SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Niet mijn opening.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:Gele hesjes weer de straat op: 'Frankrijk is de zieke man van Europa'
De Franse protestbeweging van de 'gilets jaunes', de gele hesjes, gaat vandaag in Frankrijk weer de straat op. Dat is niet de eerste keer. Correspondent Stefan de Vries legt uit wie er achter de protesten zitten en wat ze willen bereiken.
Die gele hesjes, waar demonstreren ze voor of tegen?
In eerste instantie voerden de gele hesjes ('gilets jaunes') actie tegen de hoge dieselprijs. Ongeveer de helft van de Fransen rijdt een dieselauto. Dat is in het land altijd erg gepromoot, vooral door de Franse autolobby. Diesel was altijd erg goedkoop. En iedereen dacht dat dit altijd zo zou blijven.
Maar inmiddels is dat al lang niet meer zo. Diesel is nu net zo duur als benzine. En daarmee begon het protest.
Inmiddels gaan de demonstraties over belasting in het algemeen. Ook wordt er tegen de regering en president Macron gedemonstreerd, tegen de arrogantie van de macht en vóór de gewone burger. Het is nu allegaartje geworden.
Wie demonstreren er?
De demonstraties komen niet uit een een eenduidige richting. Ze zijn niet afkomstig uit linkse of rechtse hoek en ook de vakbonden zitten er niet achter. Wel sluiten er extreemrechtse aanhangers aan. De laatste demonstratie waren er racistische en homofobe incidenten. Maar ook extreemlinks is er bij aanwezig.
Het is dus geen protest van een politieke kleur of beweging. De organisatie vindt plaats via Facebook. De 'gilets jaunes' ontlenen hun naam aan de felgele hesjes die Fransen in hun auto's moeten hebben. Er was heel kort even een groepje zelfbenoemde woordvoerders. Die zijn er direct weer uitgeknikkerd.
En natuurlijk proberen partijen er een slaatje uit te slaan. Er was een linkse leider die aankondigde om te komen. Toen zeiden demonstranten: kom maar, dan leren we je een lesje. De demonstranten willen van niets weten. Ze moeten niets hebben van de gevestigde orde.
Toch lijken ze ook veel mensen te vertegenwoordigen. Uit peilingen blijkt dat driekwart van de Fransen achter ze staat. Waarbij wel opgemerkt moet worden dat in Frankrijk de sympathie haast altijd bij demonstranten ligt.
Het is de derde demonstratie, komen er steeds meer demonstranten?
Nee, integendeel, het neemt af. Het wordt ook kouder. Veel mensen hebben zoiets niet eerder gedaan. Ze doen een keertje mee, maar daarna is het wel weer goed. Het aantal mensen dat deelneemt is snel aan het krimpen.
Het protest krijgt nog steeds veel aandacht. Vorige week waren er bij de protesten in Parijs zo'n 8000 mensen. Dat is niet heel veel, maar de demonstraties krijgen enorm veel aandacht in de pers.
Wat gaan ze doen vandaag, wat zijn de verwachtingen?
In en rond Parijs gaan de demonstranten weer wegen blokkeren. Tolhuisjes, toegangswegen en de Parijse rondweg. Ook worden er 'langzaamacties' gedaan, waarbij er langzaam wordt gereden op de snelweg. Maar niet alleen in de Franse hoofdstad, ook op andere plekken in het land zal worden gedemonstreerd. In Bretange bijvoorbeeld, waar er veel animo is voor het protest van de gele hesjes.
Wat is de reactie van de Franse regering?
De Franse president Macron geeft niets toe. Hij kan moeilijk de ene dag zeggen dat hij een schone planeet wil, en de dag erna dat de accijns op brandstof omlaag gaan.
Er wordt geprobeerd om te overleggen, maar het is moeilijk omdat niemand de gele hesjes vertegenwoordigd. Macron denkt er nu aan om het percentage van de accijns te verlagen als de prijs voor olie stijgt. Hiermee wil hij voorkomen dat als de olieprijs stijgt, de opbrengst van accijns ook absoluut hoger wordt.
Verder houdt Macron voet bij stuk. Maar hij staat enorm onder druk. Hij is nu 1,5 jaar president, maar hij heeft nog niets voor elkaar. De werkloosheid is nog steeds even hoog als in de afgelopen dertig jaar, rond de 9 en 10 procent. Het land is niet vooruit te krijgen. Frankrijk doet het veel slechter dan andere landen. Frankrijk is de zieke man van Europa.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)zieke-man-van-europa
Het is ook tuig, maar toch net iets minder groot tuig dan dat tuig tot nu toe.quote:Op zondag 18 oktober 2026 19:58 schreef Kritischedenker het volgende:
[ x ]
Gast met pali vlag krijgt klappen
Mooi zo.quote:Op zondag 18 oktober 2026 19:58 schreef Kritischedenker het volgende:
Gast met pali vlag krijgt klappen
Hij wordt flink gekopschopt, maar veel schade kan dat niet aanrichten bij dat smerige plundertuig.quote:
Dat is nou een FAFO die ik graag zie als je zo'n imbeciel bent om met die terroristen vlag te gaan wapperen.quote:
Mooi! tegengasquote:Op zondag 18 oktober 2026 19:58 schreef Kritischedenker het volgende:
[ x ]
Gast met pali vlag krijgt klappen
[ x ]
Altijd terecht.quote:Op zondag 18 oktober 2026 19:58 schreef Kritischedenker het volgende:
[ x ]
Gast met pali vlag krijgt klappen
[ x ]
Laat ze maar doen, desnoods schieten ze er een paar kapot.quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:12 schreef Kritischedenker het volgende:
[ x ]
[ x ]
Overal weer plunderingen, zelfs in Milaan![]()
[ x ]
Wordt veel 31 oktober geroepen tot een grote opstand, ook oproepen voor Nederland. Zie niet meer hoe ze deze geest in de fles gaan krijgen zonder geweld te gebruiken.
Een PS5 pro is ook niet verkeerd met GTA op komst, voor Gaza dan.quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:15 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Dan ga ik ook maar meedoen denk ik.
Met een 80" oled de winkel uit lopen.
Puur uit solidariteit met de scholieren uiteraard.
Even opletten, dat wordt DELO in Frankrijk genoemd.quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:15 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Dan ga ik ook maar meedoen denk ik.
Met een 80" oled de winkel uit lopen.
Puur uit solidariteit met de scholieren uiteraard.
Die heb ik alquote:Op zondag 18 oktober 2026 20:16 schreef Kritischedenker het volgende:
[..]
Een PS5 pro is ook niet verkeerd met GTA op komst, voor Gaza dan.
Ik pak natuurlijk de lokale Mediamarkt hierquote:Op zondag 18 oktober 2026 20:17 schreef Aether het volgende:
[..]
Even opletten, dat wordt DELO in Frankrijk genoemd.
Vergeet de muurbeugel niet.quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:15 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Dan ga ik ook maar meedoen denk ik.
Met een 80" oled de winkel uit lopen.
Puur uit solidariteit met de scholieren uiteraard.
Zuid-Afrika, geheel conform planning. Landen zijn veilig en welvarend vanwege hun bevolking, als je Afrikanen en Arabieren importeert krijg je Afrikaanse en Arabische omstandigheden.quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:21 schreef Kritischedenker het volgende:
[ x ]
Mensen beroven, waar gaat dit heen
Ik denk het niet, maar heel misschien gaan er nu wat ogen open in Frankrijk.quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:30 schreef DrRobotnik het volgende:
[..]
Zuid-Afrika, geheel conform planning. Landen zijn veilig en welvarend vanwege hun bevolking, als je Afrikanen en Arabieren importeert krijg je Afrikaanse en Arabische omstandigheden.
Natuurlijk wel, Europeanen zijn in de demografiek die er toe doet in toenemende mate een minderheid in eigen land, daarnaast ook te zwak om te doen wat nodig is - zowel fysiek als geestelijk, het zit er niet meer in vrees ik.quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:34 schreef Mubassie het volgende:
[..]
Ik denk het niet, maar heel misschien gaan er nu wat ogen open in Frankrijk.
Hopen op een algeheel Afrikanen en Arabieren import verbod. Wat een ziek volk.
We hebben nog maximaal 10 jaar om het tij te keren. En om dit op te lossen moet je helaas heel ver gaan.quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:36 schreef DrRobotnik het volgende:
[..]
Natuurlijk wel, Europeanen zijn in de demografiek die er toe doet in toenemende mate een minderheid in eigen land, daarnaast ook te zwak om te doen wat nodig is - zowel fysiek als geestelijk, het zit er niet meer in vrees ik.
Kijk, je laat gewoon zien dat je een Afrikaanse achtergrond hebt, en dan laten ze je winkel wel met rust.quote:Op zondag 18 oktober 2026 21:11 schreef Perrin het volgende:
Als de staat je niet beschermt, moet je het zelf maar doen.
[ x ]
En komen morgen wel terug.quote:Op zondag 18 oktober 2026 21:14 schreef Tengano het volgende:
[..]
Kijk, je laat gewoon zien dat je een Afrikaanse achtergrond hebt, en dan laten ze je winkel wel met rust.
Met een stokje ga je niet ver komen. En alles staat in het zicht dus die komen gewoon terug over paar uurquote:Op zondag 18 oktober 2026 21:11 schreef Perrin het volgende:
Als de staat je niet beschermt, moet je het zelf maar doen.
[ x ]
Ik heb de massale import uit de derde wereld nooit begrepen.quote:Op zondag 18 oktober 2026 20:34 schreef Mubassie het volgende:
[..]
Ik denk het niet, maar heel misschien gaan er nu wat ogen open in Frankrijk.
Hopen op een algeheel Afrikanen en Arabieren import verbod. Wat een ziek volk.
Die is zijn reis aan het voorbereiden.quote:
Soms zou je willen dat we een paar eeuwen terug leefden, toen hadden machtshebbers wat meer hands on mentaliteit.quote:Op zondag 18 oktober 2026 21:59 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Allemaal lege hulzen die hij uitkotst. Geen enkele keer de werkelijkheid benoemd. Waanzinnig.
En liep het volk ook met rieken en zeisen en staken ze je voor je flikker.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:02 schreef WheeledWarrior het volgende:
Soms zou je willen dat we een paar eeuwen terug leefden, toen hadden machtshebbers wat meer hands on mentaliteit.
quote:"U heeft het zo gewild."
Sla ze op hun bek!quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:14 schreef Tengano het volgende:
Ik ben zo blij dat dat daar gebeurt en het hier lekker rustig is.
Op de een of andere manier doet die Rob Jetten toch iets goeds.
Direct na de bloedbruiloft (De Eerste Réfuge (vanaf 1572) De Grande Réfuge (vanaf 1685)) vluchten er ook al veel fransen naar Nederland. Als Frankrijk implodeert zullen mogelijk miljoenen fransen het geweld ontvluchten en hier hun heil gaan zoeken. Het zou wel eens niet meer dan een stilte voor de storm kunnen zijn.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:14 schreef Tengano het volgende:
Ik ben zo blij dat dat daar gebeurt en het hier lekker rustig is.
Op de een of andere manier doet die Rob Jetten toch iets goeds.
Jinx het nou nietquote:Op zondag 18 oktober 2026 22:14 schreef Tengano het volgende:
Ik ben zo blij dat dat daar gebeurt en het hier lekker rustig is.
Op de een of andere manier doet die Rob Jetten toch iets goeds.
Ik ben eigenlijk wel benieuwd waarom sommigen toch zweren bij verdragen en wetten die overduidelijk niet werken.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:21 schreef Alpha0 het volgende:
Wanneer memes de waarheid worden
[ afbeelding ]
waarschijnlijk is er massaal geklaagd. De NOS heeft ergens verstopt op de website een optie om te melden wanneer je het niet met een nieuwsartikel eens bent.quote:Op zondag 18 oktober 2026 21:54 schreef Mubassie het volgende:
De NOS heeft hun teletekst bericht inmiddels aangepast en het stukje over scholieren, studenten, taxichauffeurs en boeren verwijderd![]()
Zo opzichtig liegen was zelfs voor de NOS te gek.
Nu zijn het de winkels, volgende maand de huizen van welgestelden.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:31 schreef HowardRoark het volgende:
Ook in Italië lijken jongeren met een migratieachtergrond weer disproportioneel aanwezig te zijn. Het is in elke grote stad van het Westen hetzelfde fenomeen lijkt het wel: sneakers, joggers, gewatteerde jasje.
Dit individu (bovenste video) wordt dan (met moeite) ingerekend, dat je je ook afvraagt waarom die niet gewoon veel harder wordt aangepakt. Een paar ferme tikken met de wapenstok en zo een relschopper ligt wel, dan arresteren.
[ twitter ]
[ twitter ]
Ik denk dat er heel wat antifa types in Nederland staan te popelen voordat de eerste moslimbroeders gaan rellen, dan kunnen ze samen hier alles slopen voor Gaza.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:14 schreef Tengano het volgende:
Ik ben zo blij dat dat daar gebeurt en het hier lekker rustig is.
Op de een of andere manier doet die Rob Jetten toch iets goeds.
Tja, dat patroon hebben we in de VS ook al gezien tijdens de rellen van 2020. Toen kwam dat ene oudere echtpaar nog naar buiten bewapend en al, wat direct werd opgepikt door bepaalde media.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:32 schreef Perrin het volgende:
[..]
Nu zijn het de winkels, volgende maand de huizen van welgestelden.
Inderdaad, alsof dat oprecht een probleem isquote:Op zondag 18 oktober 2026 22:36 schreef Tengano het volgende:
En het enige waar ze zich in Nederland druk over maken is dat dit type mensen in Ter Apel buiten moeten slapen.
Mensen moeten nog een hoop leren in Nederland. Jammer dat het the hard way gaat worden en waarschijnlijk dan al veel te laat.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:37 schreef HowardRoark het volgende:
Tja, dat patroon hebben we in de VS ook al gezien tijdens de rellen van 2020. Toen kwam dat ene oudere echtpaar nog naar buiten bewapend en al, wat direct werd opgepikt door bepaalde media.
Is al opgelost: https://www.nu.nl/binnenl(...)ie-ter-apel-was.htmlquote:Op zondag 18 oktober 2026 22:36 schreef Tengano het volgende:
En het enige waar ze zich in Nederland druk over maken is dat dit type mensen in Ter Apel buiten moeten slapen.
quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:41 schreef Aether het volgende:
[..]
Is al opgelost: https://www.nu.nl/binnenl(...)ie-ter-apel-was.html
Ik hoor ze hier al buiten in de straten rennen. Als hyena'squote:Op zondag 18 oktober 2026 22:40 schreef Tengano het volgende:
Ik zie ineens een apocalyptisch toekomstbeeld voor me. We zitten hier als laatste FOK!ers in zo'n soort topic, te wachten tot ze bij jou binnenkomen, waarna je dus net je allerlaatste post geplaatst hebt en op niemand meer reageert.
quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:41 schreef Aether het volgende:
[..]
Is al opgelost: https://www.nu.nl/binnenl(...)ie-ter-apel-was.html
Bibberend te hopen dat de overheid je komt beschermen.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:40 schreef Tengano het volgende:
Ik zie ineens een apocalyptisch toekomstbeeld voor me. We zitten hier als laatste FOK!ers in zo'n soort topic, te wachten tot ze bij jou binnenkomen, waarna je dus net je allerlaatste post geplaatst hebt en op niemand meer reageert.
Mocht er niet serieus ooit zware ongeregeldheden komen, burgeroorlogachtige situaties zeg maar, dan ben ik weg. Dat ga ik echt niet zitten afwachten. Ik kan zo naar drie, vier a vijf andere landen. Dat is het voordeel van een grote familie.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:40 schreef Tengano het volgende:
Ik zie ineens een apocalyptisch toekomstbeeld voor me. We zitten hier als laatste FOK!ers in zo'n soort topic, te wachten tot ze bij jou binnenkomen, waarna je dus net je allerlaatste post geplaatst hebt en op niemand meer reageert.
Ook weer die bepaalde zieke blik in zn ogen die zo vaak bij moslims voorkomt.quote:
Je ziet in Frankrijk, op de staat hoef je niet te rekenen voor bescherming. De winkeliers en eigenlijk ook de agenten zijn vogelvrij.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:47 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Mocht er niet serieus ooit zware ongeregeldheden komen, burgeroorlogachtige situaties zeg maar, dan ben ik weg. Dat ga ik echt niet zitten afwachten. Ik kan zo naar drie, vier a vijf andere landen. Dat is het voordeel van een grote familie.
Mwa, ik heb ongeveer 200 kogels op voorraad en reken maar dat als het in mijn straat eruit gaat zien als nu in Frankrijk en ze staan voor mijn deur dat ze afgaan. Ik heb een gezin.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:46 schreef Perrin het volgende:
[..]
Bibberend te hopen dat de overheid je komt beschermen.
Zodra er de eerste ' heel europa samen gaat protesteren' dag komt gaat het los idd. Onze politie heeft totaal niet de mankracht.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:32 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Ik denk dat er heel wat antifa types in Nederland staan te popelen voordat de eerste moslimbroeders gaan rellen, dan kunnen ze samen hier alles slopen voor Gaza.
Met een dwaas als Lucassen hebben ze zelfs geen rellen nodig.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:58 schreef Alpha0 het volgende:
Volgens de deug-paus gaat alles goed en lijken ze ondertussen net zo op ons
[ afbeelding ]
Tja, dat is wellicht nog wel het ergste. Dat lakse optreden van de politie.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:52 schreef Perrin het volgende:
[..]
Je ziet in Frankrijk, op de staat hoef je niet te rekenen voor bescherming. De winkeliers en eigenlijk ook de agenten zijn vogelvrij.
Klopt and this is what's coming.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:50 schreef Red_85 het volgende:
Ook weer die bepaalde zieke blik in zn ogen die zo vaak bij moslims voorkomt.
Nee dat is niet zo.quote:Op zondag 18 oktober 2026 23:29 schreef Tengano het volgende:
[..]
Klopt and this is what's coming.
The root of all evil.
Bekijk deze YouTube-video
Er zijn zoveel mensen die dit aan zien komen, en daar hoef je niet eens helderziende voor te zijn.quote:Op zondag 18 oktober 2026 23:31 schreef vul_maar_in het volgende:
Nee dat is niet zo.
Apropos, vind je dit badwater ook niet wat warm worden?
Echt zo'n inteeltkop inderdaad. Echt zo'n waardeloze mongool met het IQ van een visstick waar we geen ene moer aan hebben.quote:Op zondag 18 oktober 2026 22:50 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ook weer die bepaalde zieke blik in zn ogen die zo vaak bij moslims voorkomt.
Als je je erin gaat verdiepen dan kom je tot de conclusie dat ze zijn vervuld van haat, geen contact meer hebben met hun werkelijke zelf; en allemaal omdat ze zo gebrainwashed zijn omdat dat dit de aangeleerde 'heilige ware weg' is die wordt voorgeschreven. Op een gegeven moment kijk je dus naar iemand die zielloos is en die in een vergevorderd stadium zit en uiteindelijk doorslaat. Vandaar die donkere, lege, woeste blik die je ook bij andere type 'mensen' tegenkomt.quote:Op zondag 18 oktober 2026 23:33 schreef MeneerClown het volgende:
Echt zo'n inteeltkop inderdaad. Echt zo'n waardeloze mongool met het IQ van een visstick waar we geen ene moer aan hebben.
Wat de elite in West Europa ons hebben aangedaan is onvergeeflijk en mogen we nooit vergeten.
Niet beschikbaarquote:Op zondag 18 oktober 2026 23:29 schreef Tengano het volgende:
[..]
Klopt and this is what's coming.
The root of all evil.
Bekijk deze YouTube-video
Mijn post in een quote nemen, link kopieren en in je browser plaatsen.quote:
Bij al die gasten dezelfde agressieve haatblik van in hun ogen. Ziek van islamdolheid.quote:Op zondag 18 oktober 2026 23:29 schreef Tengano het volgende:
[..]
Klopt and this is what's coming.
The root of all evil.
Bekijk deze YouTube-video
quote:Op zondag 18 oktober 2026 23:29 schreef Tengano het volgende:
[..]
Klopt and this is what's coming.
The root of all evil.
Bekijk deze YouTube-video
Op die manier kunnen we van elke religie of ideologie dwazen of extremisten aanwijzen en hun nietszeggende gezwets breed uitmeten. Uiteraard gebruiken andere extremisten dergelijke uitspraken vervolgens weer om te generaliseren en te radicaliseren, precies zoals religieuze extremisten dat ook doen.quote:
Denk dat we moeten accepteren dat bepaald handelen niet meer kan. Dit soort elementen moeten preventief uit onze samenleving verwijderd worden. Ga dit maar uiten in de zandbak. Niet in het westen. Daarom is het ook zo incompatible met een tolerante open samenleving.quote:Op zondag 18 oktober 2026 23:31 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Nee dat is niet zo.
Apropos, vind je dit badwater ook niet wat warm worden?
Belangrijk verschil is, is dat de spiegelbeelden de open tolerante samenleving willen houden en wel degelijk doorhebben hoe repressief de islam is. Je kan wel blijven verstoppertje spelen, maar daar ga je niks mee redden.quote:Op zondag 18 oktober 2026 23:57 schreef Voorbijganger- het volgende:
[..]
[..]
Op die manier kunnen we van elke religie of ideologie dwazen of extremisten aanwijzen en hun nietszeggende gezwets breed uitmeten. Uiteraard gebruiken andere extremisten dergelijke uitspraken vervolgens weer om te generaliseren en te radicaliseren, precies zoals religieuze extremisten dat ook doen.
Wat dat betreft zijn jullie elkaars spiegelbeeld, en dat beeld is inderdaad lelijk.
Ik vind de baardjes altijd wel een goede indicator.quote:Op zondag 18 oktober 2026 23:56 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Bij al die gasten dezelfde agressieve haatblik van in hun ogen. Ziek van islamdolheid.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |