Daar ben ik ook bang voor.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 07:31 schreef Filosoofert het volgende:
Weet je wie uiteindelijk wel boetes gaan krijgen?
De mensen die een "normaal" potje afsteken en die met het gezinnetje buiten staan.
De jongeren met cobra's en shells blijven er toch mee wegkomen.
Politie gaat voor de "makkelijke" overtreders.
Toch was hèt argument om het vuurwerkverbod in te voeren het feit dat het dan wel te handhaven zou zijn.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 07:32 schreef Hexagon het volgende:
Joh, dat wist ik al bij de "vuurwerkloze" jaarwisseling bij COVID.
Ik zou als handhaver ook niet weten waar ik moest beginnen.
Ik denk dat er genoeg mensen, zeker hier op het forumm, bereid zijn om gratis dit in beslag genomen vuurwerk "onschadelijk" te makenquote:Als de politie wel in actie komt, ontstaat een volgend probleem. In beslag genomen vuurwerk moet worden afgevoerd door een gespecialiseerd transportbedrijf, Antonisen. Het kan een uur duren voordat het bedrijf ter plaatse is. “Al die tijd staat de politie stil”, zegt Ko Minderhoud, landelijk projectleider vuurwerk bij de politie.
Welnee, hooguit dat het allemaal iets beter beheersbaar zou zijn.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 10:56 schreef Tijn het volgende:
[..]
Toch was hèt argument om het vuurwerkverbod in te voeren het feit dat het dan wel te handhaven zou zijn.
Ik kan me herinneren dat in vorige jaren werd gezegd dat een gedeeltelijk vuurwerkverbod te verwarrend zou zijn. De politie drong aan op een landelijk vuurwerkverbod, want alleen dat zou echt helpen. En nu is dat verbod er en is het opeens niet te handhaven.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 10:57 schreef Caland het volgende:
[..]
Welnee, hooguit dat het allemaal iets beter beheersbaar zou zijn.
Er was mensen ook een worst voorgehouden dat er dan (meer) georganiseerde shows zouden komen. Of ontheffingen voor verenigingen en stichtingen. Maar in de praktijk blijken burgemeesters en gemeenten dus ook weer te verdwalen in een woud aan regelgeving.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 11:05 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik kan me herinneren dat in vorige jaren werd gezegd dat een gedeeltelijk vuurwerkverbod te verwarrend zou zijn. De politie drong aan op een landelijk vuurwerkverbod, want alleen dat zou echt helpen. En nu is dat verbod er en is het opeens niet te handhaven.
Kijk, ik steek verder nooit vuurwerk af, dus het zal allemaal wel. Maar er wordt hier wel met de doelpalen geschoven, hoor.
Ja, dat is wel jammer.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 11:10 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Er was mensen ook een worst voorgehouden dat er dan (meer) georganiseerde shows zouden komen. Of ontheffingen voor verenigingen en stichtingen. Maar in de praktijk blijken burgemeesters en gemeenten dus ook weer te verdwalen in een woud aan regelgeving.
Zo is er wel een hoogbouw flat hier in de buurt vorige jaarwisseling de hens in gegaan. Door een knuppel die een vuurpijl de verkeerde kant opschootquote:Op donderdag 29 oktober 2026 09:43 schreef Gibson88 het volgende:
Allesch in de hens. Dat noemen we dan maar Brandhaving
Het uitvoeren van het handhaven van het verbieden van het werken van vuur is dus niet mogelijk?quote:Handhaving vuurwerkverbod onuitvoerbaar
Dat was vast geen legale vuurpijl.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 11:23 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Zo is er wel een hoogbouw flat hier in de buurt vorige jaarwisseling de hens in gegaan. Door een knuppel die een vuurpijl de verkeerde kant opschoot
Je zou inderdaad denken dat iemand die zichzelf semtex noemt al die explosies wel leuk vindt.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 11:22 schreef SEMTEX het volgende:
Nou, wordt weer echt GENOT GENIETON vanaf november als de cobra-gebruikers weer los gaan.
quote:Op donderdag 29 oktober 2026 11:25 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Je zou inderdaad denken dat iemand die zichzelf semtex noemt al die explosies wel leuk vindt.
Wtfquote:Op donderdag 29 oktober 2026 11:23 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Zo is er wel een hoogbouw flat hier in de buurt vorige jaarwisseling de hens in gegaan. Door een knuppel die een vuurpijl de verkeerde kant opschoot
Illegaal vuurwerk was sowieso altijd al verbodenquote:Op donderdag 29 oktober 2026 11:22 schreef SEMTEX het volgende:
Nou, wordt weer echt GENOT GENIETON vanaf november als de cobra-gebruikers weer los gaan.
Joh. Maar houdt iemand zich daaraan. Nee.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 11:30 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Illegaal vuurwerk was sowieso altijd al verboden
Voor Oudjaarsdag was vuurwerk afsteken sowieso altijd al verboden.
Of er nou een verbod is of niet, dat gebeurt toch wel.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 11:22 schreef SEMTEX het volgende:
Nou, wordt weer echt GENOT GENIETON vanaf november als de cobra-gebruikers weer los gaan.
Hoor ze nu al.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 11:22 schreef SEMTEX het volgende:
Nou, wordt weer echt GENOT GENIETON vanaf november als de cobra-gebruikers weer los gaan.
Hebben we deze dooddoener ook weer hoorquote:Op donderdag 29 oktober 2026 12:12 schreef Hexagon het volgende:
Wel weer lachen. Al die lui die klagen dat ze niet kunnen rondkomen door de roverheid. Maar vervolgens wel voor duizend euro vuurwerk de lucht in schieten.
Over een jaar of 10 zullen zij zichzelf zien als de laatste der mohikanen wanneer zij in het geniep een vuurwerkje afsteken.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 12:12 schreef Hexagon het volgende:
Wel weer lachen. Al die lui die klagen dat ze niet kunnen rondkomen door de roverheid. Maar vervolgens wel voor duizend euro vuurwerk de lucht in schieten.
Vuurpijlen zijn al vele jaren verbodenquote:Op donderdag 29 oktober 2026 11:25 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat was vast geen legale vuurpijl.
Of ze saboteren gewoon bewust de wet door aanvragen voor ontheffingen niet in behandeling te nemen. Schandalig, maar ja.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 11:10 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Er was mensen ook een worst voorgehouden dat er dan (meer) georganiseerde shows zouden komen. Of ontheffingen voor verenigingen en stichtingen. Maar in de praktijk blijken burgemeesters en gemeenten dus ook weer te verdwalen in een woud aan regelgeving.
Waar ik woon wordt nauwelijks vuurwerk afgestoken. De dagen voor de jaarwisseling hoor je misschien af en toe een knal ergens vier straten verderop, maar dat was het dan ook wel. En op oud & nieuw zelf gaan er wat vuurpijlen de lucht in, maar vanaf een uur of 2-3 is het alweer stil.quote:
De politie heeft zelf steeds geroepen dat er een algemeen vuurwerkverbod nodig was om te kunnen handhven.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 07:40 schreef Perrin het volgende:
Goed voor het vertrouwen in de overheid, een wet waarvan iedereen vooraf al weet dat er niks mee gebeurt.
Doet me een beetje denken aan het internationaal recht. Een boel juristen en ambtenaren en prachtige verdragen, waar niemand zich veel van aantrekt.
Precies. Die vuurpijl mocht al niet. En aangezien er geen enkele vuurpijl mocht, was het ook wel duidelijk dat deze niet mocht.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 12:30 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Vuurpijlen zijn al vele jaren verboden![]()
Ja wat vervelend nou als mensen op hun eigen uitgavenpatroon gewezen worden.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 12:16 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Hebben we deze dooddoener ook weer hoor
Dat is niet de definitie van een dooddoener. Wie wil je daar hier op wijzen?quote:Op donderdag 29 oktober 2026 13:23 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja wat vervelend nou als mensen op hun eigen uitgavenpatroon gewezen worden.
Dat is echt een situatie die ik mij niet kan voorstellen. Het valt eerlijk gezegd nog mee dit jaar want normaliter heb je hier al in toenemende mate geknal vanaf september. Nu is het een paar keer per week een pot siervuurwerk waarmee dealers elkaar op de hoogte houden.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 12:36 schreef Tijn het volgende:
[..]
Waar ik woon wordt nauwelijks vuurwerk afgestoken. De dagen voor de jaarwisseling hoor je misschien af en toe een knal ergens vier straten verderop, maar dat was het dan ook wel. En op oud & nieuw zelf gaan er wat vuurpijlen de lucht in, maar vanaf een uur of 2-3 is het alweer stil.
Het contrast tussen deze realiteit en wat ik via de media en online allemaal verneem is echt bizar. De verschillen zijn blijkbaar erg groot binnen Nederland.
Maar je weet ook wel dat in de praktijk alleen dat laatste zal gebeuren en niet dat eerste.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 16:57 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Het is volgens mij ook echt een handvat dit verbod om kutgedrag aan te kunnen pakken en niet om buurman Jaap met zijn Duitse potjes iets aan te smeren.
Ja, en als je 'm na 1 januari gebruikt met een ander onderwerp dan vuurwerk, dan gaat 'ie opeens niet meer op.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 12:16 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Hebben we deze dooddoener ook weer hoor
Precies. De lui met pijlen en cobra's kon men al aanpakken, want dat was al verboden en verschil tussen dat vuurwerk en het legale vuurwerk is prima te zien en te horen.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 17:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Maar je weet ook wel dat in de praktijk alleen dat laatste zal gebeuren en niet dat eerste.
Neuh, in de praktijk zullen er wat incidenten zijn waarbij een diender het even niet begrepen heeft of last heeft van geldingsdrang en die gaan dan breed uitgemeten worden van "huuuu ze pakken alleen de gewone mense" maar op de achtergrond blijkt dan 99% van de uitgedeelde boetes gewoon terecht uitgedeeld te worden tegen precies die figuren waarvoor dit bedoeld is.quote:Op donderdag 29 oktober 2026 17:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Maar je weet ook wel dat in de praktijk alleen dat laatste zal gebeuren en niet dat eerste.
Dat lijkt me sterk, die lui worden nu ook al niet aangepakt. Als straks de dienders ook pa met jochie die een potje afsteken moeten beboeten, welke tijd blijft er dan over om achter de fatbikes die nitraatbommen gooien te gaan?quote:Op donderdag 29 oktober 2026 22:42 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Neuh, in de praktijk zullen er wat incidenten zijn waarbij een diender het even niet begrepen heeft of last heeft van geldingsdrang en die gaan dan breed uitgemeten worden van "huuuu ze pakken alleen de gewone mense" maar op de achtergrond blijkt dan 99% van de uitgedeelde boetes gewoon terecht uitgedeeld te worden tegen precies die figuren waarvoor dit bedoeld is.
Wat dacht je van capaciteitspsobleen bij de politie? Die moeten overal komen opdraven tegenwoordig.quote:Op vrijdag 30 oktober 2026 07:52 schreef Hexagon het volgende:
Bij handhaving lijkt me vooral het probleem dat er zoveel mensen tegelijk bezig gaan dat je als handhaver nauwelijks weet waar je moet beginnen. Bovendien is het een overtreding die je snel kan doen zonder dat achteraf gemakkelijk te bewijzen was dat jij het was.
Er ligt een schaap op zijn rug in het weiland!quote:Op vrijdag 30 oktober 2026 08:19 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Wat dacht je van capaciteitspsobleen bij de politie? Die moeten overal komen opdraven tegenwoordig.
Waar ligt die schaap broer?quote:Op vrijdag 30 oktober 2026 08:22 schreef mitt het volgende:
[..]
Er ligt een schaap op zijn rug in het weiland!
Maar zelfs al verdubbel je het aantal agenten dan is het nog ondoenlijk.quote:Op vrijdag 30 oktober 2026 08:19 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Wat dacht je van capaciteitspsobleen bij de politie? Die moeten overal komen opdraven tegenwoordig.
Ken wel wat buurten hier die vrij fanatiek zijn, je kunt zo'n beetje driekwart Den Haag aanmerken daarvoor maar goed. Wordt wel lachen om dan aan te wijzen wie er heeft afgestoken. Succes he!quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |