Met vlagen.quote:Op zondag 12 september 2004 17:58 schreef Spuuglokje het volgende:
Wat spannend, Bluezz! Heerlijk om je kind na zo'n lange tijd weer in je armen te sluiten, maar misschien ook een beetje onwennig in het begin. Ach, die eventuele onwennigheid is vast zo verdwenen, ik neem aan dat je dat hele jaar wel contact via telefoon en email hebt gehad?
Ik begrijp het helemaal. Fijn dat ie thuis komt, dat ie daar niet gebleven is.quote:Op zondag 12 september 2004 18:06 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Met vlagen.
Wat het zo speciaal maakt is dat ie bijna het hele jaar zich aangesloten heeft bij een Christian Community, die door mensen in die omgeving een ordinaire sekte wordt genoemd.
(Zo, dat is eruit).
Vandaar mijn extra blijdschap dat ie thuiskomt.
Ja hoor, dat is wel de bedoelingquote:Op zondag 12 september 2004 18:24 schreef CartWOman het volgende:
Hij komt thuis?
Wat een heerlijk nieuws, meis!
Maar ik kan me zó voorstellen dat je in de war bent; júist door de dingen die in Australië zijn voorgevallen...
Je vraagt je af in hoeverre het nog de zoon is zoals jij hem kende toen 'ie vertrok.
Geef hem de ruimte om dingen te vertellen, op z'n eigen manier en wanneer hij eraan toe is.
Gewoon luisteren en jezelf zijn. Zoals hij je kent.
Als z'n moeder.
Dinsdagochtend verwachten we hem... via een andere route dan verwacht, maar hij mailt vanaf elk airport nuquote:Op zondag 12 september 2004 18:55 schreef shmoopy het volgende:
Bloessie, hij is dus al onderweg?!
Ik dacht steeds dat het de 14-e zou zijn, of is dat nog steeds de verwachte aankomstdatum?
quote:Ik kan alleen maar zeggen dat ik enorm respect heb voor de manier waarop je hiermee om bent gegaan (jij en golfer), hoe rustig je bent gebleven terwijl er van binnen waarschijnlijk een orkaanheeft gewoed.
Ik schop hem meteen linea recta richting een uitzendbureau om zijn schulden af te betalen.quote:Op zondag 12 september 2004 19:53 schreef Lucille het volgende:
Gewoon lekker genieten van zijn thuiskomst dus, zowel voor jouw als golfer.
*aansluit*quote:Op zondag 12 september 2004 19:41 schreef Lois het volgende:
Bluezz wat fijn dat hij na zo'n bewogen jaar weer thuis komt.![]()
Ik weet een klein beetje hoe ongerust jullie zijn geweest en hoe moeilijk het is geweest. Ik vind het geweldig dat je zo wijs bent geweest om op deze manier met hem contact te houden, zodat hij wist en weet dat er altijd nog een weg naar huis was.
Ik neem mijn petje voor je af Bluezz, ik weet zeker dat je hem met een andere instelling en een andere toon in je mail en/of telefoongesprekken keihard de andere kant op had gejaagd.
Je bent een wijze vrouw
Grote mond, klein hartje ;')quote:Op zondag 12 september 2004 20:09 schreef golfer het volgende:
[..]
Ik schop hem meteen linea recta richting een uitzendbureau om zijn schulden af te betalen.
maar zal ook blij zijn als ie dinsdag veilig en wel geland is en zijn moedertje en rest van de familie weer ziet
Nog 2 nachtjes... hoe zou hij zich voelen... het afscheid daar (moet best heftig geweest zijn), de terugreis die niet helemaal vlekkeloos verloopt... wat gaat er in zijn hoofd om...quote:Op zondag 12 september 2004 21:36 schreef Plunderbunny het volgende:
Wat fijn dat hij bijna thuis is! Ik weet nog hoe het is om iemand zo'n tijd te moeten missen en dat was niet eens in zo'n toch wat onzekere situatie!
Take care, nog een paar dagen!
Positivo!quote:Op maandag 13 september 2004 00:41 schreef Brighteyes het volgende:
Ik durf te wedden dat een van de gedachten iig is dat hij binnekort weer lekker bij zijn moeder is!
Hey, wat er ook gebeurd is, ik kan me niet voorstellen dat hij jou, zijn vader, zijn broertje en Golfer niet gemist heeft...quote:Op maandag 13 september 2004 00:43 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Positivo!
Ik probeer zo kort en bondig mogelijk e.e.a. samen te vatten....quote:Op maandag 13 september 2004 01:01 schreef Onderbroek het volgende:
ik heb blijkbaar iets gemist, een jongen komt na een jaar australië weer thuis. Blijkbaar is het daar niet altijd even goed gegaan e.d....maar wát is er dan eigenlijk gebeurd? Iedereen heeft het erover
Hmmm, ik krijg nu visioenen van kaalgeschoren koppen met hele lange baarden...quote:Op maandag 13 september 2004 11:56 schreef Bluezz het volgende:
Laatste mailtje van vannacht ; Hij meldt het vluchtnummer en dat de beste grap nog moet komen, ik zou hem niet herkennen![]()
we willen foto's zienquote:Op maandag 13 september 2004 11:56 schreef Bluezz het volgende:
Laatste mailtje van vannacht ; Hij meldt het vluchtnummer en dat de beste grap nog moet komen, ik zou hem niet herkennen![]()
Ja... Maar misschien bedoelt hij gewoon dat hij lekker gespierd is van het surfen en hartstikke bruin van de zon.quote:Op maandag 13 september 2004 12:00 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Hmmm, ik krijg nu visioenen van kaalgeschoren koppen met hele lange baarden...
ah, dank je wel voor de uitlegquote:Op maandag 13 september 2004 01:29 schreef Bluezz het volgende:
[..]
<knip>
Dit is {zeer} beknopt ongeveer in grote lijnen, het waarom van mijn topic en de reakties.
morgenochtend 8.40 aankomst schipholquote:Op maandag 13 september 2004 14:24 schreef Vision het volgende:
hij is inmiddels goed en wel aangekomen hoop ik?
quote:Op maandag 13 september 2004 14:45 schreef master_X het volgende:
na een week ben je hem vast wel weer zat![]()
Vast welquote:Op maandag 13 september 2004 14:45 schreef master_X het volgende:
na een week ben je hem vast wel weer zat![]()
Hele simpele reden: hij moest het land verlaten, want zijn visum verliep na 1 jaar.quote:Op maandag 13 september 2004 12:03 schreef Dinus het volgende:
Wat een verhaal, bluezz, ik ben erg benieuwd naar het vervolg, wat maakte dat hij toch weer naar huis wilde?
zijn die klote visa toch nog ergens goed voorquote:Op maandag 13 september 2004 16:01 schreef golfer het volgende:
[..]
Hele simpele reden: hij moest het land verlaten, want zijn visum verliep na 1 jaar.
Het was ook niet niks wat er allemaal is gebeurd de afgelopen periode.quote:Op maandag 13 september 2004 20:24 schreef Bluezz het volgende:
Wat wordt er meegeleefd, doet ons goed!![]()
![]()
Oh Bluezz en Golfer, wat een verhaal....quote:Op maandag 13 september 2004 01:29 schreef Bluezz het volgende:
Vanaf dat moment zijn er spaarzame mails geweest van zijn kant en hebben wij ons best gedaan geen oordeel te vellen, en geen lastige vragen te stellen, alleen maar het kontakt in stand te houden, en het lijntje naar huis warm en aantrekkelijk te houden.
Voor zover we kunnen slapen.quote:Op maandag 13 september 2004 23:27 schreef Verbal het volgende:
Goed nieuws, lui
Nog één nachtje slapen...
V.
Dat zit er idd niet in nee. Sterkte met het gepieker vannacht Golfer en Bluezz!!!quote:Op dinsdag 14 september 2004 00:04 schreef shmoopy het volgende:
Sterkte met slapen vannacht, dat gaat vast helemaal niet lukken.
Dikke zoen voor jullie.
Off-topic:quote:Op dinsdag 14 september 2004 00:14 schreef zwaaibaai het volgende:
Ik volg niet veel meer op Fok!
jengel ff je msn aan en je weet het...quote:Op dinsdag 14 september 2004 00:31 schreef Moonah het volgende:
[..]
Off-topic:
Je bent afgekicked?
Tell me, please, HOW did ya do that???![]()
Trusten B&G!
Geen onbeschaamde vraag, wij zitten ook nog met zoveel vragen, ondanks dat we er veel over gelezen hebben en bijna op het punt stonden hem met iemand die hier gespecialiseerd in is " te ontvoeren" en te de-programmeren waar nodigquote:Op maandag 13 september 2004 20:40 schreef Moonah het volgende:
En eigenlijk ben ik bloednieuwsgierig hoe het in hemelsnaam mogelijk is dat hij bij zo'n club terecht is gekomen. Hoe het toch kon gebeuren dat hij zo werd ingepalmd. Ik neem aan dat jullie daar je hoofd over hebben gebroken. Als je het over een poosje wellicht te weten bent gekomen, zou je dat dan willen posten?
Mss een onbeschaamde vraag, als je het niet wil respecteer ik dat uiteraard...
quote:Op dinsdag 14 september 2004 11:19 schreef golfer het volgende:
Terug van Schiphol.
Verslag en verhaal schrijft Bluezz verder wel in het OUD-topic.
Maar.....HIJ is terug en we zijn nu nog even aan het bijkomen van de eerste schrik.
Oei! Dat lijkt me zowieso wel vreemd hoor. De meesten komen uit OZ terug als surferdude... en dan verwacht je niet je hippe zoon op sandalen met baard aan te treffen...quote:Op dinsdag 14 september 2004 11:32 schreef just me het volgende:
Ik begrijp dat Q er als Jezus uitziet...
Halleluja praise the Lordquote:Op dinsdag 14 september 2004 11:33 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Oei! Dat lijkt me zowieso wel vreemd hoor. De meesten komen uit OZ terug als surferdude... en dan verwacht je niet je hippe zoon op sandalen met baard aan te treffen...
Maar goed, hij is terug!
quote:Op dinsdag 14 september 2004 11:58 schreef Bluezz het volgende:
My god wat hou ik van hem en my god wat ben ik geschrokken...
Nou ja, dat kan een stuk erger dus...quote:Op dinsdag 14 september 2004 11:58 schreef Bluezz het volgende:
Hij ziet er gelukkig uit, en het is een en al love en peace
We laten hem voorlopig maar even acclimatiseren en weer Nederlands leren praten.quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:08 schreef zwaaibaai het volgende:
Mischien dat dat de-programmeren toch niet zo'n gek idee is. En de reactie van Golfer kan ik me ook goed voorstellen: hij heeft een metamarfose ondergaan zeg, niet normaal meer. Ik hoop dat het goed komt allemaal. Ben je niet bang dat hij zo meteen terug wil?
Dat vind ik ook erg goed van jullie. Jullie leggen juist niet de druk op hem, je stelt geen confronterende vragen, je scheldt hem niet verrot omdat hij jullie zo in de rats heeft laten zitten, je laat hem gewoon eerst bij komen. Waarvoor hulde.quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:13 schreef golfer het volgende:
[..]
We laten hem voorlopig maar even acclimatiseren en weer Nederlands leren praten.
Het liefst wil hij natuurlijk weer zo snel mogelijk terug naar die community, dat was ook bijna het eerste wat hij tegen ons zei.
Hij heeft tijd nodig om bij te komen van de "culture shock" en voorlopig kunnen we hem alleen maar tijd en een luisterend oor geven.
Is dat niet een beetje voorbarig? Brainwashen?quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:22 schreef zwaaibaai het volgende:
Als hij zo gebrainwashed is zoals ik ooit een keer eerder tegen je zei ( en laten we alsjeblieft hopen van niet), hoe wil je dat dan aanpakken?
Lijkt mij ook voorbarig. Hij is wel "into" allerlei love and peace-gedoe en praat steeds in de "we"-vorm als ie het over die community heeft, maar een echt gebrainwashde indruk maakt ie gelukkig niet.quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:31 schreef SCH het volgende:
[..]
Is dat niet een beetje voorbarig? Brainwashen?
echt jezusquote:Op dinsdag 14 september 2004 11:58 schreef Bluezz het volgende:
Golfer en ik stonden dus keurig om 8.40 op Schiphol om hem na zijn tussenstop in Frankfurt af te halen.
Nadat er massa's mensen door de arrival-gate kwamen, stond ie dus opeens voor onze neus.
De kriebels die ik had, waren al wat gezakt door het lange wachten.
En daar stond ie dan..... een echte jaren 70 hippie met lang haar en een rode krullenbaard en in korte broek voor onze neus:')
Ik pakte hem stevig vast, kon mijn tranen binnen houden omdat de schrik overheerste, en hij stond daar maar lief te grijnzen... Zijn backpack is door een foutje in Frankfurt gebleven, die wordt vanmiddag afgeleverd door een koerier.
De hele weg terug praatte hij honderduit over zijn werkzaamheden binnen de community.. de filosofie erachter en... dat alles in het plat Australisch.. Hij heeft moeilijkheden met in het NL denken en praten....
My god wat hou ik van hem en my god wat ben ik geschrokken... hij zit nu bij zijn vader waar we koffie hebben gedronken en laten hem maar eventjes bijkomen.
Hij ziet er gelukkig uit, en het is een en al love en peace
Hieronder de foto's van okt 2003, net in de community en van een paar uur geleden op het vliegveld.
ok dan neem ik die opmerking weer terug. Maar nog steeds hulde: ik had me waarschijnlijk niet in gehouden wanneer ik mijn zoon terug had gezien na zo veel maanden van stress.quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:37 schreef golfer het volgende:
[..]
Lijkt mij ook voorbarig. Hij is wel "into" allerlei love and peace-gedoe en praat steeds in de "we"-vorm als ie het over die community heeft, maar een echt gebrainwashde indruk maakt ie gelukkig niet.
Ik denk ook niet dat hij het verloren is - laten we volgende week dinsdag om deze tijd nog eens checken hoe het er voorstaat. Het is vooral gewenning en omschakeling denk ik.quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:59 schreef Bayer het volgende:
Ik begrijp niet zo goed hoe iemand in een jaar tijd zijn mothertongue verliest.
Iets wat hij negentien jaar lang heeft gesproken, geschreven, gedacht en gedroomd.
Volgens mij kan dat vrij snel, als je een avond met iemand in het engels zit te chatten heb je al flarden engelse gedachten. Ik wel tenminste....quote:Op dinsdag 14 september 2004 12:59 schreef Bayer het volgende:
Ik begrijp niet zo goed hoe iemand in een jaar tijd zijn mothertongue verliest.
Iets wat hij negentien jaar lang heeft gesproken, geschreven, gedacht en gedroomd.
Ow G en B, nogmaals hulde voor hoe jullie hiermee omgaan.![]()
als je een jaar lang (amper) een woord nederlands spreekt schakel je heel snel over hoorquote:Op dinsdag 14 september 2004 12:59 schreef Bayer het volgende:
Ik begrijp niet zo goed hoe iemand in een jaar tijd zijn mothertongue verliest.
Iets wat hij negentien jaar lang heeft gesproken, geschreven, gedacht en gedroomd.
Ow G en B, nogmaals hulde voor hoe jullie hiermee omgaan.![]()
ben blij voor je Bluezziequote:Op dinsdag 14 september 2004 13:41 schreef Bluezz het volgende:
Het is echt nog onwerkelijk, voor iedereen, ik heb intussen wel wat huilbuien gehad. Hij had geen zin om mee naar mijn huis te gaan, zit lekker bij zijn vader en broertje.. ik laat dat maar even zo.
Vanavond zullen zijn vrienden wel bellen.
jij beschouwt Utrechts als een buitenlandse taalquote:Op dinsdag 14 september 2004 14:32 schreef Eilanden het volgende:
En het Nederlands praten komt ook zo weer terug. Uit eigen ervaring weet ik dat als je een lange tijd geen Nederlands praat, dat je de kans hebt dat je zo 1-2-3 niet op woorden kan komen of wat buitenlandse woordjes in een Nederlandse zin stopt
quote:Op dinsdag 14 september 2004 14:31 schreef pascalheister het volgende:
ik hoop dat oma maar niet al te erg schrikt
als welkomsgeschenk een philishave ??quote:Op dinsdag 14 september 2004 15:42 schreef thaduck het volgende:
Leuk voor je dattie weer terug is, maar dat haar![]()
Bjoro, ik weet niet hoe het met jouw wereld zit, maar mijn wereld is wel ietsjes groter dan Utrechtquote:Op dinsdag 14 september 2004 14:35 schreef Bjoro het volgende:
[..]
jij beschouwt Utrechts als een buitenlandse taal
Wat moeilijk... Maar ik neem aan dat nu vooral nog het gevoel overheerst van blijheid dat je kind weer bij jou is...quote:Op dinsdag 14 september 2004 17:45 schreef Bluezz het volgende:
De middag met Quint.
Hij vertelt honderduit uit over zijn leven in de gemeenschap. Mijn moeder, zus en ik vragen heel erg veel, maar hij blijft maar antwoord geven, en vooral uitleg geven.
Over waar ie nu in gelooft, en dat dát de waarheid voor hem nu is, dat daar consequenties aan vast zitten nu ie weer hier in NL leeft.
Hij ziet dit als een tijdelijk verblijf, zoveel is wel duidelijk, en probeert de regels, de gewoontes en de overtuiging van de gemeenschap die hij de afgelopen 11 maanden heeft (moeten) naleven hier ook te gaan doen.
De zaterdagrust (soort sabbath, heel veel dingen doen me denken aan de joodse gebruiken trouwens), de voedingsgewoonten... alles wil ie doorvoeren/veranderen hier.
Niets mis mee verder, maar er zullen wat aanpassen, moeten gebeuren in ons aller leven.
Met wederzijds respect, waren zijn woorden.
Alle posters, televisie, kleding, telefoon van vóór zijn vertrek naar Austr. heeft ie uit zijn kamer verbannen.... luistert ipv Rap, hiphop en Marilyn Manson nu alleen nog Bob Dylan etc.
Wij accepteren, praten, houden van hem en hopen erop dat dit na een aantal weken iets rustiger gaat worden voor hem, en dat ie er zich "in godsnaam" maar niet eenzaam en/of ongelukkig door gaat voelen.
Hij leest dit topic niet mee, want ook Internet past niet meer in zijn belevingswereld.quote:Op dinsdag 14 september 2004 18:15 schreef Bayer het volgende:
Lang haar, baard, jeans en T-shirt. Dat zie ik. Meer niet. Het wordt wel een beetje erger gemaakt dan het is hoor. Ik hoop niet dat hij dit topic leest want daar knapt 'ie niet van op.
Dat is natuurlijk logisch dat jullie je zorgen maken maar ik denk wel dat je gelijk hebt. Hij moet waarschijnlijk langzaam weer tot zijn positieven komen. Het is ook de heat of the moment nu, alles is zo vers en hij zit nu ook nog met zijn kop in die commune.quote:Op dinsdag 14 september 2004 18:32 schreef golfer het volgende:
Al met al, maken we ons dus wel degelijk zorgen, maar hopen we dat hij, door de invloed van Nederland, zijn vrienden en ons langzaam maar zeker weer met beide benen in de realiteit terug kan keren.
Tja, doe je dat niet jaag je hem zeker weg.quote:Mocht hij het redden "zijn heilige geloof" in wat hij is Australië gewend was ook hier te handhaven, dan kunnen we dat alleen maar respecteren, meer zit er niet op.
Hm.quote:Op dinsdag 14 september 2004 18:32 schreef golfer het volgende:
Hij is nog net niet gebrainwashed, maar er is wel bijna 11 maanden op hem ingepraat en voor hem gedacht door de leider van de sekte, die hem ook heel duidelijk instructies heeft meegegeven over zijn gedrag hier weer in Nederland.
Geen lekkere term ook trouwens.. en dat brengt me op je volgende vraagquote:Op dinsdag 14 september 2004 18:39 schreef Da_Sandman het volgende:
Opzich dus een zware klus, want ik weet niet of je nou wel over "net niet" gebrainwashed kan spreken.
Alles wordt hier op zijn kop gezet. Aan de ene kant ben je blij dat je hem weer "thuis" hebt na alles wat we wisten van de community. Nu dat niet helemaal op onzin gebaseerd is denk ik niet meer in dit soort termen.quote:Jullie willen hem hier houden
Nee, en dat past weer in wat er vandaag allemaal gezegd is, en hoe ie nu teruggekomen is.quote:Ik begrijp dat dat voor hem niet echt aan de orde is.
Uiterlijk is voor hem en voor ons alleen maar lacherig gedoe. Hij wist en meldde dat ie er anders zou uitzien, en de grap van de dag is nog steeds zijn veranderde uiterlijk.quote:Herkennen jullie hem nog wel van de tijd voordat hij wegging, en dan natuurlijk niet op uiterlijk gebied?
Voor zover wij weten uit onderzoek tijdens zijn verblijf daar, bestaat deze sekte solitair in Australië op 3 plaatsen daar:quote:Op dinsdag 14 september 2004 18:46 schreef Bayer het volgende:
Heeft hij geloofsgenoten/broeders in Nederland? (of Europa for that matter)
Het mooiste zou zijn als die sekte exclusief in Australië bestaat.
Even tussendoor, wat ik dan vreemd vind is het feit dat hij vanaf daar en vanaf de vliegvelden mail heeft gestuurd?quote:Op dinsdag 14 september 2004 18:32 schreef golfer het volgende:
[..]
Hij leest dit topic niet mee, want ook Internet past niet meer in zijn belevingswereld.
Net zoals TV en andere materiële zaken door hem in de ban zijn gedaan.
Ik vind wel meer dingen vreemdquote:Op dinsdag 14 september 2004 20:39 schreef thaduck het volgende:
Even tussendoor, wat ik dan vreemd vind is het feit dat hij vanaf daar en vanaf de vliegvelden mail heeft gestuurd?
het IS genoemd hoorquote:Op dinsdag 14 september 2004 21:32 schreef BaraCuda het volgende:
Ik heb het topic wel doorgelezen maar kunnen jullie mij misschien vertellen waarom hij nou naar nederland is gekomen? Niet lullig bedoeld, maar miste hij jullie, of wat is de gedachten erachter?
Ja, en dat weet ie ook.. hij wil eerst terug voor een half jaar, en dan voor onbep. tijd (zegt ie nu he) er is e.o.a. project waar ie dan aan mag komen werken hoopt ie als buitenlander.quote:Op dinsdag 14 september 2004 21:21 schreef marchien het volgende:
Maar voor hij weer terug zou kunnen moet hij toch eerst geld hebben en weer visum enzo... dus er zal wel een tijdje overheen gaan voor hij terug zal kunnen.
Eigenlijk hopen we dat ook, maar we wachten het maar allemaal rustig af.quote:Misschien heeft hij aan die tijd wel genoeg om weer een beetje zijn oude "zelf" te worden.
..als hij dat tenmiste wil...
quote:Op dinsdag 14 september 2004 22:44 schreef Bluezz het volgende:
Eigenlijk hopen we dat ook, maar we wachten het maar allemaal rustig af.
Spannend is niet echt het juiste woord bij wat we nu voelen.quote:Op dinsdag 14 september 2004 23:52 schreef Cynix ® het volgende:
Spannend allemaal!
Via Google zal je niets vinden over die groep, dat hebben we destijds toen ie spoorloos was ook geprobeerd.quote:Op woensdag 15 september 2004 00:59 schreef Reese het volgende:
Ben ondertussen ook wel benieuwd naar die groep. Willen jullie daar meer informatie over geven of vind je dit een onbeschofte vraag? Heb al wel wat proberen te googlen, maar kwam niet echt ver.
Sterkte hoor. Heel veel geduld zal je moeten hebben ja. En die quote "jullie snappen het toch niet" dacht ik ook te zien op de 3e(?) foto (als ie op de bank zit) .quote:Op woensdag 15 september 2004 00:51 schreef golfer het volgende:
Hij is gelukkig op directe vragen redelijk eerlijk in zijn antwoorden, maar geeft die antwoorden met een blik van "jullie snappen het toch niet", soms lijken zijn antwoorden ingestudeerd en voorgeprogrammeerd en van te voren doorgenomen.
Het komt heel goed uit dat je door je joodse achtergrond raakvlakken hebt met zijn nieuwe belevingswereld, maar denk je dat geduld en begrip alleen zullen volstaan om hem niet van je te vervreemden?quote:Op woensdag 15 september 2004 00:51 schreef golfer het volgende:
[..] Geduld en begrip dus..dat zijn maar steeds de gesprekken die tussen Bluezz en mij de overhand hebben.
Heel veel geduld.........
Of hij raakt er nog meer van overtuigd dat zijn keuze de juiste is. Zó perfect is "ónze" wereld nou ook weer niet, hoor. Stel dat mijn moeder op mij inhamert dat ik mijn motor weg moet doen en zegt dat mijn leven zonder motor immers ook prima was, dan luister ik wel, maar ik blijf gewoon motorrijden. Hoe het leven zonder motor was weet ik zelf ook nog wel, maar ik héb nu een motor en ik zie geen reden die weer weg te doen simpelweg omdat een ander dat wil, die niet weet wat motorrijden is. Ik hoop dat je de, misschien enigszins kromme, vergelijking volgt.quote:Op woensdag 15 september 2004 07:24 schreef Bluezz het volgende:
Vergeet ook niet dat ie binnenkort "gewoon" weer zal moeten gaan werken... (via uitzendburo w.s.) en dan wordt zijn wereldje en prikkels met andere mensen en invloeden ook alweer groter.
Niet om je te te verbeteren maar ik denk dat je het Armeens en het Aramees door elkaar haalt. Het gaat bij Q. waarschijnlijk om het Aramees, en ergens is het dan wel weer erg bijzonder dat hij die taal kent al kun je zijn niveau natuurlijk niet controleren.quote:Op woensdag 15 september 2004 00:51 schreef golfer het volgende:
Vanavond weer intensief met hem proberen te praten en contact te krijgen.
Hij blijkt opeens Arameens letterschrift te kunnen schrijven en, bij navraag door mij, in die groep een andere (bijbelse) naam te hebben gekregen.
Sommige zaken zijn voor mij (als jood zijnde) opeens herkenbaar geworden, sommige tradities die hij wil handhaven lijken op ultra-orthodoxe joodse rituelen, doorspekt met christendom en wie de film "The passion on Christ" heeft gezien, kan er ook zaken in herkennen. (Het Arameense aspect).
En misschien dat je iets meer wilt weten en begrijpen van zijn overtuiging en drijfveren??? Dat maakt het een stuk gemakkeiljker denk ik.quote:Op woensdag 15 september 2004 08:32 schreef Bluezz het volgende:
Hihi marchien
@ Cynix ik snap je wel hoor, en het leven hier is allesbehalve ideaal, hij hoeft ook zijn idealen en geloof e.d. niet op te geven.
Het enige waar het om gaat eigenlijk, is dat hij gelukkig en tevreden kan blijven hier in NL. (of ergens anders)
quote:Op woensdag 15 september 2004 08:34 schreef SCH het volgende:
[..]
En misschien dat je iets meer wilt weten en begrijpen van zijn overtuiging en drijfveren??? Dat maakt het een stuk gemakkeiljker denk ik.
Dat ie merkwaardige keuzes maakt, is niet zo vreemd als je ziet met wie zijn moeder omgaat![]()
Zou je zijn foto's niet beter weghalen?quote:Op woensdag 15 september 2004 07:24 schreef Bluezz het volgende:
Vergeet ook niet dat ie binnenkort "gewoon" weer zal moeten gaan werken... (via uitzendburo w.s.) en dan wordt zijn wereldje en prikkels met andere mensen en invloeden ook alweer groter.
Hij weet inmiddels dat ik op fok e.e.a. over hem schrijf... maakt hem verder niet uit.. en van die foto's, het ging ons gisteren om mijn verhaal te illustreren.quote:Op woensdag 15 september 2004 09:06 schreef Loedertje het volgende:
Zou je zijn foto's niet beter weghalen?
Ik kan mij zo voorstellen dat hij toch mensen of vrienden tegenkomt die hem herkennen en zeggen "hey ik herken je van een forum , je moeder schrijft daar van alles en nog wat over je"
Geloof niet dat dat de verhoudingen ten goede komt.
Moet ik ze even weghalen Bluezz?quote:Op woensdag 15 september 2004 09:15 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Hij weet inmiddels dat ik op fok e.e.a. over hem schrijf... maakt hem verder niet uit.. en van die foto's, het ging ons gisteren om mijn verhaal te illustreren.
Was al van plan om ze er vrij snel weer af te halen, maar het lukt me hier niet vanaf mijn werk
Ja doe maarquote:Op woensdag 15 september 2004 09:19 schreef Lois het volgende:
[..]
Moet ik ze even weghalen Bluezz?
Dat dacht ik dus ook meteen.quote:Op woensdag 15 september 2004 07:58 schreef Cynix ® het volgende:
[..]
Of hij raakt er nog meer van overtuigd dat zijn keuze de juiste is.
Ze hebben afgesproken dat ze brieven gaan schrijven.quote:Op woensdag 15 september 2004 09:21 schreef Moonah het volgende:
Heeft Q trouwens contact met hen? Telefoon? E-mail?
Dat eerste lijkt mij een handiger idee dan het tweede. Ik ben (door eigen keuze) al een tijdje uit het uitgaanscircuit. Je doet mij ABSOLUUT geen plezier door mij mee uit te nemen. Dat werkt m.i. alleen maar averechts.quote:Op woensdag 15 september 2004 09:43 schreef thaduck het volgende:
Misschien een idee om hem met 'eigen middelen' (klinkt stom) terug naar de realiteit te krijgen? Met eigen middelen doel ik terug op 'vroeger'. Jullie zijn toen vast gek geworden door harde muziek, vage films en dat soort dingen. Ik doel in dit geval even op muziek. Vroeger toen jullie rustig wouden slapen/op de bank zitten stond er vast met regelmaat een muziekje aan waar je zelf niet helemaal van hield, onbewust hoorde en luisterde je toch.
Misschien idee om hiphop in de woonkamer te gaan draaienDoor het luisteren erna gaat ie ms aan vroegere tijden terugdenken en aan hoe leuk dat wel niet was
Khoop dat jullie humor hiermee wat extra opgekrikt wordt
En nog een tip voor de vrienden, ik weet niet of jullie daar zelf ook een direct contact mee hebben. Zo wel, om een beetje terug te vallen naar vroeger is het misschien een goed idee dat ze iets met hem gaan doen wat ie vroeger deed. Ik kan met 99% zekerheid zeggen dat dat lekker doorzakken is geweest (want tjah, wie is er NIET jong geweest?). Als zijn oude vrienden hem nou is paar weekendjes meenemen om hem goed vol te gooien, dan zal dat misschien ook nog is wat helpen
Je moet het iemand ook nie opdringen natuurlijk. Maar zijn vrienden kunnen wel vragen (cq. sturen) of hij meegaat als vanouds naar de kroeg/biljart/soos/iets anders (doorhalen wat niet van toepassing is). Vragen staat altijd vrij toch?quote:Op woensdag 15 september 2004 09:49 schreef Troel het volgende:
[..]
Dat eerste lijkt mij een handiger idee dan het tweede. Ik ben (door eigen keuze) al een tijdje uit het uitgaanscircuit. Je doet mij ABSOLUUT geen plezier door mij mee uit te nemen. Dat werkt m.i. alleen maar averechts.
You got it right!quote:Op woensdag 15 september 2004 09:50 schreef Brighteyes het volgende:
Maar dat zou ik wel voorzichtig en rustig aan pakken.
Hem nu ineens meeslepen naar de kroeg en proberen vol te gieten gaat nooit werken. Dan gaat hij zich volgens mij alleen maar meer verzetten.
Er staat ergens bovenin een verhaaltje van mij hierover.quote:Op woensdag 15 september 2004 09:58 schreef thaduck het volgende:
Bleuz/Golfer: hoe kwam ie eik op het idee bij die sekte te gaan?
Dat natuurlijk bovenal...quote:Op woensdag 15 september 2004 10:48 schreef just me het volgende:
Vergeet niet dat Q het zelf ook moet willen..
quote:Op woensdag 15 september 2004 11:05 schreef Its_Muppet het volgende:
Yo tante, overbodig natuurlijk, maar je weet me te vinden.
Ik heb ook lang getwijfeld of ik er wel een topic over zou moeten beginnen.....quote:Op woensdag 15 september 2004 10:38 schreef Hik het volgende:
Tjee, we zijn hier wel een beetje aan het filosoferen over iemand anders z'n kind hier...
Wellicht interessant. Wij hebben in de familie ook een gevalletje Bagwan gehad destijds, en hoe het de mensen in de docu is vergaan is vergelijkbaar met mijn neef. Valt dus wel mee zou je zeggen.quote:
De Nieuwe Mens 2
De Meester en het Echte Leven
maandag 13 september 2004 20:30 Net 3
Twintig jaar na de eerste documentaire (De Nieuwe Mens) filmde Frank Wiering de vier Bhagwan-aanhangers die hij in 1984 had gevolgd opnieuw. Het resultaat, De Nieuwe Mens 2: De Meester en het Echte Leven, is maandag in Dokwerk te zien.
Wat is er gebeurd met de vier mensen die zich destijds geheel wijdden aan hun idealen? Waar zijn zij terecht gekomen? En hoe hebben de lessen van de meester hun verdere leven bepaald?
Ze blijken zich over de wereld verspreid te hebben van Australië tot Denemarken.
Dassana, vroeger leidster van de commune in Amsterdam, woont op Ibiza. Ze is eigenaar van een meditatie centrum.
Ojas woont met zijn vrouw Dorith op een flat in Buitenveldert, Amsterdam. Hij geeft trainingen, is medeoprichter van de Stichting Ecodorp en danst.
Preyas bouwde haar eigen huis in een natuurgebied in Australië. Kweekte en plantte er enkele duizenden bomen en struiken en geeft nu les aan kleuters.
Ekanto verhuisde naar Denemarken en verbouwde een bouwval tot een paleisje. Hij had tientallen baantjes van schoonmaker tot huisschilder. Is nu tegelijkertijd huisman, voedt zijn dochter op en kookt voor haar en zijn vrouw.
De Meester en het Echte Leven is een hernieuwde kennismaking met vier mensen die er ooit voor kozen hun leven een volstrekt nieuwe wending te geven. Het is een zoektocht naar een andere manier van- en kijk op- het leven. Een verbijsterende, jaloersmakende en ontroerende confrontatie met het bestaan.
quote:Op woensdag 15 september 2004 11:22 schreef iteejer het volgende:
Mensen maken keuzes, mensen kiezen hun eigen leven. In onze maatschappij is die keuzemogelijkheid steeds verder teruggedrongen tot de invulling van een grote lijn die keihard vast ligt: je werkt een aantal dagen per week, je woont in een eigen hokje - een paar kubieke meter ruimte die je de jouwe mag noemen.
Goedbeschouwd doen we allemaal hetzelfde: een x aantal jaren werken, oude dag voorziening opbouwen. Een aantal dagen werken, één of twee dagen vrije tijd, en weer een aantal dagen werken.
We denken dezelfde dingen, kijken naar dezelfde tv programmas, dezelfde kranten, etc.
Ik kan het alleen maar met je eens zijn.quote:Dat die jongen daar naast wil staan kan ik me levendig indenken. Hebben wij het recht van hem te verlangen dat hij zijn leven in dezelfde structuur vouwt als dat wij dat doen?
Hij heeft daar vrienden en een leefgemeesnchap gevonden die hem aanspreekt - laat hem dat dan gewoon hebben, laat hem gelukkig zijn op zijn manier.
Misschien leeft hij wel meer bewust en intens dan dat wij dat doen.
Hij zal heus wel een bepaald evenwicht kunnen vinden als het om datgene wat hij in die gemeenschap heeft meegekregen en zijn leventje hier in Nederland. Dan moet je gewoon een paar maanden de tijd geven. Het is nu nog te vroeg om daar echt over te oordelen. Hij is immers nog geen 48 uur in Nederland. Enigzins dus begrijpelijk dat hij nog met zijn gedachten bij die gemeenschap zit. Ik denk ook dat vrienden een positieve invloed kunnen hebben. In de zin van kritsche vragen enzo. Hij zal het van hen misschien eerder pikken dan van zijn ouders.quote:Op woensdag 15 september 2004 08:32 schreef Bluezz het volgende:
Hihi marchien
@ Cynix ik snap je wel hoor, en het leven hier is allesbehalve ideaal, hij hoeft ook zijn idealen en geloof e.d. niet op te geven.
Het enige waar het om gaat eigenlijk, is dat hij gelukkig en tevreden kan blijven hier in NL. (of ergens anders)
Precies!quote:Op woensdag 15 september 2004 11:29 schreef schatje het volgende:
[..]
Hij zal heus wel een bepaald evenwicht kunnen vinden als het om datgene wat hij in die gemeenschap heeft meegekregen en zijn leventje hier in Nederland. Dan moet je gewoon een paar maanden de tijd geven. Het is nu nog te vroeg om daar echt over te oordelen. Hij is immers nog geen 48 uur in Nederland. Enigzins dus begrijpelijk dat hij nog met zijn gedachten bij die gemeenschap zit. Ik denk ook dat vrienden een positieve invloed kunnen hebben. In de zin van kritsche vragen enzo. Hij zal het van hen misschien eerder pikken dan van zijn ouders.
Omdat als je dat niet doet mensen zich hoogstwaarschijnlijk niet aan die gemeenschap zullen/kunnen binden. En dat is wat die gemeenschappen nou juist willen.quote:Op woensdag 15 september 2004 11:33 schreef Brighteyes het volgende:
Waarom proberen dat soort communities mensen altijd zo fanatiek los te weken van hun eigen omgeving? Waarom kan én-én niet?
Wat kwam hieruit?quote:Op woensdag 15 september 2004 11:32 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Precies!
Dat merkte ik gistermiddag al toen mijn zus erg direkte vragen stelde, die ik voor later had bewaard
Nounou... Dit klinkt natuurlijk erg nobel vanaf de zijlijn.quote:Op woensdag 15 september 2004 11:22 schreef iteejer het volgende:
Hij heeft daar vrienden en een leefgemeesnchap gevonden die hem aanspreekt - laat hem dat dan gewoon hebben, laat hem gelukkig zijn op zijn manier.
Met veel geduld legde hij alles uit en gaf rustig antwoord.quote:Op woensdag 15 september 2004 11:38 schreef Its_Muppet het volgende:
Wat kwam hieruit?
Als het is wie ik denk dat het is, weet ik dat ze nogal ongenuanceerd over kan komen.
En voordat je het weet komt er iets uit dat de situatie niet echt ten goede komt....
Daarom moet je ervoor waken dat hij zichzelf niet aangevallen zal voelen. Als dat gebeurt wordt de kloof alleen maar groter, en wat juist tot het gevolg heeft dat hij opnieuw een toevlucht zal nemen tot die gemeenschap.quote:Op woensdag 15 september 2004 11:33 schreef Brighteyes het volgende:
Maar ik kan me ook voorstellen dat je hoe dan ook moeite zou hebben met het minimale contact dat je met hem zou hebben als hij weer terug gaat naar die community...
Nee, ze reageert iets productiever dan...uh... sómmige mensenquote:Op woensdag 15 september 2004 12:15 schreef Little_Meanie het volgende:
leuk, je zoon is een bosaap en is gebrainwashed door één of andere sekte
en jij vind het allemaal best????
Tjongejongejonge lees je eerst eens inquote:Op woensdag 15 september 2004 12:15 schreef Little_Meanie het volgende:
leuk, je zoon is een bosaap en is gebrainwashed door één of andere sekte
en jij vind het allemaal best????
ik heb heel het topic doorgelezenquote:Op woensdag 15 september 2004 12:22 schreef Karin het volgende:
[..]
Tjongejongejonge lees je eerst eens in![]()
Jij kan helemaal nergens gelezen hebben wat hij überhaupt uitkraamt op misschien twee zinnen na. En om nou gelijk Jehova's getuigen te gaan zitten beledigen...quote:Op woensdag 15 september 2004 12:24 schreef Little_Meanie het volgende:
ik heb heel het topic doorgelezen
de jongen heeft toch een lange baard en zo en kraamt evenveel onzin uit als Jehova getuigen
En hoe zou jij het dan aanpakken als je het allemaal zo goed weet?quote:Op woensdag 15 september 2004 12:24 schreef Little_Meanie het volgende:
[..]
ik heb heel het topic doorgelezen
de jongen heeft toch een lange baard en zo en kraamt evenveel onzin uit als Jehova getuigen
Ik vind dat jij onzin uitkraamt, mag dat ookquote:Op woensdag 15 september 2004 12:24 schreef Little_Meanie het volgende:
ik heb heel het topic doorgelezen
de jongen heeft toch een lange baard en zo en kraamt evenveel onzin uit als Jehova getuigen
Inderdaad, ze zijn er nog de verstandige ouders die niet direct in de paniekreflex schietenquote:Op woensdag 15 september 2004 12:15 schreef Little_Meanie het volgende:
leuk, je zoon is een bosaap en is gebrainwashed door één of andere sekte
en jij vind het allemaal best????
Dat van Q klopt helemaalquote:Op woensdag 15 september 2004 12:48 schreef Luckepuk het volgende:
Als eerste vind ik Q. prachtig! Vind het een hele mooie jongen om te zien! Zelfs met baard!
Als tweede: Bleuzz, je komt op mij over als een heel sterk persoon en ik heb grote bewondering voor de manier hoe jij(jullie) dit aanpakken!!!![]()
Dit topic helpt ook mee bij dit alles hoor!!quote:Ik blijf dit zeker volgen!! Heel veel succes, sterkte en liefde gewenst mensen!
Je emoties uiten en de vrije loop te geven vraagt ook kracht! En vaak heb je daarna net weer even wat ruimte in je geest en op je ziel om er weer even tegen aan te kunnen!!!quote:Op woensdag 15 september 2004 13:07 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Dat van Q klopt helemaal![]()
Enneh.... ik had gisteren regelmatig spontane huilbuien hoor, we hebben het er best heel moeilijk mee, ik kon niet anders dan het maar laten stromen.
Alleen zou ik ook zo sterk moeten zijn om het aan Quint gewoon te tonen, en dat durf ik gewoon niet
Ach, dat past toch helemaal in de love&peace-sfeer van jullie gezin tegenwoordig?quote:Op woensdag 15 september 2004 13:42 schreef golfer het volgende:
Wat een klef knuffeltopic is dit aan het worden.
quote:Op woensdag 15 september 2004 13:45 schreef Hik het volgende:
Ach, dat past toch helemaal in de love&peace-sfeer van jullie gezin tegenwoordig?![]()
Had ik al gezegd dat het allemaal jouw schuld isquote:Op woensdag 15 september 2004 13:42 schreef golfer het volgende:
Wat een klef knuffeltopic is dit aan het worden.
Toevallig...quote:Op woensdag 15 september 2004 19:11 schreef sjak het volgende:
Ik vraag me af of jullie hem ook willen en kunnen laten zien / vertellen wat dit voor jullie betekent. Dat jullie de angst hebben uitgesproken naar hem dat hij gebrainwashed is, de angst dat jullie hem gaan kwijt raken zoals al eerder gebeurt is? Dus het niet alleen over hem laten gaan en zijn gevoel maar ook over dat van jullie.
Mooi. Wat zei hij daarop, dat jullie ongerust waren/zijn?quote:Op woensdag 15 september 2004 19:24 schreef Bluezz het volgende:
En omdat we met muziekjes bezig waren op de PC krijgt het een "luchtig" karakter, je zit niet recht tegenover elkaar van, ik wil eens met je praten, dit werkte vanavond.
Bijna letterlijk:quote:Op woensdag 15 september 2004 19:34 schreef Moonah het volgende:
Mooi. Wat zei hij daarop, dat jullie ongerust waren/zijn?
van wie heeft hij dat toch ?quote:Op woensdag 15 september 2004 19:50 schreef Bluezz het volgende:
Net op MSN :
Trudie zegt:
heb je ons gemist, moeilijk gehad toen je daar totally broke in het park zat?
Trudie zegt:
heb je (al was het maar even) gedacht, ik ga maar naar huis?
Quint zegt:
nee problemen zijn er om opgelost te worden!
Oh. Dat vind ik eigenlijk wel een verrassend antwoord!quote:Op woensdag 15 september 2004 19:39 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Bijna letterlijk:
"weet je, als je niet met thuis bezig bent, maar je zo met vanalles bezig bent, zijn uren, dagen niets.
de weken vliegen voorbij, ik nam me steeds voor om deze week te bellen... maar dan realiseerde ik me, shit, dat was alweer bijna 2 weken geleden.. en zo ging het maar door, ik werd wel eens aangespoord, zo van, wat heb je nodig om kontakt met thuis te leggen, we brengen je naar een pc, zeg het maar, maar ik heb gewoon weinig aan thuis gedacht."
Mijn zoon is als ik zijn (ja, die baard) baard scheer, zoals vanavond... ook gewoon nog maar een jochie... omdat ik dat altijd gedaan heb, zijn haartjes knippen.(de verzorging verplaatst zich)quote:Op woensdag 15 september 2004 21:36 schreef Catootje het volgende:
Ik ben zo blij dat mijn dochter nog maar een half jaar is, ik heb heeeel even de tijd nodig!
Dat mag niet eens tussen haakjes wat mij betreftquote:(mag ik trouwens nog wel toevoegen dat ik op zich het principe van 'nadenken over hoe je in het leven wil staan' een positief iets is!!)
En zijn baard is eraf?quote:Op woensdag 15 september 2004 23:50 schreef moussy het volgende:
Ik begrijp dat jullie dus hebben zitten msn-en met elkaar. Dan is hij toch al een gigantische stap verder dan dat hij net thuis was, want toen was ie toch zo anti-tv-pc?
Natuurlijk samen met Golfer, niet alle eer is alleen voor jouquote:Op donderdag 16 september 2004 01:26 schreef DuchessX het volgende:
[..]
En zijn baard is eraf?![]()
Wow Trudie, ik zou willen dat jij mijn moeder was geweest. Je doet het hartstikke goed meid!![]()
Die baard heeft zij vanavond er vrijwel helemaal afgeknipt en bijgetrimd, daar ben ik ziet zo handig in.quote:Op donderdag 16 september 2004 01:27 schreef DuchessX het volgende:
Natuurlijk samen met Golfer, niet alle eer is alleen voor jou
Gewoon heel kort gemaakt, hij vond zichzelf op een van de Bee Gees lijkenquote:Op donderdag 16 september 2004 01:26 schreef DuchessX het volgende:
En zijn baard is eraf?![]()
Wow Trudie, ik zou willen dat jij mijn moeder was geweest. Je doet het hartstikke goed meid!![]()
Ik heb geen foto gemaakt nu.quote:Op donderdag 16 september 2004 08:50 schreef Brighteyes het volgende:
Ben wel benieuwd hoe hij er dan nu uitziet, maar zal niet om foto's gaan roepen, gezien de eerdere 'verwijdering', maar ik heb zo'n idee dat het nu weer meer is zoals het was op de eerste foto die je van de week plaatste?
Op zich natuurlijk wel een gezond ritme. 21.00 naar bed, ik wou dat ik daar de discipline voor had.
Ik vind het ook best redelijk gaan tot nu toe... hij is vanmiddag opgehaald door die vriend waar hij het backpacken mee is begonnen.quote:Op donderdag 16 september 2004 14:56 schreef Bayer het volgende:
Hmmmz, gaat eigenlijk best goed Bluezz.
Je komt in ieder geval een stuk geruster, opgeluchter over.
Elders in dit topic zei je dat Q. tegenwoordig ook een apart dieet volgt.
Wat is dat voor dieet en hoe gaat dat in het gezin? Kookt hij apart voor zichzelf ofzo?
Gewoon normaal lui tiener gedrag dus!quote:Op donderdag 16 september 2004 15:15 schreef Bluezz het volgende:
En op sabbath (zaterdag) moet ie zich ook aan een aantal regels houden.
Niet koken, niet werken b.v.
Dan zit ie toch prima bij z'n moeder die meestal tot 3 uur in haar mandje ligtquote:Op donderdag 16 september 2004 15:15 schreef Bluezz het volgende:
En op sabbath (zaterdag) moet ie zich ook aan een aantal regels houden.
Niet koken, niet werken b.v.
Hij woont bij zijn vaderquote:Op donderdag 16 september 2004 15:18 schreef SCH het volgende:
Dan zit ie toch prima bij z'n moeder die meestal tot 3 uur in haar mandje ligt
en dan een frietje gaat halen.![]()
Hij drinkt thee, en bij die cola weet ik niet of het niet mag, of dat ie het niet wilquote:Op donderdag 16 september 2004 15:30 schreef Bayer het volgende:
Het dieet hoeft dus gelukkig geen probleem te zijn in het gezin.
Dat van die Cola vind ik dan wel weer grappig, wordt zeker gezien als symbool van de huidige verrotting..
Koffie en thee geen probleem?
Het is duidelijk dat hij (nog) denkt in de geest van de leider/groep.quote:Op donderdag 16 september 2004 15:33 schreef SCH het volgende:
Hebben jullie ook het idee dat er iets in zijn maatschappelijke opvattingen is veranderd, dat hij anders is gaan denken. Je vertelde al dat hij tv en internet ed niet meer belangrijk vindt maar zitten daar ook dogma's bij?
quote:Op donderdag 16 september 2004 12:07 schreef rooierooie het volgende:
Het enige wat ik bedenkelijk vind is zo'n sekteleider die kennelijk een erg grote invloed op hem heeft.
quote:Op donderdag 16 september 2004 12:50 schreef Bluezz het volgende:
Wat me nu opvalt na 2 dagen, is dat hij moeite heeft (niet meer gewend is) zelf beslissingen te nemen. Hij vraagt overal toestemming voor
Anyway, super dat het contact kennelijk goed is, en helemaal top dat je die baard eraf mocht halen!quote:Op donderdag 16 september 2004 16:17 schreef Bluezz het volgende:
Het is duidelijk dat hij (nog) denkt in de geest van de leider/groep.
De invloed is nog duidelijk merkbaar. Volgens mij zou hij het liefst bij bepaalde dingen even bellen met de leider of het magquote:Op donderdag 16 september 2004 19:21 schreef Moonah het volgende:
Anyway, super dat het contact kennelijk goed is, en helemaal top dat je die baard eraf mocht halen!
Ehm, nou ja... iig beter dan het was...quote:Op donderdag 16 september 2004 19:24 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Kontakt is prima, en de baard is er niet af, maar kort verzorgd
Ik bedoel met prima, dat ie ons niet afwijst.quote:Op donderdag 16 september 2004 19:24 schreef Moonah het volgende:
Ehm, nou ja... iig beter dan het was...
Oh, maar dat begreep ik wel Bluezz.quote:Op donderdag 16 september 2004 19:26 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Ik bedoel met prima, dat ie ons niet afwijst.
Bofkontquote:Op donderdag 16 september 2004 12:50 schreef Bluezz het volgende:
Wat me nu opvalt na 2 dagen, is dat hij moeite heeft (niet meer gewend is) zelf beslissingen te nemen. Hij vraagt overal toestemming voor
quote:Op donderdag 16 september 2004 19:31 schreef Moonah het volgende:
Oh, maar dat begreep ik wel Bluezz.
Ik bedoelde met 'iig beter dan eerst' het kortwieken van zijn baard.
Sorry hoor, voor de onduidelijkheid.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |