abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_221655797
Ik heb wel meer speeches van Hitler van rondom die tijd bekeken. Het begin. 1933.
En het ellendige is dat ie best vaak gelijk had. Of in elk geval issues benoemde die nu nog steeds onopgelost of minimaal relevant zijn.

Nu weten we allemaal hoe het eindigde. En daarmee is de man het ultieme kwaad.
Maar issues over Palestina en wat de Engelsen beloofden aan allerlei tegenovergestelde zijden, dat benoemde hij vaak.

Hij is niet altijd verkeerd geweest in al zijn toespraken in het begin. En dat is best naar om te zien.

En doen alsof die man vanaf het begin een totaal idioot was en het duitse volk maar idioot achter hem aan huppelde is echt te triest voor woorden.
Zou graag een discussie hebben waarin toespraken geduid worden. Maar begrijp ook de weerstand daartegen: het trekt raar soort volk aan
De filmpjes die wij vaak zien zijn de schreeuwende toespraken. Maar zo was meer dan de helft niet. Hij schijnt, zeker in het begin, echt wel grote zaken te benoemen op een normale manier.

[ Bericht 16% gewijzigd door Black_Baron op 26-08-2026 00:43:20 ]
pi_221655798
quote:
0s.gif Op woensdag 26 augustus 2026 00:14 schreef vul_maar_in het volgende:

[..]
Dan zou je topic content/TT moeten zijn: kamervragen gesteld n.a.v positieve uitspraken over Hitler. Maar dat is het niet. Je wil het hebben over of Hitler gelijk had.
De vraag of je na bijna 100 jaar (fragmentje uit '33) mag vinden of Hitler op sommige punten, al is het ,aar vaag, een kern van waarheid aanraakt - naast het gegeven dat het een monsterlijke totaaldebiel was - vind ik best een topic waard.
Bestuur tegen de muur. Met de groeten van Ron Vlaar :W
pi_221655821
quote:
0s.gif Op woensdag 26 augustus 2026 00:30 schreef De_Pel het volgende:

[..]
De vraag of je na bijna 100 jaar (fragmentje uit '33) mag vinden of Hitler op sommige punten, al is het ,aar vaag, een kern van waarheid aanraakt - naast het gegeven dat het een monsterlijke totaaldebiel was - vind ik best een topic waard.
Gezien de uitkomsten van zijn boek en gedachtes en ideeen lijkt mij dit hier niet horen. Tenzij je de nazi en fascisme gedachtes aanhangt. Lekker hoor, je weet iig al de uitkomst.. zes miljoen sterven in een kamp en minimaal 100 miljoen op het slachtveld.
  FrontpagER /Mod / Grootste Vredestichter woensdag 26 augustus 2026 @ 00:43:57 #29
485843 crew  Jippie
pi_221655829
quote:
1s.gif Op dinsdag 25 augustus 2026 22:59 schreef PieterDeRijcke het volgende:
Fragment van AH (Adolf Hitler voor de duidelijkheid, geen Albert Heijn) uit 1933.
Nu bij de publieke omroep.

Vanaf 8.39 mins.
Bekijk deze YouTube-video

De stelling daarbij is:
De kosmopolitische elite staat vijandig tegenover het gewone gewortelde volk.

Hoe kijk je hier inhoudelijk tegenaan?
Is het een uitspraak van Hitler in 1933, en dus per definitie fout?
Of is het zo dat er een heersende klasse is die uiteindelijk wil toewerken naar een soort internationaal idee waarbij het uiteindelijk niet meer uitmaakt of jij een Nederlander bent of een Nigeriaan.
Waarbij culturen vervagen en ook regionale talen zoals het Nederlands minder belangrijk worden?

En voor de mods: het is een fragment en stelling van ook de publieke omroep. Ik hoop dat daar over gesproken kan worden.
Indien niet, dan merk ik dat wel.
[..]
https://www.nrc.nl/nieuws(...)d-nederland-a4935125
[..]
https://nieuws.nl/enterta(...)n-maakt-eigen-keuzes
Premium bron in OP - > slotje

Zoek maar een andere bron voor het NRC en stuur die maar per DM.

TT ook aangepast naar de titel van nieuws.nl - > NPO: gebruik speech Hitler beladen, maar ON! maakt eigen keuzes
  FrontpagER /Mod / Grootste Vredestichter woensdag 26 augustus 2026 @ 01:04:06 #30
485843 crew  Jippie
pi_221655854
Op aangepast met Nu.nl bron en weer open. ^O^
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')