Have fun...
Brekend nieuws dan maar:
quote:
Nieuwe gouverneur-generaal in Australië ingezworenCANBERRA - In Australië is maandag een nieuwe gouverneur-generaal ingezworen. Majoor-generaal Michael Jeffery volgt Peter Hollingworth op als vertegenwoordiger van de Britse koningin in het land.
Hollingworth, voormalig aartsbisschop van Brisbane, trad afgelopen mei af, omdat hij beschuldigd werd van het toedekken van seksueel misbruik en van verkrachting.
De 65-jarige Jeffery, die eerder gouverneur was van de staat Western Australia, moet het vertrouwen van het publiek in het, overigens voornamelijk ceremoniële, ambt van gouverneur-generaal herstellen. Hij heeft aangekondigd een rondreis door Australië te gaan ondernemen.
De positie van Hollingworth was eerder dit jaar onhoudbaar geworden nadat hij er van werd beschuldigd in zijn periode als aartsbisschop zaken over seksueel misbruik tnet goed te hebben behandeld. In mei werd ook nog bekend dat een vrouw een proces tegen hem was begonnen omdat hij haar veertig jaar geleden zou hebben verkracht. Hollingworth heeft de laatste beschuldiging tegengesproken en de rechter seponeerde de zaak na de zelfmoord van de labiele vrouw.
In de 102-jaar oude geschiedenis van het ambt van gouverneur-generaal van Australië was het nog nooit eerder voorgekomen dat het titulair staatshoofd aftrad.
ANP
quote:Nee. Dat is theekransjes-niveau...
Op maandag 11 augustus 2003 08:07 schreef Sidekick het volgende:
Is dit nog wel het POL-goeiemorgen topic?
quote:Tsja, wat moeten we met deze bedreigingen? Toegeven omdat we anders investeringen mislopen?
KPN dreigt investeringen te verplaatsenDEN HAAG - KPN dreigt zijn investeringen in Nederland te verleggen naar het buitenland als de toezichthouder Opta het telecombedrijf dwars blijft zitten. Dat heeft KPN-topman A. Scheepbouwer maandag gezegd in een vraaggesprek met Het Financieele Dagblad.
KPN investeert jaarlijks ruim 1 miljard euro in zijn vaste net in ons land. De Opta en KPN kwamen de afgelopen weken twee keer met elkaar in botsing, over voordeelpakketten en over lagere tarieven voor concurrenten die gebruikmaken van het netwerk van KPN. Dat laatste kost KPN op termijn veel geld, omdat het bedrijf zegt concurrenten onder de kostprijs toegang tot het net te moeten aanbieden.
Scheepbouwer overlegt deze maand met minister Brinkhorst van Economische Zaken. ,,Ik zal hem uitleggen dat het doel van de Opta erop neerkomt dat KPN kleiner moet worden.'' Als de minister de Opta steunt, kan KPN nog naar Brussel. ,,Maar als het uiteindelijke doel blijft dat KPN kleiner moet worden, dan zal onze focus zich snel van Nederland verwijderen. Dan mogen onze concurrenten de investeringen overnemen.''
Innovatie
De bestuursvoorzitter wijst op het huidige innovatieplatform dat onder leiding van premier Balkenende de innovatie in Nederland moet stimuleren. ,,Daar hoort een goede telecominfrastructuur bij.'' Zonder investeringen van KPN schiet het met de innovatie niet op, meent Scheepbouwer.
Over het besluit van de Opta over de lagere tarieven voor concurrenten zegt hij: ,,Iemand moet mij eens uitleggen wat de toegevoegde waarde is voor de Nederlandse economie dat derden onder het netwerk van KPN hun diensten mogen aanbieden. Die bedrijven gaan nooit zelf investeren in een netwerk''. Volgens Scheepbouwer krijgen zij toegang tegen ,,een utopisch vastgestelde kostprijs''.
ANP
Het zou wel schandalig zijn als KPN onder de kostprijs zou moeten leveren. Maar ja, de hele situatie is natuurlijk een fiasco. KPN heeft eigenlijk het monopolie, en wanneer er regels komen die stellen dat KPN niet onder de kostprijs hoeft te leveren, dan is er geen vrijemarktwerking en geen concurrentie wat dus tot te hoge prijzen leidt.
We moeten toe naar meerdere netwerken denk ik. Ieder bedrijf zijn eigen netwerk, dan heb je dit soort gezeur niet meer.
quote:Alleen is het netwerk van de KPN natuurlijk uitbundig gesponsord door de Nederlandse overheid en kunnen concurrenten die de Nederlandse markt willen betreden met hun eigen netwerk dat uiteraard wel vergeten. Het zou wel gezeur voorkomen, maar realistisch is het niet.
Op maandag 11 augustus 2003 09:11 schreef Sidekick het volgende:[..]
Tsja, wat moeten we met deze bedreigingen? Toegeven omdat we anders investeringen mislopen?
Het zou wel schandalig zijn als KPN onder de kostprijs zou moeten leveren. Maar ja, de hele situatie is natuurlijk een fiasco. KPN heeft eigenlijk het monopolie, en wanneer er regels komen die stellen dat KPN niet onder de kostprijs hoeft te leveren, dan is er geen vrijemarktwerking en geen concurrentie wat dus tot te hoge prijzen leidt.
We moeten toe naar meerdere netwerken denk ik. Ieder bedrijf zijn eigen netwerk, dan heb je dit soort gezeur niet meer.
Persoonlijk ben ik er een groot voorstander van als dit gewoon weer in overheidshanden overgaat. De winsten die gemaakt worden, vloeien weer terug in de staatskas en die monopolie (die er toch wel is en altijd zal blijven bestaan) wordt automatisch gecontroleerd.
quote:Maar als het naar de staat gaat, dan gaan er dus heel wat bedrijven failliet lijkt me. En je krijgt de EU op je dak vanwege staatsstuen oid (?). En die UMTS-frequenties moeten dan weer terug worden betaald.
Op maandag 11 augustus 2003 09:43 schreef Maerycke het volgende:[..]
Alleen is het netwerk van de KPN natuurlijk uitbundig gesponsord door de Nederlandse overheid en kunnen concurrenten die de Nederlandse markt willen betreden met hun eigen netwerk dat uiteraard wel vergeten. Het zou wel gezeur voorkomen, maar realistisch is het niet.
Persoonlijk ben ik er een groot voorstander van als dit gewoon weer in overheidshanden overgaat. De winsten die gemaakt worden, vloeien weer terug in de staatskas en die monopolie (die er toch wel is en altijd zal blijven bestaan) wordt automatisch gecontroleerd.
Er zitten veel haken en ogen aan.
Goeiemorgen trouwens.
quote:Stiekem ook goedemorgen zeg..
Op maandag 11 augustus 2003 09:52 schreef Sidekick het volgende:[..]
Maar als het naar de staat gaat, dan gaan er dus heel wat bedrijven failliet lijkt me. En je krijgt de EU op je dak vanwege staatsstuen oid (?). En die UMTS-frequenties moeten dan weer terug worden betaald.
Er zitten veel haken en ogen aan.
Goeiemorgen trouwens.
Maar dit schiet ook niet op. Echte concurrentie is er niet.. de prijzen worden verhoogd en je krijgt dit soort excessieve uitspraken (wat in feite neerkomt op verkapte chantage).
Nu moet ik wel zeggen dat ik niet denk dat de mobiele telefoniemarkt in Nederland zich zo ontwikkeld zou hebben als nu, wanneer er geen derde aanbieders in het spel waren geweest.
quote:
Arroyo heft staat van rebellie op
President Arroyo. (Foto: EPA)
MANILLA - De Filipijnse president Arroyo heeft maandag de staat van rebellie opgeheven. De maatregel was op 27 juli ingesteld nadat een einde was gekomen aan een muiterij van driehonderd militairen. Door de staat van rebellie konden politie en strijdkrachten zonder aanklacht verdachte personen arresteren.Het ministerie van Justie heeft sinds de maatregel van kracht werd 321 mensen opgepakt wegens hun vermeende betrokkenheid bij de opstand. Volgens het leger was de rebellie, waarin de militairen negentien uur lang een luxueus hotel bezet hielden, een poging tot staatsgreep.
quote:
Commando-overdracht ISAF begonnen
KABUL - In de Afghaanse hoofdstad Kabul is maandagochtend om half negen de commando-overdracht van de internationale vredesmacht ISAF begonnen. In een plechtige ceremonie neemt de NAVO de leiding over van de Nederlandse en Duitse militairen die de missie een halfjaar hebben geleid.Het is voor het eerst in haar 54-jarige geschiedenis dat de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie buiten Europa een operatie uitvoert. Er doen 35 Nederlandse militairen aan mee. Zij maken deel uit van het hoofdkwartier van de missie.
Mogelijk wordt het mandaat van de vredesmacht onder gezag van de NAVO uitgebreid. De alliantie is eventueel bereid om ook in andere Afghaanse steden de rust en orde te herstellen, zo maakte een woordvoerder zondag bekend.
quote:
'Drankje na het werk goed voor carrière'
LONDEN - Mensen die geen alcohol drinken, kunnen een leuke carrière en opslag wel vergeten. Drankjes na het werk zijn een voorwaarde voor promotie en een goed salaris, zo blijkt uit een onderzoek aan de universiteit van het Schotse Stirling.
'De kroeg in na het werk is goed voor de carrière'. (Foto: AP)
Mensen die regelmatig na het werk met collega's het café bezoeken en daar alcoholische versnaperingen tot zich nemen, verdienen gemiddeld 17 procent meer dan geheelonthouders. Dat gaat dan alleen op voor matige drinkers, dat wil zeggen mannen die niet meer dan 50 'eenheden' per week drinken en vrouwen die maximaal 35 eenheden innemen. Zelfs zwaarderde drinkers hebben volgens het onderzoek nog een salaris dat 5 procent hoger ligt dan dat van niet-drinkers, meldde de Britse krant The Times maandag.Volgens de Britse hoogleraar Bell is het waarschijnlijk dat werknemers die gezellig doen en de kroeg induiken met hun collega's, er meer 'bijhoren' en zo makkelijker carrière maken.
Het onderzoek in Stirling is gebaseerd op statistieken die zijn bijgehouden voor 17.000 mensen die in 1958 in Groot-Brittannië zijn geboren.
quote:Joh, dat is een goed plan.
De alliantie is eventueel bereid om ook in andere Afghaanse steden de rust en orde te herstellen, zo maakte een woordvoerder zondag bekend.
quote:Moslims drinken geen bier.
Op maandag 11 augustus 2003 10:26 schreef pberends het volgende:[..]
biertje?
quote:Ah, vandaar dat ze lager betaald worden
Op maandag 11 augustus 2003 10:28 schreef Sidekick het volgende:[..]
Joh, dat is een goed plan.
[..]Moslims drinken geen bier.
![]()
quote:ik snap verdomme ook niet waarom ze geen airco's hebben op bejaardehuizen
Eén graad warmer en 25 doden extra
RIJSWIJK - Het aantal overledenen hangt samen met de temperatuur, aldus maandag het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) te Rijswijk. Als de temperatuur met één graad stijgt, sterven er per week 25 mensen meer, zo blijkt uit CBS-cijfers over juni en juli.In de week van 14 tot en met 20 juli was in die twee maanden de gemiddelde temperatuur met 29 graden het hoogst. In die week overleden 2570 personen. In de week van 30 juni tot en met 6 juli was de temperatuur het laagst: gemiddeld nog geen 21 graden. Er stierven die week 2340 personen.
quote:dat verzin je toch niet
Op maandag 11 augustus 2003 07:58 schreef Wile_E_Coyote het volgende:
De titel zegt het al: Wat verder ter POLITIEKE tafel komt. Geen klonengejaag, geen theekransjes-niveau, maar onderwerpen die niet belangrijk genoeg zijn om een eigen topic over te starten.Have fun...
quote:Dit is toch een politiek subforum? Dan mogen we toch wel enigzins een link naar politiek eisen?
Op maandag 11 augustus 2003 11:32 schreef pberends het volgende:[..]
dat verzin je toch niet
Het hoeft allemaal echt niet even serieus te zijn, maar probeer in ieder geval een politieke lijn in het topic te houden, dat maakt het ook voor anderen buiten de vaste stamgasten interessant om zo af en toe eens in het topic te kijken en er te reageren.
Anders ga je gewoon eens even rond kijken wat Fok! je zoal nog meer te bieden heeft.
quote:Rolling Stones zuigt trouwens.
Op maandag 11 augustus 2003 11:41 schreef Kozzmic het volgende:[..]
Dit is toch een politiek subforum? Dan mogen we toch wel enigzins een link naar politiek eisen?
Het hoeft allemaal echt niet even serieus te zijn, maar probeer in ieder geval een politieke lijn in het topic te houden, dat maakt het ook voor anderen buiten de vaste stamgasten interessant om zo af en toe eens in het topic te kijken en er te reageren.
Anders ga je gewoon eens even rond kijken wat Fok! je zoal nog meer te bieden heeft.
Het POL-forum wordt geregeerd door een stel probleemdrinkers, die alleen om hun kater de rest van boel willen fucken.
lol geintje
quote:
Lerarentekort is het echte probleem in het onderwijsJan Sintnicolaas
Het valt te hopen dat Leo Prick niet de volgende minister van Onderwijs zal zijn. Met hem gaat het onderwijs niet vooruit, maar eerder achteruit. Prick verlangt terug naar de tijd toen het onderwijs nog overzichtelijk was met de ambachtsschool en de mulo voor `het gewone volk' en de HBS of het gymnasium voor `de betere standen' (Opiniepagina, 22 juni). Volgens Prick is de Nederlandse naoorlogse onderwijspolitiek steeds gedomineerd door het streven naar de culturele verheffing van de arbeider. Hij hekelt de invoering van de basisvorming en de recente samenvoeging van het voorbereidend beroepsonderwijs met het mavo tot het vmbo. Daarmee werd ontkend ,,dat er een categorie leerlingen bestaat voor wie alleen heel ander onderwijs dan het algemeen vormende het meest geschikt en ook het hoogst haalbare is'', aldus Prick.
Kletskoek! De problemen liggen niet bij de leerling, maar bij het onderwijs. De grootste boosdoener is het lerarentekort. Vooral op scholen in achterstandswijken van grote steden is sprake van een nijpend tekort, waardoor ze onvoldoende aandacht aan `zwakke' leerlingen kunnen geven. Ook voldoen zij vaak niet aan elementaire eisen van leerstof en didactiek. Dat blijkt uit het Onderwijsverslag 2001, dat de Onderwijsinspectie half april publiceerde. Dat heeft alles te maken met een falend onderwijsbeleid, en niets met de culturele verheffing van de arbeider.
Jarenlang is een hapsnapbeleid gevoerd, een beleid van pappen en nathouden, van hier een experimentje en daar een regeltje, zonder veel visie. Veranderingen werden veelal gepresenteerd als vernieuwingen, terwijl het in de meeste gevallen ordinaire bezuinigingen waren. Het onderwijs was de speelbal van een politiek die niet het publieke belang, maar de belangen van het privé-kapitaal diende. De laatste decennia is nauwelijks een constructieve onderwijspolitiek gevoerd.
Dat het huidige onderwijs niet meer voldoet aan de eisen die deze tijd stelt, blijkt elke dag opnieuw. Het aantal jongeren dat het onderwijs zonder diploma verlaat, neemt nog steeds toe. Ook het aantal leraren dat ander werk zoekt en vindt, groeit gestaag. Werkdruk, beloning en de geringe promotiemogelijkheden spelen bij dat laatste een belangrijke rol. Het tekort aan leerkrachten is dan ook het grootste probleem in het huidige onderwijs. En de verwachting is dat het tekort de komende jaren nog zal toenemen, want de animo voor een baan in het onderwijs onder gediplomeerde schoolverlaters is gering.
Toch moeten we niet al te somber zijn. De huidige problemen kunnen de broodnodige vernieuwing in het onderwijs versnellen, bijvoorbeeld meer en snellere toepassing van nieuwe technologie in het onderwijs. Met meer moderne computers in de scholen zal het onderwijs radicaal veranderen. Van `confectieleren' naar `leren op maat'. Leerlingen zullen in staat worden gesteld in hun eigen tempo te leren en te werken. De klassenstructuur, ingevoerd bij de opkomst van de industriële samenleving in de negentiende eeuw en nog steeds dominant aanwezig, moet verdwijnen.
Leerlingen bepalen straks (voor een deel) zelf waar ze in school (of eventueel thuis) gaan leren en wat ze van het voorgeschreven programma op een bepaald tijdstip gaan doen. De computer maakt dat mogelijk. Met vragen moeten ze terecht kunnen bij de leraren. Controle op hun vorderingen kan in het programma worden ingebouwd. Dat geeft leraren meer ruimte voor andere taken zoals de begeleiding van zwakke leerlingen, waardoor ook het werk van leraar aantrekkelijker wordt.
De scepsis van veel leraren dat leerlingen niet zelfstandig kunnen leren en werken, wordt bijvoorbeeld gelogenstraft door het feit dat leerlingen wat betreft ICT vaak meer weten dan ze op school hebben geleerd. Buitenschools leren wordt steeds belangrijker, vooral dankzij de computer. Met meer computers, in nieuwe of aangepaste gebouwen, wordt zelfstandig leren ook op school aantrekkelijk. En dat is nodig, want in het onderwijs van de toekomst zal minder aandacht worden besteed aan feitenkennis, en meer aan het omgaan met informatie en het oplossen van problemen.
Als we alle kinderen de mogelijkheid willen geven om hun talenten zoveel mogelijk te ontplooien, moet de selectie aan het einde van de basisschool verdwijnen. Ook moet de heterogene brugklas weer in ere worden hersteld. En het vmbo moet één school worden. Het opgaan van de mavo in het vmbo moet worden verplicht. Pas aan het eind van de basisvorming, na het tweede of na maximaal het vierde jaar, zal er een advies moeten komen voor welk niveau vervolgonderwijs de verschillende leerlingen geschikt zijn.
[Dit bericht is gewijzigd door pberends op 11-08-2003 11:47]
Blijkbaar bevalt het de VVD wel in Delfzijl (of is het gewoon een verbanningsoord?).
quote:
Henk van Hoof waarnemend burgemeester DelfzijlDe VVD'er Henk van Hoof i zal op 18 augustus de taak van waarnemend burgemeester van Delfzijl overnemen van de huidige waarnemer Annemarie Jorritsma i. Jorritsma zal op die dag tot burgemeester van Almere beëdigd worden.
Van Hoof is 55 jaar en is acht jaar Tweede-Kamerlid geweest voor de VVD. In het tweede kabinet-Kok i was hij staatssecretaris van Defensie.
bron: Dagblad van het Noorden, 4 augustus 2003
quote:*kuch* [Slowchat] Politieke Borrelpraat -deel 19- *kuch*
Op maandag 11 augustus 2003 12:54 schreef du_ke het volgende:
Goedemiddag allemaal.
Blijkbaar bevalt het de VVD wel in Delfzijl (of is het gewoon een verbanningsoord?).
[..]
Geeft niet hoor.
quote:Zal wel zijn om het linkse overwicht in Oost-Groningen wat te verminderen.
Op maandag 11 augustus 2003 12:54 schreef du_ke het volgende:
Goedemiddag allemaal.
Blijkbaar bevalt het de VVD wel in Delfzijl (of is het gewoon een verbanningsoord?).
[..]
quote:Dat zal het wel zijn idd
Op maandag 11 augustus 2003 18:16 schreef freako het volgende:[..]
Zal wel zijn om het linkse overwicht in Oost-Groningen wat te verminderen.
Maar ik geloof neit echt dat deze nieuwe opzet van de slowchat de levendigheid van POL echt ten goede is gekomen.
Tijdens de Kosovo-oorlog werd de Chinese ambassade geraakt. De NAVO had een verouderde kaart gebruikt, yeah right. Wat zal de echte reden zijn geweest? China intimideren, wilde het wat gaan uitvoeren?
quote:Volgens mij wordt Gil-galad opeens pro-paus
Vaticaan bouwt 'grootste kerk van Midden-Oosten'
BETHANIE, JORDANIE - Het Vaticaan zal "de grootste kerk van het Midden-Oosten" bouwen bij de plaats waar volgens historici Jezus werd gedoopt door Johannes de Doper. Dat zei maandag de directeur van de Doop Plaats Commissie, Dia Al-Madani.Volgens Al-Madani zou de eerste groep Vaticaan-specialisten vorige maand al een inspectie hebben uitgevoerd bij de Oostelijke Jordaanoever. Daar moet het complex van 5000 vierkante meter verrijzen in een piramidevorm.
De kerk, met een soort klooster en een overdekt meer, kan straks 30.000 bedevaartgangers opvangen. Het godshuis wordt gebouwd met oude stenen uit bijbelse tijden, aldus Al-Madani.
De bouw begint dit najaar en kan binnen drie jaar klaar zijn, aldus de directeur. Het is zijn grootste project sinds de Doop Plaats of 'Baptism Site' in 2001 werd geopend tijdens de wereldwijde Jubilee vieringen.
Hoewel het Vaticaan het miljoenen euro's kostende complex financiert, zijn volgens Al-Madani ook niet katholieken welkom en kunnen zij zelfs worden gedoopt in de kerk.
Het project kreeg in juli een nieuwe impuls door een brief van de patriarch van Jeruzalem waarin deze de dooplocatie en het recentelijk opgegraven Bethanië aanduidt als de plaats waar Jezus werd gedoopt, meldt Al-Madani. Christenen geloven dat de doop het begin was van de drie jaar durende missie van Gods Zoon Jezus, voordat hij aan het kruis stierf voor de zonden van de wereld en op de derde dag opstond uit de dood.
"Ik ben zelf moslim, maar ben blij met christenen te werken en betrokken te zijn bij een van de belangrijkste plaatsen van het christendom. Het is de zonsopgang van het geloof", zegt Al Madani.
Hoewel archeologen al lang bezig waren met onderzoek in de regio, konden de opgravingen pas goed beginnen nadat wijlen Koning Hussein in 1994 een vredesverdrag tekende met buurland Israël. "Het verdrag gaf ons de kans om landmijnen en troepen uit het gebied te halen", aldus Al-Madani.
Hij hoopt dat de door het Vaticaan te bouwen kerk toeristen ertoe zal bewegen om massaal de dooplocatie te bezoeken en het nabij geleden plaatsje Bethanië, waar volgens de Bijbel Johannes de Doper zou hebben geleefd.
Sinds 2001 kwamen 'slechts' tienduizenden mensen naar deze plaatsen, veel minder dan de door Al-Madani jaarlijks verwachtte 1,2 miljoen bezoekers. Hij wijt het gebrek aan toerisme aan angst onder vooral westerlingen voor conflicten in het aangrenzende Israël en Irak. Nabij zijn kantoor, vlakbij nog altijd bestaande Israëlische militaire grensposten, sprenkelt een orthodoxe priester Jordaanwater op het hoofd van een 10-jarig jongetje dat doof en blind is. Volgens de priester heeft het water een geneeskrachtige werking omdat Jezus er immers ooit gedoopt is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |