Brood en spelen komen van oudsher uit de Europese keuken. Net als voetbal, de EK, WK en olympische spelen.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 20:23 schreef Vallon het volgende:
[..]
Kortom wanneer brood en spelen, ongeacht hoe verkregen, het vertier tot doel is; maakt het idd verder niet uit dat die beschikt over wat je zelf moet denken. Iemand die misbruikt of zelfs onderdrukt wordt, floreert in elke cultuur zolang die maar doet met wat daarin verwacht wordt.
Keer op keer zoemt het refrein van Martin Niemöller mij door het hoofd. Krijg dan rillingen wanneer iemand mij voorhoudt dat indoctrinatie en adoratie goed is en het verder niet ons probleem is omdat het ons niet betreft.
Totdat ze ons komen halen er niemand meer is om het voor ons op te nemen.
Onze vijanden zijn zij die door misleiding, verleiding, bedreiging, belijding, vergelding of op welke manier dan ook; de iemands recht of keuze voor eigen doel(en) gaat opeisen. Iemand is dan nuttig of floreert totdat die dat niet meer doet en de persoon er daarna niet meer toedoet. En ja, vriendschap is meestal een dun laagje chroom met wat het ooit als roestvrij staal was geweest.
Trump hier tikt inmiddels alle voornoemde BINGO vakjes aan met dat hij mensen minacht die hem niet wensen.
Putin is daar verder, ook niet goed bij het hoofd, volstrekt onverschillig in met dat hij zijn strijd wil (over)winnen om te beschikken.
Ik liever zo iemand als mijn vijand (dankje Dilan) heb die daarvoor uitkomt want dan hoeven we daarin verder geen enkele illusie te hebben, met wat Putin ziet als zijn nut voor onze lotsbestemming.
Inmiddels hebben ze wel van Trumpty Dumpty geleerd dat je niet aan de grote klok moet hangen wat je aan het doen bent. Dat wordt juist NU WEL in achterkamertjes besproken.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 20:37 schreef Breekfast het volgende:
[..]
En toch blijven we in Europa elke keer weer denken: "Ach, het zal wel los lopen."
Lekker afhankelijk blijven van de VS.
Beetje prisoners dilemma ditquote:Op dinsdag 13 oktober 2026 20:37 schreef Breekfast het volgende:
[..]
En toch blijven we in Europa elke keer weer denken: "Ach, het zal wel los lopen."
Lekker afhankelijk blijven van de VS.
Het is ook niet dat Europa hier helemaal niks aan doet. Maar een echt gevoel van urgentie ontbreekt.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 21:02 schreef Sabata het volgende:
[..]
Inmiddels hebben ze wel van Trumpty Dumpty geleerd dat je niet aan de grote klok moet hangen wat je aan het doen bent. Dat wordt juist NU WEL in achterkamertjes besproken.
Ja dat zal allemaal wel. Maar dit is geopolitiek gezien niet helemaal de juiste timing om 'vol los te komen van de VS'.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 21:41 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Het is ook niet dat Europa hier helemaal niks aan doet. Maar een echt gevoel van urgentie ontbreekt.
Voorbeeld: als er in Europa echt de politieke wil, een zak met geld, en de kennis bij elkaar komt, dan moet je toch binnen een tijdspad van hooguit 2-3 jaar een vervanger voor de patriot + de productie uit de grond kunnen stampen. Voortbordurend op de al bestaande SAMP/T raket bijvoorbeeld.
Mja, het mag allemaal niet te veel kosten, de risico's moeten allemaal wel worden afgedekt, elke nationale economie moet wel meeprofiteren dus elk land mag een stukje van de productie doen, dat soort gezeik.
Hoezo niet? je moet nu ook geen afscheid nemen van de VS als bondgenoot, dat kunnen we niet. We moeten nu aan de slag zodat we over 5-10 jaar onafhankelijk van de VS kunnen handelen. Als je nu niet start dan zitten we over 5 jaar in hetzelfde schuitje.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 21:47 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Ja dat zal allemaal wel. Maar dit is geopolitiek gezien niet helemaal de juiste timing om 'vol los te komen van de VS'.
Joh. De hele EU is een consortium vazalstaten van Washington. Een bedacht orgaan om belangen vanuit de andere kant van de plas te dienen op dit continent.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 21:51 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Hoezo niet? je moet nu ook geen afscheid nemen van de VS als bondgenoot, dat kunnen we niet. We moeten nu aan de slag zodat we over 5-10 jaar onafhankelijk van de VS kunnen handelen. Als je nu niet start dan zitten we over 5 jaar in hetzelfde schuitje.
quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 21:54 schreef inslagenreuring het volgende:
De hele EU is een consortium vazalstaten van Washington. Een bedacht orgaan om belangen vanuit de andere kant van de plas te dienen op dit continent.
Blijkbaar hoeft dat dus niet alles te zeggen...quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 21:57 schreef skysherrif het volgende:
Weer een ballistische raketaanval In Kyiv, weer geen early warning.
U mag zelf bepalen welke conclusies daaruit getrokken mogen worden.
Nou met die instellingen komen we er wel! Onze strategische positie is uitermate zwak, dus laten we die situatie maar accepteren en hopen dat de VS ons wat kruimels toestopt.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 22:00 schreef LXIV het volgende:
We hebben ons helemaal niet in een positie gemanoeuvreerd om los te komen van de VS. De economieen in de EU komen maar matig mee, we hebben gigantische toekomstige lasten op ons gehaald met massa-migratie van miljoenen en allerlei verplichtingen tov het klimaat. We hebben geen grondstoffen en de belastingdruk is inmiddels zó immens (ook om de schulden te financieren) dat het voor niemand nog loont hard te werken.
Dus als we ook nog zelf de Russen moeten tegenhouden én allerlei wapens ontwikkelen én onze macht gaan projecteren overal ter wereld, waar gaan we dat dan van doen? Er worden amper nog Europese kinderen geboren, er is totaal geen binding bij de bevolking bij het concept EU (in tegenstelling tot USA in Amerika), de AI race hebben we al verloren en we hebben de duurste energie ter wereld.
We mogen blij zijn met een beetje verdediging vanuit de VS in ruil voor onze horigheid.
Sorry ik ga geen normale inhoudelijke discussie aan met mensen die "de Oekraine" zeggen. Kon me ook niet herinneren dat je dat eerder deed?quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 22:01 schreef LXIV het volgende:
[..]
Blijkbaar hoeft dat dus niet alles te zeggen...
Maar de Oekraine kan toch wel met zekerheid zeggen of ze nog targetting-informatie van de VS ontvangen momenteel?
In de huidige tijd gaan we het gewoon niet redden zonder een sterke bondgenoot. We hebben al ruzie met Rusland, China en Israel.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 22:02 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Nou met die instellingen komen we er wel! Onze strategische positie is uitermate zwak, dus laten we die situatie maar accepteren en hopen dat de VS ons wat kruimels toestopt.
Wat een fatalisme.
Niet te druk over maken denk ik. Dat hele verschil is ook pas sinds kort relevant. NIet bewust gedaan in ieder geval. Moeten mensen straks ook al Kyiv gaan zeggen dan?quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 22:05 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Sorry ik ga geen normale inhoudelijke discussie aan met mensen die "de Oekraine" zeggen. Kon me ook niet herinneren dat je dat eerder deed?
Nee dat hoeft van mij niet. Maar het is natuurlijk een groot verschil om een bepaalde taal te gebruiken dan mensen die bewust "de oekraine" zeggen, omdat ze daarmee aangeven dat Oekraine een gebied is dat deel uitmaakt van Rusland (en daarmee indirect de invasie rechtvaardigen). Dus ik vroeg me af/was bang waarom je dit ineens overneemt. Maar prima dan.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 22:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
Niet te druk over maken denk ik. Dat hele verschil is ook pas sinds kort relevant. NIet bewust gedaan in ieder geval. Moeten mensen straks ook al Kyiv gaan zeggen dan?
Vraag me af waarom die inlichtingen van de vs moeten komenquote:Op dinsdag 13 oktober 2026 22:11 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Nee dat hoeft van mij niet. Maar het is natuurlijk een groot verschil om een bepaalde taal te gebruiken dan mensen die bewust "de oekraine" zeggen, omdat ze daarmee aangeven dat Oekraine een gebied is dat deel uitmaakt van Rusland (en daarmee indirect de invasie rechtvaardigen). Dus ik vroeg me af/was bang waarom je dit ineens overneemt. Maar prima dan.
---
Terug naar het originele onderwerp, het is vaker gebeurd dat de early warning er niet was. Zoals besproken kon het gaan om het type raket. Amerika zelf gaf aan vandaag dat het door het weer kwam.
Maar twee dagen achter elkaar komt niet vaak voor. Maar ik heb zelf ook oprecht geen idee wat de waarheid.
Uiteindelijk zit je wel met Apple. En hoe wij onze gezondheidszorg en voedselveiligheid inrichten zal ze werkelijk een rotzorg zijn.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 21:58 schreef ExTec het volgende:
[..]
De VS zou anders graag willen dat wij hun bijna niet bestaande regelgeving omtrent voedselveiligheid over zouden nemen.
De VS zou graag hebben dat de EU zoiets als apple niet zit te naggen om USB-C te implementeren, ipv hun eigen kabeltje wat gezien de prijs net zo goed van gesmolten goud gemaakt zou kunnen zijn.
Gezondheidszorg.
Dus: leuke edgy take, voor de verandering,maar heeft met de realiteit niks van doen.
Weet ik eerlijk gezegd niet.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 22:14 schreef Adames het volgende:
[..]
Vraag me af waarom die inlichtingen van de vs moeten komen
Europa heeft ook 4 jaar gehad om daar iets in over te nemen. Voor het geval dat.
Weet jij dat.
Ja, me werk mobieltje is een iphone, prive heb ik wat anders. Daarbij is de enshittification van apple al een tijdje geleden ingezet.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 22:21 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Uiteindelijk zit je wel met Apple.
Ow, dus wanneer het edgy boi uitkomt is de EU "een consortium vazalstaten van Washington. Een bedacht orgaan om belangen vanuit de andere kant van de plas te dienen op dit continent." - tenzij we het over bedrijftakken hebben die duidelijk een ander plan trekken dan de VS, dan zal het ze natuurlijk ineens "een rotzorg zijn".quote:En hoe wij onze gezondheidszorg en voedselveiligheid inrichten zal ze werkelijk een rotzorg zijn.
Ja en alle mensen komen uit Afrika met dat mijn focus niet dat en noch die van USSR isquote:Op dinsdag 13 oktober 2026 20:53 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Brood en spelen komen van oudsher uit de Europese keuken. Net als voetbal, de EK, WK en olympische spelen.
Samen met de kerk houdt ze dom en de bank arm, daar zijn we de VS niet voor nodig.
Je hebt wat teveel focus op de VS en niet de EU.
Ik vind het wat dommig de VS nu direct weg te zetten als vijand terwijl het militaire hoofd van de navo altijd Amerikaans is en er tijdelijk een nitwit als directeur zit
Ook een vazalstaat heeft een bepaalde mate van autonomie.quote:Op dinsdag 13 oktober 2026 22:29 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ja, me werk mobieltje is een iphone, prive heb ik wat anders. Daarbij is de enshittification van apple al een tijdje geleden ingezet.
[..]
Ow, dus wanneer het edgy boi uitkomt is de EU "een consortium vazalstaten van Washington. Een bedacht orgaan om belangen vanuit de andere kant van de plas te dienen op dit continent." - tenzij we het over bedrijftakken hebben die duidelijk een ander plan trekken dan de VS, dan zal het ze natuurlijk ineens "een rotzorg zijn".
Verdrietig en triest hoe een land als doel wordt afgeslacht door een agressor en hoe een natie die vrijheid in haar vaandel heeft, gewoon de boel laat opblazen omdat ze het wel kunnen maar niet beter willen verdedigen.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |