Doe dan ook maar meteen een aflevering van Andere Tijden Sportquote:Op dinsdag 13 januari 2026 19:38 schreef mitt het volgende:
Zit wel een mooi boek in dit verhaal, @:heywoodu
Ik had wel liever dat het dan andersom was, Noorwegen lijkt me de beste kans en die is dan helaas wel als eerstequote:Op dinsdag 13 januari 2026 22:55 schreef Viv het volgende:
[..]
Dus op woensdag en donderdag in Noorwegen, en dan op zaterdag alweer in Zwitserland of Italië. Lijkt me vrij pittig allemaal, hopelijk drukt dat haar resultaten.
Kun je Johaug niet vragen om nog één keer gruwelijk te schroeien morgenquote:Op woensdag 14 januari 2026 10:22 schreef heywoodu het volgende:
Het is altijd weer even wachten of de berekeningen kloppen, maar het lijkt er op dat de sprint in elk geval niks boeiends is, ik kom uit op 418 punten voor Jaque. Ietwat geholpen door het feit dat bijna iedereen met goede punten buiten de top-5 valt, waardoor de penalty (waar de puntentelling als het ware begint, dat zijn de punten die de winnaar krijgt) niet op 34 uit lijkt te komen, wat het best mogelijke was, maar op 98. Maar goed, dat is 64 punten verschil en met haar tijd had ze ook met die perfecte penalty net niet genoeg gehad om ook maar iets te verbeteren.
Morgen wordt sowieso beduidend spannender, dan kan ze het in theorie in één keer helemaal omgooien en zelfs beslissen..
Om te beginnen hopen we dan op atleten met relatief matige punten die een superwedstrijd hebben en de top-5 halen, Jaque met een 'meh' wedstrijd en één topper die juist wel een topdag heeft en supersnel gaat
Maar Johaug heeft 0.00 FIS-punten, dat willen we juist niet in de top-5quote:Op woensdag 14 januari 2026 10:26 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Kun je Johaug niet vragen om nog één keer gruwelijk te schroeien morgen![]()
Spannend zeg, gelukkig is het bijna voorbij.
Fascinerend welke capriolen er uitgehaald worden. En dan al dat ad hoc gereis van race naar race.quote:Op dinsdag 13 januari 2026 12:40 schreef heywoodu het volgende:
Jaque heeft op een of andere manier een Noorse club gevonden om ineens lid van te worden en staat op de lijst voor de 10k vrij en klassieke sprint op het Noors kampioenschap morgen en overmorgen
[ afbeelding ]
Dat is licht beangstigend.
Oh ik dacht dat Johaug inmiddels wel wat teruggezakt was op de rankingquote:Op woensdag 14 januari 2026 10:28 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Maar Johaug heeft 0.00 FIS-punten, dat willen we juist niet in de top-5
Gisteren een beetje door de lijst gebladerd en dit lijken de besten te zijn die meedoen, met hun punten:
Sanness 8.89
Fosnaes 13.81
Theodorsen 27.56
Kalvaa 27.83
Drivenes 29.44
Ingebrigtsen 48.03
Wangensteen 57.63
Mikkelsplass 63.67
Bakken 64.63
Het liefst één van deze dames die gigantisch uithaalt (of nou ja, zij hebben de grootste kans om dat te doen), en de rest dan buiten de top-5
Ja, vorige keer was het Bruna die ineens halsoverkop naar Servië ging (en moest), omdat het team er niet naartoe ging en ze dus alleen moest. Maar toen ze daar eenmaal was ging het team toch, nadat ze sneaky eerst nog een andere wedstrijd in Polen hadden gedaanquote:Op woensdag 14 januari 2026 10:28 schreef vainsteinsvainsteins het volgende:
[..]
Fascinerend welke capriolen er uitgehaald worden. En dan al dat ad hoc gereis van race naar race.
Je punten worden berekend op basis van je resultaten over een bepaalde periode, en Johaug's beste resultaten in die periode zijn nog steeds World Cup-zeges van vorig seizoen (die 0.00 opleveren)quote:Op woensdag 14 januari 2026 10:29 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Oh ik dacht dat Johaug inmiddels wel wat teruggezakt was op de rankingen als ze de nummer twee als op een minuut+ zou lopen is het ook in orde toch
Is ook logisch hoor. Met die skeleton'rel' nu zijn er allerlei nuances over andere landen die eigenlijk eerder boos zouden moeten zijn dan de VS, maar daar snap ik ook de ballen van, want ik zit niet 'in' dat systeem. Qua punten en dergelijken zit ik natuurlijk al jaren diep in het langlaufen, dus ik durf wel te zeggen dat ik dat inmiddels volledig snap, maar het is echt lastig om het helemaal te doorgronden als je daar niet al zo lang mee bezig bent (zelfs mijn ouders vinden het na al die jaren nog altijd enorm lastig, en langlaufcommentator Ivo van Haaren gebruikt nu gewoon mijn tooltje als er iets berekend moet wordenquote:Op woensdag 14 januari 2026 10:31 schreef Frozen-assassin het volgende:
Merk dat ik de ballen snap van de puntentelling. Daar zou ik dan zelf de documenten voor moeten doorlezen
Spannend!quote:Op donderdag 15 januari 2026 10:18 schreef heywoodu het volgende:
Klein half uurtje nog tot Jaque start, 10:44 uur. Live timing hier:
https://live.fis-ski.com/cc-2315/results-pda.htm
https://cis.nsftiming.no/live?raceid=1293
Ik vermoed dat Jaque op het moment dat zij bij de meetpunten komt vrij hoog in de ranglijst staat, er zijn er niet heel veel voor haar die echt duidelijk beter zijn denk ik. De tijden zouden bij startnummers 40-43 en vooral vanaf nummer 70 wel echt fors omlaag moeten gaan.
Bij een winnende tijd van zo'n 27 minuten hopen we op een achterstand van toch zeker wel richting de 4:30 minuten.
Die is na vorig seizoen gestopt (ze kwam alleen terug voor het WK in eigen land), dus dat kloptquote:Op donderdag 15 januari 2026 10:21 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Spannend!
Zie Johaug niet meer op startlijst nu tenzij ik scheel kijk
Oh ik dacht alquote:Op donderdag 15 januari 2026 10:22 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Die is na vorig seizoen gestopt (ze kwam alleen terug voor het WK in eigen land), dus dat klopt
Vooral afhankelijk wie er top 5 wordenquote:Op donderdag 15 januari 2026 10:48 schreef Frozen-assassin het volgende:
Na 800 meter al 24 sec achter. Zegt dat wat?
Weet Bruna nog steeds niks inderdaad?quote:Op donderdag 15 januari 2026 10:22 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Die is na vorig seizoen gestopt (ze kwam alleen terug voor het WK in eigen land), dus dat klopt
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |