Akkoord.quote:Op maandag 24 augustus 2026 10:20 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Ik begrijp het gevoel, maar er is toch nog wel een verschil dat met het Sinterklaasfeest weinig mis is, maar buitenstaanders het proberen te slopen. Terwijl er met het ESF van alles mis is, terwijl buitenstaanders proberen om een Nederlandse deelname te pushen.
Hij verwoord het prima, da's ook wel een beetje hoe ik er zelf naar kijkquote:
Cornald ziet gewoon zn jaarlijkse snoepvakantie wederom in rook opgaan. Die man kan hier niet neutraal naar kijkenquote:
Ik ben het grotendeels wel met je eens, maar in mijn ogen heeft AVTROTROS met de andere boycotters nu in ieder geval al wel voor wat grote aanpassingen kunnen zorgen qua stemprocedures. Het is alleen jammer dat het echte grote besluit om Israel eruit te gooien geen grond heeft bij het overgrote deel van de overige deelnemers. Dan kun je inderdaad besluiten om dan maar helemaal niet meer mee te doen, of toch blijven proberen het evenement van binnenuit te blijven hervormen, met een kritische blik richting EBU en Israel.quote:Op maandag 24 augustus 2026 10:41 schreef blackswangreen het volgende:
Er valt geen speld tussen te krijgen, de argumentatie van Avrotros klopt gewoon. Als ze wel hadden meegedaan was er een element van hypocrisie geweest, daar stonden de Telegraafs en de SBS-en al voor klaar om ze daar fijntjes op te blijven wijzen... al zullen die nu ook wel volop met kritiek komen, zo zijn ze wel.
Ik heb veel bewondering voor Avrotros hierin. En niet voor Cornald Maas, die net als veel andere Eurovisie-schnabbelaars toch even duidelijk maakt dat principes een grens hebben, en toch liever ziet dat zijn jaarlijkse feestje wél doorgaat ongeacht welke morele waarden worden geschonden. Nog even los van dat dit feestje zelf compleet wordt verneukt door de deelname van dat ene land, dat heeft hij toch zelf ook gezien de afgelopen jaren?
Het enige jammere is dat Nederland natuurlijk wel naar Eurovisie zal gaan, maar dan met een nietszeggende act gekozen door een nietszeggende omroep... want de Avrotros mag dan wel ballen hebben getoond, Nederland als geheel heeft dat niet, zeker niet in de Israël-kwestie. Dat is keer op keer duidelijk geworden.
En dan vragen dat een taakomroep met een nieuwsinslag het uitzendt? Dat staat juist haaks op elkaarquote:Op maandag 24 augustus 2026 10:49 schreef Ronald het volgende:
Laat de NOS het gewoon uitzenden, wat een gezever allemaal weer. Het is een liedjes festival.
Het festival van binnenuit willen veranderen ipv weglopen is op zichzelf natuurlijk een legitiem standpunt, en het past ook wel bij Cornald, die het festival al dik 20 jaar onvermoeibaar blijft verdedigen.quote:
Ierland en IJsland houden tot nu toe ook voet bij stuk.quote:Op maandag 24 augustus 2026 10:55 schreef Scorpion_17 het volgende:
Ik neem aan dat het meest principiële land van Europa in dit soort gevallen, Spanje, wel zal volgen?
Ik begrijp je punt, maar na het gedoe rond Joost en Israël (en nog de nodige andere punten) is het ESF toch wel verworden tot een gebroken vaas, waar je altijd de barsten gaat blijven zien. Het is niet een keer een gestolen overwinning van Azerbeidzjan waarna je de regels kan verbeteren. Je blijft met dezelfde EBU en dezelfde omroepen meedoen, die helemaal geen behoefte hebben aan structurele veranderingen. Dus op die manier ga je hooguit wat beperkte aanpassingen krijgen in de regels, en hoop je er vooral op dat de tijd zijn werk doet, en mensen op een gegeven moment niet meer terugdenken aan deze periode. Nou, als je kijkt met welk gemak er nu nog wordt gepraat over dat ordinaire circus waarin die monsters winnen (2006 dus), gaat dat nog wel even duren.quote:Op maandag 24 augustus 2026 10:45 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Ik ben het grotendeels wel met je eens, maar in mijn ogen heeft AVTROTROS met de andere boycotters nu in ieder geval al wel voor wat grote aanpassingen kunnen zorgen qua stemprocedures. Het is alleen jammer dat het echte grote besluit om Israel eruit te gooien geen grond heeft bij het overgrote deel van de overige deelnemers. Dan kun je inderdaad besluiten om dan maar helemaal niet meer mee te doen, of toch blijven proberen het evenement van binnenuit te blijven hervormen, met een kritische blik richting EBU en Israel.
België erbij.quote:Op maandag 24 augustus 2026 11:00 schreef NailQueen het volgende:
[..]
Ierland en IJsland houden tot nu toe ook voet bij stuk.
De EBU heeft Canada binnengehaald vanwege de missende contributie van Spanje en Nederland.quote:Op maandag 24 augustus 2026 11:08 schreef HenkjeNL2 het volgende:
We worden als Nederland wel gewoon weer het lachertje van Europa met onze zogenaamde principes. De rest van Europa viert gewoon feest hoor en Canada mag ook meedoen. Er is echt helemaal niemand die Nederland of 1 van de andere boycottende landen mist. En Israël zit er ook niet mee in de maag hoor. Je schiet jezelf in eigen voet.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |