Minder mensen willen in huisjes, campings blijven wel populairquote:Zeeland heeft vorig jaar minder toeristen getrokken. In 2025 daalde het aantal overnachtingen in de kustprovincie met zo'n vijf procent, terwijl het aantal overnachtingen landelijk juist licht steeg.
Het aantal mensen dat in een vakantiehuisje sliep in Zeeland liep nog verder terug: met twaalf procent. De campings in de provincie doen het daarentegen nog steeds goed. Dat komt naar voren uit cijfers van het CBS.
Het aantal buitenlandse bezoekers liep terug, maar vooral Nederlanders gingen vorig jaar minder vaak op vakantie naar Zeeland. "Het weer was juist gunstig. Maar Zeeland wordt steeds minder gezien als een bestemming waar het hele jaar iets te doen is", verklaart Diana Korteweg Maris van HZ Kenniscentrum Kusttoerisme.
Beperkt aanbod
Korteweg Maris: "Buiten de vakanties en de mooie zomerdagen is het aanbod beperkt, waardoor onze provincie kwetsbaar is ten opzichte van andere kustgebieden die wel attracties hebben voor slecht weer."
Volgens Korteweg Maris spelen ook de hoge prijzen in Zeeland een rol bij de afname van het aantal toeristen. "Wanneer prijs, kwaliteit en aanbod niet met elkaar in balans zijn, verliest Zeeland marktaandeel", zegt ze tegen Omroep Zeeland.
Vakantiedrukte op een zonnige dag in Schouwen-Duiveland
Volgens het kenniscentrum heeft Zeeland de afgelopen jaren te weinig geïnvesteerd in vernieuwing en duurzaamheid. "Veel ondernemers hadden het idee dat de gasten toch wel kwamen. Je zou dus kunnen spreken van enige nonchalance", zegt Korteweg Maris.
Daarnaast worden veel toeristische ondernemers ouder en stoppen, zonder dat er een opvolger is. "Sommige bedrijven investeren wel, maar dat is nog te verdeeld om Zeeland als geheel sterker te maken."
Voor het komend jaar verwacht Korteweg Maris dat de druk op de sector groot blijft. Vooral het goedkopere segment blijft kwetsbaar. "Zeeland kan daarom niet achteroverleunen."
Je in Zeeland laten aftrekkenquote:Op donderdag 12 februari 2026 19:05 schreef Moonversion het volgende:
Zeeland heeft vorig jaar minder toeristen getrokken
Klopt. Een van de saaiste provincies. De zee is wel leuk. Maar verder vooral een kale boel. Weinig bomen en bossen. Paar leuke stadjes, dat was het wel.quote:Op donderdag 12 februari 2026 20:07 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
Er is ook gewoon geen reet te doen
Prima voor een weekendje dus.quote:Op donderdag 12 februari 2026 20:12 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Klopt. Een van de saaiste provincies. De zee is wel leuk. Maar verder vooral een kale boel. Weinig bomen en bossen. Paar leuke stadjes, dat was het wel.
Het is wel leuk zeilen daar. Ken het als m'n broekzak.quote:Op donderdag 12 februari 2026 20:07 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
Er is ook gewoon geen reet te doen
@roos94quote:Op donderdag 12 februari 2026 20:12 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Klopt. Een van de saaiste provincies. De zee is wel leuk. Maar verder vooral een kale boel. Weinig bomen en bossen. Paar leuke stadjes, dat was het wel.
Ik herinner mij dat de zee vooral goor wasquote:Op donderdag 12 februari 2026 20:12 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Klopt. Een van de saaiste provincies. De zee is wel leuk. Maar verder vooral een kale boel. Weinig bomen en bossen. Paar leuke stadjes, dat was het wel.
VOC Godenquote:Op donderdag 12 februari 2026 20:58 schreef Weltschmerz het volgende:
Misschien moeten ze dat slavernijmuseum daar neerzetten, dat hebben de Zeeuwen in de loop van de geschiedenis wel verdiend.
Werk jij soms bij de VVV van Zeeland?quote:Op donderdag 12 februari 2026 19:05 schreef Moonversion het volgende:
https://nos.nl/artikel/26(...)rs-te-weinig-te-doen
[..]
Minder mensen willen in huisjes, campings blijven wel populair
Wat zie je gebeuren: campings worden gesloopt en vervangen voor bungalowparken
Zeeland is kut omdat je er meer wind dan gezelligheid tegenkomt. Alles ligt er zo verspreid dat je voor een pak melk al een halve expeditie moet plannen. Als het geen storm is, dan regent het wel horizontaal in je gezicht. Het openbaar vervoer rijdt er alsof het zelf ook geen zin heeft, en als je eindelijk iets wilt doen, blijkt het seizoen alweer voorbij te zijn.
Ze hebben Neeltje Jans
Standbeeld van Michiel de Ruyter in Zeelandquote:
quote:Op donderdag 12 februari 2026 20:58 schreef Weltschmerz het volgende:
Misschien moeten ze dat slavernijmuseum daar neerzetten, dat hebben de Zeeuwen in de loop van de geschiedenis wel verdiend.
Voor wie een kleine 6 ton heeft liggen, MdR's huis staat nu te koop.. Nieuwstraat 13.quote:Op donderdag 12 februari 2026 21:12 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Standbeeld van Michiel de Ruyter in Zeeland![]()
![]()
![]()
[ afbeelding ]
Groningen heeft tegenwoordig Groningen Beach in Delfzijl, al is het de vraag of je in dat vieze water wil zwemmen.quote:Op donderdag 12 februari 2026 19:49 schreef Seeburg54 het volgende:
Als kind ooit geweest, wel fucking eind rijden vanaf het noorden.
Was wel van plan een keer een weekend Middelburg te doen.
Zeeland was groot in de Transatlantische driehoekshandel, niet zozeer in de VOC. Gewone vrachtschepen vertrekken, gewone vrachtschepen keren terug, en het slaventransport daar tussenin merken we niks van, heel gereformeerd.quote:
Vlissingen is nou precies het afvalputje. Wat een kutstad.quote:Op donderdag 12 februari 2026 22:37 schreef Mikeytt het volgende:
Buiten Vlissingen is daar ook helemaal niets aan.
Dan ga je toch lekker naar Amsterdam. Daar is altijd wel iets te doen.quote:Op donderdag 12 februari 2026 20:07 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
Er is ook gewoon geen reet te doen
Zeeland is rust.quote:Op donderdag 12 februari 2026 23:37 schreef Richestorags het volgende:
Zeeland is dan ook gewoon kut en sfeerloos.
Zeker, houden zo. Zeeland is te saai voor de standaard rijtjeshuis-manager…quote:Op donderdag 12 februari 2026 23:37 schreef Richestorags het volgende:
Zeeland is dan ook gewoon kut en sfeerloos.
Delfzijl is een krap een uurtje rijden vanaf hier. Het is er wel wat opgeknapt, maar door de industrie is en blijft het een naargeestige boel. We rijden wel eens door het Groninger land en bezoeken wat borgen. Soms best leuk, en heerlijk rustig.quote:Op donderdag 12 februari 2026 22:12 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Groningen heeft tegenwoordig Groningen Beach in Delfzijl, al is het de vraag of je in dat vieze water wil zwemmen.
Vroeger met m'n ouders vanuit Drenthe eens heengereden voor het verkeerspark dat vlak aan de zee lag.
Wilde we naar afloop wat eten in het centrum, bleek dat zelf de patatzaak daar om zeven uur al dicht was.![]()
Dooie bende
Precies, lekker uitwaaien en zoals ik hier al eerder postte, leuk om te zeilen en dan al die plaatsjes langs, voor de afwisseling nog even parachutespringen op vliegveld Midden Zeeland, af en toe een stukje fietsen, duin- en strandwandeling, mosselen rapen aan de buitenzijde Neeltje Jans, me een stuk in de kraag zuipen in Zierikzee etc.quote:
Maar al die dingen kan je in zoveel provincies doen.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 07:22 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Precies, lekker uitwaaien en zoals ik hier al eerder postte, leuk om te zeilen en dan al die plaatsjes langs, voor de afwisseling nog even parachutespringen op vliegveld Midden Zeeland, af en toe een stukje fietsen, duin- en strandwandeling, mosselen rapen aan de buitenzijde Neeltje Jans, me een stuk in de kraag zuipen in Zierikzee etc.
Ik vermaak me er altijd prima en zijn we het zat dan even naar buiten de zee op naar Oostende en terugvaren via Stellendam naar Hellevoetsluis wat ook altijd mijn startpunt is.
Chinezen geen ervaring mee. Althans niet in die mate.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 02:07 schreef ootjekatootje het volgende:
Edit:
Nederlanders en Chinezen zijn de smerigste en meeste ondankbare gasten ooit.
Friesland saai? Misschien in de winter, maar dan is alles saai.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 10:42 schreef bianconeri het volgende:
Wat moet je dan ook in Zeeland?
Hele dag op het strand hangen sure, maar wie gaat dat nou doen en als je dat al wil zijn er veel betere provincies.
Of beter gezegd: Betere landen om heen te gaan.
Veel te duur en al helemaal in vergelijking met wat je krijgt.
Grauwe saaie vaak koude provincie of voor 1 weekje daar ook 2 weken in Spanje zijn.
Na Friesland en Flevoland de saaiste provincie van NL.
Heb er de helft van m'n leven gewoond, dus ik weet wel hoe Zeeland is, specifiek Zeeuws-Vlaanderenquote:Op vrijdag 13 februari 2026 00:48 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Dan ga je toch lekker naar Amsterdam. Daar is altijd wel iets te doen.
Die gaan ook massaal studeren in bijv. Breda en blijven daar dan plakken, er is gewoon niks voor ze in Zeeland.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 03:24 schreef TAmaru het volgende:
Het is daar ook wel een beetje oubollig. Kan me wel voorstellen dat de jongeren daar tegenwoordig geen zin meer in hebben.
Oorspronkelijk Groninger hier, dus ken Friesland heel goed.quote:Op vrijdag 13 februari 2026 10:46 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Friesland saai? Misschien in de winter, maar dan is alles saai.
We grenzen aan Friesland, we gaan er zeker in de zomer regelmatig heen. Terrasje, leuk stadje bezoeken..niks mis mee!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |