abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_219903251


Het klaag-, praat en vraagtopic voor medewerkers van PostNL.



Het was ooit APT, P&T en het toch wel zo vaak gebruikte PTT. Het werd via een korte pauze als TPG en TNT uiteindelijk Postnl. Omdat het nog niet verwarrend genoeg was, namen we Sandd er nog maar bij. Hoewel we verdwalen in alle namen, weten de aanwezige postbodes, postbezorgers en postsorteerders de weg naar dit topic en alle huizen in Nederland wel te vinden.

De pakketchauffeurs, dames van de klantenservice, de medewerkers van de kantoren en alle andere Postnl'ers zul je hier niet vinden. Maar wij willen je best helpen met vragen over je poststuk en we zullen zeker 'de bezorger er op aanspreken'.

Op de site van Postnl kun je de Posttarieven, Adressen en Postcodes opzoeken. Ga je verhuizen, dan vinden de bezorgers en nieuwe bewoners het wel fijn als je een Verhuisservice neemt. We zijn er natuurlijk ook voor bedrijven.

Oh, en natuurlijk zijn wij je favoriete en minst favoriete bezorger, dus complimenten en klachten zijn er ook.



Voor de medewerkers natuurlijk de zo belangrijke betaaldata:


Overuurtjes maken we standaard. En die worden zo uitbetaald:

Meelezen, de weg kwijt, wordt het je gewoon te veel? We hebben hieronder nog even de meest gebruikte afkortingen en termen voor je uitgepuzzeld:

HAH = Huis aan Huis folders
HSM = HuisNummerSorteermachine
VOS = Vroege Ochtend Sortering
TC/TL = Teamcoach/Teamleider
VBL/VBG = Voorbereidingslocatie/gebied
CVL = Centrale voorbereidingslocatie
Afschrijven = (Verkeerd gesorteerde) post herstellen/retourneren m.b.v. sticker
SP = Senior Planner
OR/OC = Ondernemingsraad
TOT = Toeslag Onregelmatige Tijdstippen
VM = Vestigingsmanager
Piekdag = Dag dat het druk is
Daldag = Dag dat het rustig is
X-wijken = Wijken met dinsdag, donderdag en zaterdag piek
Y-wijken = Wijken met woensdag en vrijdag piek
Postvest/kangoeroebuidel/bomgordel = Jas-tas combinatie om post te dragen
SKNJ = Sinterklaas, Kerst, Nieuwjaar
Postboy = Kar voor post
Depot = Plek waar post gebracht wordt
Retailer = Winkels waar pakjes gebracht/gehaald kunnen worden



Je hoeft geen wolf te zijn om te weten dat naast het pad de mooiste bloemen groeien
Loesje
pi_219903476
quote:
0s.gif Op donderdag 22 januari 2026 23:03 schreef V__L_N het volgende:

[..]
Ik zie inderdaad ook aardig wat 48+ pakketjes opduiken. Ik merk nog niet echt dat ze weg zijn uit de daldagen want daar loop ik toch echt nog steeds met 1/2 tassen brievenbus elke dag nog. Ik dacht ergens gelezen te hebben dat de postnl er vanuit ging dat 20% van de pakketjes naar de pakketservice gaat. Die 10% tijdreductie is gewoon weer een manier om te voorkomen dat er ooit iemand een minuut te veel betaald zou krijgen.

Ik heb even gespiekt bij myparcel. 48 uurs kost 3.74 en 24 uur kost 4.40. Opzich vind ik het nog geen schokkende prijs. Maar wat niet is kan nog komen. Overigens heb ik al langer het idee dat steeds meer verzenders het hele volgende dag leveren hebben losgelaten.
[..]
Postnl begint altijd pas met onderhandelen als de cao verlopen is. Uiteindelijk betalen ze dan wel weer terug, maar ondertussen loop je altijd eerst koopkracht mis. Ze mogen van mij die salarissen wel gewoon koppelen aan een percentage van het minimumloon, vind dit geneuzel altijd zo beroerd.

In de fnv nieuwsbrief las ik wel dat er blijkbaar een sociaal plan gaat komen... Had dat ook al niet verwacht
Op de daldagen zou je vanaf deze week, met uitzondering van brievenbuspakjes, in principe geen port betaald post meer moeten tegenkomen, behalve van kaartenbedrijven als Greetz en Kaartje2Go. Maar tot dusver merk ik daar weinig van, want bij Voorbereiden gooien ze vrolijk alles er bij wat er nog van eerdere dagen lag. Dus heb je in je dalwijk toch weer Kampioenen, Gall & Gall-boekjes en Postcodeprijzen.

Over Kaartje2Go en aanverwanten gesproken: PostNL beweert altijd dat een gemiddeld Nederlands huishouden nog maar 4 of 5 poststukken per jaar verstuurt. Dat leek mij altijd een erg lage schatting, want veel mensen sturen alleen al aan kerstkaarten een veelvoud van dat getal. En daar komen dan nog verjaardagskaartjes, geboortekaartjes en evt condoleancekaartjes bij. Maar omdat steeds meer mensen die kaartjes via bijv Kaartje2Go sturen, rekent PostNL het als zakelijke en niet als particuliere post.

Ik begreep van de bezorgcoach dat per 1 juli 85% van onze pakjes naar de pakketservice gaat. Dat zou dan dus gaan om de 24-uurs brievenbuspakjes+. Maar als ik nu in mijn tassen kijk hoeveel % van de pakjes een brievenbuspakje+ (24 uurs) is, dan is dat geen 85%, eerder tussen de 10 en 20%.

En met 10% minder pakjes (let wel: dat is dus iets anders dan 10% minder post) ben je echt geen 10% sneller! Van mijn wijk gaan in juli 20 minuten af omdat ik misschien 3 of 4 brievenbuspakjes minder heb. Terwijl mijn tijdsbesparing hooguit 5 minuten is. Misschien iets meer als het gaat om adressen met vooroorlogse brievenbussen, maar minder tripjes naar de retailer rechtvaardigen geen korting op de basistijd, want tripjes naar de retailer zaten sowieso al niet in de basistijd. Maar dit is natuurlijk weer typisch PostNL. Je moet extra werk doen maar je krijgt geen extra tijd, en als je het extra werk niet meer hoeft te doen, gaat er tijd af. Net als met dat scannen. Toen we ineens alles moesten scannen kregen we er geen minuut bij, en toen het scannen niet meer hoefde ging er zomaar 20 minuten van je wijk af.

Op zich is het goed dat er een sociaal plan komt, maar het bevreemdt mij wel dat dit nodig is. Want PostNL beweert nog steeds dat er niemand overcompleet wordt door de reorganisatie. Tegelijkertijd nemen ze hier nog steeds nieuwe mensen aan, sommigen krijgen zelfs een vast contract, terwijl er per 1 juli veel werk wegvalt. Dus ik vermoed dat PostNL verwacht dat er toch wel mensen overcompleet zouden kunnen raken. Anders heb je geen sociaal plan nodig, lijkt mij.
Newman: I'm a U.S. Postal worker.
George: Aren't those the guys that always go crazy and come back with a gun and shoot everybody?
Newman: Sometimes...
pi_219904717
Hoezo kunnen die kaartenbedrijven eigenlijk wel nog 24-uurspost versturen? Dat is toch ook niet eerlijk?

Overigens vermoed ik dat het percentage 24-uurs Brievenbuspakjes+ ook gaat dalen per 1 juli, gezien de prijs hiervan dan ook gaat stijgen vanwege de bezorging door Pakketten. Ik
pi_219908997
quote:
0s.gif Op donderdag 22 januari 2026 23:03 schreef V__L_N het volgende:
Ze mogen van mij die salarissen wel gewoon koppelen aan een percentage van het minimumloon, vind dit geneuzel altijd zo beroerd.
het beste is autmatische prijscompensatie, nu loopt iedereen ieder jaar achter de feiten aan.
pi_219909527
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 januari 2026 09:28 schreef wbwb het volgende:
Hoezo kunnen die kaartenbedrijven eigenlijk wel nog 24-uurspost versturen? Dat is toch ook niet eerlijk?

Overigens vermoed ik dat het percentage 24-uurs Brievenbuspakjes+ ook gaat dalen per 1 juli, gezien de prijs hiervan dan ook gaat stijgen vanwege de bezorging door Pakketten. Ik
Zakelijke 24 uurs post bestaat gewoon nog, als je maar betaald. En een kaartendienst gebruik je juist voor snelle verzending. Maar tegenwoordig mag je al blij zijn als je kaart binnen 3 dagen in de bus ligt. Ik had mijn kaart pas woensdag ipv zaterdag in huis. Lang leve de geweldige sortering/doorschuiving.

En al die rampspoed per 1 juli.. PostNL blijft alsnog zeuren om minder wettelijke bezorgdagen, ze willen al jaren van de zaterdag af. Dus de komende jaren gaan ze gewoon vrolijk door met elke paar maanden een paar minuten van alle wijken af totdat iedereen zelf maar opstapt en ze kunnen roepen dat bezorgen op zaterdag geen zin meer heeft.
pi_219944468
Her we go... Slachting op depots. Ons depot gaat 5 km verderop. Piekwijk met 8 tassen. Blijven er maybe straks 6 over. 2/3 keer bijladen. Minimaal 20 km fietsen extra elke dag.

Niet dat ik kan fietsen, maar goed...
Je hoeft geen wolf te zijn om te weten dat naast het pad de mooiste bloemen groeien
Loesje
pi_219944944
quote:
0s.gif Op woensdag 28 januari 2026 02:24 schreef V__L_N het volgende:
Her we go... Slachting op depots. Ons depot gaat 5 km verderop. Piekwijk met 8 tassen. Blijven er maybe straks 6 over. 2/3 keer bijladen. Minimaal 20 km fietsen extra elke dag.

Niet dat ik kan fietsen, maar goed...
ja hier idd, dikke doei voor ze ,ik kan er gelukkig makkelijk afscheid van nemen,ze zijn met zoveel dingen tegelijk bezig, (alleen met hunzelf)en degenen die het moeten doen worden afgeschoven.De overheid heeft nog niks besloten.Het asociale plan levert ook niks op ja wat ik al eerder zei 5 tientjes that's it..Alle bezorgers die langer dan 20jr rondlopen hebben werkelijk alles gegeven,maar er is veel meer genomen,soort stank voor dank.De 12 oliebollen waren al het teken aan de wand.

[ Bericht 0% gewijzigd door ophaling10 op 28-01-2026 08:08:43 ]
pi_219947529
quote:
Bezorgtijd: afgelopen donderdag tussen 08:00 en 18:00

Pakket is ontvangen door PostNL
Laatste update: 21 januari om 22:12 uur
quote:
We hebben het bezorgmoment niet gehaald vandaag, sorry. Houd track & trace in de gaten, daar vind je het nieuwe bezorgmoment.
Ja hoi, dit is toch kansloos. }:| Een briefpakje dat hier vorige donderdag bezorgd zou moeten worden is vertraagd (dat is tot daar aan toe), maar vervolgens gebeurt er al zes dagen helemaal niets meer. Nu ik erover na denk, ik heb hier sowieso de afgelopen week ofzo geen bezorger gezien :')
pi_219947622
quote:
0s.gif Op woensdag 28 januari 2026 14:02 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
[..]
Ja hoi, dit is toch kansloos. }:| Een briefpakje dat hier vorige donderdag bezorgd zou moeten worden is vertraagd (dat is tot daar aan toe), maar vervolgens gebeurt er al zes dagen helemaal niets meer. Nu ik erover na denk, ik heb hier sowieso de afgelopen week ofzo geen bezorger gezien :')
Briefpakjes gaan nu nog mee met de gewone postbezorger dus het kan inderdaad zomaar een paar dagen worden doorgeschoven bij onderbezetting of fouten/vertraging in het sorteerproces. Het is alleen maar erger geworden de laatste maanden, binnen 3 dagen bezorgd is sowieso al een utopie. En als je pech hebt schuift het zo van zaterdag naar woensdag of zelfs donderdag door. Voor de bezorger ook vaak een raadsel wanneer de pakjes eens opduiken in je wijk.
pi_219947634
quote:
0s.gif Op woensdag 28 januari 2026 02:24 schreef V__L_N het volgende:
Her we go... Slachting op depots. Ons depot gaat 5 km verderop. Piekwijk met 8 tassen. Blijven er maybe straks 6 over. 2/3 keer bijladen. Minimaal 20 km fietsen extra elke dag.

Niet dat ik kan fietsen, maar goed...
Mag je tijd wel schrijven? Tijdens je wijk terugfietsen is gewoon werktijd. Sowieso moet je maar een gek vinden die daar zin in heeft. Als ik elke dag 5km extra moet fietsen ben ik er snel klaar mee en ga ik sowieso niet nog eens terugfietsen op het einde..
pi_219948130
quote:
0s.gif Op woensdag 28 januari 2026 14:24 schreef IsItMeOrYou het volgende:

[..]
Mag je tijd wel schrijven? Tijdens je wijk terugfietsen is gewoon werktijd. Sowieso moet je maar een gek vinden die daar zin in heeft. Als ik elke dag 5km extra moet fietsen ben ik er snel klaar mee en ga ik sowieso niet nog eens terugfietsen op het einde..
wat te denken bij windkracht >6 , vanachter de computer worden er mooie verhaaltjes bedacht,tegen een veel te hoge vergoeding,tijd dat ze zelf eens op de analoge fiets stappen. De verwachting is dat je niet echt weet welke wijken je hebt, niet een systeem zoals nu,waar je elke week een beetje hetzelfde krijgt.

[ Bericht 7% gewijzigd door ophaling10 op 28-01-2026 16:00:25 ]
pi_219948144
Voor wie tijd heeft achter de schermen op de page van de OR staan heel veel berichten/brieven(pdf) vn hoe en wat, allemaal recent en van vandaag.Ze verwachten 10-20milj Ebit te maken met dit,denk dat het allemaal zwaar zal tegenvallen, zoals altijd.

[ Bericht 0% gewijzigd door ophaling10 op 28-01-2026 16:04:33 ]
pi_219948154
quote:
0s.gif Op woensdag 28 januari 2026 02:24 schreef V__L_N het volgende:
Her we go... Slachting op depots. Ons depot gaat 5 km verderop. Piekwijk met 8 tassen. Blijven er maybe straks 6 over. 2/3 keer bijladen. Minimaal 20 km fietsen extra elke dag.

Niet dat ik kan fietsen, maar goed...
Bij ons het zelfde verhaal. Depot weg, en iedereen moet zijn post 1 dorp en 5 km verderop halen. En ook precies 5 km de verkeerde kant op, dus verder weg van waar de meeste bezorgers wonen. Dus straks inderdaad minimaal (!) 20 km extra fietsen op een dag. Want we krijgen wel allemaal een e-bike, maar die moeten we wel na gebruik terug brengen. Dus eerst 5 km extra van huis naar depot fietsen, dan weer 5 km terug fietsen naar je wijk, dan weer 5 km terug naar het depot om de e-bike in te leveren, en dan weer 5 km extra terug fietsen met je eigen fiets. En dan ga ik er nog van uit dat je de wijk in 1x mee krijgt, want elke keer bijladen is nog eens 10 km erbij. Dit gaat zoveel extra tijd kosten, daarbij vergeleken is het wegvallen van de huur van ons karige depotje (zonder water, stroom of toilet) peanuts. Dus het levert PostNL alleen maar boze bezorgers op terwijl er geen cent bespaard wordt. Afgezien wat ze besparen doordat mensen nu uit zichzelf ontslag nemen, zodat je ze geen oprotpremie hoeft te betalen. :{
Newman: I'm a U.S. Postal worker.
George: Aren't those the guys that always go crazy and come back with a gun and shoot everybody?
Newman: Sometimes...
pi_219948193
quote:
0s.gif Op woensdag 28 januari 2026 15:58 schreef Kramerica-Industries het volgende:
En dan ga ik er nog van uit dat je de wijk in 1x mee krijgt, want elke keer bijladen is nog eens 10 km erbij. Dit gaat zoveel extra tijd kosten,
ja dat gaat vanelf in de soep lopen,of denken ze dat ze dat met 10 min(later weer afgepakt,door verminderde poststroom)kunnen afkopen. Beetje globaal gerekend, ben je 30/40% van de werkdag alleen maar bezig met heen en weer fietsen.
pi_219948312
quote:
0s.gif Op woensdag 28 januari 2026 15:58 schreef Kramerica-Industries het volgende:

[..]
Bij ons het zelfde verhaal. Depot weg, en iedereen moet zijn post 1 dorp en 5 km verderop halen. En ook precies 5 km de verkeerde kant op, dus verder weg van waar de meeste bezorgers wonen. Dus straks inderdaad minimaal (!) 20 km extra fietsen op een dag. Want we krijgen wel allemaal een e-bike, maar die moeten we wel na gebruik terug brengen. Dus eerst 5 km extra van huis naar depot fietsen, dan weer 5 km terug fietsen naar je wijk, dan weer 5 km terug naar het depot om de e-bike in te leveren, en dan weer 5 km extra terug fietsen met je eigen fiets. En dan ga ik er nog van uit dat je de wijk in 1x mee krijgt, want elke keer bijladen is nog eens 10 km erbij. Dit gaat zoveel extra tijd kosten, daarbij vergeleken is het wegvallen van de huur van ons karige depotje (zonder water, stroom of toilet) peanuts. Dus het levert PostNL alleen maar boze bezorgers op terwijl er geen cent bespaard wordt. Afgezien wat ze besparen doordat mensen nu uit zichzelf ontslag nemen, zodat je ze geen oprotpremie hoeft te betalen. :{
Ik denk dat ze daar inderdaad op hopen want dit is geen doen zo. Dan mag je al blij zijn als er überhaupt nog een bezorger is straks. Zitten hele wijken zonder waar ze de depots hebben wegbezuinigd.. en dan nog harder hullen bij de politiek/acm dat ze weer personeelsproblemen hebben dus asjeasjeblieft mogen we stoppen met de zaterdag?
pi_219949450
https://www.awvn.nl/arbei(...)hakers-te-voorkomen/

ze zullen Charlie hard nodig hebben na vandaag :)
pi_219949704
quote:
0s.gif Op woensdag 28 januari 2026 19:07 schreef ophaling10 het volgende:
https://www.awvn.nl/arbei(...)hakers-te-voorkomen/

ze zullen Charlie hard nodig hebben na vandaag :)
De doelgroep voor post en pakketbezorgers zijn vooral die snel op zoek naar een baan zijn. En ook zo weer weg als ze elders meer kunnen verdienen of inzien dat je eigenlijk behoorlijk weinig vrijheid hebt binnen je baan. Je moet elke minuut verantwoorden en zelf nog veel corrigeren. De uitstroom is groter dan de instroom.
pi_219952542
Bij ons is ook een depot weggehaald.
Het viel mij nog mee dat er boven het bericht niet stond:
"...als iedereen gewoon elke dag had gemind ivm minder post zoals wij als PostNL hadden gesommeerd, dan hadden we jouw depot kunnen behouden."

Ik lach me kapot. :+
pi_219953053
Mijn dorpje is ook de klos: kist wordt weggehaald. Nieuwe lokatie nog onbekend. Het grotere depot in het nabijgelegen stadje is reeds gehalveerd naar één garagebox, dus daar kan het ook niet bij. We gaan het zien, eerst maar eens 5 uur sneeuw ploeteren. Liefst gratis..
pi_219956113
Artikel in het AD; Postbode straks minder vaak aan je deur: pakketbezorgers gaan ook rouwpost bezorgen

https://archive.ph/9VXHS

Wij kregen vanmorgen te horen van onze teamcoach dat ze je start, eind en pauzetijd kunnen zien, ik dacht eigenlijk dat ze alleen kunnen zien of dat je gestart en gestopt bent, niet van wijk om 11:00 gestart en om 12:00 gestopt met van 11:25 t/m 11:30 pauze

[ Bericht 19% gewijzigd door the_X op 29-01-2026 18:27:04 ]
pi_219956689
Gelukkig ben ik de dans ontsprongen als het gaat om het samenvoegen van depots. Helaas velen niet hier zo te zien. Lijkt mij niet heel erg reëel om van mensen te verlangen dat ze 3x (in het geval van bijladen) van het ene tussen het andere dorp op en neer gaan pendelen.

Is het slecht weer, ben je blij dat je eindelijk klaar bent kun je nog eens op en neer alleen voor die fiets. Gaat waarschijnlijk snel tegenstaan. En of het geld zal besparen geloof ik inderdaad ook niks van. Al die extra werktijd zal flink oplopen voor het bedrijf, of is het de bedoeling dat je dat in je eigen tijd doet?
pi_219956733
quote:
0s.gif Op donderdag 29 januari 2026 16:04 schreef the_X het volgende:
Artikel in het AD; Postbode straks minder vaak aan je deur: pakketbezorgers gaan ook rouwpost bezorgen

https://archive.ph/9VXHS

Wij kregen vanmorgen te horen van onze teamcoach dat ze je start, eind en pauzetijd kunnen zien, ik dacht eigenlijk dat ze alleen kunnen zien of dat je gestart en gestopt bent, niet van wijk om 11:00 getart en om 12:00 gestopt met van 11:25 t/m 11:30 pauze
Dat was ook wat ze ons destijds vertelden. Dus of PostNL liegt, of jouw teamcoach bluft.
Newman: I'm a U.S. Postal worker.
George: Aren't those the guys that always go crazy and come back with a gun and shoot everybody?
Newman: Sometimes...
pi_219956750
quote:
0s.gif Op donderdag 29 januari 2026 17:47 schreef Semargofni het volgende:
Gelukkig ben ik de dans ontsprongen als het gaat om het samenvoegen van depots. Helaas velen niet hier zo te zien. Lijkt mij niet heel erg reëel om van mensen te verlangen dat ze 3x (in het geval van bijladen) van het ene tussen het andere dorp op en neer gaan pendelen.

Is het slecht weer, ben je blij dat je eindelijk klaar bent kun je nog eens op en neer alleen voor die fiets. Gaat waarschijnlijk snel tegenstaan. En of het geld zal besparen geloof ik inderdaad ook niks van. Al die extra werktijd zal flink oplopen voor het bedrijf, of is het de bedoeling dat je dat in je eigen tijd doet?
Nee, de extra reistijd (in elk geval tussen depot en wijk, en omgekeerd) wordt wel betaald. Het is vooral bedoeld als ontmoedigingsbeleid: als we straks elke dag maar de helft van de wijken lopen, hebben we zo maar ineens duizenden postbezorgers te veel. Die ontslaan is lastig en kost geld, ze wegtreiteren en hopen dat ze uit zichzelf ontslag nemen is veel goedkoper.
Newman: I'm a U.S. Postal worker.
George: Aren't those the guys that always go crazy and come back with a gun and shoot everybody?
Newman: Sometimes...
pi_219956762
quote:
0s.gif Op donderdag 29 januari 2026 16:04 schreef the_X het volgende:
Artikel in het AD; Postbode straks minder vaak aan je deur: pakketbezorgers gaan ook rouwpost bezorgen

https://archive.ph/9VXHS

Wij kregen vanmorgen te horen van onze teamcoach dat ze je start, eind en pauzetijd kunnen zien, ik dacht eigenlijk dat ze alleen kunnen zien of dat je gestart en gestopt bent, niet van wijk om 11:00 getart en om 12:00 gestopt met van 11:25 t/m 11:30 pauze
ze zijn als de dood om geld kwijt te raken, ja als je een onderneming hebt, horen daar eenmaal ook de " lasten" bij.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')