Ah oké. Maar ik ben het er niet mee eens.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 17:15 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Dat is mijn mening op de vraag wat fokkers er van vinden. Hoe je 'moet' leest is aan jou.
Het staat hem vrij niet álles te verkopen. Als hij denkt ‘middel X is niet goed’ verkoopt ie het toch ook niet.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 17:30 schreef Domnivoor het volgende:
Ik vind het oké, zolang er meerdere apotheken in Nieuwegein zijn waar je terecht kan.
Als het bv. de enige apotheek op Vlieland was, zou het zeer onwenselijk zijn.
Verder had deze man natuurlijk ook een ander beroep kunnen kiezen.
Als hij denkt ‘middel X is niet goed’, dan zit daar een medische overweging achter. Dat is van een heel andere orde dan een religieuze reden.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 19:20 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Het staat hem vrij niet álles te verkopen. Als hij denkt ‘middel X is niet goed’ verkoopt ie het toch ook niet.
Nou dit.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 09:08 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Er hoort geen ruimte voor te zijn.
Een arts beslist samen met de patient wat de juiste manier van behandelen is en welke medicatie daarbij hoort. Een apotheker dient niet op de stoel van de arts te gaan zitten en die medicatie vervolgens te weigeren.
Dat maakt toch niet uit? Hij mag toch verkopen wat hij wil?quote:Op dinsdag 19 mei 2026 19:30 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Als hij denkt ‘middel X is niet goed’, dan zit daar een medische overweging achter. Dat is van een heel andere orde dan een religieuze reden.
Een apotheek verkoopt niet voornamelijk, maar levert de medicijnen met uitleg waarvan de arts nodig vindt dat iemand die krijgt.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 19:39 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Dat maakt toch niet uit? Hij mag toch verkopen wat hij wil?
Hij is toch geen tussenpersoon? Volgens mij is hij zelfstandig.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 19:45 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Een apotheek verkoopt niet voornamelijk, maar levert de medicijnen met uitleg waarvan de arts nodig vindt dat iemand die krijgt.
Het is geen supermarkt of drogist.
Zou dat de reden zijn?quote:Op maandag 18 mei 2026 22:08 schreef de_boswachter het volgende:
En zelf stoppen ze ‘m in de reet om maar geen kinderen te krijgen. Viezerikken.
Is weggehaald inderdaad. Of ze lezen op fok, of ze lezen op Redditquote:Op woensdag 20 mei 2026 15:31 schreef Kriegel het volgende:
Die pagina lijkt offline te zijn gehaald, ik krijg een 404 en zie hem ook nergens anders.
Precies. Aanpakken dus die toko.quote:Op dinsdag 19 mei 2026 19:53 schreef Boca_Raton het volgende:
ChatGPT:
In Nederland mag een apotheker persoonlijke of religieuze bezwaren hebben tegen bepaalde medicijnen, zoals anticonceptie, maar hij of zij heeft óók een professionele zorgplicht.
Dat betekent in de praktijk:
* een apotheker mag niet zomaar een patiënt zonder oplossing wegsturen;
* de patiënt moet alsnog tijdig toegang krijgen tot het medicijn;
* meestal moet de apotheker daarom doorverwijzen naar een collega of zorgen dat een andere apotheker de verstrekking doet.
Bij anticonceptiepillen komt volledige weigering in openbare apotheken in Nederland weinig voor, omdat de continuïteit van zorg voorop staat.
De beroepsorganisatie Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP) benadrukt dat gewetensbezwaren niet mogen leiden tot het onthouden van noodzakelijke farmaceutische zorg.
Denk eerder omdat er schijnbaar kamervragen over zijn geweest.quote:Op woensdag 20 mei 2026 15:49 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Is weggehaald inderdaad. Of ze lezen op fok, of ze lezen op Reddit![]()
Je autocorrect moet terug naar school.quote:Op woensdag 20 mei 2026 18:24 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Mijn autocorrect zegt van niet.
Verhip, dat wist ik niet eens.quote:Op donderdag 21 mei 2026 02:55 schreef Kriegel het volgende:
[..]
Denk eerder omdat er schijnbaar kamervragen over zijn geweest.
Ik geef het door! Bedankd!quote:Op donderdag 21 mei 2026 06:24 schreef Pippalena het volgende:
Je autocorrect moet terug naar school.
Hahaha. Wat een gladjakker. Ik ben tegen discriminatie maar wil wel kunnen discrimineren op basis van een overtuiging. Die reli's weten het altijd mooi te verpakken.quote:Op donderdag 21 mei 2026 06:59 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Na de ophef voegde Krijgsman een verduidelijking toe op zijn website. Daarin stelt hij dat het om een persoonlijke overtuiging gaat en dat afspraken zijn gemaakt met de naburige apotheek Fokkesteeg, zodat patiënten elders terecht kunnen. "Ik vind discriminatie van mensen absoluut uit den boze", schrijft hij. "Alleen is sommige farmaceutische zorg, waarbij ik in gewetensnood kom, ondergebracht bij een andere apotheek."
https://www.molenkruier.n(...)p-religieuze-gronden
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |