Was ik ook verbaasd over, maar wellicht wel te verklaren omdat de SP het grootst is in het zuiden, waar de religieuzen een grotere groep vormen.quote:
Ik zat op Jenaplan volgens mij. Leuke schooltijd gehad.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 18:45 schreef Mikeytt het volgende:
En bijzonder onderwijs raakt ook daltonscholen, montessori etc.
Ik ben het wel eens met iemand. Verder te weinig kaas gegeten van dit onderwerp, dus ik hou het grotendeels bij "weet niet/geen mening".quote:Ook zou de overheid volgens de meesten (64 procent) religieus onderwijs niet moeten bekostigen. Onderwijs met een bepaalde onderwijsvisie ligt duidelijk anders. 63 procent vindt het acceptabel als scholen met een opvoedkundige insteek (zoals Montessori, vrije scholen of Dalton) worden gesubsidieerd. "Deze staan los van persoonlijke meningen zoals religie of politiek. Dit zijn pedagogische stromingen", vertelt iemand.
Ik ook. Dat was drie keer niks. We konden niet rekenen, spellen of werkwoorden vervoegen. Wel goed leren samenwerken.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 18:50 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ik zat op Jenaplan volgens mij. Leuke schooltijd gehad.
Die vakken kregen we gewoon elke ochtend. Dan smiddags inderdaad groepsactiviteiten.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 19:04 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ik ook. Dat was drie keer niks. We konden niet rekenen, spellen of werkwoorden vervoegen. Wel goed leren samenwerken.
Geen idee. Ik heb alleen Jenaplan gedaanquote:Op woensdag 14 oktober 2026 19:05 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Die vakken kregen we gewoon elke ochtend. Dan smiddags inderdaad groepsactiviteiten.
Hoe is dat op andere scholen dan? De hele dag sommetjes?
Alleen vrouwenkiesrecht hè. Dat was de uitruil tijdens de schoolstrijd destijds.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 19:33 schreef PotjeSambal het volgende:
Dan zou je ook het algemeen kiesrecht moeten afschaffen, anders is het oneerlijk.
Wellicht heeft EenVandaag het artikel door AI laten schrijven.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 19:42 schreef LXIV het volgende:
Laat de mensen die voor openbaar onderwijs zijn hun kinderen naar een openbare school sturen en de mensen die christelijk onderwijs willen naar een christelijke school. Dat is prima.
Maar nu willen blijkbaar enkele seculieren het christenen verbieden hun kind naar een christelijke school te sturen. Waarom mogen ze dat niet zelf weten?
Waarom zouden christelijke ouders wel moeten betalen voor openbare scholen maar seculieren niet voor christelijke scholen?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 19:47 schreef Regilio_ het volgende:
[..]
Wellicht heeft EenVandaag het artikel door AI laten schrijven.
Het is nogal onduidelijk vind ik of ze nu hebben gepeild of men van het bijzonder onderwijs an sich af wil of alleen van de subsidie ervoor.
Goeie vraag.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 19:49 schreef LXIV het volgende:
[..]
Waarom zouden christelijke ouders wel moeten betalen voor openbare scholen maar seculieren niet voor christelijke scholen?
Dit dus.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 19:42 schreef LXIV het volgende:
Laat de mensen die voor openbaar onderwijs zijn hun kinderen naar een openbare school sturen en de mensen die christelijk onderwijs willen naar een christelijke school. Dat is prima.
Maar nu willen blijkbaar enkele seculieren het christenen verbieden hun kind naar een christelijke school te sturen. Waarom mogen ze dat niet zelf weten?
En het zijn altijd de zogenaamd 'toleranten' bij wie dat het sterkst speeltquote:Op woensdag 14 oktober 2026 19:53 schreef littlemindy het volgende:
[..]
Dit dus.
Blijkbaar kan men alleen tolerant zijn ten opzichte van iets wat in het eigen straatje past. Dat heeft natuurlijk niets met vrijheid te maken.
“I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.”
― S.G. Tallentyre, The Friends of Voltaire
Vooralsnog betalen we nu collectief voor bijzonder en openbaar onderwijs. Straks betalen we collectief voor openbaar onderwijs.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 19:49 schreef LXIV het volgende:
[..]
Waarom zouden christelijke ouders wel moeten betalen voor openbare scholen maar seculieren niet voor christelijke scholen?
Daar gaat deze discussie niet over. (zondagsscholen)quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:02 schreef Koekoekmakto het volgende:
[..]
Vooralsnog betalen we nu collectief voor bijzonder en openbaar onderwijs. Straks betalen we collectief voor openbaar onderwijs.
Voor de bijzondere dingen op de zondagschool kun je dan bijbetalen.
Iets zegt mij dat dit nu naar boven komt vanwege die FVD school.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 19:42 schreef LXIV het volgende:
Laat de mensen die voor openbaar onderwijs zijn hun kinderen naar een openbare school sturen en de mensen die christelijk onderwijs willen naar een christelijke school. Dat is prima.
Maar nu willen blijkbaar enkele seculieren het christenen verbieden hun kind naar een christelijke school te sturen. Waarom mogen ze dat niet zelf weten?
Hoeft ook geen zondagschool te zijn. Mag ook bijzonder onderwijs op de woensdagmiddag zijn. Het uitgangspunt is dat je gaat bijbetalen voor maatwerk.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
Daar gaat deze discussie niet over. (zondagsscholen)
Gaan de belastingen dan omlaag voor mensen die kinderen hebben die niet naar een openbare school gaan?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:13 schreef Koekoekmakto het volgende:
[..]
Hoeft ook geen zondagschool te zijn. Mag ook bijzonder onderwijs op de woensdagmiddag zijn. Het uitgangspunt is dat je gaat bijbetalen voor maatwerk.
Voor iedereen natuurlijk. De bekostiging van bijzonder onderwijs valt dan weg.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:14 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Gaan de belastingen dan omlaag voor mensen die kinderen hebben die niet naar een openbare school gaan?
Zou zomaar kunnenquote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:15 schreef Hathor het volgende:
Islamitisch onderwijs, daar moeten we vanaf, stelletje mafketels.
Dus mensen met kinderen op bijzonder onderwijs moeten dan betalen voor hun kind op dat bijzondere onderwijs maar moeten ook meebetalen aan de algemene middelen voor openbaar onderwijs? Niet heel eerlijk, vind je ook niet?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:15 schreef Koekoekmakto het volgende:
[..]
Voor iedereen natuurlijk. De bekostiging van bijzonder onderwijs valt dan weg.
Nee. Je kunt het zo niet gelijk trekken. Het bijzondere gedeelte is in de toekomst dan additioneel. Voor dat extra stukje betaal je dan extra. Mensen die dat niet willen hebben gewoon minder kosten.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:18 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Dus mensen met kinderen op bijzonder onderwijs moeten dan betalen voor hun kind op dat bijzondere onderwijs maar moeten ook meebetalen aan de algemene middelen voor openbaar onderwijs? Niet heel eerlijk, vind je ook niet?
Alleen maar omdat je vindt dat onderwijs dat niet voldoet aan jouw bubbel kut is?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:21 schreef Koekoekmakto het volgende:
[..]
Nee. Je kunt het zo niet gelijk trekken. Het bijzondere gedeelte is in de toekomst dan additioneel. Voor dat extra stukje betaal je dan extra. Mensen die dat niet willen hebben gewoon minder kosten.
Wat een achterlijke opmerking. Het gaat om de financiering van het onderwijs. Keuzevrijheid blijft. Maar wel zelf dokken bij extra wensen.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:24 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Alleen maar omdat je vindt dat onderwijs dat niet voldoet aan jouw bubbel kut is?
Dat is gigantisch duur en totaal onnodig, laat mensen die naar een ander soort school zitten dat lekker doen en stuur je eigen kinderen naar een openbare school. Iedereen blij.
Ideologie is niet altijd religieus. De SP zelf hanteert namelijk een ziekelijke ideologie. Een beetje wat jij aanhangt btw.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 18:45 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Was ik ook verbaasd over, maar wellicht wel te verklaren omdat de SP het grootst is in het zuiden, waar de religieuzen een grotere groep vormen.
En bijzonder onderwijs raakt ook daltonscholen, montessori etc.
De partij zelf wil artikel 23 wel gewoon aanpassen.
Dan moet er ook een verbod op buitenlandse financiering bij.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 18:57 schreef Kottnauer het volgende:
Eens. Het is een wellicht vergeefse poging om de islamisering tegen te houden, maar het proberen waard.
Zou me eerder zorgen maken over de bekrompenheid die sommigen nu aangeleerd krijgen op deze 'bijzondere' scholen. Geen tolerantie voor intolerantie. Zeker niet bij kinderen.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:25 schreef littlemindy het volgende:
Wat is dat ons ruimdenkenden toch een doorn in het oog, dat anderen zomaar hun eigen kinderen iets kunnen leren wat niet aansluit op onze overtuigingen. Inperken die hap, want wij zijn voor Vrijheid en Tolerantie.
Echt, dat sommige mensen zich nog aan kunnen kijken in de spiegel is me een raadsel.
Zou blij zijn als de SP mijn ideologie zou aanhangenquote:
Bijzonder en speciaal onderwijs zijn verschillende dingen hè.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:44 schreef William_Papadin het volgende:
Laat die kut kinderen gewoon op speciaal onderwijs blijven - straks komen ze bij normale kinderen in de klas, dat moeten we niet willen met zijn allen.
Blijven allemaal kut kinderenquote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:53 schreef Regilio_ het volgende:
[..]
Bijzonder en speciaal onderwijs zijn verschillende dingen hè.
Agreedquote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:59 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Blijven allemaal kut kinderen
Nee hoor, wat er achterlijk is is de zienswijze die jij hier projecteert. Het zijn geen extra wensen, maar dat zie jij zo omdat jij ze niet wil gebruiken. Oftewel, je bubbel.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:33 schreef Koekoekmakto het volgende:
[..]
Wat een achterlijke opmerking. Het gaat om de financiering van het onderwijs. Keuzevrijheid blijft. Maar wel zelf dokken bij extra wensen.
Ik zat eerst op een protestants-christelijke jenaplan school. Dat moet je in een groepje werken van veschillende leeftijden en jaargangen en dan zijn de oudere leerlingen meisjes met een bepaald karakter en dan houdt het leerproces en het plezier gewoon op.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 19:05 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Die vakken kregen we gewoon elke ochtend. Dan smiddags inderdaad groepsactiviteiten.
Hoe is dat op andere scholen dan? De hele dag sommetjes?
Misschien moet je het stukje even lezen voordat je je wappie complottheorie over de boze overheid spuit. Het is de mening van kiezrs, geen beleidsvoornemen van de overheid.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:48 schreef Weltschmerz het volgende:
O jee, diversiteit, dat moeten we niet hebben. Alle kinderen indoctrineren met dezelfde staatsideologie dan valt het niet op, net als de niveauverschillen en sfeerverschillen zullen verdwijnen en er nog maar één maat is. De uitzondering voor opvoedkundige stroming kun je ook niet zomaar maken, de Vrije School is gestoeld op een levensovertuiging en van de grondwet mag de overheid niet discrimineren tussen geloof en levensovertuiging.
Het islamtisch onderwijs is natuurlijk een probleem maar dat is een probleem van de islamimport, de scholen zijn daarvan slechts één uitzaaiing, dat ga je niet oplossen door die jihadi's in worden uit te leggen dat jongetjes ook een meisje kunnen zijn als ze dat willen. Het is symptoombestrijding.
Maar we liggen al een tijdje op totalitaire koers, dus dan kun je wel op het gelijkgeschakelde 1vandaag rekenen voor een roep om minder pluriformiteit.
Ja alleen is het niet gegarandeerd dat de CEO per se een fraai iemand is.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 20:40 schreef Charles33 het volgende:
Groot voordeel van alleen maar openbaar onderwijs is dat niet iedere school zijn eigen schoolbeleid, speerpunten en weet k wat nog meer hoeft te verzinnen met alle kosten van dien. Je kunt het dan gewoon runnen als een filialenbedrijf met een hoofdkantoor. Veel efficiënter.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |