Ik heb vandaag de kans gekregen een paar uurtjes de Amerikaanse versie van Riddick te spelen. Hier is mijn impressie:
Mijn riddick impressie:Ik zit in een transport schip op weg naar de laatste woning die ik ooit zal gaan zien. Vast gebonden met metalen buizen en platen val ik in slaap. In mijn droom land ik, samen met een bewaker en een paar mede gevangenen, op de planeet waar alleen stof en opstuivend zand het enige is dat nog een vrij leven kan leiden. Op het grote I-vormige plateau waar ik me op bevind zie ik een de verte een grote metalen poort omringt met geel gekleurd beton. Een mede gevangene fluistert je de opdracht de bewaker zijn nek om te draaien. Ik sluit stiekem achter de niets wetende bewaker, en lees de instructies op me beeldscherm: "Druk, als je achter iemand staat, op L om hem te grijpen. Houd vervolgens de R knop in om zijn nek te breken". Zonder enig gevoel van spijt druk ik de 2 knoppen in en de hel breekt los. Twee soldaten die in de verte mijn daden hebben gezien grijpen gretig naar hun submachine geweer en schieten met lachende geweren de kogels mijn richting in. Een van de mede gevangenen opent een luik in de grond en word bloederig afgeslacht door een handje vol kogels van de scheldende bewakers. Zonder ook maar even te twijfelen ren ik naar het luik en spring erin.
![]()
Het is donker, en ik zie niets. Dankzij de instructies op het scherm kom ik te weten dat als ik de linke “tumbstick” indruk, ik in sluipmodus terecht kom. Ik ben nu niet hoorbaar voor de aanlopende bewaker. Stilletjes wacht ik tot hij langs me heen loopt. Mijn hartslag word steeds beter hoorbaar, de voetstappen van de bewaker ook. 3..2..1, ik pak de bewaker, en met een krakend geluid maak ik een einde aan zijn leven. Ik leer op dit moment dat ik lijken kan meeslepen en moet verstoppen in de schaduwen. Met een wel gemikt shot werp ik de dode bewaker tegen een muur het donker in. De wetten der natuurkunde lijken weinig mening te hebben op deze planeet. Als een warthog knalt het stuitert het lijk van de muur op de grond. Ik vervolg mijn, nu al moordende, reis opzoek naar een uitgang, weg van deze planeet. Als ik de hoek omloop zie ik een monteur in groen werktenue sleutelen aan een deur knop. Als ik op hem af sluip krijgt hij me in de gaten en draait zich met gebolde vuisten om. Uit het niets komen er twee vuisten uit mijn richting het beeld opgeschoven.
![]()
Met R kan ik, dankzij de linker “tumbstick”, een wel geplaatste rechtse tegen de monteurs kaak slaan. De monteur klapt met zijn hoofd naar achteren, maar hersteld zich snel. Nu is het zijn beurt om aan te vallen. Voor ik ook nog maar mijn signaaltje door mijn neuronen kan sturen zie ik 1 levensblokje van mijn scherm verdwijnen. “Druk op de L trigger om aanvallen te ontwijken”: staat er nu op mijn scherm. “Lekker op tijd”: grinnik ik als antwoord. Een linkse hier en nog een rechtse daar laat de monteur eindelijk naar de grond zakken. Hij laat een sleutel vallen, die ik met plezier opraap. Ik sloop naar de deurknop, en druk op de actie knop. De camera schakelt over naar een derde persoons hoek, en laat Vin Diesel (de speler) zien. Als de deur geopend is vervolg ik mijn reis.
Hope you like it.