Als je de Spaanse nationaliteit aanneemt verlies je automatisch de Nederlandse.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 17:46 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
Tuurlijk niet. Op papier ja, maar mijn vriendin is nog steeds Peruviaans en dat zal ze ook altijd blijven.
Als ik emigreer naar Spanje en dat paspoort krijg blijf ik ook nog steeds een Nederlander.
Als ze afstand doen van hun andere nationaliteit ga ik er nog in mee, dan heb je de keuze gemaakt. Maar types met dubbele nationaliteiten voelen zich vaak meer verbonden met het land waar ze vandaan komen (terecht trouwens).
Wanneer word jij een 'echte' Chinees?quote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:01 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Oke, dus wanneer ben je dan een Nederlander?
Als ik de Chinese nationaliteit heb.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:06 schreef matigeuser het volgende:
[..]
Wanneer word jij een 'echte' Chinees?
Het was een goede vraag omdat jouw vraag ook dingen impliceert die je niet uitspreekt.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:06 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Als ik de Chinese nationaliteit heb.
Dat gezegd hebbende is een vraag met een wedervraag beantwoorden niet erg netjes.
Als jij dat denkt moet je dat lekker denken. Ik wil gewoon van iemand weten wanneer hij dan wel iemand Nederlands vindt.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:14 schreef matigeuser het volgende:
[..]
Het was een goede vraag omdat jouw vraag ook dingen impliceert die je niet uitspreekt.
Een Nederlander is iemand met de Nederlandse nationaliteit. Punt.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 17:46 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
Tuurlijk niet. Op papier ja, maar mijn vriendin is nog steeds Peruviaans en dat zal ze ook altijd blijven.
Als ik emigreer naar Spanje en dat paspoort krijg blijf ik ook nog steeds een Nederlander.
Als ze afstand doen van hun andere nationaliteit ga ik er nog in mee, dan heb je de keuze gemaakt. Maar types met dubbele nationaliteiten voelen zich vaak meer verbonden met het land waar ze vandaan komen (terecht trouwens).
Juridisch gezien ben je een Nederlander. Je krijgt immers een document van de Nederlandse staat in bruikleen waarin dat vermeld staat.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:29 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Een Nederlander is iemand met de Nederlandse nationaliteit. Punt.
Voel je vrij om naar Den Haag te gaan en daar te zeggen dat ze van jou een blut und boden beleid moeten gaan voeren, of dat een Nederlander pas Nederlander is wanneer die boerenkool eet.
In dat laatste geval ben ik ook geen Nederlander. Boerenkool voer ik aan varkens.
Ja en laten we dat mooi zo houden.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:42 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Juridisch gezien ben je een Nederlander. Je krijgt immers een document van de Nederlandse staat in bruikleen waarin dat vermeld staat.
Zo kan een koe juridisch gezien ook een geit worden als we daar een vehikel voor verzinnen.
Mijn nichtje heeft er zelfs drie, is beroepsmilitair en was voor Nederland al op meerdere missies. Wat doe jij voor het vaderland?quote:Op donderdag 28 mei 2026 17:13 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Als die mensen ondanks dat ze afstand moeten doen van een andere nationaliteit nog steeds een ander paspoort dragen, wat doet het zijn van derde generatie er dan toe?
Je hoeft ook echt niet dagelijks volkoren brood met kaas of andijvie met spek te vreten. Juist die tolerantie staat hier ook hoog in het vaandel.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:45 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ja en laten we dat mooi zo houden.
Succes om op een andere manier wettelijk vast te leggen wat een Nederlander is.
"Een Nederlander eet Goudse kaas op zijn volkoren boterham"
Dat is slecht nieuws voor Harvest89, die lust geen kaas, en geen volkoren brood. Die moeten we dan maar naar Duitsland deporteren.
En de wet om dat aan te pakken kwam er dankzij de PVV niet door in de eerste kamerquote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:54 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Je hoeft ook echt niet dagelijks volkoren brood met kaas of andijvie met spek te vreten. Juist die tolerantie staat hier ook hoog in het vaandel.
Het begint echter te wringen als er wezensvreemde exoten binnenkomen met hun rolkoffer. Hun paspoorten wegdonderen en schijten over onze gedeelde waarden en nationale principes.
Waarden zoals afspraak is afspraak, zwieber niet stelen, een vrouw heeft rechten en ga zo maar door.
Die houding is geen enkele ruimte voor. Ook niet voor diegenen die toevallig een juridisch document hebben weten te bemachtigen.
Die wet was natuurlijk bij lange na niet genoeg. Desondanks is Wilders inderdaad een paardenlul om dat tegen te houden.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:56 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En de wet om dat aan te pakken kwam er dankzij de PVV niet door in de eerste kamer
Afspraak is afspraak is al verschillend per regio. Hier in het zuiden zijn we wat gemoedelijker.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:54 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Je hoeft ook echt niet dagelijks volkoren brood met kaas of andijvie met spek te vreten. Juist die tolerantie staat hier ook hoog in het vaandel.
Het begint echter te wringen als er wezensvreemde exoten binnenkomen met hun rolkoffer. Hun paspoorten wegdonderen en schijten over onze gedeelde waarden en nationale principes.
Waarden zoals afspraak is afspraak, zwieber niet stelen, een vrouw heeft rechten en ga zo maar door.
Die houding is geen enkele ruimte voor. Ook niet voor diegenen die toevallig een juridisch document hebben weten te bemachtigen.
Van google:quote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:01 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Oke, dus wanneer ben je dan een Nederlander?
Hij wil de problematiek rond dat thema helemaal niet door anderen opgelost of verminderd zien. Want dan raakt hij een fors deel van zijn stemvee kwijt.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:59 schreef inslagenreuring het volgende:
Die wet was natuurlijk bij lange na niet genoeg. Desondanks is Wilders inderdaad een paardenlul om dat tegen te houden.
En toch zijn er genoeg 'nieuwe Nederlanders' die alle moeite hebben met het naleven van die wet.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 19:05 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Afspraak is afspraak is al verschillend per regio. Hier in het zuiden zijn we wat gemoedelijker.
Niet stelen, en een vrouw heeft rechten staat gewoon in de wet.
Ook komt er geen cultuur in me op waarin diefstal mag. Misschien zigeuners. Maar daar zitten er hier niet veel van.
Punt is, wat een Nederlander is heeft iedereen weer andere mening over. Dus succes om een definitie te hanteren.
Ik vermoed dat een groot deel van zijn stemvee wel pleite is.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 19:07 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Hij wil de problematiek rond dat thema helemaal niet door anderen opgelost of verminderd zien. Want dan raakt hij een fors deel van zijn stemvee kwijt.
Het (ervaren) probleem is gewoon dit toch?quote:Op vrijdag 29 mei 2026 18:54 schreef inslagenreuring het volgende:
schijten over onze gedeelde waarden en nationale principes.
Ik vraag het niet aan Google, maar aan een persoon. Wat zou jíj vinden.quote:Op vrijdag 29 mei 2026 19:07 schreef Spring_Sale het volgende:
[..]
Van google:
Afstamming en bloedlijn — "Nederlander" zou iemand zijn van wie de voorouders generaties lang in dit gebied woonden, met een genetische continuïteit naar de oorspronkelijke bevolking (Franken, Saksen, Friezen, etc.)
Fenotypische kenmerken — uiterlijke kenmerken die historisch dominant waren in dit deel van Europa: huidtype, haarkleur, oogkleur, gezichtsstructuur. Iemand uit Sub-Saharisch Afrika of Rusland (afhankelijk van etniciteit) heeft fysieke kenmerken die afwijken van het historische Nederlands gemiddelde.
Culturele continuïteit — taal als moedertaal van geboorte aan, impliciete culturele kennis (sinterklaas, 80-jarige oorlog, Calvinistische normen), sociale codes die je alleen opdoet door op te groeien in die omgeving.
Verder is de nationaliteit in je paspoort maar een juridische construct.
Ik kwam op een 1 mei viering, jaren geleden, een paar vrienden tegen die ik kende uit de gemeentepolitiek. Ik was net 20 geworden, en zij zoenden mij om mij te feliciteren met mijn verjaardag. We werden er uit gegooid door een vakbondsbons die vond dat wij provoceerden. Mannen die mannen zoenden...quote:Op vrijdag 29 mei 2026 19:18 schreef Mexicanobakker het volgende:
Een Nederlander vind ik iemand met een Nederlands paspoort die leeft volgens onze waarden van vrijheid en acceptatie. En daar hoef je niet per definitie 30 Nederlandse voorouders voor te bezitten.
Zo denk ik er ook over. Heeft ie pech,quote:Op vrijdag 29 mei 2026 19:07 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Hij wil de problematiek rond dat thema helemaal niet door anderen opgelost of verminderd zien. Want dan raakt hij een fors deel van zijn stemvee kwijt.
Jij bent een Nederlander van Turkse komaf?quote:Op vrijdag 29 mei 2026 19:27 schreef Jan_Onderwater het volgende:
en zij zoenden mij om mij te feliciteren met mijn verjaardag.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |