abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Moderator dinsdag 10 maart 2026 @ 13:43:17 #1
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_220307337
quote:
Vorige week maandag was het bij wijze van spreken nog ongeveer even duur.
We gaan het toch weer even over de benzineprijzen hebben en alles wat daaromheen hangt. Want vandaag was al in het nieuws te horen dat morgen (dinsdag 10 maart is dat) de benzine weer enkele centen duurder gaat worden en de diesel nog meer. En daar blijft het niet bij. verre van.

Zoals het er naar uitziet gaat de olie makkelijk 150 dollar per vat kosten en is ome Jetten niet bereid de accijns op brandstof naar beneden te halen. Wij durven er een geliefd lichaamsdeel om te verwedden dat de benzine binnen nu en twee weken op 2,50 per liter ligt.

En dan gaat het lonen om te kijken of je op een goedkopere manier van A naar B kan komen. En ja, dat kan…

Elektrisch rijden nu 60% goedkoper dan benzine
De titel in de kop verraadt het al; elektrisch rijden is de sleutel tot goedkoper rijden. En niet zo’n beetje ook. Want volgens een analyse van mobiliteitsplatform Shuttel is elektrisch rijden inmiddels bijna 60 procent goedkoperdan rijden op benzine. Oftewel: 100 kilometer elektrisch rijden kost gemiddeld ¤6,63. Met een benzineauto zit je volgens diezelfde berekening op ¤14,94. Dat is dus meer dan twee keer zo duur.

Die cijfers komen uit een analyse van energieprijzen, publieke laadtarieven en laaddata van zo’n 25.000 werknemers die elektrisch rijden via het platform van Shuttel. Daarbij gaan ze uit van een elektrische middenklasser die ongeveer 17 kWh per 100 kilometer verbruikt. Voor een benzineauto rekenen ze met een verbruik van ongeveer 1 op 16.

Een belangrijk detail in dat verhaal is wáár mensen laden. Volgens de data gebeurt ongeveer 75 procent van het laden thuis of op het werk. Daar ligt de stroomprijs gemiddeld rond de ¤0,325 per kWh. Dat is een stuk lager dan bij snelladers langs de snelweg, waar tarieven tot ongeveer ¤0,75 per kWh kunnen oplopen.

Publieke laadpalen zitten daar meestal ergens tussenin. In de praktijk wordt ongeveer 15 procent van de laadbeurten gedaan bij publieke laadpalen en zo’n 10 procent bij snelladers.

Laad zoveel mogelijk thuis of op het werk
Omdat het grootste deel dus thuis of op kantoor gebeurt, drukken die lagere tarieven het gemiddelde flink. Daardoor blijven de kosten per kilometer relatief laag, zelfs als je af en toe langs een duurdere snellader moet.

En dat klopt, kan ondergetekende uit ervaring zeggen. Sinds een maandje worden de kilometers gemaakt in een Volvo XC90 T8, dus een hybride. Die laad ik trouw elke dag op, thuis en op het werk. In een maand was ik ongeveer 250 euro voordeliger uit dan met mijn BMW Z4 35i. En dat was grotendeels nog voor de prijzengekte uitbrak. Oh ja, de BMW is niet weg hoor, maar staat in de stalling. Komt er in de zomer weer uit.

Met andere woorden, koop allemaal snel een EV of een hybride. Tank 1 keer per week in België en rijd verder zoveel elektrisch als mogelijk. En laten we met z’n allen onze vingers kruisen en hopen dat het allemaal snel voorbij is.

Dat gaat hopelijk meer helpen…
Bron: https://www.autoblog.nl/n(...)-dan-benzine-7224452

Bijzonder dat ze rekenen met een gemiddeld tarief van 32,5ct per kWh voor werk/thuis want dat betekent dat mensen thuis redelijk hoge tarieven hebben, daar zit ik dan toch ver onder met m'n 23,6ct per kwh, maar het zal wel kloppen. Hoe dan ook, voordelig is het, maar ja, je moet 'm ook eerst kopen natuurlijk, zo is 't ook.
Breitling - Instruments for Professionals
  dinsdag 10 maart 2026 @ 13:47:01 #2
14513 SilverMane
It`s all about the Mammon
pi_220307360
Als de huidige gas- en pompprijzen nog even aanhouden dan gaat electra ook gewoon mee omhoog.
Je bent geen dwaas als je opgeeft wat je niet kunt vasthouden om te krijgen wat je nooit meer afgenomen kan worden.
pi_220307403
Dat is niks nieuws toch?
Het zou pas een interessante vergelijk worden als zaken als wegenbelasting en aanschaf worden meegenomen in de vergelijking.
blablablabla
pi_220307425
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 maart 2026 13:47 schreef SilverMane het volgende:
Als de huidige gas- en pompprijzen nog even aanhouden dan gaat electra ook gewoon mee omhoog.
Bizar dat die prijzen nog niet losgekoppeld zijn inmiddels. Je wil mensen toch van de fossiele brandstoffen af?
Overigens verwacht ik zelf dat de brandstofprijzen alleen maar dalen aangezien er steeds minder vraag naar komt wereldwijd. Die trend was eigenlijk ook al een poosje aan de gang voor dat deze ellende begon.
blablablabla
  dinsdag 10 maart 2026 @ 14:22:37 #5
402274 Cruzinats
we were kings, and such
pi_220307632
Leuk voor de miljonairs met oprit, eigen laadpaal en tesla naast de deur.
pi_220307680
Ach gelukkig heb ik een tankpas en hoef ik me niet druk te maken als ik aan de pomp sta.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
  Moderator dinsdag 10 maart 2026 @ 14:32:22 #7
56843 crew  onlogisch
Forumbeest
pi_220307713
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 maart 2026 14:26 schreef Boris_Karloff het volgende:
Ach gelukkig heb ik een tankpas en hoef ik me niet druk te maken als ik aan de pomp sta.
Ik tank gewoon altijd voor een tientje.

Recordhouder aantal posts op één dag.
4045
onlogisch
  dinsdag 10 maart 2026 @ 14:35:23 #8
27929 piere
doe mij maar bier
pi_220307730
Paniekzaaierij, als gas- en benzineprijs stijgt lees je het overal. Als het daalt lees je er verder weinig over...
fok you ja!
pi_220307737
quote:
elektrisch rijden is de sleutel tot goedkoper rijden
Nee hoor.
Gewoon doorrijden met je huidige auto.
Met het geld wat je bij moet leggen op zo'n EV, kun je nog heel lang rijden...

Je rijdt dan wel goedkoper met je EV, maar je bent ook je spaargeld kwijt...
  Redactie Frontpage dinsdag 10 maart 2026 @ 14:38:13 #10
21273 JeMoeder
MijnMoeder
pi_220307747
quote:
6s.gif Op dinsdag 10 maart 2026 14:32 schreef onlogisch het volgende:

[..]
Ik tank gewoon altijd voor een tientje.

[ afbeelding ]
50 gulden toch?
Ta mère
El Coño
ウイスキー
pi_220307760
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 maart 2026 14:38 schreef JeMoeder het volgende:

[..]
50 gulden toch?
25.
Maar dat zal idd ondertussen wel 50 moeten zijn, anders kan je niet eens meer thuis komen, met deze prijzen.
pi_220307838
quote:
ome Jetten
Is het echt zo moeilijk om een bericht serieus te schrijven?
pi_220307858
Alleen is de afschrijving niet meegenomen in de berekening. Een beetje gezonde brandstofmotor gaat vele malen langer mee dan een accupakket.

Er rijden nu nog veel auto's uit de 90's en 2000's rond, maar vraag me af of je over 15 jaar de eerste series tesla's nog ziet rijden.
pi_220308799
Een halve ton is niks voor een beetje EV.
Ik rij maar 6000 km per jaar en dan gaat het nooit uitkomen.
Je hoort bij de betere, maar nog lang niet bij de beste
pi_220308938
Heeft Coolguy het al over de aanschaf van de EV voor de vrouw gehad in dit topic?
Knapen die storneren willen moeten mannen met automatische incasso's zijn
  Forum Admin dinsdag 10 maart 2026 @ 17:17:58 #16
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_220308960
Ja jezus hey, de prijzen zijn net door het dak gegaan vanwege een conflict.

"Benzine is nu heel duur"

Wat een open deur. Overigens is dat ook een keuze omdat we er ook heel veel belasting over betalen.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_220309044
quote:
4s.gif Op dinsdag 10 maart 2026 14:22 schreef Cruzinats het volgende:
Leuk voor de miljonairs met oprit, eigen laadpaal en tesla naast de deur.
Daar hoef je echt geen miljonair voor te zijn.
Een nieuwe Model 3 kost ongeveer net zoveel als een Golf 8.

Een gebruikte heb je al voor ~¤15.000

Oprit is afhankelijk van je situatie maar genoeg mensen met een eigen oprit (en ook genoeg zonder).
pi_220309064
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 maart 2026 13:55 schreef Elan het volgende:

[..]
Bizar dat die prijzen nog niet losgekoppeld zijn inmiddels. Je wil mensen toch van de fossiele brandstoffen af?
Overigens verwacht ik zelf dat de brandstofprijzen alleen maar dalen aangezien er steeds minder vraag naar komt wereldwijd. Die trend was eigenlijk ook al een poosje aan de gang voor dat deze ellende begon.
Komt omdat we nog behoorlijk veel stroom opwekken met aardgas.
pi_220309206
Blijft dit ook zo? Of is dit een momentopname van een week? Want dan zegt het niks.
Bij autokosten moet je alles tellen, de kosten over alle jaren van het bezit.
En ook de afschrijving niet te vergeten. Die gaat vrij rap volgens mij bij een elektrohok.
pindazakje
  dinsdag 10 maart 2026 @ 18:02:47 #20
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_220309308
met de auto naar je werk gaan :')
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
pi_220309318
quote:
16s.gif Op dinsdag 10 maart 2026 18:02 schreef FlippingCoin het volgende:
naar je werk gaan :')
quote:
16s.gif Op dinsdag 10 maart 2026 18:02 schreef FlippingCoin het volgende:
werk :')
  dinsdag 10 maart 2026 @ 18:06:45 #22
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_220309333
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 maart 2026 18:04 schreef TheFreshPrince het volgende:

[..]
[..]

claude doet mijn werk ;(
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
  dinsdag 10 maart 2026 @ 18:07:32 #23
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_220309339
- Geen geschikte woning voor zonnepanelen.
- Geen eigen oprit, dus ook geen mogelijkheid tot thuis laden
- Moeten verzekeren bij de Vereende, dus dat kost me ook een long en elektrische motoren zijn nog een niche markt.
- Geen opleiding genoten en ook mijn kans op een tussenstap niet gegrepen, dus een normale baan met leaseauto zit er voor mij niet in.

Geniet er lekker van ouwe reus.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
  dinsdag 10 maart 2026 @ 18:09:01 #24
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_220309350
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 maart 2026 17:16 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
Heeft Coolguy het al over de aanschaf van de EV voor de vrouw gehad in dit topic?
Soms moet je de kans gewoon grijpen als deze zich voordoet. Een buitenkansje niet gepakt is een verkeken buitenkansje.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
pi_220309464
quote:
1s.gif Op dinsdag 10 maart 2026 18:07 schreef SebbeSwensje het volgende:
- Geen geschikte woning voor zonnepanelen.
- Geen eigen oprit, dus ook geen mogelijkheid tot thuis laden
- Moeten verzekeren bij de Vereende, dus dat kost me ook een long en elektrische motoren zijn nog een niche markt.
- Geen opleiding genoten en ook mijn kans op een tussenstap niet gegrepen, dus een normale baan met leaseauto zit er voor mij niet in.

Geniet er lekker van ouwe reus.
Je vergeet nog een belangrijk argument:
- Niet op tijd in bitcoin gestapt
pindazakje
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')