Nederland stuurt voorlopig geen Libanezen meer terug https://share.google/PxmrC94ndzb2Z75oVquote:Nederland stopt per direct met terugsturen van Libanese asielzoekers. Dat heeft minister Van den Brink van Asiel besloten vanwege de "fragiele veiligheidssituatie" in Libanon. Buurland Israël dringt steeds verder door in het land en voert strijd met de pro-Iraanse militie Hezbollah.
De komende zes maanden worden er geen besluiten genomen over asielaanvragen van Libanezen en ook wordt er niemand teruggestuurd. Het besluit- en vertrekmoratorium kan eventueel nog met zes maanden verlengd worden, schrijft Van den Brink aan de Tweede Kamer. De situatie in het land wordt nauwlettend gevolgd.
Oorlogsmisdaden
Uitzondering vormen asielzoekers die verdacht worden van oorlogsmisdaden. "Om de veiligheid in Nederland te waarborgen" kunnen die wel teruggestuurd worden. Ook de procedures van Libanezen die eerder een aanvraag hebben gedaan in een ander EU-land gaan gewoon door. Zij hebben volgens de regels geen recht op asiel in ons land.
Sinds begin 2025 hebben ongeveer honderd mensen uit Libanon asiel aangevraagd in Nederland, laat het ministerie van Van den Brink weten. Tot mei vorig jaar gold er ook al een besluit- en vertrekstop. Sinds die is opgeheven is het de Dienst Terugkeer en Vertrek van de IND in geen enkel geval gelukt een Libanees gedwongen uit te zetten.
Logisch dat wij een deal maken met Syrië en Turkije en Israël eens ongenadig hard op hun flikker geven.quote:Op maandag 1 juni 2026 17:45 schreef Mexicanobakker het volgende:
Niet vreemd, het is daar door alle rotzooi niet echt veilig
Libanezen hebben hier ook niets te zoeken verder, Libanon ligt duizenden kilometers van Nederland. Laat ze opgevangen worden in Turkije, Egypte, Jordanië of Saoedi-Arabië.quote:'Lieve’ Libanese asielzoeker moest weg uit Amsterdam en sneuvelt als Hezbollah-’held’
Zijn Amsterdamse sportvrienden waren diep bedroefd toen Ali Diya (23) geen verblijfsvergunning kreeg en terug moest naar Libanon. Ze waren helemaal kapot toen ze hoorden dat hij dood was - in april omgekomen bij een Israëlische raketaanval. Toen doken foto’s op van Ali als Hezbollah-icoon. Wat is er gebeurd?
...
Omdat Israël Hezbollah wil vernietigen? Bijzondere redenatie.quote:Op maandag 1 juni 2026 18:40 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Logisch dat wij een deal maken met Syrië en Turkije en Israël eens ongenadig hard op hun flikker geven.
Maar die mensen zijn hier nu - en je stuurt mensen niet een actief oorlogsgebied inquote:Op maandag 1 juni 2026 18:41 schreef HowardRoark het volgende:
Tja, domme keuze natuurlijk weer. Uit een land met waar een Islamitische terreurgroepering een grote populariteit kent, is het niet slim om zomaar mensen binnen te laten, dat mag duidelijk zijn. Vorige week nog:
[..]
Libanezen hebben hier ook niets te zoeken verder, Libanon ligt duizenden kilometers van Nederland. Laat ze opgevangen worden in Turkije, Egypte, Jordanië of Saoedi-Arabië.
Doen we eigenlijk altijd. Syrie en Oekraine zijn en waren niet anders.quote:Op maandag 1 juni 2026 18:50 schreef RotatoR het volgende:
Belachelijk besluit. Er wordt alleen in het zuiden gevochten.
Om dan maar gelijk het hele land als onveilig te bestempelen is veel te voorbarig.
[ afbeelding ]
Syriers krijgen nog steeds gezinshereniging ook al is heet daar veilig. Ze willen het gewoon.quote:Op maandag 1 juni 2026 18:50 schreef RotatoR het volgende:
Belachelijk besluit. Er wordt alleen in het zuiden gevochten.
Om dan maar gelijk het hele land als onveilig te bestempelen is veel te voorbarig.
[ afbeelding ]
Beiroet ligt nou niet bepaald in het zuiden.quote:Op maandag 1 juni 2026 18:50 schreef RotatoR het volgende:
Belachelijk besluit. Er wordt alleen in het zuiden gevochten.
Om dan maar gelijk het hele land als onveilig te bestempelen is veel te voorbarig.
[ afbeelding ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
quote:Op maandag 1 juni 2026 19:03 schreef thedeedster het volgende:
Sturen we überhaupt mensen terug dan?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
Ik denk dat het vooral een mooi excuus is om ze hier te houdenquote:Op maandag 1 juni 2026 18:50 schreef RotatoR het volgende:
Belachelijk besluit. Er wordt alleen in het zuiden gevochten.
Om dan maar gelijk het hele land als onveilig te bestempelen is veel te voorbarig.
[ afbeelding ]
Die reisadviezen zijn bedoeld voor Nederlanders, niet voor de plaatselijke bevolking.quote:
Dooddoener. Het geeft prima aan wat de situatie voor eenieder is.quote:Op maandag 1 juni 2026 19:15 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Die reisadviezen zijn bedoeld voor Nederlanders, niet voor de plaatselijke bevolking.
Nu de hoofdstad in het Noorden wordt aangevallen en iedereen op de vlucht is lijkt het mij niet meer veiligquote:Op maandag 1 juni 2026 19:15 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Die reisadviezen zijn bedoeld voor Nederlanders, niet voor de plaatselijke bevolking.
Heb je een andere betrouwbare bron dan propaganda kanaal de Telegraaf achter een paywall?quote:Op maandag 1 juni 2026 18:41 schreef HowardRoark het volgende:
Tja, domme keuze natuurlijk weer. Uit een land met waar een Islamitische terreurgroepering een grote populariteit kent, is het niet slim om zomaar mensen binnen te laten, dat mag duidelijk zijn. Vorige week nog:
[..]
Libanezen hebben hier ook niets te zoeken verder, Libanon ligt duizenden kilometers van Nederland. Laat ze opgevangen worden in Turkije, Egypte, Jordanië of Saoedi-Arabië.
Klopt. Het was veiliger toen ze nog onderdak gaven aan al dat hele terroristennest daar.quote:Op maandag 1 juni 2026 19:20 schreef Ambtenaar030 het volgende:
Nu de hoofdstad in het Noorden wordt aangevallen en iedereen op de vlucht is lijkt het mij niet meer veilig
Op jou ga ik niet eens reageren. Jij schrijft alleen maar onzin de hele dag zoals dat Marcouch de tweede kamer negeert ondanks dat half fok je probeert te corrigerenquote:Op maandag 1 juni 2026 19:22 schreef Tengano het volgende:
[..]
Klopt. Het was veiliger toen ze nog onderdak gaven aan al dat hele terroristennest daar.
Gelukkig kunnen we van jouw briljante posts wel elke dag genieten en ons voordeel mee doen.quote:Op maandag 1 juni 2026 19:24 schreef Ambtenaar030 het volgende:
Op jou ga ik niet eens reageren. Jij schrijft alleen maar onzin de hele dag
De befaamde opvang in de regio waar jij zo goed op gaat.quote:Op maandag 1 juni 2026 19:22 schreef Tengano het volgende:
[..]
Klopt. Het was veiliger toen ze nog onderdak gaven aan al dat hele terroristennest daar.
Dat hoeft niet maar ik jaag niet de halve database weg met onzinquote:Op maandag 1 juni 2026 19:25 schreef Tengano het volgende:
[..]
Gelukkig kunnen we van jouw briljante posts wel elke dag genieten en ons voordeel mee doen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |