abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_220540773
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 15:15 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Het is wel bewerkt hoor. Of het ongezond is laat ik in het midden, maar dat "lang lekker" brood is niet te eten.
Ja, mee eens. Ik koop alleen vers brood. Ze hebben ook heerlijk Waldkorn stokbrood als streekproduct, maar dat is eigenlijk van een andere bakker.
  Forum Admin donderdag 9 april 2026 @ 15:27:35 #152
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_220540777
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 15:25 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Boter? Sandwich spread? Eieren? Salade? Avocado? Soep?

Maar brood is bijna volledig koolhydraten, dat kun je beter niet eten. Net zoals pasta en rijst. Aardappelen zijn dan nog het beste. Wat gezonde broodvervangers:

[ afbeelding ]

Met een beetje kaas en bonen:

[ afbeelding ]

Met wat kip is ook prima:

[ afbeelding ]

In Azië doen mensen dat in hun broodtrommeltje voor de lunch. Wel vaak met wat rijst, maar die kun je het beste weglaten.
Je kan best wel brood eten, hoor. Alleen niet te veel en dan wel volkoren - niet die kleffe witte plakjes die veel mensen eten.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  donderdag 9 april 2026 @ 15:29:00 #153
311938 Kopiko
We were so happy...
pi_220540787
quote:
Voedingscentrum: maximaal één gehaktbal per week
Beter veranderen ze de naam in: Opvoedingscentrum.
pi_220540789
quote:
10s.gif Op donderdag 9 april 2026 00:46 schreef tjoptjop het volgende:
Weinig divers clubje trouwens, kunnen we het dan nog wel serieus nemen?

[ afbeelding ]
Dus in dat clubje zit maar één voedingsexpert die hoogst waarschijnlijk ideologisch gedreven is.
Het is jammer dat veel mensen door de prijs van vlees gedwongen worden om zo min mogelijk dierlijke eiwitten te eten.
pi_220540790
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 14:40 schreef Gia het volgende:
Snoep koek en chips is wel vegetarisch. ^O^
Niet per definitie. Genoeg snoep dat gelatine bevat bevoorbeeld.
pi_220540810
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 15:27 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Je kan best wel brood eten, hoor. Alleen niet te veel en dan wel volkoren - niet die kleffe witte plakjes die veel mensen eten.
Ja, ik eet ook regelmatig brood als ik daar zin in heb. Maar toch steeds vaker een gezonde salade zoals hierboven.

Als ik het simpel en snel wil doen is het vaak een kant en klare groene salade uit de supermarkt met iets van een avocado of een klein blikje bonenmix en een beetje pittige kaas er in. Maar dat is wel een stuk duurder dan zelf maken. Kleine tomaatjes, Amsterdamse uien en olijven doen het ook goed. Met een beetje olie en azijn er overheen.
pi_220540832
Je zou je tijd maar besteden aan wat een redacteurtje bij de Nos opschrijft wat niemand leest.

Moet ik nu boos zijn dat een onbekende club dit adviseert? Komen de transgenders morgen binnenvallen om dit per decreet een wet te maken?
pi_220540844
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 15:25 schreef SymbolicFrank het volgende:
Maar brood is bijna volledig koolhydraten, dat kun je beter niet eten. Net zoals pasta en rijst. Aardappelen zijn dan nog het beste.
Italianen eten bergen pasta en kampen het minst van de Europeanen met overgewicht. Rijst idem dito. In Azie eten ze er tonnen van en toch zijn ze veel slanker dan de gemiddelde Europeaan...
pi_220541032
quote:
7s.gif Op donderdag 9 april 2026 14:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]
Er is weinig mis met supermarkt brood hoor. Is gewoon aan strenge regels gebonden. Warme-bakker-brood is vaak alleen maar duurder.
Sinds kort doe ik mijn boodschappen in België, na het tanken, bij de Carrefour of Delhaize. En dan vraag ik me toch af waarom het brood (en zoveel andere dingen) daar stukken lekkerder is dan in NL. Zelfs lekkerder dan wat je hier bij een bakker haalt.
  donderdag 9 april 2026 @ 16:23:41 #160
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_220541061
quote:
1s.gif Op donderdag 9 april 2026 00:51 schreef Cockwhale het volgende:
Gaat het hier om gezondheid of is het Groenslinks-D666 die hier letterlijk weer hun ideologisch roet in het eten aan het gooien zijn?
Het laatste natuurlijk.
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 02:28 schreef Gimmick het volgende:
Jammer dat ‘gezondheid’ en ‘milieu’-argumenten door elkaar lopen. Het is duidelijk dat beide een meer plantaardig dieet beter is (gezonder en lagere impact op het milieu), maar je ziet dat dit nogal afleidt.

Als je puur naar gezondheid kijkt is het advies om meer plantaardig en minder dierlijk overtuigend genoeg en totaal niet controversieel. Het Nederlandse voedingsadvies wijkt ook niet af van andere landen, op wat details na.
Nee hoor, een plantaardig dieet is alles behalve gezonder.

En al helemaal niet die hevig bewerkte vegatarische of veganistische troep die er tegenwoordig vaak in de schappen ligt.
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 03:48 schreef Knurft-Zork3 het volgende:

[..]
En dan is er nog Amerika.

[ afbeelding ]

_O-
Dit zit een stuk dichter in de buurt van hoe een mens inderdaad normaal dient te eten. Bewerkte graanproducten dient men eigenlijk zo min mogelijk te eten, fruit, groente, vis en onbewerkte vleesproducten juist meer. Idealiter ook biologisch.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  donderdag 9 april 2026 @ 17:10:41 #161
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_220541713
Gewoon absoluut geen varkensvlees meer eten, rund/schaap met mate, en kip/vis paar keer in de week mag wel.

Dat is mijn advies. En met het voedingscentrum veeg ik mijn reet af.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
  Spellchecker donderdag 9 april 2026 @ 17:11:21 #162
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_220541724
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 17:10 schreef Harvest89 het volgende:
Gewoon geen varkensvlees meer eten, rund met mate, en kip/vis paar keer in de week mag wel.
Mag wel? Van de schijfpolitie? :Y)
pi_220541742
Half fok weer over de zeik vanwege gangbare voedingswetenschap in de vorm van een adviesje. :')
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  donderdag 9 april 2026 @ 17:16:25 #164
171727 StateOfMind
Ancient Astronaut
pi_220541804
quote:
1s.gif Op donderdag 9 april 2026 17:11 schreef maily het volgende:

[..]
Mag wel? Van de schijfpolitie? :Y)
Tijd voor een Blijf van mijn Schijfhuis 😱
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  Spellchecker donderdag 9 april 2026 @ 17:21:09 #165
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_220541856
quote:
1s.gif Op donderdag 9 april 2026 17:16 schreef StateOfMind het volgende:

[..]
Tijd voor een Blijf van mijn Schijfhuis 😱
_O- _O_ :Y)
pi_220541898
quote:
2s.gif Op donderdag 9 april 2026 15:45 schreef nelaeryn het volgende:

[..]
Italianen eten bergen pasta en kampen het minst van de Europeanen met overgewicht. Rijst idem dito. In Azie eten ze er tonnen van en toch zijn ze veel slanker dan de gemiddelde Europeaan...
Ja, een mediterraan dieet scoort steevast hoog in de lijsten, terwijl dat volgens veel onderzoeken net slecht is. Met veel rood vlees, kaas, brood of pasta en wijn. Wel met veel verse groente. Dat komt vooral omdat rood vlees slecht is voor het milieu en veel slechte vetten bevat, net zoals kaas. Vetten hebben heel lang op de zwarte lijst gestaan. Ook nu nog worden veel dingen aangeprezen als zonder of met heel weinig vet.

Tegenwoordig mag vet weer en weten we ook dat vet alleen slecht is als je ook veel koolhydraten eet. Een dieet met veel groente en vet vlees is niet ongezond, zolang je weinig koolhydraten eet. En ook wijn is niet slecht, zolang je het houd bij een paar glazen per dag.

Als je bijvoorbeeld alleen het stereotype Franse eten zou eten (stokbrood met kaas en wijn), dan is dat ook weer ongezond. Wat je tot ongeveer de eeuwwisseling in restaurants kreeg, een grote lap vlees met een paar frietjes en een schepje groente als garnering is ook niet gezond.

De oude schijf van vijf zei welke producten je moest eten:

quote:
De oorspronkelijke Schijf van Vijf

De Schijf van Vijf werd in 1953 geïntroduceerd door het Voorlichtingsbureau voor de voeding in Nederland (een overheidsorgaan dat in 2000 opging in het Voedingscentrum). De schijf bevatte de volgende groepen voedingsmiddelen:

Melk en melkproducten
Groente, fruit, aardappelen
Vlees, vis, kaas, eieren en peulvruchten
Vetten
Graan en graanproducten zoals brood
Dat beschreef ook meer wat onze boeren produceerden dan wat optimale voeding is. Vetten is daar later van afgehaald na een grote campagne daartegen in de VS.

De nieuwe schijf van vijf is eigenlijk de schijf van vier en zegt wat voor soort producten je moet eten:

quote:
Groente en fruit
Brood, pasta en aardappelen
Zuivel, vlees(waren), vis, peulvruchten, ei en vleesvervangers
Vetten en olie
Vocht
In die volgorde, met vocht om er weer vijf van te maken. Waarbij het eigenlijk vreemd is dat koolhydraten nu zo hoog zijn gezet, maar dat is de goedkoopste energiebron en wordt daarom ook veel gegeten.

Kortom, eet veel groente, niet te veel koolhydraten en minstens 100 gram eiwitten per dag. Met genoeg variatie is dat goede voeding. En voor de leefomgeving en het dierenleed kun je beter wat meer zuivel, noten en bonen dan vlees eten.
pi_220541965
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 17:10 schreef Harvest89 het volgende:
Gewoon absoluut geen varkensvlees meer eten
Ik zou niet weten waarom. Heerlijk. Malse varkenshaas of beenham.
  donderdag 9 april 2026 @ 17:38:08 #168
121125 Gimmick
I am vomit vomiting
pi_220541973
quote:
14s.gif Op donderdag 9 april 2026 16:23 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Het laatste natuurlijk.
[..]
Nee hoor, een plantaardig dieet is alles behalve gezonder.

En al helemaal niet die hevig bewerkte vegatarische of veganistische troep die er tegenwoordig vaak in de schappen ligt.
[..]
Dit zit een stuk dichter in de buurt van hoe een mens inderdaad normaal dient te eten. Bewerkte graanproducten dient men eigenlijk zo min mogelijk te eten, fruit, groente, vis en onbewerkte vleesproducten juist meer. Idealiter ook biologisch.
Niemand heeft het over een volledig plantaardig dieet dus die stroman mag je weer aftuigen.

Ik heb het over een meer plantaardig dieet: de gemiddelde Nederlander zal gezonder af zijn als deze meer plantaardig en minder dierlijk eet. Dat is niet controversieel, dat zegt zo’n beetje elke gezondheidsorganisatie op de wereld (dan niet over de Nederlander uiteraard).

En nogmaals Katan en collega’s over vleesvervangers:

quote:
28 augustus 2025
Ben je gezonder bezig als je voor plantaardig gehakt kiest? 'Mensen eten zich niet dik aan vleesvervangers'
Plantaardige vleesvervangers zijn vaak ultrabewerkt, maar dat hoeft niet te betekenen dat ze ongezond zijn. Dat stellen voedingsexperts Martijn Katan en Ingeborg Brouwer (BETA) bij Eenvandaag (Avro-Tros). “Dat zijn etenswaren waarvan je niet meer kunt herkennen waar het eigenlijk van gemaakt is,” legt emeritus hoogleraar voeding Martijn Katan (VU) uit. “Er gaan veel hulpstoffen in en er worden speciale trucs uitgehaald om het lekkerder en zachter te maken.” Toch betekent dat volgens hem niet automatisch dat het schadelijk is.

https://vu.nl/nl/nieuws/2(...)onder-dan-echt-vlees



[ Bericht 29% gewijzigd door Gimmick op 09-04-2026 17:49:31 ]
I am a black hole shitting into the void
  donderdag 9 april 2026 @ 18:09:35 #169
3542 Gia
User under construction
pi_220542289
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 17:12 schreef Monolith het volgende:
Half fok weer over de zeik vanwege gangbare voedingswetenschap in de vorm van een adviesje. :')
Het is wel een adviesje waar diëtisten hun behandeling op baseren.

Dan word je erop aangekeken als je zegt dagelijks vlees te eten. Nu is dat eigenlijk vooral op het gebruik van suikers en dat wijntje in het weekend. Mensen durven straks niet meer naar een diëtist te gaan!
pi_220542296
Werken er 60 overbetaalde fucking ambtenaren bij dat nutteloze kutclubje? Waar bemoeien ze zich mee zeg? Laat mij gewoon keuzes maken die slecht voor mijn gezondheid en het milieu zijn maar goed voor mijn mondje en mijn kontje.
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
pi_220542325
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 18:11 schreef TAmaru het volgende:
Werken er 60 overbetaalde fucking ambtenaren bij dat nutteloze kutclubje? Waar bemoeien ze zich mee zeg? Laat mij gewoon keuzes maken die slecht voor mijn gezondheid en het milieu zijn maar goed voor mijn mondje en mijn kontje.
Ziedend!
You don't need a weatherman to know which way the wind blows.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Album top 100 2024
pi_220542347
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 18:17 schreef Felagund het volgende:

[..]
Ziedend!
Absoluut. Dit is weer geldverspilling en overheidsbemoeienis van de bovenste plank. En omdat het ook mijn en jouw geld betreft, zou jij ook ziedend moeten zijn.
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
  donderdag 9 april 2026 @ 18:26:35 #173
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_220542362
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 18:22 schreef TAmaru het volgende:

[..]
Absoluut. Dit is weer geldverspilling en overheidsbemoeienis van de bovenste plank. En omdat het ook mijn en jouw geld betreft, zou jij ook ziedend moeten zijn.
Overheden zouden wel wat meer als bedrijven beoordeeld mogen worden. En dan ook met consequenties.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
  donderdag 9 april 2026 @ 18:29:59 #174
121125 Gimmick
I am vomit vomiting
pi_220542380
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 18:11 schreef TAmaru het volgende:
Werken er 60 overbetaalde fucking ambtenaren bij dat nutteloze kutclubje? Waar bemoeien ze zich mee zeg? Laat mij gewoon keuzes maken die slecht voor mijn gezondheid en het milieu zijn maar goed voor mijn mondje en mijn kontje.
Voor dat laatste doen vezels wonderen.
I am a black hole shitting into the void
pi_220542390
quote:
0s.gif Op donderdag 9 april 2026 18:29 schreef Gimmick het volgende:

[..]
Voor dat laatste doen vezels wonderen.
Tuurlijk, ik doe mijn hamburger altijd op een bruin broodje
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')