Er zijn naar mijn weten drie plaatsen om De Muur te bezoeken (ben zelf bij nr. 2 geweest):quote:Op woensdag 5 oktober 2005 12:39 schreef Clockwork_Tin_Soldier het volgende:
Edit: Ik lees overal dat ik de touristische plek van de muur moet mijden omdat daar Mcdonalds enzo zit, iets waar ik natuurlijk niet voor naar de muur toe ga. Er staat dat Simatai een goede niet zo touristische plek is om de muur te zien. Hoe hebben jullie dat gedaan en hoe duur was dat ongeveer?
Ik ga 12 dagen, vanaf de 21e.quote:Op woensdag 5 oktober 2005 16:32 schreef voodoolady het volgende:
oh ja hopelijk ga je een flink aantal dagen want de 5 dagen dat ik er was, was echt veel te kort.
merkkleding is dus allemaal nep! echte merkkleding kost daar net zoveel als hier.
wanneer ga je trouwens?
Ik vond het een enorm lelijke stad. Met een paar hele mooie pareltjes.quote:Op woensdag 5 oktober 2005 21:41 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
en K_man, hoe was het in Peking?
Zou dat te fietsen zijn? Lijkt me wel, als je een beetje vroeg vertrekt, of heb ik het helemaal mis? Ik hou wel van een eindje fietsen, en zo zie ik ook nog meer van de omgeving.quote:Op woensdag 5 oktober 2005 18:55 schreef Keijs het volgende:
[..]
2. Mutianyu.
Ligt wat verder buiten de stad (1,5 uur rijden ? is alweer 5 jaar geleden). Toen ik hier was waren we er erg vroeg en was er werkelijk bijna niemand. Mooie locatie met hele stijle heuvels waar de muur tegenopklimt. Dus veel minder druk en toeristisch.
Ja, ik kan niet naar Beijing zonder de muur gezien te hebben.quote:Als je naar Beijing gaat is De Muur natuurlijk een must. Vond het best indrukwekkend, maar het is opzichzelf natuurlijk geen superindrukwekkend bouwwerk om te zien. alleen omdat je weet hoelang hij totaal is en hoe oud maakt het indrukwekkend.
LP?quote:Op woensdag 5 oktober 2005 17:24 schreef k_man het volgende:
In de LP staan kaartjes met zowel karakters als Westerse namen, dus als je de weg wilt vragen of een taxi nemen is dat erg handig.![]()
Kijk dit vind ik apart: je hebt het over NEP als eerste, en daarna 'die het nog doet ook'. Ik vind dat altijd zo'n load of crap. Het hoeft allemaal niet nep te zijn mits je goed oplet wat je koopt. 99% van de kleding die in NL verkocht wordt (vooral duurdere merken ) worden juist in dat soort landen verkocht. Ik heb er toevallig ook een North Face jas gekocht voor nog geen 30 euro. Wel opletten of de naden dubbelgestikt zijn & waterproof. Ik ben ermee naar verscheidene gerespecteerde outdoorzaken geweest en iedereen vertelde me dat het een normale originele jas was die in NL +/- 450 euro zou kosten. Wat nou nep??quote:Op woensdag 5 oktober 2005 10:01 schreef voodoolady het volgende:
Markten zijn ook altijd erg leuk te bezoeken, ga alleen naar de silkmarket als je graag iets neps wilt kopen en HARD onderhandelen (kan je zomaar een north face goretex jas van 15 euro opleveren die het nog doet ook!)
Als je zelf drie maanden gaat trekken in Azie mag je je nog wel goed voorbereiden, gezien deze vragen van je. No offense, nothing personal! Je moet je zelf ten eerste gewoon afvragen hoe je wil reizen. Hoeveel luxe wil je hebben, wat wil je uitgeven? China kan heel goedkoop zijn, maar ook best duur.quote:Op donderdag 6 oktober 2005 20:03 schreef versteegrob het volgende:
Goed topic!
Volgend jaar op 6 maart 9:10 land ik in Beijng. Ik ga met mijn vriendin 3 maanden trekken in Azie.
Nu heb ik ook wel wat vragen. Hebben jullie zelf gereisd in Beijing, zo ja hoe beviel dat?
Is het aan te raden vervoer van het vliegveld te regelen naar je hotel? Ik ben er nog niet uit. Wat voor een soort hotels zaten jullie? Spreken de mensen in de hotels zelf engels? Ik hoor namelijk van niet. Is beijing erg modern? Zie je er veel toeristen? Wat waren de hoogte punten van je reis en de dieptepunten.
Rob
jij vond die 'toeristische trekpleisters' misschien saai, maar dat vond ik toch wel meevallen eigenlijk. voor die neppe troep van jou kan je naar hurghada en om te zuipen kan je naar terschelling. wat ik bedoel; voor mensen die liever de malls voorbijlopen zijn het wel degelijk leuke dingen om te bezoeken.quote:Op zaterdag 8 oktober 2005 13:03 schreef Forno het volgende:
De verboden stad, het zomerpaleis en al die andere toeristische trekpleisters zijn dood- en doodsaai, om even wat sprookjes te breken.
Pluspuntjes van Beijing vond ik de chinese muur en het shoppen op de vele marktjes en warenhuizen! Spot en spot goedkoop. Alles is fake maar oh zo echt. Van Diesel t-shirtjes tot Tag Heuer horloges en parelkettinkjes.
Ik ben geen feestbeest maar is genoeg te doen qua uitgaansleven. In Kunming ontmoette we een hele club van duitse, engelse en schotse alcoholverslaafde en junkies die maanden in één stad 'woonden' en er niets anders deden dan zuipen en slapen. Hun uitkering uit het westen konden ze in China vier keer uitgeven. En daar als koningen leven. Ik vond het nogal een holle bedoeling. Daar een beetje semi diepzinnig met de lokale bevolking optrekken terwijl het gewoon platte strandtoeristen waren. Al weet ik zelf ook niet wat precies mijn doel in Azie was, het was fijn.
China is gewoon relaxed.
Je begrijpt mijn standpunt misschien beter als ik me wat beter nuanceer. Ten eerste was Beijing de laatste stop na drie maanden India en daarna twee maanden Thailand, Maleisie en Laos. Zeker India is een schok voor je zintuigen, de mensen en de omgeving zijn daar per regio enorm varierend. Bijna elke provincie heeft zijn eigen taal, cultuur, religie en klimaat. Wanneer je dan door China reist, in mijn geval van zuid- naar noord China, ontdekte ik eigenlijk maar heel weinig verschillen in taal, cultuur, religie en klimaat. Het is overal hetzelfde of heeft zeer sterke gelijkenis met elkaar. In dat kader moet je mijn standpunt zien. China is leuk en de historische plaatsen zijn ook aardig, maar het lijkt zo veel op elkaar. Dus na een maand in China, waarvan het merendeel in Yunnan een hoop dingen te hebben gezien, waren de attracties in Beijing geen aanvulling meer. Terwijl het op zich natuurlijk plaatsen zijn met een geschiedenis.quote:Op zaterdag 8 oktober 2005 23:22 schreef dddour het volgende:
[..]
jij vond die 'toeristische trekpleisters' misschien saai, maar dat vond ik toch wel meevallen eigenlijk. voor die neppe troep van jou kan je naar hurghada en om te zuipen kan je naar terschelling. wat ik bedoel; voor mensen die liever de malls voorbijlopen zijn het wel degelijk leuke dingen om te bezoeken.
Echt wáár maak je je druk om! Wat maakt het uit of het echt of nep is, 99% IS nep, maar daarom kan het nog wel prima z'n werk doen en dat jij nou toevallig een 'echte' hebt gekocht en nog de moeite hebt genomen dit te laten controleren, wees blij met jezelf ook al heb je het dubbele betaald van wat hij waard isquote:Op donderdag 6 oktober 2005 16:55 schreef SnuggLe het volgende:
[..]
Kijk dit vind ik apart: je hebt het over NEP als eerste, en daarna 'die het nog doet ook'. Ik vind dat altijd zo'n load of crap. Het hoeft allemaal niet nep te zijn mits je goed oplet wat je koopt. 99% van de kleding die in NL verkocht wordt (vooral duurdere merken ) worden juist in dat soort landen verkocht. Ik heb er toevallig ook een North Face jas gekocht voor nog geen 30 euro. Wel opletten of de naden dubbelgestikt zijn & waterproof. Ik ben ermee naar verscheidene gerespecteerde outdoorzaken geweest en iedereen vertelde me dat het een normale originele jas was die in NL +/- 450 euro zou kosten. Wat nou nep??![]()
Over Beijing: wij zaten zelf in een ZEER goed hostel wat vanaf het centrale station 15 minuten lopen was. International Youth Hostel affiliated zelfs. Loop ongeveer 1,5 km ver op de straat die loodrecht op het station staat, en dan ergens aan de linkerkant een straatje in. Bier voor 40 eurocent (halve liters!).
Ik zou verder een fiets huren ja, zoals je zelf zegt. Kost geen drol en scheelt veel onnodig geloop en taxigeld. Met een fiets kan je de meeste bezienswaardigingen in 1 dag doen.
Daarnaast over de muur, ik zou niet naar 1 plek toegaan. Ik sluit me aan bij Keijs. Kijk of je ergens kunt boeken om het stuk te lopen (11 km!) van Jonquilang (oid, tijdje geleden) naar Simaitai. Dit is een groot deel ook niet gerestaureerd, dus geen pas opgedroogd cement van gerestaureerde 'mooie' (maar o zo toeristische) stukken muur. Nee, authentiek. Althans, 3 jaar geleden.
En verkijk je niet op dat stuk lopen over de muur: trek goede schoenen aan, het is soms echt KOLERE stijl! Hier wat fototjes om dat te ondersteunen (zie mijn schoenen aan de onderkant hoe ik de foto heb gemaakt en hoe stijl het is):
[[url=http://picserver.org/view_image.php/SU1T7MI06W4H/512/p.jpeg]afbeelding][/url]
[[url=http://picserver.org/view_image.php/E1OORZ0J7U3M/512/p.jpeg]afbeelding][/url]
[[url=http://picserver.org/view_image.php/ZDV1E0M4R3PT/512/p.jpeg]afbeelding][/url]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |