, maar je kan dezelfde schilderijen op de silk market kopen voor een fractie van de prijs, dat je het even weet
    Handige tip, van dat visitiekaartje. Van die straatverkopers en kunststudenten zal ik niet zo veel last hebben denk ik, ik heb namelijk niet zo veel geld om daar te besteden. Het gaat me er vooral om om 2 weken rond te fietsen en helemaal weg te zijn van hier.
    pi_31201350
    quote:
    Op woensdag 5 oktober 2005 10:31 schreef Keijs het volgende:

    [..]

    En als je het echt niet meer weet gewoon een taxi nemen (kosten niets en rijden er ontelbaar veel) en het kaartje in de hand drukken van de chaufeur. In principe kun je op de taxi's aflezen wat hun tarief is, en hebben ze gewoon een meter in de auto.
    [..]
    Dat heb ik meer gehoord, dat de taxis daar echt geen zak kosten.
    'n goede zaak, hoewel ik vermoed veel te gaan fietsen.
    Het youth hostel verhuurt namelijk heel goedkoop fietsen.
    pi_31201551
    Veel dingen zijn genoemd maar een karaokebar of naar een acrobatiekshow gaan is misschien nog een tip.
    Silkmarket is volledig overdekt en er zijn met name merkkleren te koop.
    Er lopen ook studentes rond (bij Plein van de Hemelse Vrede) die graag met je thee willen drinken heb ik gehoord, niet doen want jij betaalt uiteindelijk de rekening en die is behoorlijk!
    De bus is ook erg goedkoop trouwens, heb bijna alles in Peking met de bus gedaan.. (1 yuan per rit)
    pi_31207588
    Ik heb inderdaad ook bussen gezien, alleen zaten die op elk tijdstip propvol, ik blijf voorstander van fietsen of lopen
    karaoke moet je van houden. Ik ben naar een kung-fu show geweest, was op zich wel aardig, meer ballet acrobatiek en dans dan kung-fu maar toch wel leuk om te zien en een echte meet and greet na afloop! was 150 yuan = 15 euro ong. Opera werd door mijn groepsgenoten afgeraden, maar zij hebben dan ook 2,5 uur moeten zitten.
    oh ja hopelijk ga je een flink aantal dagen want de 5 dagen dat ik er was, was echt veel te kort.
    merkkleding is dus allemaal nep! echte merkkleding kost daar net zoveel als hier.

    Oh ja de starbucks frappuccino's zijn heel erg lekker

    wanneer ga je trouwens?

    [ Bericht 9% gewijzigd door voodoolady op 05-10-2005 16:41:38 ]
    pi_31209136
    In de LP staan kaartjes met zowel karakters als Westerse namen, dus als je de weg wilt vragen of een taxi nemen is dat erg handig.
      woensdag 5 oktober 2005 @ 18:55:53 #53
    56824 Keijs
    Toedeledokie !
    pi_31211574
    quote:
    Op woensdag 5 oktober 2005 12:39 schreef Clockwork_Tin_Soldier het volgende:
    Edit: Ik lees overal dat ik de touristische plek van de muur moet mijden omdat daar Mcdonalds enzo zit, iets waar ik natuurlijk niet voor naar de muur toe ga. Er staat dat Simatai een goede niet zo touristische plek is om de muur te zien. Hoe hebben jullie dat gedaan en hoe duur was dat ongeveer?
    Er zijn naar mijn weten drie plaatsen om De Muur te bezoeken (ben zelf bij nr. 2 geweest):

    1. Badaling. Het dichtst bij de stad en hier gaat elke Japanner of overige bejaarde toerist heen. Je kunt Badaling combineren met de Ming graven, maar het massale toeristische zou mij persoonlijk afschrikken. Verder schijnt de locatie minder mooi te zijn dan de overige twee, wat minder stijle bergen enzow.


    2. Mutianyu.
    Ligt wat verder buiten de stad (1,5 uur rijden ? is alweer 5 jaar geleden). Toen ik hier was waren we er erg vroeg en was er werkelijk bijna niemand. Mooie locatie met hele stijle heuvels waar de muur tegenopklimt. Dus veel minder druk en toeristisch.

    3. Simatai
    Ligt vrij ver buiten de stad (100 km?). De meest rustige en misschien ook mooiste plaats om muur te bezoeken. Omgeving is nog mooier, en volgens mij zijn hier ook grotere stukken "ongerestaureerde muur te zien.


    De muur in Mutianyu

    Als je naar Beijing gaat is De Muur natuurlijk een must. Vond het best indrukwekkend, maar het is opzichzelf natuurlijk geen superindrukwekkend bouwwerk om te zien. alleen omdat je weet hoelang hij totaal is en hoe oud maakt het indrukwekkend.

    Wat het kost geen idee ik ben met een georganiseerde reis geweest, wwaar dieze excurse onderdeel van de reissom uitmaakte.
      woensdag 5 oktober 2005 @ 21:41:13 #54
    16466 BloodhoundFromHell
    ---------------------
    pi_31216895
    en K_man, hoe was het in Peking?
    (__/)
    (='.'=)
    (")_(")
    pi_31217908
    quote:
    Op woensdag 5 oktober 2005 16:32 schreef voodoolady het volgende:
    oh ja hopelijk ga je een flink aantal dagen want de 5 dagen dat ik er was, was echt veel te kort.
    merkkleding is dus allemaal nep! echte merkkleding kost daar net zoveel als hier.

    wanneer ga je trouwens?
    Ik ga 12 dagen, vanaf de 21e.
    pi_31217918
    quote:
    Op woensdag 5 oktober 2005 21:41 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
    en K_man, hoe was het in Peking?
    Ik vond het een enorm lelijke stad. Met een paar hele mooie pareltjes.
    pi_31217957
    quote:
    Op woensdag 5 oktober 2005 18:55 schreef Keijs het volgende:

    [..]


    2. Mutianyu.
    Ligt wat verder buiten de stad (1,5 uur rijden ? is alweer 5 jaar geleden). Toen ik hier was waren we er erg vroeg en was er werkelijk bijna niemand. Mooie locatie met hele stijle heuvels waar de muur tegenopklimt. Dus veel minder druk en toeristisch.
    Zou dat te fietsen zijn? Lijkt me wel, als je een beetje vroeg vertrekt, of heb ik het helemaal mis? Ik hou wel van een eindje fietsen, en zo zie ik ook nog meer van de omgeving.
    quote:
    Als je naar Beijing gaat is De Muur natuurlijk een must. Vond het best indrukwekkend, maar het is opzichzelf natuurlijk geen superindrukwekkend bouwwerk om te zien. alleen omdat je weet hoelang hij totaal is en hoe oud maakt het indrukwekkend.
    Ja, ik kan niet naar Beijing zonder de muur gezien te hebben. .
    pi_31218005
    quote:
    Op woensdag 5 oktober 2005 17:24 schreef k_man het volgende:
    In de LP staan kaartjes met zowel karakters als Westerse namen, dus als je de weg wilt vragen of een taxi nemen is dat erg handig.
    LP?
      woensdag 5 oktober 2005 @ 22:18:24 #59
    16466 BloodhoundFromHell
    ---------------------
    pi_31218102
    konely planet
    (__/)
    (='.'=)
    (")_(")
    pi_31218344
    quote:
    Op woensdag 5 oktober 2005 22:18 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
    konely planet
    Lonely Planet. Okay.
    pi_31224350
    Ik ben ook bij Mituanyu geweest, heb bijna dezelfde foto! Maar het is niet te fietsen denk ik, er loopt volgens mij alleen een doorgaande weg voor auto's, al fietsen de chinezen er wel over, maar zou het zelf niet doen, heenweg is inderdaad ong. 1,5 uur rijden maar terug ong. 2,5 uur door files, daarbij zul je op de terugweg best moe zijn van de beklimming.
    Toen wij er waren waren er wel wat toeristen maar niet dat het vervelend werd, wel veeeel kraampjes met souvenirs, ook hier weer veel afdingen en hoe verder je naar beneden gaat hoe goedkoper het wordt, na de klim natuurlijk Er is hier ook een kabelbaan die de eerste 2000 treden voor je kan nemen, het gaat echt steil omhoog maar de laatste 1000 zul je zelf moeten lopen, goed te doen hoor
    Ik vond het ook heel erg indrukwekkend om te zien, heel bizar dat er ineens boven op een steile heuvel een muur staat, na kan het niet goed uitleggen je zou het zelf moeten zien!
    Hotels kunnen vaak ook wel een excursie regelen.
    pi_31229709
    Voodoolady, heb je msn, dan kan ik je nog wat dingen vragen.
      donderdag 6 oktober 2005 @ 16:55:37 #63
    20343 SnuggLe
    Drs. Betweter
    pi_31233708
    quote:
    Op woensdag 5 oktober 2005 10:01 schreef voodoolady het volgende:

    Markten zijn ook altijd erg leuk te bezoeken, ga alleen naar de silkmarket als je graag iets neps wilt kopen en HARD onderhandelen (kan je zomaar een north face goretex jas van 15 euro opleveren die het nog doet ook!)
    Kijk dit vind ik apart: je hebt het over NEP als eerste, en daarna 'die het nog doet ook'. Ik vind dat altijd zo'n load of crap. Het hoeft allemaal niet nep te zijn mits je goed oplet wat je koopt. 99% van de kleding die in NL verkocht wordt (vooral duurdere merken ) worden juist in dat soort landen verkocht. Ik heb er toevallig ook een North Face jas gekocht voor nog geen 30 euro. Wel opletten of de naden dubbelgestikt zijn & waterproof. Ik ben ermee naar verscheidene gerespecteerde outdoorzaken geweest en iedereen vertelde me dat het een normale originele jas was die in NL +/- 450 euro zou kosten. Wat nou nep??

    Over Beijing: wij zaten zelf in een ZEER goed hostel wat vanaf het centrale station 15 minuten lopen was. International Youth Hostel affiliated zelfs. Loop ongeveer 1,5 km ver op de straat die loodrecht op het station staat, en dan ergens aan de linkerkant een straatje in. Bier voor 40 eurocent (halve liters! ).

    Ik zou verder een fiets huren ja, zoals je zelf zegt. Kost geen drol en scheelt veel onnodig geloop en taxigeld. Met een fiets kan je de meeste bezienswaardigingen in 1 dag doen.

    Daarnaast over de muur, ik zou niet naar 1 plek toegaan. Ik sluit me aan bij Keijs. Kijk of je ergens kunt boeken om het stuk te lopen (11 km!) van Jonquilang (oid, tijdje geleden) naar Simaitai. Dit is een groot deel ook niet gerestaureerd, dus geen pas opgedroogd cement van gerestaureerde 'mooie' (maar o zo toeristische) stukken muur. Nee, authentiek. Althans, 3 jaar geleden.
    En verkijk je niet op dat stuk lopen over de muur: trek goede schoenen aan, het is soms echt KOLERE stijl! Hier wat fototjes om dat te ondersteunen (zie mijn schoenen aan de onderkant hoe ik de foto heb gemaakt en hoe stijl het is):



    pi_31238281
    Goed topic!

    Volgend jaar op 6 maart 9:10 land ik in Beijng. Ik ga met mijn vriendin 3 maanden trekken in Azie.

    Nu heb ik ook wel wat vragen. Hebben jullie zelf gereisd in Beijing, zo ja hoe beviel dat?

    Is het aan te raden vervoer van het vliegveld te regelen naar je hotel? Ik ben er nog niet uit. Wat voor een soort hotels zaten jullie? Spreken de mensen in de hotels zelf engels? Ik hoor namelijk van niet. Is beijing erg modern? Zie je er veel toeristen? Wat waren de hoogte punten van je reis en de dieptepunten.

    Rob
    pi_31238565
    Simaitai daar ben ik ook geweest, er lopen alleen wat Mongoolse vrouwtjes achter je aan met
    t-shirts, verder weinig toeristen gezien..



    pi_31252465
    Mooi topic, ben zelf ook een keer in Beijing geweest.

    Super moi stad en de chinese muur blijft een hoogtepunt.
      vrijdag 7 oktober 2005 @ 22:43:06 #67
    20343 SnuggLe
    Drs. Betweter
    pi_31269009
    2Mereltje: inderdaad, alleen wat Mongoolse verkopers, die je beter meteen uit kan kopen zodat je de rest van de tijd rust hebt
    quote:
    Op donderdag 6 oktober 2005 20:03 schreef versteegrob het volgende:
    Goed topic!

    Volgend jaar op 6 maart 9:10 land ik in Beijng. Ik ga met mijn vriendin 3 maanden trekken in Azie.
    Nu heb ik ook wel wat vragen. Hebben jullie zelf gereisd in Beijing, zo ja hoe beviel dat?
    Is het aan te raden vervoer van het vliegveld te regelen naar je hotel? Ik ben er nog niet uit. Wat voor een soort hotels zaten jullie? Spreken de mensen in de hotels zelf engels? Ik hoor namelijk van niet. Is beijing erg modern? Zie je er veel toeristen? Wat waren de hoogte punten van je reis en de dieptepunten.

    Rob
    Als je zelf drie maanden gaat trekken in Azie mag je je nog wel goed voorbereiden, gezien deze vragen van je. No offense, nothing personal! Je moet je zelf ten eerste gewoon afvragen hoe je wil reizen. Hoeveel luxe wil je hebben, wat wil je uitgeven? China kan heel goedkoop zijn, maar ook best duur.

    Zelf heb ik 1,5 maand door China gereist (de lus door het binnenland naar Hong Kong, via Chengdu en Kunming) en heb vooral in hostels voor backpackers gezeten. China on a budget. Reizen door Beijing is als reizen door Amsterdam: simpel. Je kan alles makkelijk doen met de fiets, een taxi (duurder) of de metro. Het is gewoon een grote westerse stad, en dus erg modern. Je ziet er ook veel toeristen ja, maar dat is logisch. Vervoer regelen vanaf het vliegveld is niet perse nodig, je kan bussen nemen (check de LP) of neem gewoon een taxi.

    In de hostels spreken de meesten wel Engels, natuurlijk, omdat men van toeristen afhankelijk is. Verder heel weinig, maar dat was 3 jaar geleden, maybe is het nu anders. Handen en voeten moet je wel gebruiken.

    Hoogtepunten voor mij in China:
    - de muur van Simaitai naar Janquilang (11 km lopend)
    - fietsend door Beijing
    - een horsetrekking in Songpan (met sneeuw!)
    - de Panda's in Chengdu & de relaxte parkjes aldaar met het ECHTE chinese leven
    - Yangshou, waar je minstens een week kunt relaxen en kunt genieten van the scenery.

    Have fun
      FOK!fotograaf zaterdag 8 oktober 2005 @ 13:03:16 #68
    17893 Forno
    pi_31279481
    Ik ben ook in Beijing geweest van 20 juni tot en met 4 juli 2005, na een reis van een half jaar door India, Singapore, Maleisie, Thailand en Laos. China is...?

    De verboden stad, het zomerpaleis en al die andere toeristische trekpleisters zijn dood- en doodsaai, om even wat sprookjes te breken.
    Ten eerste heeft de culturele revolutie, in de 60'er en 70'er jaren, de complete chinese cultuur vernietigd. Het land is destijds tot op het bot gestript van alle kunst, architectuur en literatuur. Nu ben ik geen kunstliefhebber maar toch. De chinezen hebben, door het repressieve beleid, ook geen spranketje individualiteit meer.
    Ten tweede ziet het er bij iedere attractie altijd zwart van de chinezen. Met miljoenen tegelijk staan ze te dringen met hun camera's voor hetzelfde kiekje.

    Pluspuntjes van Beijing vond ik de chinese muur en het shoppen op de vele marktjes en warenhuizen! Spot en spot goedkoop. Alles is fake maar oh zo echt. Van Diesel t-shirtjes tot Tag Heuer horloges en parelkettinkjes.
    Het afdingen is de leukste bezigheid in heel China. Soms minuten lang dralen, dwijnen en weglopen en terugkomen. In den beginne voel je je bijna een crimineel als je een paar schoenen van 80 euro naar 5 euro weet te verlagen. Maar op een gegeven moment merk je dat het gewoon normale prijzen zijn. Afgezien van de kersverse toeristen die vaak het volle pond betalen.

    Ik ben geen feestbeest maar is genoeg te doen qua uitgaansleven. In Kunming ontmoette we een hele club van duitse, engelse en schotse alcoholverslaafde en junkies die maanden in één stad 'woonden' en er niets anders deden dan zuipen en slapen. Hun uitkering uit het westen konden ze in China vier keer uitgeven. En daar als koningen leven. Ik vond het nogal een holle bedoeling. Daar een beetje semi diepzinnig met de lokale bevolking optrekken terwijl het gewoon platte strandtoeristen waren. Al weet ik zelf ook niet wat precies mijn doel in Azie was, het was fijn.

    China is gewoon relaxed.
    pi_31291159
    Leuk topic om in de gaten te houden

    Ik ga misschien in het voorjaar met mijn moeder op vakantie naar China. Het is 1 van de mogelijkheden we vinden Cuba ook wel interessant namelijk, maar China staat ook hoog in de wishlist!!
    Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
    Let's plant a tree
    pi_31295637
    quote:
    Op zaterdag 8 oktober 2005 13:03 schreef Forno het volgende:
    De verboden stad, het zomerpaleis en al die andere toeristische trekpleisters zijn dood- en doodsaai, om even wat sprookjes te breken.

    Pluspuntjes van Beijing vond ik de chinese muur en het shoppen op de vele marktjes en warenhuizen! Spot en spot goedkoop. Alles is fake maar oh zo echt. Van Diesel t-shirtjes tot Tag Heuer horloges en parelkettinkjes.

    Ik ben geen feestbeest maar is genoeg te doen qua uitgaansleven. In Kunming ontmoette we een hele club van duitse, engelse en schotse alcoholverslaafde en junkies die maanden in één stad 'woonden' en er niets anders deden dan zuipen en slapen. Hun uitkering uit het westen konden ze in China vier keer uitgeven. En daar als koningen leven. Ik vond het nogal een holle bedoeling. Daar een beetje semi diepzinnig met de lokale bevolking optrekken terwijl het gewoon platte strandtoeristen waren. Al weet ik zelf ook niet wat precies mijn doel in Azie was, het was fijn.

    China is gewoon relaxed.
    jij vond die 'toeristische trekpleisters' misschien saai, maar dat vond ik toch wel meevallen eigenlijk. voor die neppe troep van jou kan je naar hurghada en om te zuipen kan je naar terschelling. wat ik bedoel; voor mensen die liever de malls voorbijlopen zijn het wel degelijk leuke dingen om te bezoeken.
    Te dom voor wetenschap? Probeer religie!
      FOK!fotograaf zondag 9 oktober 2005 @ 17:41:21 #71
    17893 Forno
    pi_31311856
    quote:
    Op zaterdag 8 oktober 2005 23:22 schreef dddour het volgende:

    [..]

    jij vond die 'toeristische trekpleisters' misschien saai, maar dat vond ik toch wel meevallen eigenlijk. voor die neppe troep van jou kan je naar hurghada en om te zuipen kan je naar terschelling. wat ik bedoel; voor mensen die liever de malls voorbijlopen zijn het wel degelijk leuke dingen om te bezoeken.
    Je begrijpt mijn standpunt misschien beter als ik me wat beter nuanceer. Ten eerste was Beijing de laatste stop na drie maanden India en daarna twee maanden Thailand, Maleisie en Laos. Zeker India is een schok voor je zintuigen, de mensen en de omgeving zijn daar per regio enorm varierend. Bijna elke provincie heeft zijn eigen taal, cultuur, religie en klimaat. Wanneer je dan door China reist, in mijn geval van zuid- naar noord China, ontdekte ik eigenlijk maar heel weinig verschillen in taal, cultuur, religie en klimaat. Het is overal hetzelfde of heeft zeer sterke gelijkenis met elkaar. In dat kader moet je mijn standpunt zien. China is leuk en de historische plaatsen zijn ook aardig, maar het lijkt zo veel op elkaar. Dus na een maand in China, waarvan het merendeel in Yunnan een hoop dingen te hebben gezien, waren de attracties in Beijing geen aanvulling meer. Terwijl het op zich natuurlijk plaatsen zijn met een geschiedenis.

    Voor de neppe troep kun je in bijna iedere stad terecht, alleen voor de elektronica moet je in Shanghai of Hong Kong zijn.

    En als je denkt dat ik drinker ben, dan moet je mijn vorige stukje nog een keer lezen.
    pi_31337924
    Ik ga over een maandje ook drie dagen naar Beijing, wij gaan naar het Tian´anmen plein, tempel van de hemel, natuurlijk naar de Muur, Changling, de Lama tempel, het zomer paleis en de Panda Beer.

    Het zullen mijn laatste drie dagen van mijn tijd in China zijn dus ik hoop dat het leuk wordt!
    pi_31361989
    quote:
    Op donderdag 6 oktober 2005 16:55 schreef SnuggLe het volgende:

    [..]

    Kijk dit vind ik apart: je hebt het over NEP als eerste, en daarna 'die het nog doet ook'. Ik vind dat altijd zo'n load of crap. Het hoeft allemaal niet nep te zijn mits je goed oplet wat je koopt. 99% van de kleding die in NL verkocht wordt (vooral duurdere merken ) worden juist in dat soort landen verkocht. Ik heb er toevallig ook een North Face jas gekocht voor nog geen 30 euro. Wel opletten of de naden dubbelgestikt zijn & waterproof. Ik ben ermee naar verscheidene gerespecteerde outdoorzaken geweest en iedereen vertelde me dat het een normale originele jas was die in NL +/- 450 euro zou kosten. Wat nou nep??

    Over Beijing: wij zaten zelf in een ZEER goed hostel wat vanaf het centrale station 15 minuten lopen was. International Youth Hostel affiliated zelfs. Loop ongeveer 1,5 km ver op de straat die loodrecht op het station staat, en dan ergens aan de linkerkant een straatje in. Bier voor 40 eurocent (halve liters! ).

    Ik zou verder een fiets huren ja, zoals je zelf zegt. Kost geen drol en scheelt veel onnodig geloop en taxigeld. Met een fiets kan je de meeste bezienswaardigingen in 1 dag doen.

    Daarnaast over de muur, ik zou niet naar 1 plek toegaan. Ik sluit me aan bij Keijs. Kijk of je ergens kunt boeken om het stuk te lopen (11 km!) van Jonquilang (oid, tijdje geleden) naar Simaitai. Dit is een groot deel ook niet gerestaureerd, dus geen pas opgedroogd cement van gerestaureerde 'mooie' (maar o zo toeristische) stukken muur. Nee, authentiek. Althans, 3 jaar geleden.
    En verkijk je niet op dat stuk lopen over de muur: trek goede schoenen aan, het is soms echt KOLERE stijl! Hier wat fototjes om dat te ondersteunen (zie mijn schoenen aan de onderkant hoe ik de foto heb gemaakt en hoe stijl het is):

    [[url=http://picserver.org/view_image.php/SU1T7MI06W4H/512/p.jpeg]afbeelding][/url]
    [[url=http://picserver.org/view_image.php/E1OORZ0J7U3M/512/p.jpeg]afbeelding][/url]
    [[url=http://picserver.org/view_image.php/ZDV1E0M4R3PT/512/p.jpeg]afbeelding][/url]
    Echt wáár maak je je druk om! Wat maakt het uit of het echt of nep is, 99% IS nep, maar daarom kan het nog wel prima z'n werk doen en dat jij nou toevallig een 'echte' hebt gekocht en nog de moeite hebt genomen dit te laten controleren, wees blij met jezelf ook al heb je het dubbele betaald van wat hij waard is Buiten Nike en The North Face heb ik trouwens NIETS gezien dat echt lijkt. 450 euro is trouwens lichtelijk overdreven, ja ook ik heb gecheckt

    Oh ja msn toegevoegd
    pi_34694451
    TVP ik ga de 23e van deze maand naar deze stad!!

    oo... ik zie dat ik al in dit topic had gepost nouja, kickje dan maar
    Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
    Let's plant a tree
    pi_34703699
    En nu net het hele topic nog eens aandachtig doorgelezen, erg bijzonder allemaal, ik ben heel benieuwd naar deze stad
    Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
    Let's plant a tree
    pi_34713194
    Ik was er in november. Alles wat je moet zien is al eerder besproken. Nog een paar tips:

    - die 11km lopen op de muur kan nog steeds en is een must
    - onderschat de afstanden niet - 1 cm op de kaart is 3 kwartier lopen, en de kaart is HEEL groot
    - helaas is de metro ook niet alles, ga met de bus (als je dat uit wilt zoeken) of neem de taxi.
    - neem GEEN riskja. NIET doen. ZELFS niet omdat je dat graag als toerist wilt uitproberen!!!
    - plan na thuiskomst 2 weken schone boslucht in. De stad is zwaar vervuild
    - Mijn mening: ik ben twee maanden in China geweest en Beijing was het dieptepunt. Not at all like the rest of China, mentaliteit is op westers-geld-binnenhalen gebaseerd
    - Praat NIET met mensen op Tiananmen Square, ze willen altijd wat van je.
    - eet pekingeend en flatbread
    - bekijk wat foto's die ik daar geschoten heb (inclusief muur) http://www.kaioken.nl/gallery2/main.php?g2_view=core.ShowItem&g2_itemId=3854
    - of mijn reisverslag Beijing: http://www.kaioken.nl/?p=32
    - of reisverslag 'muur bij beijing': http://www.kaioken.nl/?p=33
    pi_34715981
    quote:
    Op donderdag 2 februari 2006 14:50 schreef Mfpower het volgende:
    - eet pekingeend en flatbread


    Ik wilde ook graag Pekingeend eten. Heel de stad door geweest om Pekingeend te vinden. Kennen ze daar niet, dat is europees vertelde een chinees me.
    Toen zijn we naar de Japanner gegaan
    pi_34724142
    Ik ben wel heel benieuwd naar het eten trouwens! Die Pekingeend trekt me alleen niet zo
    Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
    Let's plant a tree
    pi_34725965
    quote:
    Op donderdag 2 februari 2006 16:09 schreef renz0r het volgende:

    [..]



    Ik wilde ook graag Pekingeend eten. Heel de stad door geweest om Pekingeend te vinden. Kennen ze daar niet, dat is europees vertelde een chinees me.
    Toen zijn we naar de Japanner gegaan
    Eet 'eend' dan. Bij Tiananmen Square zitten een paar restaurants in elk geval..
    pi_34726188
    quote:
    Op donderdag 2 februari 2006 16:09 schreef renz0r het volgende:

    [..]



    Ik wilde ook graag Pekingeend eten. Heel de stad door geweest om Pekingeend te vinden. Kennen ze daar niet, dat is europees vertelde een chinees me.
    Toen zijn we naar de Japanner gegaan
    Mijn reet, je wordt doodgegooid met pekingeend, zeker in Beijing.
    pi_34730520
    quote:
    Op donderdag 2 februari 2006 23:53 schreef Vava het volgende:
    Ik ben wel heel benieuwd naar het eten trouwens! Die Pekingeend trekt me alleen niet zo :\\\\\\\')
    Eten is echt super in China. Probeer ook een keer buiten het centrum te eten.

    Ik ben in Peking en Shanghai geweest, maar Peking vond ik echt veel leuker. Vrij relaxed vond ik het, voor zo\'n grote stad. En de hoofdstraat is in het donker erg gezellig, met terrasjes etc overal.

    We hebben ergens op een kruispunt, bij een mall in een foodcourt op de bovenste etage ontzettend lekker gegeten. Metro station Tiananmen sqaure, richting de winkelstraat lopen (langs de McDonalds). Volgende kruispunt aan je rechterhand (naast een andere McDonalds) is een mall. Daar op de bovenste etage.

    Oh ja, vergis je inderdaad niet in de afstanden. Best wel even lopen hoor . En ik vond de metro een uitkomst, eigenlijk. Voornamelijk eigenlijk goede ervaringen met chinezen.

    Twee minder goede ervarigen: Eentje was dat een chinees begon te plassen in de metro
    Schijnt normaal te zijn. Maargoed, je bent te gast in een land .

    En we hadden een riksja op een gegeven moment. Vantevoren een prijs afgesproken. En bij het hotel aangekomen, veranderde de prijs ineens van een bedrag voor z\\\'n tweeen naar hetzelfde bedrag p.p. Nee, dat truucje kenden we, daarom vantevoren duidelijk gezegd voor ons allebei. Maar hij hield vol. Heen en weer gesteggeld.

    Op een gegeven moment hebben we het geld in zijn riksja gedaan. Werd hij agressief en begon Rene (partner) te bedreigen. Te porren en weg te duwen. Rene terug duwen. Op een gegeven moment had hij wel door dat dat nergens toe leidde. Toen begon hij hetzelfde met mij te doen. Ik stap naar achteren gedaan en nee schuddend naar hem gekeken. Toen hij weer terug naar Rene. Hem weer porren.

    Toen zijn we gewoon naar het hotel gaan lopen, geld lag al in zijn riksja. Hij achtervolgde ons. Tot in het hotel. Wij naar de lift toe - hij achter ons aan. Op een gegeven moment kwam de lift, hij wilde de lift in. Wij hem terug duwen. En toen uiteindelijk droop hij af.

    Ik weet niet of je met een taxi van het vliegveld naar Peking wilt. Maar bij het vliegveld staan dus allemaal mannetjes die je voor schandalige prijzen daar heen willen brengen. Voor het vliegveld is een rij, waar alle chinezen gaan staan, waar je een taxi met een meter kan nemen. Een officiele taxi. Die rij dus eerst zoeken .

    Goede vakantie gewenst
    pi_34732652
    quote:
    Op zaterdag 4 februari 2006 12:46 schreef Evil_Jur het volgende:

    [..]

    Mijn reet, je wordt doodgegooid met pekingeend, zeker in Beijing.
    Ben ik genaaid
    pi_34741213
    quote:
    Op zaterdag 4 februari 2006 15:12 schreef arithaterhorst het volgende:
    Goede vakantie gewenst
    Dankjewel! En ook heel erg bedankt voor je informatie Ik neem in elk geval goede wandelschoenen mee. We worden opgehaald op het vliegveld en dan naar het hotel gebracht dus dat vervoer is al geregeld.

    Wat brutaal trouwens van die man van die riksja

    Ik ben echt heel benieuwd naar de Verboden Stad, toen ik 13 was zag ik die film, The Last Emperor en toen heb ik al besloten om ooit eens daar te gaan kijken.
    Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
    Let's plant a tree
    pi_34741907
    quote:
    Op zaterdag 4 februari 2006 21:26 schreef Vava het volgende:

    [..]


    Ik ben echt heel benieuwd naar de Verboden Stad, toen ik 13 was zag ik die film, The Last Emperor en toen heb ik al besloten om ooit eens daar te gaan kijken.
    Zeker de moeite waard, maar ook zeer toeristisch.
    pi_34747766
    quote:
    Op zaterdag 4 februari 2006 21:46 schreef Evil_Jur het volgende:

    [..]

    Zeker de moeite waard, maar ook zeer toeristisch.
    Mjah... da's vaak bij mooie dingen. Ik heb al zoveel moois gezien, het ene erg toeristisch, het andere veel minder. Het toeristische weerhoud mij er niet van om er toch naartoe te gaan. Ik denk dat je, als je dat wel zou doen, toch een hoop zou missen. Dan maar even door al die mensen heen kijken
    Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
    Let's plant a tree
    pi_34751979
    quote:
    Op zaterdag 4 februari 2006 21:26 schreef Vava het volgende:

    [..]

    Dankjewel! En ook heel erg bedankt voor je informatie Ik neem in elk geval goede wandelschoenen mee. We worden opgehaald op het vliegveld en dan naar het hotel gebracht dus dat vervoer is al geregeld.

    Wat brutaal trouwens van die man van die riksja

    Ik ben echt heel benieuwd naar de Verboden Stad, toen ik 13 was zag ik die film, The Last Emperor en toen heb ik al besloten om ooit eens daar te gaan kijken.
    de Verboden stad is gaaf. Gewoon ook weer ontzettend groot. Maar toen wij er waren was het 38 graden, dus dan is elke afstand te lang .

    Deze ken je dan al



    En dit is de McDonalds waar ik het over had in mijn eerdere mailtje. Daar links van begint de winkelstraat van Peking. Heel veel bling bling dus

    pi_34759699
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 09:22 schreef arithaterhorst het volgende:

    [..]

    de Verboden stad is gaaf. Gewoon ook weer ontzettend groot. Maar toen wij er waren was het 38 graden, dus dan is elke afstand te lang .

    Deze ken je dan al

    [afbeelding]

    En dit is de McDonalds waar ik het over had in mijn eerdere mailtje. Daar links van begint de winkelstraat van Peking. Heel veel bling bling dus

    [afbeelding]
    Nu is het er rond het vriespunt, lekker koud dus! Maar vind ik niet erg, als het zo heet is is het idd allemaal al snel te ver
    Winkelstraat ziet er ook wel goed uit! Is het leuk winkelen in Beijing?
    Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
    Let's plant a tree
    pi_34768107
    Die straat ziet er zeker mooi uit. Ik ga 5 maart naar deze stad, ben echt benieuwd hoe het is Ik zit 10 dagen in Leo Hostel/ Jullie horen het nog wel.
    pi_35024894
    Nog 1,5 ongeveer

    Ik ben zo ontzettend benieuwd naar deze stad en heel blij dat ik er naartoe ga
    Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
    Let's plant a tree
    pi_35025752
    Hier moet ik ook een keer naar toe.
    Travelling in 2015: Parijs // Luxemburg // Verenigde Staten // Frankfurt (?)
    pi_35043996
    quote:
    Op maandag 13 februari 2006 02:21 schreef Vava het volgende:
    Nog 1,5 ongeveer

    Ik ben zo ontzettend benieuwd naar deze stad en heel blij dat ik er naartoe ga
    Laat je ook nog weten hoe het was?
    pi_35046477
    quote:
    Op maandag 13 februari 2006 17:41 schreef arithaterhorst het volgende:

    [..]

    Laat je ook nog weten hoe het was?
    jaaaa dat laat ik weten met een paar foto's!
    Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
    Let's plant a tree
    pi_35054980
    quote:
    Op maandag 13 februari 2006 18:46 schreef Vava het volgende:

    [..]

    jaaaa dat laat ik weten met een paar foto's!
    Een paar? Pagina's vol willen we!
    Travelling in 2015: Parijs // Luxemburg // Verenigde Staten // Frankfurt (?)
    pi_35055184
    quote:
    Op maandag 13 februari 2006 21:31 schreef Jaguarized het volgende:

    [..]

    Een paar? Pagina's vol willen we!
    Maak je geen zorgen Mezelf kennende maak ik veel foto's ik heb al geheugenkaartjes geleend
    Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
    Let's plant a tree
    pi_35187676
    quote:
    Op zondag 5 februari 2006 14:22 schreef Vava het volgende:

    [..]

    Nu is het er rond het vriespunt, lekker koud dus! Maar vind ik niet erg, als het zo heet is is het idd allemaal al snel te ver
    Winkelstraat ziet er ook wel goed uit! Is het leuk winkelen in Beijing?
    Valt wel mee toen ik er was (zomer 2002). Je kan wel veel van die nepmerk artikelen, vooral kleding, kopen. Je moet wel die grote winkelstraten vermijden; daar is het enorm toeristisch en duur voor Chinese maatstaven. Toen ik er was, was Beijing een halve bouwput, dus het kan wel enorm veranderd zijn.

    Nog zoiets: in de starbucks moet je zo'n 20 yuan voor een koffie betalen, terwijl het een hele maaltijd is in een kleine, lokale chinese restaurant. Prijzen kunnen dus enorm varieren.

    Je moet trouwens over bijna alles de prijs onderhandelen. Veel mensen zijn bekwaam in het oplichten van naieve, vooral westerse, toeristen. Dus kijk uit.

    Een fiets kopen is ook een must.
      vrijdag 17 februari 2006 @ 14:16:12 #96
    123966 CleeJee
    Live Your Life!
    pi_35188141
    Winkelen is best grappig in Beijing, zeker in kledingzaken! De jeugd die vecht bijna om wie je mag helpen, echt geweldig!
    (nadeel is wel dat even rustig winkelen en rustig rondkijken er niet bij is....en het "nee, ik kijk alleen even" werkt daar niet!)
    May the seeds of today, be the fruits of tomorrow!
    pi_35201465
    Nepmerkartikelen ben ik niet in geinteresseerd
    Verder ben ik wel van plan om even door die mooie nieuwe winkelstraat te gaan lopen maar die marktjes lijken me veel leuker. En McDonalds het lijkt me best grappig om in een Chinese Mac geweest te zijn
    Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
    Let's plant a tree
      maandag 20 februari 2006 @ 10:02:06 #98
    123966 CleeJee
    Live Your Life!
    pi_35280084
    Dan zou ik voor de MacCool gaan :-P
    May the seeds of today, be the fruits of tomorrow!
    pi_35285185
    quote:
    Op vrijdag 17 februari 2006 20:23 schreef Vava het volgende:
    Nepmerkartikelen ben ik niet in geinteresseerd
    Verder ben ik wel van plan om even door die mooie nieuwe winkelstraat te gaan lopen maar die marktjes lijken me veel leuker. En McDonalds het lijkt me best grappig om in een Chinese Mac geweest te zijn
    Ik heb daar niet bij MacDonalds gegeten, maar is volgens mij hetzelfde als in Nederland. Alleen in Japan zijn echt anders (allerlei vreemde vismaaltijden).

    Ik zou gewoon Chinees eten.
      maandag 20 februari 2006 @ 15:45:14 #100
    123966 CleeJee
    Live Your Life!
    pi_35290450
    De Mac heeft ook wel wat eigenaardige dingen hoor....ik was cynisch over de McCool: dat is een glas frisdrank met een lading softijs erbovenop en een rietje....mij niet gezien!
    May the seeds of today, be the fruits of tomorrow!
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')