bro er zijn hier users JAREN lang geband dus FOK! is strafbaar?quote:Op donderdag 16 juli 2026 09:27 schreef incel het volgende:
Volgens mij max 6 maanden of 24 maanden of zo.
Verder graag wel wat details over wat voor forum en wat je precies gedaan hebt anders is het ook zo'n saaie discussie.
misschien is hij daar gebannedquote:Op donderdag 16 juli 2026 09:10 schreef Koekoekmakto het volgende:
Je kunt je vraag beter op Tweakers stellen.
Ander forum, niet Fok want hier gedraag ik me voorbeeldig uiteraardquote:Op donderdag 16 juli 2026 09:27 schreef incel het volgende:
Volgens mij max 6 maanden of 24 maanden of zo.
Verder graag wel wat details over wat voor forum en wat je precies gedaan hebt anders is het ook zo'n saaie discussie.
Vraag is meer, of Fok in jouw voorbeeld een nieuw account mag blokkeren of bannen als dat account is aangemaakt op een ip-adres waarop jaren terug een ban is uitgedeeld.quote:Op donderdag 16 juli 2026 13:29 schreef Edding345 het volgende:
[..]
bro er zijn hier users JAREN lang geband dus FOK! is strafbaar?
Welk forum gaat het over?quote:Op donderdag 16 juli 2026 14:15 schreef Inbox het volgende:
[..]
Ander forum, niet Fok want hier gedraag ik me voorbeeldig uiteraard
Maar neem aan dergelijke info gewoon onderdeel van privacywetgeving valt en dat daar in Nederland regelland wel het nodige over is vastgelegd toch?
Ben bijv. benieuwd of ze een IP-adres van een gebande van 3 jaar terug mogen gebruiken om nu bijv in een kloondetector te stoppen.
Dit is naar mijn interpretatie niet de kwestie waar TS op doelt, het gaat puur om het bewaren van die data om dit te kunnen handhaven, specifiek de duur van het bewaren.quote:Op donderdag 16 juli 2026 15:24 schreef Groepfunder het volgende:
Een website is van de eigenaar van die website. Die eigenaar mag daar in principe mee doen wat hij wil. Als hij een forum op deze website plaatst, is het aan de eigenaar om te bepalen wie daar berichten op mag plaatsen en onder welke voorwaarden. Als een gebruiker zich niet aan deze voorwaarden houdt, mag de eigenaar hem de toegang tot de website ontzeggen. Doorgaans staan de gebruiker en de eigenaar van de website alleen in een privaatrechtelijke relatie tot elkaar. Dus is de vraag: is er een contract waarvan jij nakoming kunt vorderen? Heb je bijvoorbeeld voor een 12 maanden toegang betaald? Of is er anderzins onrechtmatig jegens jou gehandeld? In z'n algemeenheid is er geen recht om op een website te posten en kan de eigenaar dus mensen daarvan uitsluiten voor zo lang dat hem of haar belieft.
Mwah, nee, dat denk ik niet. Een user id en username (en notities bij de ban) kunnen wel degelijk persoonsgegevens zijn - afzonderlijk of in combinatie met elkaar. Idem voor de posts zelf (maar daarvoor zal een licentie gegeven zijn, staat los van de vraag uit de OP die puur ziet op de ban). Dat iets openbaar is, maakt het niet geen persoonsgegeven.quote:Op donderdag 16 juli 2026 16:03 schreef -Sigaartje het volgende:
Alleen het IP-adres is een persoonsgegeven hier. De persoon zelf is geanonimiseerd door zijn/haar nickname. En alles wat hij/zij hier vertelt over hem-/zichzelf is openbaar.
Dan hebben we nog wel de mods: moesten die niet een kopietje van hun id doorsturen? Dacht ooit zoiets gelezen te hebben.
Voor zover ik er iets van weet: AVG gaat over gegevens die tot op de persoon herleid kunnen worden. Kan je met een IP-adres, achter iemands NAW komen?quote:Op donderdag 16 juli 2026 17:13 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
IP adres valt gewoon onder AVG en zal op verzoek moeten verwijderen alles wat eveneens daar aan verbonden is.
Ofwel het recht om vergeten te worden.
Dit lijkt mij sterk.quote:Op donderdag 16 juli 2026 17:13 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
IP adres valt gewoon onder AVG en zal op verzoek moeten verwijderen alles wat eveneens daar aan verbonden is.
Ofwel het recht om vergeten te worden.
Dan is de vraag: hoe lang blijft die data relevant? Als de ban vier jaren geldt, dat lijkt het mij niet relevant om de data langer dan vier jaren te bewaren. Maar ook niet korter, want anders kun je de ban niet handhaven.quote:Op donderdag 16 juli 2026 16:02 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Dit is naar mijn interpretatie niet de kwestie waar TS op doelt, het gaat puur om het bewaren van die data om dit te kunnen handhaven, specifiek de duur van het bewaren.
Dat IP wordt gebruikt om een evt kloonaccount te bannen dus ze gebruiken het om een username naar een specifiek persoon te herleiden. Dat ze daarbij niet iemands NAW weten is prima.quote:Op donderdag 16 juli 2026 17:16 schreef blomke het volgende:
[..]
Voor zover ik er iets van weet: AVG gaat over gegevens die tot op de persoon herleid kunnen worden. Kan je met een IP-adres, achter iemands NAW komen?
Dan is het IP-adres dus geen (tot op de persoon herleidbaar) persoonsgegeven??quote:Op donderdag 16 juli 2026 20:07 schreef Inbox het volgende:
[..]
Dat IP wordt gebruikt om een evt kloonaccount te bannen dus ze gebruiken het om een username naar een specifiek persoon te herleiden. Dat ze daarbij niet iemands NAW weten is prima.
Is ook niet zo moeilijk met die deug kneuzen daar.quote:Op donderdag 16 juli 2026 13:47 schreef junkiesietze het volgende:
[..]
misschien is hij daar gebanned
Ja, of dus wel. Want door dat IP-adrrs te koppelen wordt het nieuwe account geband omdat ze er vanuit gaan dat daar dezelfde persoon achter schuilgaat en het ip-adres in principe uniek is.quote:Op donderdag 16 juli 2026 21:46 schreef blomke het volgende:
[..]
Dan is het IP-adres dus geen (tot op de persoon herleidbaar) persoonsgegeven??
Nope, niet dat ik weet.quote:Op donderdag 16 juli 2026 13:47 schreef junkiesietze het volgende:
[..]
misschien is hij daar gebanned
Definitie is wel wat specifieker;quote:Op donderdag 16 juli 2026 23:06 schreef Inbox het volgende:
[..]
Ja, of dus wel. Want door dat IP-adrrs te koppelen wordt het nieuwe account geband omdat ze er vanuit gaan dat daar dezelfde persoon achter schuilgaat en het ip-adres in principe uniek is.
Heb je een voorbeeld waar dit ooit is afgedwongen dan?quote:Op vrijdag 17 juli 2026 18:52 schreef Halcon het volgende:
[..]
Is toch wel het enige juiste antwoord.
Gerechtvaardigd belang (Artikel 6, lid 1(f) AVG).quote:Op vrijdag 17 juli 2026 18:52 schreef Halcon het volgende:
[..]
Is toch wel het enige juiste antwoord.
Nederland.quote:Op donderdag 16 juli 2026 22:33 schreef Domnivoor het volgende:
Het is ook wel relevant om te vermelden in welk land het forum gehost wordt.
https://www.ictrecht.nl/b(...)ven-het-hvj-oordeeltquote:Op vrijdag 17 juli 2026 19:05 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Heb je een voorbeeld waar dit ooit is afgedwongen dan?
Dat is geen absoluut recht. Als de verantwoordelijke het nog nodig heeft, kan ie het behouden.quote:Op donderdag 16 juli 2026 17:13 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
IP adres valt gewoon onder AVG en zal op verzoek moeten verwijderen alles wat eveneens daar aan verbonden is.
Ofwel het recht om vergeten te worden.
De vraag is of een ban op een internetforum een gerechtvaardigd belang is. Vast niet, want iemand kan met een VPN simpel een ander IP-adres nemen en een account aanmaken.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 20:24 schreef Rolfieo het volgende:
[..]
Gerechtvaardigd belang (Artikel 6, lid 1(f) AVG).
Dat is niet het juiste antwoord, want het antwoord is Nee. Het recht op vergeten is geen "free out of jail" kaart.
Of ze nu wel of niet je echte naam kunnen achterhalen is irrelevant. Gebruikersnamen zijn óók persoonsgegevens, of ze nu wel of niet weten dat @randomuser Piet Jansen heet.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 16:00 schreef allegoedenickszijnop het volgende:
[..]
Definitie is wel wat specifieker;
IP-adres is een persoonsgegeven wat onder AVG valt, als degene die het IP-adres opslaat achter de NAW-gegevens van de persoon achter het IP-adres kan komen. Dus als FOK! achter jouw echte naam en adres kan komen, wel. Anders niet.
Maar domweg weten dat achter een IP-adres een en dezelfde persoon zit, maakt het nog niet tot persoonsgegeven onder de AVG.
Iemand kan ook van provider wisselen, op de wifi van de buren of bij de bibliotheek gaan internetten. Maakt de belangenafweging m.i. miet per se anders.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 21:59 schreef Halcon het volgende:
[..]
De vraag is of een ban op een internetforum een gerechtvaardigd belang is. Vast niet, want iemand kan met een VPN simpel een ander IP-adres nemen en een account aanmaken.
Dit onderschrijft geenszins de stelling waarop ik reageerde, daarnaast gaat dit over Duits recht.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 21:58 schreef Halcon het volgende:
[..]
https://www.ictrecht.nl/b(...)ven-het-hvj-oordeelt
Maar wel gebaseerd op een Europese richtlijn. EU-wetgeviing dus, waar de staten dat wat vastgelegd is in de richtlijn moeten implementeren in hun nationale wetgeving.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 23:26 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Dit onderschrijft geenszins de stelling waarop ik reageerde, daarnaast gaat dit over Duits recht.
Gaat over Europese wetgeving. Dat Duits recht slaat puur op het dynamische IP.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 23:26 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Dit onderschrijft geenszins de stelling waarop ik reageerde, daarnaast gaat dit over Duits recht.
Dan zal de bewaarder van die gegevens, in dit geval dus de beheerder van het forum, wel moeten beargumenteren waarom het zo belangrijk is dat de desbetreffende gebruiker van het forum geweerd blijft. En of het bewaren van zijn IP daarvoor noodzakelijk is.quote:Op vrijdag 17 juli 2026 22:04 schreef baskick het volgende:
[..]
Iemand kan ook van provider wisselen, op de wifi van de buren of bij de bibliotheek gaan internetten. Maakt de belangenafweging m.i. miet per se anders.
Ik neem aan dat ze kunnen kijken welke browser je gebruikt en wat voor soort device. Als je op dezelfde manier met posten doorgaat als met je oude account, dan is dat daaruit ook wel af te leiden.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 00:03 schreef Inbox het volgende:
[..]
Ach, is gebeurd. Nu een dynamisch ip-adres dus een account is zo wel weer aangemaakt waarschijnlijk. Tenzij... en dat weet ik dus niet ze ook heel makkelijk de gebruikte smartphone en laptop hernieuwd kunnen identificeren.
Euhm ik heb hier wel zwaar mij twijfels over of dat idd wel zo is?quote:Op donderdag 16 juli 2026 15:59 schreef baskick het volgende:
Persoonsgegevens mogen bewaard worden zo lang dat nodig is voor het doel waarvoor ze verwerkt worden. Je kunt gegevens niet na een jaar verwijderen als de ban langer duurt. Bij een permanente ban ontkom je er dus niet aan gegevens oneindig te bewaren.
Dat lijkt me dus ook niet. Er moet een zwaarwegend belang zijn. De vraag is of iemand van een internetforum weren een zwaarwegend belang is en of daarvoor het IP bewaren strikt noodzakelijk is.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 06:28 schreef kree het volgende:
[..]
Euhm ik heb hier wel zwaar mij twijfels over of dat idd wel zo is?
sowieso op verzoek van user dienen ze alles t verwijderen (EU) voor zover ik weet. En als iemand dat niet doet en neit gebruikt of kan gebruiken. dan lijkt het mij zeer onaannemelijk dat dan 3e partij dat maar mag blijven houden?
Denk t niet. maargoed mss weet iemand hier meer over ook.
Op verzoek van de gebruiker moeten ze wissen, mits er een gerechtvaardigd belang is om die gegevens te bewaren. De gebruiker zal dan ook moeten aantonen dat hij degene is wie hij zegt te zijn, dus die zich zich moeten identificeren. Anders kan ik ook mailen met het verzoek om alle gegevens van de gebruiker 'Kree' te wissen, o maar eens een voorbeeld te noemen.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 06:24 schreef kree het volgende:
volgens mij en ga dit ook ff volgen, moeten ze sowieso altijd inzage geven naar jezelf van alle gegevens die ze van je hebben.
En op verzoek van gebruiker ze wissen.
Ok never nooit niet dat dat zo gaat, maar dacht dat zo de EU wetgeving was
Tenzij. Mits betekent ‘gesteld dat’.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 07:02 schreef Halcon het volgende:
[..]
Op verzoek van de gebruiker moeten ze wissen, mits er een gerechtvaardigd belang is om die gegevens te bewaren. De gebruiker zal dan ook moeten aantonen dat hij degene is wie hij zegt te zijn, dus die zich zich moeten identificeren. Anders kan ik ook mailen met het verzoek om alle gegevens van de gebruiker 'Kree' te wissen, o maar eens een voorbeeld te noemen.
Een gerechtvaardigd belang is voldoende, niet een zwaarwegend belang.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 07:01 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat lijkt me dus ook niet. Er moet een zwaarwegend belang zijn. De vraag is of iemand van een internetforum weren een zwaarwegend belang is en of daarvoor het IP bewaren strikt noodzakelijk is.
Iemand moet het dan al behoorlijk bont hebben gemaakt, bijvoorbeeld strafbare uitingen doen op datzelfde internetforum, copyrightschendingen of cyberaanvallen. Dan heb je een goede reden om het IP te bewaren om dit IP te kunnen blokkeren, zodat vanaf dat IP je internetforum niet meer bezocht kan worden.
De ban is ongetwijfeld gebaseerd op hun huisregels. Om de ban te effectueren moeten ze wel persoonsgegevens verwerken. Die afweging zou zomaar eens wel rond kunnen komen.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 06:15 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dan zal de bewaarder van die gegevens, in dit geval dus de beheerder van het forum, wel moeten beargumenteren waarom het zo belangrijk is dat de desbetreffende gebruiker van het forum geweerd blijft. En of het bewaren van zijn IP daarvoor noodzakelijk is.
Inzage kan in gevallen geweigerd worden, wissing is geen absoluut recht. Zie artikel 17 lid 1 onder a AVG:quote:Op zaterdag 18 juli 2026 06:24 schreef kree het volgende:
volgens mij en ga dit ook ff volgen, moeten ze sowieso altijd inzage geven naar jezelf van alle gegevens die ze van je hebben.
En op verzoek van gebruiker ze wissen.
Ok never nooit niet dat dat zo gaat, maar dacht dat zo de EU wetgeving was
Zou wat zijn als mensen zich bij de Belastingdienst konden laten wissenquote:De betrokkene heeft het recht van de verwerkingsverantwoordelijke zonder onredelijke vertraging wissing van hem betreffende persoonsgegevens te verkrijgen en de verwerkingsverantwoordelijke is verplicht persoonsgegevens zonder onredelijke vertraging te wissen wanneer een van de volgende gevallen van toepassing is:
a) de persoonsgegevens zijn niet langer nodig voor de doeleinden waarvoor zij zijn verzameld of anderszins verwerkt;
Dan is het aan de rechter om te bepalen wat gerechtvaardigd is.quote:Op zaterdag 18 juli 2026 08:29 schreef FrancoBolli het volgende:
[..]
Een gerechtvaardigd belang is voldoende, niet een zwaarwegend belang.
Misschien gebruiken ze wel meer gegevens dan alleen een IP-adres. Bijvoorbeeld een device fingerprint. Strikt genomen alleen na toestemming ("cookiewet", 11.7a Tw). Wel óók een persoonsgegeven.quote:Op donderdag 16 juli 2026 23:06 schreef Inbox het volgende:
[..]
Ja, of dus wel. Want door dat IP-adrrs te koppelen wordt het nieuwe account geband omdat ze er vanuit gaan dat daar dezelfde persoon achter schuilgaat en het ip-adres in principe uniek is.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |