quote:Op donderdag 11 juni 2026 23:35 schreef DrDentz het volgende:
19 jaar, BMW, vol gas in de bocht, 3 4 dode kinderen, lekker man
https://nos.nl/artikel/26(...)rdrietig-en-in-shockquote:Ongeluk tijdens schoolkamp eist vierde leven, school 'verdrietig en in shock'
Na het dodelijke verkeersongeluk in Zeeuws-Vlaanderen is nog een kind omgekomen. Daarmee is het dodental opgelopen naar vier; drie leerlingen en een leerkracht van een basisschool. Drie kinderen raakten zwaargewond. De groep was op de fiets onderweg naar een schoolkamp toen een auto hen aanreed.
Het nieuws is hard aangekomen bij leerlingen, leerkrachten en bestuurders van basisschool De Warande in Axel. "Iedereen is heel verdrietig en in shock", zegt Sjoerd Sanderse van Elevantio, de regionale onderwijsorganisatie waar De Warande onder valt. "We leven mee met de nabestaanden en we houden ons vooral bezig met de kinderen die in het ziekenhuis liggen en hun klasgenoten."
De directeur van de scholengroep reageert geschrokken:
De school telt zo'n 200 leerlingen. De fietstocht was onderdeel van een schoolkamp.
"Wij zijn op school met alle medewerkers en de ouders zijn er", zegt Sanderse. Er was ook een predikant aanwezig om betrokkenen te ondersteunen. De ouders krijgen vanavond een brief over het ongeluk. De politie meldde aanvankelijk dat er drie doden waren gevallen en vier kinderen gewond in het ziekenhuis waren opgenomen. Aan het begin van de avond werd bekendgemaakt dat er nog een leerling is bezweken aan zijn verwondingen. Het kind was met een traumahelikopter naar een ziekenhuis in Rotterdam gebracht.
Man van 19 aangehouden
De politie zei verder dat de aangehouden verdachte een 19-jarige man is uit de gemeente Hulst. Het is nog onduidelijk waar hij van wordt verdacht. Er loopt zowel een politieonderzoek als een strafrechtelijk onderzoek, zegt burgemeester Weerwind van Terneuzen. Dat is de gemeente waarbinnen Axel ligt.
De groep kinderen en twee begeleiders fietste vanmiddag op de N290 tussen de dorpen Terhole en Vogelwaarde. Ze werden geraakt door een auto; de bestuurder zou uit de bocht zijn gevlogen.
Er is niet bekendgemaakt of de opgepakte man de bestuurder van de auto is. De politie roept getuigen van het ongeluk op informatie te delen. De burgemeester zegt dat de gemeente er alles aan zal doen om betrokkenen de komende tijd te ondersteunen. "Het verdriet is zó ernstig", zegt Weerwind. "De gemeenschap zal nog maanden met dit verlies bezig zijn."
Premier Jetten zegt in een reactie dat het schoolkamp in "een nachtmerrie" is geëindigd. Hij leeft mee met de nabestaanden van de slachtoffers en alle betrokkenen. "Het afschuwelijke nieuws uit Zeeland overschaduwt vandaag alles."
Als de ABS werkt zie je geen remsporenquote:Op donderdag 11 juni 2026 22:55 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Zie jij remsporen? Ik niet. Wijs me er even op waar ik ze kan zien…
Kijk naar het nieuwsbericht in de link voor je post, uit de bocht gevlogen. Natuurlijk zijn er dan geen remsporen.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 01:24 schreef butz0rs het volgende:
[..]
Als de ABS werkt zie je geen remsporen
Dat zei ik 5 pagina's geleden al. Typisch gevalletje onderstuur. Wat op zich knap is in een rwd.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 01:35 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Kijk naar het nieuwsbericht in de link voor je post, uit de bocht gevlogen. Natuurlijk zijn er dan geen remsporen.
Je bent aan het overdrijven. Het hele topic lang alquote:Op vrijdag 12 juni 2026 02:50 schreef Peppert het volgende:
Misschien is het tijd om pas een rijbewijs te verstrekken wanneer de neurologische ontwikkeling grotendeels is afgerond. Dat zou zomaar een stuk meer rust op de weg kunnen opleveren.
Dat is eigenlijk een gedachte gang van heel vroeger.quote:Op donderdag 11 juni 2026 16:44 schreef OllieA het volgende:
[..]
Hoe werkt dat dan, ootje? Ik dacht dat die Zeeuwse dorpen van die hechte gemeenschappen waren. En godvruchtig en zo. Worden dat soort kutventjes dan niet opgevoed? Zijn er niet een paar dorpsgenoten die ze es een keer flink op hun bek timmeren?
Lijkt me prima. Het is druk zat op de weg.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 02:50 schreef Peppert het volgende:
Misschien is het tijd om pas een rijbewijs te verstrekken wanneer de neurologische ontwikkeling grotendeels is afgerond. Dat zou zomaar een stuk meer rust op de weg kunnen opleveren.
Het is sowieso zijn schuld. Hij had niks te zoeken op dat fietspad. Verkeerstechnisch is hij sowieso fout. Drank, drugs of snelheid moet haast wel, anders vlieg je daar als 19-jarige niet van de weg af.quote:Op donderdag 11 juni 2026 20:32 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Echt he. Er is nog niks bekend maar als het wel de bestuurders schuld is, is dat een zeer ongepaste reactie.
Dat was 20 jaar geleden niet anders.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 01:18 schreef ootjekatootje het volgende:
Ik heb drie van die enge dorpsgekken in ons dorp wonen en ik weet via hun vrienden wat ze al geflikt hebben en hoe de vork in de steel zit. Ik heb de hele avond met mijn man gepraat over dit, en ik denk dat ik “ze” die idioten een brief ga schrijven en dat ik hun ouders ook een brief ga schrijven.
Ik weet dat bij dat ongeluk in Wemeldinge er drie personen in de auto zaten en niet twee. Er zat bloed op de duikerstrap en daar waren die twee uit de wagen niet. Mijn buurjongen liet die twee in de wagen voor dood achter.
Ik ben boos en ga morgen dat gesprek aan met mijn buurvrouw. Hoe denken die ouders? Want Sjefke is zelf niet eens onder de indruk. Of ik bel naar misdaad anoniem, dat is misschien beter.
Maar we hebben een hele generatie idioten van rond de 20, die als mafkezen denken dat ze Max Verstappen zijn.
Tip: bied met een groep aan om bijv de afscheidsfotograaf te betalen. Daar hebben ouders vaak meer aan dan een dik bloemstuk.quote:Op donderdag 11 juni 2026 20:11 schreef nixxx het volgende:
Net een appje uit de hockeyclub. Een van de slachtoffertjes is dochter van een clublid en haar broertje speelt ook hockey. Ze zijn in contact met de ouders of er behoefte is om iets vanuit de club te doen om bij dit drama stil te staan
Te lomp, of misschien vooral gewoon te onervaren. Zeker voor een dergelijke auto.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 08:04 schreef Stoorzendert het volgende:
Waarschijnlijk al besproken, maar op deze foto lijkt de bestuurder de controle al ruim vóór de bocht verloren te hebben? Is dit een dwaze inhaalactie geweest waarbij die snotneus te lomp naar rechts stuurde waardoor 2 wielen in de berm kwamen?
Dit is ongeveer 100meter vóór de bocht. Rechts het waarschuwingsbord voor 'scherpe bocht' + 70km/h advies ongeveer 250meter voor de bocht. De remsporen gaan van links naar rechts, dus het moet daarvóór al mis zijn gegaan.
[ afbeelding ]
Beide. Hij is namelijk beginnend bestuurder.quote:Op vrijdag 12 juni 2026 08:27 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Te lomp, of misschien vooral gewoon te onervaren. Zeker voor een dergelijke auto.
Als iemand gewoon normaal zou rijden....quote:Op vrijdag 12 juni 2026 08:27 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Te lomp, of misschien vooral gewoon te onervaren. Zeker voor een dergelijke auto.
Ja, nee, er wordt in dit land pas iets gedaan als er eerst slachtoffers zijn gevallen. Je moet de zaken niet om gaan draaienquote:Op vrijdag 12 juni 2026 09:05 schreef Elan het volgende:
Vind dat de gemeente ook wel e.e.a. te verwijten valt door geen vangrail te plaatsen in die bocht. Zeker met wat hier boven beschreven is dat het er schijnbaar stikt van de frusti's die de meest woeste inhaalacties plegen, dat moeten ze geweten hebben.
Als je daar 80 mag en hij aan 't inhalen was, reed hij dus harder dan 80, waarschijnlijk.quote:Op donderdag 11 juni 2026 23:14 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
De lokale tamtam zegt dat hij wilde inhalen, en met hoge snelheid uit de bocht is gevlogen. Hij is letterlijk gevlogen.
80 + is ook niet zachtjes. En fietsten die kinderen allemaal op normale fietsen of ook allemaal elektrisch? Schijnt tegenwoordig normaal te zijn. Niet dat dat dan de oorzaak is, maar het maakt de impact wel harder. De enige schuldige blijft de automobilist.quote:Op donderdag 11 juni 2026 23:32 schreef Elan het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Die is niet in de bocht de controle verloren en er zachtjes tegenaan gereden.
Idd daarom mag ik jou hier dan nu ook als totale klapmongool uitmaken. Jij die in dit topic met veel posts van jezelf aantoont dat je echt niets snapt van mavo 2 natuurkunde.quote:Op donderdag 11 juni 2026 23:28 schreef matspontius het volgende:
[..]
Ja meneer de natuurkundige - dan kun je wel zuchten maar andere meningen zijn getolereerd hier.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |