Weet je 100% zeker dat ze de schuld daarvoor louter en alleen bij Iran gaan neerleggen?quote:Op donderdag 2 april 2026 14:25 schreef Elan het volgende:
[..]
Daarover gesproken mensen hebben geen idee wat ons te wachten staat als Iran die zeestraat blijft blokkeren. In Azië voelen ze de pijn al.
Verwacht dat de solidariteit tav Iran in Europa wel vrij snel zal afbrokkelen als de inflatie hier door het dak gaat en tanken alleen nog op de bon kan.
Alleen als dat langdurig is natuurlijk. De olieprijs is al een keer gepiekt op 146 dollar in 2008, wat vergelijkbaar is met 210 dollar nu. Toen schoten de prijzen ook niet zo omhoog omdat het een tijdelijke piek was.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:04 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Als de olieprijs boven de 200$ per vat komt heeft dat zoveel gevolgen voor verschillende sectoren dat die 4¤ voor een litertje benzine wel je laatste zorg is.
Een krop sla voor 3,50, een tros bananen voor 5¤, of je energierekening verdrievoudigd.
Het is Iran die die zeestraat momenteel blokkeert dus ja.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:07 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Weet je 100% zeker dat ze de schuld daarvoor louter en alleen bij Iran gaan neerleggen?
Natuurlijk niet. Israel en de US zijn deze oorlog begonnen. Daar kun je onmogelijk een "Iran is schuldig aan deze recessie"-narratief aan spinnen.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:07 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Weet je 100% zeker dat ze de schuld daarvoor louter en alleen bij Iran gaan neerleggen?
We hebben ruim 100 miljoen vaten olie per dag nodig en er zijn er maar ~80 miljoen te verdelen momenteel.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:09 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Alleen als dat langdurig is natuurlijk. De olieprijs is al een keer gepiekt op 146 dollar in 2008, wat vergelijkbaar is met 210 dollar nu. Toen schoten de prijzen ook niet zo omhoog omdat het een tijdelijke piek was.
Trump is een meesteronderhandelaar, dat moet lukken.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:10 schreef Elan het volgende:
[..]
Het is Iran die die zeestraat momenteel blokkeert dus ja.
Dat mensen Trump daarnaast een mongool vinden die dit drama voor een groot deel zelf veroorzaakt heeft moge ook duidelijk zijn maar die wil tenminste wel die zeestraat open.
Dan moet er wel een fatsoenlijk alternatief zijn. Europese lidstaten kopen nog altijd massaal defensiespullen bij De VS. En zonder Amerikaanse spullen zou Oekraïne waarschijnlijk allang onder de voet gelopen zijn.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:01 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Waarbij Trump nog eens de geloofwaardigheid van de US (extra) ten grabbel gooit.
Er waren gewoon duidelijke (koop)afspraken met de Amerikanen gemaakt, en dat Trump dreigt dit per direct te stoppen als Europa niet doet wat het wil toont maar weer des te meer aan dat we zsm onze afhankelijkheid van deze onbetrouwbare "partner" moeten afbouwen.
Bij de huidige vraag wel. Ik waag het te betwijfelen of er nog steeds graag is naar 100 miljoen vaten per als de prijs verdubbeld is.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:11 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
We hebben ruim 100 miljoen vaten olie per dag nodig en er zijn er maar ~80 miljoen te verdelen momenteel.
Wie meer biedt dan de ander krijgt ze.
Voorlopig is er geen zicht op verbetering en zelfs als het morgen weer naar 100 miljoen vaten gaat, duurt het vele weken voor we daar hier iets van merken.
Iran wil niet onderhandelen en dan zullen mensen zeggen geef ze eens ongelijk maar dat is tegelijkertijd wel de crux waarom wij hier alsmede internationale markten straks de pijn flink gaan voelen.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:12 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Trump is een meesteronderhandelaar, dat moet lukken.
Maar wat valt er te onderhandelen op 't moment?quote:Op donderdag 2 april 2026 15:18 schreef Elan het volgende:
[..]
Iran wil niet onderhandelen en dan zullen mensen zeggen geef ze eens ongelijk maar dat is tegelijkertijd wel de crux waarom wij hier alsmede internationale markten straks de pijn flink gaan voelen.
Een armada van Amerikaanse en Europese schepen kan dat wellicht voorkomen. Tegelijk kan Trump dan Iran blijven bombarderen . Gok dat ze waarschijnlijk wel willen gaan praten want hun troef om de oliemarkt te verstoren en terug te slaan is dan compleet uitgespeeld.
De Japanezen hebben zelfs dit principe weten te verbeteren en klaar te maken voor massaproductie. Het enige wat je straks nodig hebt is een kartonfabriek en blauwdrukken:quote:Op donderdag 2 april 2026 14:39 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Je ziet aan Oekraine - Rusland oorlog dat het grotendeels een drone-oorlog is geworden. En drones maak je gewoon in een huiskamer van Frans en Miep. Je kunt moeilijk heel Iran plat gaan gooien...
Oeps. Hadden we nu maar ingezet in echte verbetering in plaats van pappen en nathouden op grond van belangen en afhankelijkheid.quote:On first glance, it doesn’t look like the sturdiest piece of kit, capable of bringing down an enemy in the throes of war. But the AirKamuy 150 “origami drone” is military-grade – even if it is made from cardboard.
Designed and produced in less than a year by a team of Japanese aeronautical engineering graduates, the quite-literally boxy aircraft tells the tale of how the global weaponry trade is morphing at pace.
It can be assembled in five minutes without tools and can be deployed in battlefield scenarios including a so-called “swarm” attack using multiple unmanned aerial vehicles (UAVs).
...
Het lijkt er inderdaad op alsof ze geneukt zijn waar ze bij staan door Trump en zijn infantiele brigade. Tegelijk kun je ook toezeggingen van Iran niet bijster serieus nemen. Een deal of compromis lijkt ook niet haalbaar. Zij willen door gaan met uranium verrijken en De VS wil dat ze dat niet doen. Was je blijven door onderhandelen en kom je op een dood spoor dan gaan ze zich daarop instellen en kom je ook geen stap verder. Nu was er een element van verrassing dat in Amerikaans voordeel was.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:21 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Maar wat valt er te onderhandelen op 't moment?
Er was een deal rondom uranium die Iran getekend heeft die door Trump verscheurd is. Daarna zijn Witkoff en Kushner gestuurd als "nuclear experts" om te onderhandelen met Iran, welke helemaal vastgelopen zijn. Volgens het VK heeft Iran toen een aantal voorstellen gedaan en in plaats van daarop in te gaan, werd Iran gebombardeerd.
Ik zou op dat moment ook niet meer onderhandelen, jij wel?
Hopelijk ter overvloede, maar geen idee. Daarmee zeg ik uiteraard niet dat ik het eens ben met Iran, juist niet. Maar het is duidelijk dat de VS geen betrouwbare onderhandelingspartner is.
Als onderdeel van de deal die op tafel lag wat Iran bereid hun verrijkte uranium in te leveren. Jij weet net zo goed als ik dat ze nooit alles inleveren, maar als ze de helft inleveren is dat al de helft meer dan er nu vernietigd/weg is.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:29 schreef Elan het volgende:
[..]
Het lijkt er inderdaad op alsof ze geneukt zijn waar ze bij staan door Trump en zijn infantiele brigade. Tegelijk kun je ook toezeggingen van Iran niet bijster serieus nemen. Een deal of compromis lijkt ook niet haalbaar. Zij willen door gaan met uranium verrijken en De VS wil dat ze dat niet doen. Was je blijven door onderhandelen en kom je op een dood spoor dan gaan ze zich daarop instellen en kom je ook geen stap verder. Nu was er een element van verrassing dat in Amerikaans voordeel was.
Alleen ze hebben het uranium niet vernietigd en weten ook niet meer waar het is. Dus al met al top gehandeld![]()
Daarom zijn die 34 (35?) landen nu bij elkaar gekomen om te kijken hoe die puinhoop opgelost kan worden zonder al teveel nevenschade. Om de spuitluier van Trump te verschonen.quote:Lijkt mij als Nederlander/Europeaan vooral zaak dat Hormuz weer open gaat voor de rest zoeken ze het maar uit. Ik vind die vraag/eis van Trump niet irreëel omdat het nogmaals ons ook aan gaat. Ook al is hij de aanstichter van de hele shitshow neemt dat niet weg dat het ook onze economische belangen zijn
Als je inzoomt zie je dat er verkeer op de brug staat. Gewone vrachtwagens en auto’s.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:34 schreef 3rr0r het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Wie durft te springen naar de overkant?
Wel eng hoe laagdrempelig dit aan het worden is. Wil eigenlijk niet weten waar dit naartoe leidt. Aanslagen plegen kan straks gewoon echt gedaan worden op afstand door eenlingen. Succes met tegenhouden en succes met vinden.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:24 schreef Qarrad het volgende:
[..]
De Japanezen hebben zelfs dit principe weten te verbeteren en klaar te maken voor massaproductie. Het enige wat je straks nodig hebt is een kartonfabriek en blauwdrukken:
https://inews.co.uk/news/(...)ce-overdrive-3916517
[..]
Oeps. Hadden we nu maar ingezet in echte verbetering in plaats van pappen en nathouden op grond van belangen en afhankelijkheid.
Dat kan sowieso nu ook al.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:38 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Wel eng hoe laagdrempelig dit aan het worden is. Wil eigenlijk niet weten waar dit naartoe leidt. Aanslagen plegen kan straks gewoon echt gedaan worden op afstand door eenlingen. Succes met tegenhouden en succes met vinden.
De vergelijking die hij maakt, wordt ook door sommige joden, Holocaustoverlevenden en hun nabestaanden zelf getrokken. Ik ben het daar overigens wel mee eens. Als we dit soort vergelijkingen bij voorbaat niet mogen maken, wordt het lastig om te leren van fouten uit het verleden. Door patronen en waarschuwingssignalen te herkennen en te benoemen kun je herhaling voorkomen. Het steeds wegzetten of onderdrukken van zulke geluiden is juist wat dat soort gebeurtenissen mogelijk maakt.quote:Op donderdag 2 april 2026 14:36 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Nee dat kan je niet en het is niet de eerste keer dat ik je deze compleet smakeloze vergelijking zie maken..kappen.
quote:Op donderdag 2 april 2026 15:44 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Dat kan sowieso nu ook al.
Veel van die fpv drones die in Oekraïne, een ook door Mexicaanse kartels, zijn doodnormale consumenten drones van DJI en dat soort merken, eenvoudig quadcopter drones, waar een granaat of ander explosief aan vast zit of onder hangt.
Kennelijk niet midden in de nacht gedaanquote:Op donderdag 2 april 2026 15:36 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Als je inzoomt zie je dat er verkeer op de brug staat. Gewone vrachtwagens en auto’s.
Nachtmerrie scenario. Alsof iedere hobbyist ermee aan de haal kan gaan.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:38 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Wel eng hoe laagdrempelig dit aan het worden is. Wil eigenlijk niet weten waar dit naartoe leidt. Aanslagen plegen kan straks gewoon echt gedaan worden op afstand door eenlingen. Succes met tegenhouden en succes met vinden.
Die brug is nog in aanbouw zo te zien.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:36 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Als je inzoomt zie je dat er verkeer op de brug staat. Gewone vrachtwagens en auto’s.
"Zulke geluiden" en "waarschuwingssignalen" hebben we onze anti-Israël klokkenluidertjes nooit horen maken over die Shamans in jurkenland.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:46 schreef -Knapzak- het volgende:
[..]
De vergelijking die hij maakt, wordt ook door sommige joden, Holocaustoverlevenden en hun nabestaanden zelf getrokken. Ik ben het daar overigens wel mee eens. Als we dit soort vergelijkingen bij voorbaat niet mogen maken, wordt het lastig om te leren van fouten uit het verleden. Door patronen en waarschuwingssignalen te herkennen en te benoemen kun je herhaling voorkomen. Het steeds wegzetten of onderdrukken van zulke geluiden is juist wat dat soort gebeurtenissen mogelijk maakt.
Natuurlijk is het voor ons zaak dat het zo snel mogelijk open gaat. Het liefst zonder zo min mogelijk doden of sancties.quote:Op donderdag 2 april 2026 15:29 schreef Elan het volgende:
[..]
Het lijkt er inderdaad op alsof ze geneukt zijn waar ze bij staan door Trump en zijn infantiele brigade. Tegelijk kun je ook toezeggingen van Iran niet bijster serieus nemen. Een deal of compromis lijkt ook niet haalbaar. Zij willen door gaan met uranium verrijken en De VS wil dat ze dat niet doen. Was je blijven door onderhandelen en kom je op een dood spoor dan gaan ze zich daarop instellen en kom je ook geen stap verder. Nu was er een element van verrassing dat in Amerikaans voordeel was.
Alleen ze hebben het uranium niet vernietigd en weten ook niet meer waar het is. Dus al met al top gehandeld![]()
![]()
Lijkt mij als Nederlander/Europeaan vooral zaak dat Hormuz weer open gaat voor de rest zoeken ze het maar uit. Ik vind die vraag/eis van Trump niet irreëel omdat het nogmaals ons ook aan gaat. Ook al is hij de aanstichter van de hele shitshow neemt dat niet weg dat het ook onze economische belangen zijn
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |