https://www.nrc.nl/nieuws(...)s-te-hacken-a4925782quote:Spiksplinternieuwe Europese leeftijdsverificatie-app is te hacken
Marloes de Koning | 17 april 2026
De leeftijdsverificatieapp van de EU, die deze week trots werd gepresenteerd, is eenvoudig te hacken. Hoe dat moet staat in een filmpje van minder dan twee minuten van cyberbeveiligingsexpert Paul Moore.
Ursula von der Leyen afgelopen woensdag tijdens de presentatie van de leeftijdsverificatieapp. Foto Nicolas Tucat/AFP
De Europese Commissie heeft de app, die al eerder was aangekondigd, woensdag vrijgegeven voor gebruik. De app is een belangrijk onderdeel van het Europese antwoord op problemen met sociale media. Het is de bedoeling dat de app kan worden gebruikt om op een privacyveilige manier te bewijzen dat je oud genoeg bent om een bepaalde site te bezoeken. Dus zonder dat je bijvoorbeeld een kopie van je paspoort of een scan van je gezicht moet delen met een online platform.
Nu de app er is kunnen experts in cyberveiligheid en cryptografie (versleuteling van informatie) hem beoordelen. De eerste recensies zijn kritisch, waaronder het filmpje waarin wordt getoond hoe je de app zo kunt tweaken dat je een andere leeftijd kan gebruiken.
Een andere versleutelingsexpert, Denis Roio, testte de vondst van Moore en vond gelijk nog een reeks technische kwetsbaarheden. Hij zegt dat hij hoopt dat niet jongeren die hacken hiervoor op hun kop krijgen in de toekomst, maar de bouwers die zo stom zijn geweest fouten in de code te stoppen.
Over leeftijdsverificatieapps is sowieso veel debat. Politici zien ze als dé manier om ervoor te zorgen dat kinderen van sociale media blijven. Als ze eerst via een app bewijs moeten overleggen dat ze ouder zijn dan bijvoorbeeld 13 jaar (Amerikaanse wettelijke grens) fungeert dat als een online grenshek. Anderen betogen dat het beter is sociale media te reguleren en minder verslavend te maken, dan om ze af te grendelen.
Dat wordt vaak wel gezegd maar in de praktijk heeft nog niemand de private key van mijn bitcoin wallet gehackt.quote:
Niet echt, er zijn gewoon standaards die met de huidige technologie niet te hacken zijn.quote:
dan is het dus nog steeds te hacken, alleen missen wij nu wat voor (vaak is dit slechts rekenkracht)quote:Op vrijdag 17 april 2026 22:41 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
Niet echt, er zijn gewoon standaards die met de huidige technologie niet te hacken zijn.
Vaak is het ofwel verkeerd geïmplementeerd of vindt de hack plaats dmv social engineering.
Veilig misschien wel, maar dan moet iedere Nederlander zijn of haar eigen sleutelpaar genereren. Wat de helft binnen de kortste keren weer kwijt is geraakt.quote:Op vrijdag 17 april 2026 22:38 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat wordt vaak wel gezegd maar in de praktijk heeft nog niemand de private key van mijn bitcoin wallet gehackt.
Je kan iets ontwerpen / programmeren zodat het "safe by design" is.
Dan kan je natuurlijk nog wel door social engineering of andere methoden een wachtwoord of pin achterhalen maar niet door een fout in het ontwerp.
Idem voor bitcoin, als ik m'n private key laat rondslingeren of aan iemand geef die beweert van "exchange BitXchange" te zijn dan ben ik m'n coins ook kwijt.
Maar in de basis kan iets wel goed geprogrammeerd zijn, zodat dit soort simpele methoden om de beveiliging te omzeilen niet gebruikt kunnen worden.
Maakt niet uit toch? Je kan gewoon resetten, ID weer scannen en klaar.quote:Op vrijdag 17 april 2026 22:45 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Veilig misschien wel, maar dan moet iedere Nederlander zijn of haar eigen sleutelpaar genereren. Wat de helft binnen de kortste keren weer kwijt is geraakt.
ID scannen? En wie gaat dat opslaan, dan wel verifiëren?quote:Op vrijdag 17 april 2026 22:53 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Maakt niet uit toch? Je kan gewoon resetten, ID weer scannen en klaar.
Het is alleen een verificatie tool.
Ik ga 'm niet installeren, dus ben benieuwd welke sites uit mijn leven verdwijnen.
Anders altijd nog een VPN of Tor browser, kom je ook een heel eind.
Volgens mij is het idee dat er in die app (aan de hand van een ID-scan) alleen een "ja" of "nee" wordt bewaard als sites vragen of je 16 / 18 of ouder bent.quote:Op vrijdag 17 april 2026 22:57 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
ID scannen? En wie gaat dat opslaan, dan wel verifiëren?
DigiD is wel wat anders, dat werkt niet met een lokale toegang op je telefoon.quote:De helft van de reden dat DigiD onveilig is, is omdat die website je bij het inloggen aanbied je naam en wachtwoord te onthouden...
De andere helft is omdat het een website is.
Het is om kinderen te beschermen tegen kinderporno, uiteraard. Dat is altijd de reden.quote:Op vrijdag 17 april 2026 22:53 schreef TheFreshPrince het volgende:
Ben echt geen wantrouwige "wappie", verre van. Maar dit soort troep hoef ik niet op m'n telefoon.
Netneutraliteit komt steeds meer onder druk te staan en ik ken niemand die om deze maatregelen gevraagd heeft.
Hoe wordt de controle dan gedaan, waar gaat je data heen? hoe is dat te zien?quote:Op vrijdag 17 april 2026 23:00 schreef TheFreshPrince het volgende:
Volgens mij is het idee dat er in die app (aan de hand van een ID-scan) alleen een "ja" of "nee" wordt bewaard als sites vragen of je 16 / 18 of ouder bent.
Maar als het zo zwak is opgezet zal je dat antwoord ook wel kunnen aanpassen
[..]
DigiD is wel wat anders, dat werkt niet met een lokale toegang op je telefoon.
Geen idee hoe die avaters eruit zien.quote:Op vrijdag 17 april 2026 23:01 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Het is om kinderen te beschermen tegen kinderporno, uiteraard. Dat is altijd de reden.
Het is eenvoudiger om ze gewoon van jongs af aan te leren dat seks bestaat, maar dat mag niet van onze Amerikaanse Overlords, want dat is niet adverteerder vriendelijk in de VS.
Waarom denk je dat de 3D avatars in de Metaverse geen benen en kruis hebben?
Vermoedelijk had Opus het nog beter kunnen programmeren.quote:Op vrijdag 17 april 2026 23:08 schreef Chandler het volgende:
[..]
Hoe wordt de controle dan gedaan, waar gaat je data heen? hoe is dat te zien?
En serieus, als je met een beetje config file tweaken kunt hacken, mag je de titel van programmeur wel vergeten, dan ben je gewoon een veredeld script kiddie.
Het geldt natuurlijk ook alleen voor de EU. FF je VPN op een willekeurig land buiten de EU zetten en het hoeft niet meer.quote:Op vrijdag 17 april 2026 23:08 schreef Chandler het volgende:
[..]
Hoe wordt de controle dan gedaan, waar gaat je data heen? hoe is dat te zien?
En serieus, als je met een beetje config file tweaken kunt hacken, mag je de titel van programmeur wel vergeten, dan ben je gewoon een veredeld script kiddie.
Ik doe iig niet mee, gelukkig zorgt dit wel weer voor meer nieuwe porno websites, de keuze wordt reuze
Zat nog even de tweet van Paul Moore te lezen, hmm...quote:Op vrijdag 17 april 2026 23:08 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Vermoedelijk had Opus het nog beter kunnen programmeren.
Behalve UK, daar zijn ze nog enger.quote:Op vrijdag 17 april 2026 23:11 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het geldt natuurlijk ook alleen voor de EU. FF je VPN op een willekeurig land buiten de EU zetten en het hoeft niet meer.
Een totale internetverbod onder de 18 zou ook wel moeten werken.quote:Op zaterdag 18 april 2026 00:14 schreef TLC het volgende:
Je kunt kinderen natuurlijk ook opsluiten in een gouden kooitje en dan de sleutel weggooien
Eu brussel. Wat verwacht je?quote:Op vrijdag 17 april 2026 23:07 schreef AchJa het volgende:
Het is ook gewoon weer een draak van een tool. Donder toch op met je privacy ondermijnende onzin.
Kinderen opsluiten in een kooi...quote:Op zaterdag 18 april 2026 00:14 schreef TLC het volgende:
Je kunt kinderen natuurlijk ook opsluiten in een gouden kooitje en dan de sleutel weggooien
Ervaringsdeskundige Marc kan het wel uitleggen.....quote:Op zaterdag 18 april 2026 00:46 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Kinderen opsluiten in een kooi...
Zeg dat niet te hard in brussel.
Charleroi ligt er niet ver vandaan.
Het hele concept van sovereign wallets is dat je dus geen data verstuurt maar alleen aantoont dat je iets bent.quote:Op vrijdag 17 april 2026 23:08 schreef Chandler het volgende:
[..]
Hoe wordt de controle dan gedaan, waar gaat je data heen? hoe is dat te zien?
En serieus, als je met een beetje config file tweaken kunt hacken, mag je de titel van programmeur wel vergeten, dan ben je gewoon een veredeld script kiddie.
Ik doe iig niet mee, gelukkig zorgt dit wel weer voor meer nieuwe porno websites, de keuze wordt reuze
Dus voor ieder land (digid) of straks met een EU id inloggen maar. hmm.quote:Op zaterdag 18 april 2026 06:54 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het hele concept van sovereign wallets is dat je dus geen data verstuurt maar alleen aantoont dat je iets bent.
Kortom hoe het ongeveer werkt, je logt 1 keer in op je DigID en daar vraag je om je digitale entiteit, dit krijg jij in de vorm van een digitaal certificaat die ondertekent is door de bevoegde instant (de Nederlandse overheid), vervolgens kun jij in jouw app waar je de digitale identieit verzoeken afhandelen omtrend de zaken in jouw digitale certificaat, kortom je verstuurt alleen wat je wilt, het fijne is juist dat je geen data meer heen en weer gaat sturen waar je zelf niet van kunt zien wat er nou eenmaal opgevraagt word. Daarnaast is het fijne dat je dus ook je wallet kunt aanvullen, bijvoorbeeld als jij een diploma hebt gehaalt. Als jij dan bijvoorbeeld een controle krijgt op je heftruck diploma, dan hoef je dus alleen consent te geven op dat specifieke attribuut, en niet op andere zaken die niet relevant zijn.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |