quote:NCTV: dreiging van jihadisme blijft groot, meerdere aanslagen voorkomen
De dreiging van jihadistische aanslagen blijft groot en jihadisten zien Nederland nog steeds als doelwit. Door ingrijpen van de diensten zijn de laatste tijd aanslagen voorkomen, schrijft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV(opent in nieuw venster)) in zijn halfjaarlijkse dreigingsbeeld.
De kans op een terroristische aanslag in Nederland blijft reëel, concludeert de dienst. Het dreigingsniveau blijft daarom 4 op een schaal van 5.
Volgens NCTV Marc Kuipers wordt het risico van een terroristische aanslag vooral gevormd door alleenhandelende daders en kleine groepjes die onder de radar blijven. Steeds vaker gaat het daarbij om minderjarigen die online radicaliseren door het gedachtegoed van IS.
Het heeft tot nu toe niet geleid tot aanslagen, omdat plannen daarvoor door de inlichtingendiensten zouden zijn verijdeld. Zo zijn, volgens de diensten, onder meer in een azc in Dronten en een azc in Vlissingen mensen aangehouden op verdenking van het voorbereiden van een terroristische aanslag.
Meer interesse voor terreurgroepen
Daarbij signaleert de NCTV ook dat er de laatste tijd onder islamitische jongeren weer interesse is om 'uit te reizen' en zich in het buitenland aan te sluiten bij terroristische groeperingen, onder meer in Syrië, Afghanistan en Somalië.
Het aantal geslaagde 'uitreizen' is overigens beperkt en in elk geval veel minder dan in de jaren 2012-2016, toen relatief veel jongeren zich aansloten bij IS in Syrië.
Joodse en Amerikaanse doelwitten
De kans op aanslagen is door de oorlog in Iran nog toegenomen. Pro-Iraanse extremistische groepen en individuen en personen die in opdracht van de Iraanse staat handelen, richten zich op vooral Israëlische, Joodse en Amerikaanse doelwitten. Dit gevaar wordt niet weggenomen door het 'raamakkoord' tussen de VS en Iran, stelt de NCTV.
In maart en april waren er aanslagen op Joodse doelen in Nederland. In mei is daarvoor een verdachte gearresteerd die daders zou ronselen in opdracht van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde.
Rechts-extremistisch gedachtegoed
In vergelijking daarmee blijft het gevaar van rechtsextremistische aanslagen beperkt. Er zijn de laatste tijd wel jongeren aangehouden op verdenking van het online dreigen met een rechts-terroristische aanslag, maar voor zo'n aanslag zijn nauwelijks concrete voorbereidingen getroffen.
De NCTV is wel bezorgd over de normalisering van rechtsextremistisch gedachtegoed en het gebruik van termen als 'omvolking' en 'remigratie'. Dit "zorgt voor een voedingsbodem voor geweld, angst, haat en racisme in de samenleving en ondermijnt sociale cohesie", concludeert de Nationaal Coördinator.
Ook niet verrassend.quote:onder meer in een azc in Dronten en een azc in Vlissingen mensen aangehouden op verdenking van het voorbereiden van een terroristische aanslag.
Het is wel weer een bijzondere hersenkronkel ja.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:57 schreef Sjemmert het volgende:
Terrorisme dreiging blijft hoog, aanhoudingen in 2 AZC's onder verdenking van het voorbereiden van terroristische aanslagen.![]()
Maar let alstublieft vooral op uw woorden, ookal zijn er behalve wat online comments van edgy tieners nauwelijks concrete aanwijzingen voor extreem rechtse aanslagen, de NCTV maakt zich grote zorgen. Woorden als omvolking en remigratie zorgen voor geweld en haat in de samenleving.
Extreem rechts is een veel groter gevaar dan een handvol moslimfundamentalisten.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:29 schreef HowardRoark het volgende:
dat 'rechts' het grote gevaar is en niet moslimfundamentalisme.
Bijna goed. Ze kunnen zelfs nog gevaarlijker zijn.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 18:02 schreef HeatWave het volgende:
maar degenen die daar bang voor zijn en er boos over worden zijn ook gevaarlijk!
Blijkbaar niet he? Of is het boos roepen om remigratie en dat er omvolking zou plaatsvinden nou oprecht net zo erg als plannen om terroristische aanslagen, met ongetwijfeld veel onschuldige burgerdoden, te plegen?quote:Op dinsdag 30 juni 2026 19:10 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Bijna goed. Ze kunnen zelfs nog gevaarlijker zijn.
quote:Op dinsdag 30 juni 2026 19:09 schreef Harvest89 het volgende:
Extreem rechts is een veel groter gevaar dan een handvol moslimfundamentalisten.
quote:Leuk trouwens dat je rechts tussen haakjes zet. Fatsoenlijk rechts bestaat in elk geval niet meer, als het ooit heeft bestaan.
Misschien kan je niet goed lezen. Voor jou nog een tldr dan;quote:Op dinsdag 30 juni 2026 19:09 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Extreem rechts is een veel groter gevaar dan een handvol moslimfundamentalisten.
Leuk trouwens dat je rechts tussen haakjes zet. Fatsoenlijk rechts bestaat in elk geval niet meer, als het ooit heeft bestaan.
Hmm.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 19:09 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Extreem rechts is een veel groter gevaar dan een handvol moslimfundamentalisten.
Leuk trouwens dat je rechts tussen haakjes zet. Fatsoenlijk rechts bestaat in elk geval niet meer, als het ooit heeft bestaan.
Hou nou eens op joh. Extreem rechts is een kansloos iets in Nederland, wat nooit wat te zeggen krijgt (gelukkig).quote:Op dinsdag 30 juni 2026 19:09 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Extreem rechts is een veel groter gevaar dan een handvol moslimfundamentalisten.
Leuk trouwens dat je rechts tussen haakjes zet. Fatsoenlijk rechts bestaat in elk geval niet meer, als het ooit heeft bestaan.
Dus mensen die het liefst zo min mogelijk asielzoekers hier in Nederland hebben om de kans op aanslagen en geweld uit de islamhoek zo klein mogelijk te houden, zijn onfatsoenlijk volgens jou?quote:Op dinsdag 30 juni 2026 19:09 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Extreem rechts is een veel groter gevaar dan een handvol moslimfundamentalisten.
Leuk trouwens dat je rechts tussen haakjes zet. Fatsoenlijk rechts bestaat in elk geval niet meer, als het ooit heeft bestaan.
Alles is volgens PRO tegenwoordig rechts.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 20:36 schreef Saekerhett het volgende:
[..]
Dus mensen die het liefst zo min mogelijk asielzoekers hier in Nederland hebben om de kans op aanslagen en geweld uit de islamhoek zo klein mogelijk te houden, zijn onfatsoenlijk volgens jou?
quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:33 schreef HeatWave het volgende:
Dat laatste deel is echt door een communicatie-kutje "verplicht" toegevoegd.
Ze geven dus toe dat het voornamelijk de islam is, maarrrrrrrrr extreem rechts post wat boze woordjes over de daadwerkelijke bewezen dreiging, maar dat is ook heel erg hoor!
Make it stop.
quote:"What terrifies me is if ISIS were to detonate a nuclear device and kill 50 million Americans. Imagine the backlash against peaceful Muslims?"
-Norm Macdonald
Radicalen/volksmenners zijn altijd slecht voor de leefbaarheid in ons land, omdat er te weinig handhaving is.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 19:09 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Extreem rechts is een veel groter gevaar dan een handvol moslimfundamentalisten.
Leuk trouwens dat je rechts tussen haakjes zet. Fatsoenlijk rechts bestaat in elk geval niet meer, als het ooit heeft bestaan.
Het beste zou inderdaad zijn om die imams met al hun gedachtegoed te verbieden, maar zo ver zijn we nog niet.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 20:45 schreef torentje het volgende:
Radicalen/volksmenners zijn altijd slecht voor de leefbaarheid in ons land, omdat er te weinig handhaving is.
quote:Op dinsdag 30 juni 2026 19:09 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Extreem rechts is een veel groter gevaar dan een handvol moslimfundamentalisten.
Haha, die blijft zo mooi en tragisch genoeg ook echt nog waar ook. Dit zou letterlijk de reactie in de te verwachten milieus zijn waar men ongeacht wat er ook gebeurt als eerst prioriteit heeft het beschermen van moslims en de Islam.quote:
In een wereld waarin er op 8 oktober wordt gedemonstreerd tegen een vermeende genocide door mensen die net 1200 van hun mensen afgemaakt hebben zien worden een dag eerder en nog niet eens hebben kunnen reageren is de inhoud zo'n grap inderdaad zeer realistisch.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 21:26 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Haha, die blijft zo mooi en tragisch genoeg ook echt nog waar ook. Dit zou letterlijk de reactie in de te verwachten milieus zijn waar men ongeacht wat er ook gebeurt als eerst prioriteit heeft het beschermen van moslims en de Islam.
Geef het wat tijd. Die remigratie en umvolkings partijen zitten vol met lieden met antidemocratische, onrechtstatelijke, en fascistische uitspattingen. In Duitsland is het zelfs zo ver dat men pleit om mensen die in Duitsland geboren zijn (maar bijvoorbeeld een ander kleurtje hebben) te deporteren.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 19:13 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Blijkbaar niet he? Of is het boos roepen om remigratie en dat er omvolking zou plaatsvinden nou oprecht net zo erg als plannen om terroristische aanslagen, met ongetwijfeld veel onschuldige burgerdoden, te plegen?
Als ik 1 van de 2 bij jou zou willen doen, welke zou je kiezen?.
Bron?quote:Op dinsdag 30 juni 2026 23:19 schreef Harvest89 het volgende:
In Duitsland is het zelfs zo ver dat men pleit om mensen die in Duitsland geboren zijn (maar bijvoorbeeld een ander kleurtje hebben) te deporteren.
Nee omdat er te veel mensen op stemmen, en daarna denken dat ze gouden bergen tegemoet gaan.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 20:45 schreef torentje het volgende:
[..]
Radicalen/volksmenners zijn altijd slecht voor de leefbaarheid in ons land, omdat er te weinig handhaving is.
Dit ja.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:33 schreef HeatWave het volgende:
Dat laatste deel is echt door een communicatie-kutje "verplicht" toegevoegd.
Ze geven dus toe dat het voornamelijk de islam is, maarrrrrrrrr extreem rechts post wat boze woordjes over de daadwerkelijke bewezen dreiging, maar dat is ook heel erg hoor!
Make it stop.
Dus geen fobie.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 23:22 schreef VEM2012 het volgende:
Zoals ik altijd zeg: islamofobie is rationeel.
Mjah, blijkbaar dus niet.quote:
We weten precies wat voor mensen er tussen zitten, maar op één of andere manier leidt dit toch nog niet tot het stopzetten van asiel en het echt bewaken van de Europese buitengrenzen. Oh en opsporing en deportatie van alle illegalen en intrekking van verblijfsvergunningen van extremisten en deportatie daarvan ook niet.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:36 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Toch schrik je hier wel van, dit land heeft geen enkel idee wat er binnen gehaald wordt en dat plaatst men dan in normale woonwijken tussen gezinnen, ouderen en kinderen
Omdat we allemaal weten, behalve extreem rechts, dat het om 0,0001% van de asielzoekers gaat die idioot is en gevaarlijk (kan) zijn.quote:Op woensdag 1 juli 2026 08:25 schreef nixxx het volgende:
[..]
We weten precies wat voor mensen er tussen zitten, maar op één of andere manier leidt dit toch nog niet tot het stopzetten van asiel en het echt bewaken van de Europese buitengrenzen. Oh en opsporing en deportatie van alle illegalen en intrekking van verblijfsvergunningen van extremisten en deportatie daarvan ook niet.
Is dat nou echt alleen maar door blind strikt legalistisch vast te houden aan oude verdragen?
Nou, nee.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 23:22 schreef VEM2012 het volgende:
Zoals ik altijd zeg: islamofobie is rationeel.
Nee, die hebben natuurlijk gelijk.quote:
Die moslim aversie hebben ze zelf toch echt helemaal met bloed voor elkaar gebokst, tezamen met wat knettergekke linkse genocide krijsende schaapjes en Pallywood.quote:Op woensdag 1 juli 2026 08:28 schreef bianconeri het volgende:
Er zal geen dag voorbij gaan of onze Howard komt wel weer even zijn extreem rechtste gevoelens te delen met ons.
Wat een topper is het toch ook he, komt gewoon elke dag zijn moslim haat hier spuwen.
Dat schreef ik dan ook niet, met je stropop.quote:Op woensdag 1 juli 2026 08:34 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Nee, die hebben natuurlijk gelijk.
Maar dat maakt moslims haten en extreem rechts nog niet ineens rationeel.
Waren we maar gevaarlijk.. gevaarlijk genoeg dat elke terrorist en uitzuiger liever in zijn eigen land bleef.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 19:10 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Bijna goed. Ze kunnen zelfs nog gevaarlijker zijn.
Jouw mening.quote:Op woensdag 1 juli 2026 08:34 schreef bianconeri het volgende:
Maar dat maakt moslims haten en extreem rechts nog niet ineens rationeel.
quote:Op woensdag 1 juli 2026 08:28 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Omdat we allemaal weten, behalve extreem rechts, dat het om 0,0001% van de asielzoekers gaat die idioot is en gevaarlijk (kan) zijn.
Dus waarom zou er een stop komen?
Feiten zijn naief?quote:
Nee, dat is een feit. Rationeel is die angst of haat niet.quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |