Ja en het blijft belangrijk dat dit dus geen extra geld is, wat iedereen er hier van maakt.quote:Op woensdag 28 oktober 2026 15:09 schreef Breekfast het volgende:
Fantastisch nieuws. Zowel vanuit eigen veiligheidsbelang als vanuit moreel oogpunt is dit een verstandig besluit.
Het feit dat je niet eens door hebt dat ik voor elk bedrag dat ik noem alles zo ver mogelijk naar jouw standpunt heb genomen zegt wel genoeg over jouw intenties hier. ¤2000 is minder dan het minimumloon, ¤1000 is meer dan de maximale sociale huur, ¤200 is meer dan wat ik aan boodschappen uitgeef als iemand die best ruim inkoopt. Toeslagen heb ik nog niet eens meegeteld. Ja, je bent klaar nu.quote:Op woensdag 28 oktober 2026 15:08 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
Jij rekent iedereen wel makkelijk rijk inderdaad.
Ik zal ze je rekensommetje voorleggen en dan neem ik aan dat ze het daar warm genoeg van zullen krijgen. Wisten zij veel dat ze nog gewoon 500 euro per maand overhielden.quote:Op woensdag 28 oktober 2026 15:12 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Het feit dat je niet eens door hebt dat ik voor elk bedrag dat ik noem alles zo ver mogelijk naar jouw standpunt heb genomen zegt wel genoeg over jouw intenties hier. ¤2000 is minder dan het minimumloon, ¤1000 is meer dan de maximale sociale huur, ¤200 is meer dan wat ik aan boodschappen uitgeef als iemand die best ruim inkoopt. Toeslagen heb ik nog niet eens meegeteld. Ja, je bent klaar nu.
Ja. Dat weet jij, dat weet ik, maar dat weet een Putin, die steeds verder de grenzen opzoekt en steeds maar overal mee weg komt, nietquote:Op woensdag 28 oktober 2026 14:54 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Grappenmaker.
Zodra die Poetin daadwerkelijk een NAVO-land aanvalt is het het daadwerkelijke startsein van een oorlog die zó over is.
Als je genoeg structuren (leger, overheid, etc..) stuk maakt dan blijft vaak alleen nog een pacifistische bevolking over. Oekrainers zijn geen Afghanen die dan zelfmoordterroristen worden. Totaal andere cultuur. Men zal wederom de tyrannie ondergaan.quote:Daarnaast; hij kan Oekraïne niet eens veroveren. Stel dat dit gebeurt. Wat dan?
Klopt. En dat kost een aantal jaren om de boel onder controle te krijgen. Daarna zal zijn aandacht weer richting westen gaan. En dat is de situatie die voorkomen wordt dankzij oekraine.quote:Hij zal sowieso mannen op de grond moeten houden voor de guerilla-oorlog die dan plaats gaat vinden in Oekraïne. Anders is hij dat land zo weer kwijt.
Voor Oekraine was Putin nog 100% overtuigd dat hij het westen en Europa wel aan kon eigenlijk. Dit is gewoon echt een ontiegelijk koude kermis voor Rusland. Kan je wel zeggen van "oh ja maar.. dus hoeven we nu geen geld meer te geven want dit was al genoeg" maar.. een uiteindelijke (zelfs moeilijk gewonnen) overwinning in Oekraine voor Rusland is gewoon echt een soort smerige aanmoediging voor dat regime om dat soort plannen dan (ja na een pauze van misschien een paar decennia) verder door te trekken. Je wil die grens daar NU hard trekken zodat de komende 50 jaar Rusland er geen zin meer in heeft.quote:Rusland heeft een BNP van anderhalf maal dat van de Benelux. Europa heeft véél meer geld.
Kom eens met een goed argument waarom Poetin zó debiel gaat doen om daadwerkelijk ons aan te vallen? Wat valt er met deze kamikaze-actie voor hem te winnen?
Doe normaal.quote:Misschien moet je eens wat minder naïef vertrouwen hebben in de media en zélf nadenken.
Eigenlijk zeg je; Poetin is zo gek als een deur en zo kun je alles verwachten. Ja, zo kan je alles relativeren.quote:Op woensdag 28 oktober 2026 16:02 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ja. Dat weet jij, dat weet ik, maar dat weet een Putin, die steeds verder de grenzen opzoekt en steeds maar overal mee weg komt, niet
Zo gebeurt het wel vaker in de geschiedenis van de mensheid dat iemand "er op de harde manier achter wil komen". Alleen het vervelende is dat we dan daadwerkelijk mensen er op af moeten sturen. Dus zeker kans op slachtoffers aan onze kant.
[..]
Als je genoeg structuren (leger, overheid, etc..) stuk maakt dan blijft vaak alleen nog een pacifistische bevolking over. Oekrainers zijn geen Afghanen die dan zelfmoordterroristen worden. Totaal andere cultuur. Men zal wederom de tyrannie ondergaan.
[..]
Klopt. En dat kost een aantal jaren om de boel onder controle te krijgen. Daarna zal zijn aandacht weer richting westen gaan. En dat is de situatie die voorkomen wordt dankzij oekraine.
[..]
Voor Oekraine was Putin nog 100% overtuigd dat hij het westen en Europa wel aan kon eigenlijk. Dit is gewoon echt een ontiegelijk koude kermis voor Rusland. Kan je wel zeggen van "oh ja maar.. dus hoeven we nu geen geld meer te geven want dit was al genoeg" maar.. een uiteindelijke (zelfs moeilijk gewonnen) overwinning in Oekraine voor Rusland is gewoon echt een soort smerige aanmoediging voor dat regime om dat soort plannen dan (ja na een pauze van misschien een paar decennia) verder door te trekken. Je wil die grens daar NU hard trekken zodat de komende 50 jaar Rusland er geen zin meer in heeft.
Sterk nog. Eigenlijk moet Georgie ook een restauratie krijgen.
[..]
Doe normaal.
WIj geven gewoon meer dan grote landen als Frankrijk, Spanje en Italie opgeteld. Dat is waanzin. Niet tegen steun, zeker niet humanitaire steun, maar de rekening hoeft niet alleen bij ons te liggen.quote:Op woensdag 28 oktober 2026 12:30 schreef Mikeytt het volgende:
Goed nieuws! Nederland geeft immers nog erg weinig uit vergeleken met andere landen, en het geld is niet nodig in eigen land.
Zuid-Europa kijkt ons aan en lacht zit rot.
[ afbeelding ]
Jouw rekensom valt wel heel erg buiten de realiteit. Los van de onrealistische bedragen die je al noemt stap je ook even vakkundig over de volgende posten heen:quote:Op woensdag 28 oktober 2026 15:05 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Je hebt alle reden, want je probeert het als wapen in te zetten om je eigen standpunt kracht bij te zetten. En als je niet wil dat ik ertegenaan ga trappen, breng je het niet op in een discussie.
Met een fatsoenlijk fulltime salaris verdien je netto ¤2000 per maand. Waarschijnlijk nog wat meer, maar ik heb geen zin om het rekensommetje te doen. Met zo'n salaris zit je in de sociale huur voor maximaal ¤1000 in de maand. Dan nog zo'n ¤200 in de maand aan boodschappen, nog eens ¤200 voor auto, benzine en al die zooi en ¤100 om nog een beetje leuk te kunnen leven. Blijft over: ¤500 per maand. Dat is meer dan wat je kwijt bent aan het fatsoenlijk verwarmen van een volwaardige gezinswoning. Dus, mocht je je afvragen waarom ik je broodje aap niet wil geloven: rekensommetjes.
Met name Frankrijk en Italie classificeren heel veel van hun steun, dat geeft ook een vertekend beeld van deze cijfers.quote:
Wat bedoel je daarmee?quote:Op woensdag 28 oktober 2026 16:23 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Met name Frankrijk en Italie classificeren heel veel van hun steun, dat geeft ook een vertekend beeld van deze cijfers.
Sorry gebruikte het verkeerde woord, bedoelde classified als engelse term.quote:
https://www.euronews.com/(...)an-military-aid-to-uquote:"Unlike what other European nations have decided,our country has in fact preferred not to provide any information about what has actually been supplied by our armed forces," said Francesco Vignarca, spokesperson and activist of the Italian Network for Peace and Disarmament.
The information available generally comes from the battlefield, based on what was actually seen there.
"It is difficult to estimate quantities and figures because many of these sales are secret," said Eleaonora Tafuro Ambrosetti of the Ispi Institute for International Policy Studies.
"Between 2023 and 2024," she adds, "Italy would have supplied Ukraine with Samp-T air defence batteries."
Je zou verwachten dat dit in de begroting dan toch ergens terug te vinden was als 'geclassificeerd'. Maar wellicht ook niet.quote:Op woensdag 28 oktober 2026 16:31 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Sorry gebruikte het verkeerde woord, bedoelde classified als engelse term.
[..]
https://www.euronews.com/(...)an-military-aid-to-u
Classificeren en het Engelse werkwoord betekenen in de kern gewoon hetzelfde.quote:Op woensdag 28 oktober 2026 16:31 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Sorry gebruikte het verkeerde woord, bedoelde classified als engelse term.
[..]
https://www.euronews.com/(...)an-military-aid-to-u
Als deze landen de portemonnee zouden trekken voor Oekraine moeten wij 'm via de achterdeur toch nog weer bijvullen.quote:Op woensdag 28 oktober 2026 16:19 schreef LXIV het volgende:
[..]
WIj geven gewoon meer dan grote landen als Frankrijk, Spanje en Italie opgeteld. Dat is waanzin. Niet tegen steun, zeker niet humanitaire steun, maar de rekening hoeft niet alleen bij ons te liggen.
Ik denk dat je bedoelt "naar je toe praten" ipv relativeren.quote:Op woensdag 28 oktober 2026 16:16 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Eigenlijk zeg je; Poetin is zo gek als een deur en zo kun je alles verwachten. Ja, zo kan je alles relativeren.
Oekraine heeft decennia lang onder de USSR en daarvoor onder de Tsar geleefd. Ik onderschat niks. Ik denk dat men (terecht trouwens) niet van plan is om er een complete scorched earth campagne van te maken met kindsoldaten en bomgordels.quote:Ik denk vervolgens dat je de Oekraïners schromelijk onderschat in patriotisme. Dit is gewoon jouw aanname.
Niet als alles platgelegd wordt.quote:Daarnaast; hun wil zal zeker sterker zijn dan die van de bezetter. Ze hebben wat om voor te strijden.
Ik vraag niet om je excuses dus ik snap even niet waarom je denkt dat we hier een soort asynchrome situatie moeten rechttrekken.quote:Sorry dat ik misschien geagiteerd regaeerde, maar zo reageer ik nu eenmaal op zulke oneliners. Ergo; beschuldig anderen niet van hetgeen je zelf doet. (Denk ... de fuck.. na.)
We hebben meer geld maar: Geld is soms niet genoeg om #ready te zijn. Oekraine heeft nu veel technische know-how mbt vooral drone warfare en AI doelenherkenning etc opgedaan.. Juist omdat Oekraine binnen een budget moet werken is de insteek intelligenter dan als het westen er gewoon weer met dure tanks, straaljagers en luchtafweersystemen er tegenaan was gegaan had dat ons allemaal veel meer gekost. Nu hebben we ook een manier om Rusland echt geld te kosten met relatief goedkope techquote:En jammer dat je niet op mijn punt in ging dat we veel meer geld hebben. Rusland gaat richting bankroet en is steeds meer afhankelijk van China. Ze kúnnen het gewoon niet blijven financieren. Misschien moeten we maar resoluut van die Russische grondstoffen af. Kijken wie het het langste vol houdt.
Goed punt. Dit is absoluut zo.quote:Op woensdag 28 oktober 2026 17:22 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik denk dat je bedoelt "naar je toe praten" ipv relativeren.
En nee ik denk dat landen zoals Rusland een dergelijke stringente dictatoriale structuur hebben dat de bedurfnissen van 1 man aan de top al snel tot werkelijkheid kunnen komen. En laat Putin zich nou juist door allemaal ja-knikkers omringen. Men is wanhopig om die man goed nieuws en mooi weer te brengen.
Binnen zo'n context kan iemand geen verstandige beslissingen maken. Die man denkt speciale inzichten te hebben in waarom het een imperatief is dat Rusland zijn macht projecteert over haar buren. Een historisch mandaat kwam hij nog mee aanzetten.
[..]
Oekraine heeft decennia lang onder de USSR en daarvoor onder de Tsar geleefd. Ik onderschat niks. Ik denk dat men (terecht trouwens) niet van plan is om er een complete scorched earth campagne van te maken met kindsoldaten en bomgordels.
[..]
Niet als alles platgelegd wordt.
[..]
Ik vraag niet om je excuses dus ik snap even niet waarom je denkt dat we hier een soort asynchrome situatie moeten rechttrekken.
Het is heel simpel. Mensen die steeds maar weer roeptoeteren dat "het allemaal zo veel kost" en dat "de belastingbetaler genaaid wordt" heb ik niet zo veel geduld meer voor. Gezien de situatie vele malen complexer is dan wat tante annie bij de kapper zegt.
[..]
We hebben meer geld maar: Geld is soms niet genoeg om #ready te zijn. Oekraine heeft nu veel technische know-how mbt vooral drone warfare en AI doelenherkenning etc opgedaan.. Juist omdat Oekraine binnen een budget moet werken is de insteek intelligenter dan als het westen er gewoon weer met dure tanks, straaljagers en luchtafweersystemen er tegenaan was gegaan had dat ons allemaal veel meer gekost. Nu hebben we ook een manier om Rusland echt geld te kosten met relatief goedkope tech
Verder laat Rusland ook zien dat het ondanks zware financiele problemen gewoon nog erg lang vol kan houden. Oorlog voeren gaat soms over meer dan alleen maar knaken.
Airco blijft het ook wel winnen gok ik, misschien dat er bepaalde omstandigheden zijn waarin een airco quitte speelt ten opzichte van gas. Maar dat zou incidenteel zijn over een heel stookseizoen. Dus verstandig om gewoon te blijven verwarmen met airco!quote:Op woensdag 28 oktober 2026 16:40 schreef Gia het volgende:
Hoe een groot deel van de Nederlanders de winter moeten overleven, dat boeit niet, uiteraard. Ja, er is een noodfonds, maar om daarvoor in aanmerking te komen moet je feitelijk minder dan niks hebben.
Ik heb echt medelijden met heel veel ouderen die het met hun aow'tje moeten doen en die noodgedwongen op gas moeten verwarmen.
Heb pas geleden een p1 meter geïnstalleerd en de verwarming aangezet om te kijken wat voordeliger was. Airco wint het verreweg. Komt nog bij dat we dit jaar nog kunnen salderen en we dus een flinke buffer hebben na zo'n zomer. Tot januari blijft in elk geval de airco aan. Ik zit beneden onder de airco en man van mij boven.
Dat is een politieke keuze, niet een gebrek aan geld. De kiezer stemt overwegend rechts, nou, dan krijg je ook rechts beleid en mag je met een laag inkomen lekker zelf uitzoeken hoe je de energierekening gaat betalen.quote:Op woensdag 28 oktober 2026 16:40 schreef Gia het volgende:
Hoe een groot deel van de Nederlanders de winter moeten overleven, dat boeit niet, uiteraard. Ja, er is een noodfonds, maar om daarvoor in aanmerking te komen moet je feitelijk minder dan niks hebben.
Ik heb echt medelijden met heel veel ouderen die het met hun aow'tje moeten doen en die noodgedwongen op gas moeten verwarmen.
Heb pas geleden een p1 meter geïnstalleerd en de verwarming aangezet om te kijken wat voordeliger was. Airco wint het verreweg. Komt nog bij dat we dit jaar nog kunnen salderen en we dus een flinke buffer hebben na zo'n zomer. Tot januari blijft in elk geval de airco aan. Ik zit beneden onder de airco en man van mij boven.
Ja precies. Daarom jankt Klaver ook zo om stikstofmaatregelen bij de onderhandelingen over de begroting.quote:Op woensdag 28 oktober 2026 18:18 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Dat is een politieke keuze, niet een gebrek aan geld. De kiezer stemt overwegend rechts, nou, dan krijg je ook rechts beleid en mag je met een laag inkomen lekker zelf uitzoeken hoe je de energierekening gaat betalen.
Vergeet de asielindustrie niet!quote:Op woensdag 28 oktober 2026 13:50 schreef Frutsel het volgende:
Goede zaak
[..]
Ach we geven het in dit land ook gewoon weg aan zakkenvullers, uitkeringstrekkers, fraudeurs, graaiers, wachtgelden, dwangsommen of nutteloze investeringen en onderzoekjes.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |