Bekijk deze YouTube-videoquote:De Chinese autoriteiten hebben lokale overheden opgeroepen om snel reddingswerkers in te zetten, de evacuatie van inwoners te organiseren en de maatregelen ter voorkoming van rampen te versterken.
Volgens een aankondiging van de gemeente Nanning, de hoofdstad van Guangxi, zijn op 6 juli verschillende reservoirs in het gebied overgelopen en zijn er dammen doorgebroken. Inwoners werden geadviseerd om uit de buurt te blijven van overstroomde gebieden, rivieren, beken en laaggelegen regio's.
Rond 11:00 uur diezelfde dag braken twee delen van de dam van het Liulan-reservoir in Hengzhou door. Door het incident ontstond een gat van ongeveer 50 meter breed, waardoor een grote hoeveelheid water stroomafwaarts stroomde.
Op sociale media circuleren video's waarop te zien is hoe modderig water over velden en telefoonpalen stroomt. Op de beelden staan mensen op daken te zwaaien om hulp.
Ah dus ze hadden de mensen daar al gewaarschuwd dat ze elk moment dood konden gaan en zoals ze hier in Nederland het vrachtverkeer proactief een melding hebben gedaan?quote:Op maandag 6 juli 2026 15:56 schreef Geralt het volgende:
Nouja hier in Nederland is het met de meeste bruggen ook niet bijster goed gesteld. In Limbug zijn er nog maar weinig bruggen over de Maas waar vrachtverkeer toegelaten wordt wegens niet meer sterk genoeg.
Dat zijn bruggen veelal uit de jaren 60/70 en die zijn dus nu ook al panklaar.
Zal die dode mensen goed doen ja, dat de nieuwe dam die daar gebouwd gaat worden een stuk beter wordt.quote:Op maandag 6 juli 2026 15:57 schreef JeMoeder het volgende:
Deze dam komt uit de jaren 50, toen was de kwaliteit van Chinese kunstwerkbouw inderdaad niet zo goed. Dit zal met moderne constructies niet zo snel meer gebeuren. Beetje goedkope stemmingmakerij dit.
Zoals die hypermoderne brug die in record-tempo was gebouwd en waar het Westen van kon leren? Om vervolgens na 6 maanden in te storten?quote:Op maandag 6 juli 2026 15:57 schreef JeMoeder het volgende:
Deze dam komt uit de jaren 50, toen was de kwaliteit van Chinese kunstwerkbouw inderdaad niet zo goed. Dit zal met moderne constructies niet zo snel meer gebeuren. Beetje goedkope stemmingmakerij dit.
Wat bedoel je hier precies mee te zeggen? Dat we er geen nieuwsbericht aan mogen wijden?quote:Op maandag 6 juli 2026 17:25 schreef gwn_een_user het volgende:
ja dit gebeurt nooit in nederland
oh wacht
quote:Op maandag 6 juli 2026 15:57 schreef JeMoeder het volgende:
Deze dam komt uit de jaren 50, toen was de kwaliteit van Chinese kunstwerkbouw inderdaad niet zo goed. Dit zal met moderne constructies niet zo snel meer gebeuren. Beetje goedkope stemmingmakerij dit.
quote:Op maandag 6 juli 2026 18:03 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]![]()
![]()
Ik vertrouw gebouwen uit China die er tenminste al 75 jaar staan over het algemeen meer dan de tofu dreg shit die ze nu "bouwen".
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |