Heb ik wel gelezen , maar nu is het een gedoogbeleid en dus niet in grote getale toegepast.quote:Lees de OP nou nog eens
Zeer matige openingspost voor een politicus, overigens zijn er al tig topics over het legaliseren van (soft)drugs.quote:Op maandag 28 juni 2004 10:26 schreef RemcoKouwenhoven het volgende:
|
[..]
bron: http://www.nieuws.nl
Het is allemaal eigenlijk al wel eens gezegd, maar mijn reactie: softdrugs legaliseren. Wat vinden jullie?
Om maar te zwijgen over het feit dat hij zelf niet meer reageert.quote:Op maandag 28 juni 2004 11:03 schreef pberends het volgende:
[..]
Zeer matige openingspost voor een politicus, overigens zijn er al tig topics over het legaliseren van (soft)drugs.
quote:Op maandag 28 juni 2004 10:49 schreef Aaahikwordgek het volgende:
[..]
Tja, falende overheid, minder geluk, drugsgebruik om te verzachten.
[..]
Mee eensquote:Prima, maar laat het dan buiten het zorgstelsel.
[..]
denk het niet, maar met het huidig overheidsbeleid wordt de drugs-maffia wel indirekt gesponserd.quote:[En die gaan dan een eerlijke baan beginnen. Yeah right.
[..]
Legalisering is iets anders dan reclame maken.quote:[..]
Vergelijk het eens met drank, maakt de overheid reclame voor betere drank?
Ja, typisch een populist.quote:Op maandag 28 juni 2004 11:08 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Om maar te zwijgen over het feit dat hij zelf niet meer reageert.
Het gaat over de vraag waarom mensen ueberhaupt drugs willen gebruiken.quote:Op maandag 28 juni 2004 11:10 schreef lurf_doctor het volgende:
Snap ik niet
Dat worden ze altijd, zeker bij harddrugs. Ik vrees anders wat akties vanuit Colombia.quote:denk het niet, maar met het huidig overheidsbeleid wordt de drugs-maffia wel indirekt gesponserd.
Er zullen toch echter campagnes moeten komen om aan te geven dat drugs legaal zijn geworden.quote:Legalisering is iets anders dan reclame maken.![]()
Blijkbaar niet. Doordat de huidige prijsverschillen al zo groot zijn, zit nog steeds een groot deel van de softdrugsverkoop in de illigaliteit. En dan wil jij nog meer belasting gaan heffen. De overstap naar het illegale cirquit is snel gemaakt, in tegenstelling tot de trein (daar kan het eigenlijk totaal niet).quote:Op maandag 28 juni 2004 11:02 schreef Mr_Belvedere het volgende:
[..]
Heb ik wel gelezen , maar nu is het een gedoogbeleid en dus niet in grote getale toegepast.
Dat veroorzaakt de mix tussen legaal (duur) en illegaal (goedkoop , maar met risico)
Legaliseer , gebruik de accijns om het illegale tegen te gaan en verhoog zo het risico op illegale verkoop/teelt.
Net als sigaretten en treinkaarjtes kun je die verhogingen langzaam doseren. De mens blijft heus wel roken en treinreizen. Ook illegaal ja , maar als het risico te hoog wordt en er is een legaal alternatief , dan kiest men heus daar wel voor. Ook als het een paar euro duurder is.
40 minuten na zijn OP. Ga je nu samen met pberends dit topics verzieken?quote:Op maandag 28 juni 2004 11:08 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Om maar te zwijgen over het feit dat hij zelf niet meer reageert.
Inderdaad. De vergelijking met de periode van de drooglegging in de VS vind ik ook illustratiefquote:Op maandag 28 juni 2004 10:45 schreef lurf_doctor het volgende:
[..]
Mijn argumenten voor:
1. Tis een verloren strijd (zie USA, waar sinds the war on drugs van wijlen Reagan wel meer mensen in de bak zitten, maar er nauwelijks minder drugs in omloop zijn.)
Mee eens. Alcohol en tabak zijn ook schadelijk en zijn gewoon bij de supermarkt te koop. Het beleid zou gericht moeten zijn op het ontmoedigen van gebruik en tegengaan van misbruik. Dat zou, net als bij alcohol en tabak, ook voor softdrugs moeten kunnen.quote:2. Iedereen is verantwoordelijk voor z'n/haar eigen lichaaam
Mee eens, het artikel in de openingspost onderbouwd dat nog eens.quote:3. Je ontneemt de georganiseerde misdaad een bron van inkomsten.
Ja, ook waar. Een belangrijk argument uit het oogpunt van volksgezondheid is dat de overheid kwaliteitscontroles kan uitvoeren op het moment dat het spul gelegaliseerd is. Evenals bij alcohol en tabak kan door gericht toezicht van de overheid misbruik en misstanden worden tegen gegaan.quote:4. Kwaliteit van drugs neemt toe.
Geldt ook voor drank en sigaretten hoor. Dus jij wilt 0% btw invoeren voor drugs?quote:Op maandag 28 juni 2004 11:21 schreef UnderWorld_ het volgende:
[..]
Blijkbaar niet. Doordat de huidige prijsverschillen al zo groot zijn, zit nog steeds een groot deel van de softdrugsverkoop in de illigaliteit. En dan wil jij nog meer belasting gaan heffen. De overstap naar het illegale cirquit is snel gemaakt, in tegenstelling tot de trein (daar kan het eigenlijk totaal niet).
Dan krijg je van die obscure clubjes als Stivoro, die zich zelf flink verrijken en niet zorgen voor een daling.quote:Op maandag 28 juni 2004 11:27 schreef RemcoKouwenhoven het volgende:
Mee eens. Alcohol en tabak zijn ook schadelijk en zijn gewoon bij de supermarkt te koop. Het beleid zou gericht moeten zijn op het ontmoedigen van gebruik en tegengaan van misbruik. Dat zou, net als bij alcohol en tabak, ook voor softdrugs moeten kunnen.
Gebruik zal altijd blijven.quote:Ja, ook waar. Een belangrijk argument uit het oogpunt van volksgezondheid is dat de overheid kwaliteitscontroles kan uitvoeren op het moment dat het spul gelegaliseerd is. Evenals bij alcohol en tabak kan door gericht toezicht van de overheid misbruik en misstanden worden tegen gegaan.
Mensen gebruiken drugs om er even uit te zijn, de dagelijkse beslommeringen te vergeten. Drugs zijn ook van alle tijden en bij veel 'primitieve volkeren' vind je het terug. Er zullen altijd mensen zijn die drugs gebruiken, hoe hoog de straffen ook zijn.quote:Op maandag 28 juni 2004 11:14 schreef Aaahikwordgek het volgende:
[..]
Het gaat over de vraag waarom mensen ueberhaupt drugs willen gebruiken.
[..]
Laatste opmerking slaat natuurlijk nergens op, maar dat terzijde.quote:Op maandag 28 juni 2004 11:34 schreef lurf_doctor het volgende:
[..]
Mensen gebruiken drugs om er even uit te zijn, de dagelijkse beslommeringen te vergeten. Drugs zijn ook van alle tijden en bij veel 'primitieve volkeren' vind je het terug. Er zullen altijd mensen zijn die drugs gebruiken, hoe hoog de straffen ook zijn.
Het lijkt me gewoon beter dat e.e.a. gelegaliseerd wordt. Dit heeft ook wel nadelen (wellicht hebben we in het begin wat meer drugsdoden) maar op termijn zijn de voordelen groter. Zeker als je kijkt naar de grote maatschappelijke kosten die de drugsbestrijding op dit moment met zich mee brengt.
Maarja, e.e.a. werkt alleen maar als dit mondiaal geregeld wordt en zolang wij nog het schoothondje van de USA zijn zal er wel niet zoveel veranderen![]()
ben aan het werk... :-)quote:Op maandag 28 juni 2004 11:08 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Om maar te zwijgen over het feit dat hij zelf niet meer reageert.
Niet in deze maatschappij, met al die feestende xtc-slikkers die 10 pillen op een avond nemen etc.quote:Op maandag 28 juni 2004 10:38 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Drugsgebruik heeft ook niet echt positieve uitwerkingen op de maatschappij.
Ik vind je een beetje een naieve politicus. Net of er nog nooit iemand op het idee is gekomen om softdrugs te legaliseren. Dat is al een jarenlang standpunt van sommige partijen.quote:Op maandag 28 juni 2004 11:38 schreef RemcoKouwenhoven het volgende:
[..]
ben aan het werk... :-)
Hoe noem je het dan als wij mensen die in de USA van een drugsdelict worden verdacht klakkeloos op het vliegtuig zetten (Raymond K en anderen) en tegelijkertijd het voor kennisgeving aannemen dat de USA een wet in werking stelt om amerikanen die in Den Haag gevangen zouden zitten met militair geweld te bevrjiden ?quote:Op maandag 28 juni 2004 11:36 schreef Aaahikwordgek het volgende:
[..]
Laatste opmerking slaat natuurlijk nergens op, maar dat terzijde.
Nederland heeft een uitleveringscontract, overigens gebeurt het niet klakkeloos.quote:Op maandag 28 juni 2004 11:49 schreef lurf_doctor het volgende:
[..]
Hoe noem je het dan als wij mensen die in de USA van een drugsdelict worden verdacht klakkeloos op het vliegtuig zetten (Raymond K en anderen) en tegelijkertijd het voor kennisgeving aannemen dat de USA een wet in werking stelt om amerikanen die in Den Haag gevangen zouden zitten met militair geweld te bevrjiden ?
(ben even een drie kwartier weg)
Mijn excuses, was een beetje voorbarige opmerking van me.quote:Op maandag 28 juni 2004 11:38 schreef RemcoKouwenhoven het volgende:
[..]
ben aan het werk... :-)
Het is onmogelijk om de problemen op te lossen door strengere controles/ verbieden van softdrugs, er zal altijd een vraag en een aanbod zijn. De oplossing moet dus worden gezocht in het zo goed mogelijk handhaven van een vorm van gedoogbeleid. Maar ook het huidige beleid is niet succesvol aangezien een groot deel in illegaliteit verdwijnt.quote:Op maandag 28 juni 2004 10:26 schreef RemcoKouwenhoven het volgende:
De helft van alle softdrugs in Nederland wordt illegaal verkocht, met als gevolg dat de verkoop samen met chemische- en harddrugs terecht komt in het criminele circuit. Dat zegt voorzitter Willem Panders van het Platform Cannabisondernemingen Nederland (PCN) in Algemeen Dagblad.
[..]
"Dat wordt in de hand gewerkt doordat wiet in coffeeshops vaak twee keer zo duur is. Een coffeeshophouder moet immers over de verkoop ook belasting betalen"
[..]
"Meer dan 80 procent van de cannabis die in Nederland wordt geconsumeerd, komt tegenwoordig van eigen bodem. Met de huidige salamitactiek tegen coffeeshops biedt het kabinet ruim baan aan illegale cannabisverkoop."
bron: http://www.nieuws.nl
Het is allemaal eigenlijk al wel eens gezegd, maar mijn reactie: softdrugs legaliseren. Wat vinden jullie?
Als je tijd hebt (en nog niet gelezen) raad ik je het boek High Society aan van Ben Elton (wel een roman trouwens maar goed onderbouwd). Gaat over deze problematiek.quote:Op maandag 28 juni 2004 11:38 schreef RemcoKouwenhoven het volgende:
[..]
ben aan het werk... :-)
Als je je partij dan ook mee ziet te krijgen dan moet het lukkenquote:Op maandag 28 juni 2004 10:26 schreef RemcoKouwenhoven het volgende:
|
[..]
bron: http://www.nieuws.nl
Het is allemaal eigenlijk al wel eens gezegd, maar mijn reactie: softdrugs legaliseren. Wat vinden jullie?
Ja hij moet BTW betalen, dat is 19% daar wordt het niet dubbel zo duur vanquote:Op maandag 28 juni 2004 10:53 schreef UnderWorld_ het volgende:
[..]
Het je de OP niet gelezen. De belastingen zijn juist de reden waarom het allemaal weer naar de illigaliteit gaat. Dat werkt totaal tegenstrijdig aan het doel.
Klopt en wat dat klakkeloos betreft, de NL-rechter toest maar marginaal (is het delict iets wat voor uitlevering in aanmerking komt en is de persoon de juiste) en de praktijk is dat geen enkele drugsverdachte die aan de USA is uitgeleverd een proces heeft gehad. Dus ja wel redelijk klakkeloosquote:Op maandag 28 juni 2004 12:01 schreef Aaahikwordgek het volgende:
[..]
Nederland heeft een uitleveringscontract, overigens gebeurt het niet klakkeloos.
Nee, dat proces krijg je op de plaats van delict. Logisch.quote:Op maandag 28 juni 2004 13:16 schreef lurf_doctor het volgende:
[..]
Klopt en wat dat klakkeloos betreft, de NL-rechter toest maar marginaal (is het delict iets wat voor uitlevering in aanmerking komt en is de persoon de juiste) en de praktijk is dat geen enkele drugsverdachte die aan de USA is uitgeleverd een proces heeft gehad. Dus ja wel redelijk klakkeloos![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |