quote:Trump: elf doden bij Amerikaanse aanval op drugsboot bij Venezuela
Amerikaanse strijdkrachten hebben een schip beschoten dat volgens president Trump uit Venezuela kwam en was volgeladen met drugs. Bij de aanval zijn elf mensen gedood, schrijft Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. In een video van de aanval, die online is gezet, is te zien hoe de kleine motorboot van een afstand onder vuur wordt genomen en vlam vat.
De aanval zou zijn gericht tegen de Venezolaanse drugsbende Tren de Aragua. Die is door Amerika aangemerkt als terreurorganisatie. Trump claimt in zijn bericht dat de groep onder controle staat van president Maduro en verantwoordelijk is voor onder meer drugshandel en moordpartijen, ook in de VS.
Waar de Amerikaanse aanval precies was, is niet duidelijk. Zowel Trump als minister Rubio van Buitenlandse Zaken houdt dat vaag. Rubio zegt alleen dat het in het zuidelijk deel van de Cariben was.
In augustus stuurde Amerika marineschepen richting Venezuela om de dreiging van Latijns-Amerikaanse drugskartels te bestrijden. President Maduro, die door de VS als grote drugshandelaar wordt gezien, noemde de Amerikaanse aanwezigheid in de regio de grootste bedreiging voor het Zuid-Amerikaanse continent in honderd jaar.
Bekijk deze YouTube-videoquote:"Staan voor grootste militaire dreiging in 100 jaar": waarom liggen er Amerikaanse oorlogsschepen voor kust van Venezuela?
"We staan voor de grootste militaire dreiging in 100 jaar." Daarvoor waarschuwt de Venezolaanse president Nicolás Maduro, nu de Amerikaanse president Donald Trump een volledig bewapende vloot naar de kust van Venezuela heeft gestuurd én een premie van 50 miljoen dollar op het hoofd van Maduro heeft gezet. Wat is er aan de hand?
De spanningen tussen de Verenigde Staten en Venezuela lopen al weken op nadat Washington een aanzienlijke maritieme aanwezigheid heeft opgebouwd in de wateren rond Venezuela, in de Caraïbische Zee.
De Amerikaanse regering stuurde al zeker 7 oorlogsschepen, waarvan er zeker 5 raketten aan boord hebben die ook doelen op land kunnen raken. In totaal zijn er ook 4.500 manschappen aan boord én er zou ook een aanvalsonderzeeër gestuurd zijn.
Volgens de regering-Trump dienen de oorlogsschepen om internationale drugshandel en terrorisme te bestrijden.
Aanval op drugssmokkelschip
De Amerikaanse militaire aanwezigheid heeft al meteen iets opgeleverd. Vandaag kondigde Donald Trump op een persconferentie aan dat de VS een drugssmokkelschip heeft aangevallen in de Caraïbische zee dat vertrokken was vanuit Venezuela.
Minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio voegt daar op X aan toe dat het gaat om een "dodelijke aanval", gericht op een "narco-terroristische organisatie".
Venezolaans president Nicolás Maduro is niet blij met de Amerikaanse aanwezigheid voor zijn kust. Hij verklaarde gisteren dat Venezuela geconfronteerd wordt met "de grootste militaire dreiging in 100 jaar".
Hij waarschuwde dat zijn regering klaarstaat om de republiek in staat van verdediging te verklaren, mocht er sprake zijn van een aanval
Troebele relatie
De relatie tussen de VS en Venezuela is al langer vertroebeld. De VS legt al decennia zware economische sancties op aan Venezuela en wil al sinds Chávez een regimewissel in het land. Die sancties hebben sterk bijgedragen aan de economische malaise in het land.
Tussen Trump en Maduro botert het al evenmin. Zo noemde de Amerikaanse president Maduro al meermaals een drugsbaron. Volgens hem zou de Venezolaanse president geholpen hebben om tonnen cocaïne via Venezuela te smokkelen naar de VS, in samenwerking met het drugskartel Cartel de los Soles en Colombiaanse guerrillagroepen zoals de FARC.
De VS erkent Maduro ook niet als legitiem president van Venezuela en belooft een premie van 50 miljoen dollar voor informatie die leidt tot zijn arrestatie.
Hopelijk Lula wel, daar mag Trump ook wel eem een goede actie inzetten. Leger support Lula toch niet.quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:15 schreef phpmystyle het volgende:
Zou Keith Starmer het al warm krijgen?
Die wachten de instructies van de Russische handler afquote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:26 schreef Viesdik het volgende:
Ben als FvD'er toch wel heel benieuwd wat het standpunt van de partij gaat worden
Ik weet niet waarom, maar Poetin en Trump laten op mij niet de indruk achter dat ze vroeger op de kleuterschool goed hebben geleerd hoe ze eerlijk moeten delen...quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:27 schreef Perrin het volgende:
[..]
Grootmachten gaan elkaar niet bevechten voor dat kleine grut. Waarom zouden ze? Je kunt het beter onderling verdelen.
Vanuit Amerikaanse belangen zeker. De kans is groot dat Venezuela een even genereuze nieuwe leider krijgt. Gewoon een leider in de lijn van Trump, Putin, Nethanyahu, Orban, Duterte en Erdogan. En de Maga-aanhangers inclusief de fok-brigade zullen dat van harte toejuichen.quote:
Zoals in Saudi-Arabië waar ze de állergrootste vriendjes mee zijn?quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:15 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
En als de Venezolanen hier niet toe in staat zijn moet men nog maar jaren of decennia leven onder armoede en een dictatuur?
Het is alleen nogal vervelend dat de mensen die een regel-gebaseerde wereldorde willen meestal niet de mensen met macht zijn.quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:03 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Het is een strijd tussen mensen die een regel-gebaseerde wereldorde willen en mensen die een macht-gebaseerde wereldorde willen. In het geval van een klein land als Nederland die erg afhankelijk is van handel, is het niet vreemd dat de Tweede Kamer liever een regel-gebaseerde wereldorde willen.
Het lijkt me dat Zuid Korea het nu ook beter doet dan Noord Korea.quote:
Volgens mij kunnen veel autocraten het onderling prima vinden. Trumpisme en Poetinisme zijn nauw verwant.quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:30 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Ik weet niet waarom, maar Poetin en Trump laten op mij niet de indruk achter dat ze vroeger op de kleuterschool goed hebben geleerd hoe ze eerlijk moeten delen...
Het verdwijnen van Maduro is niet wat deze situatie zorgelijk maakt helaas...quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:31 schreef Tarado het volgende:
Op zich heb ik er geen moeite mee dat die Maduro eindelijk het veld moet ruimen, al ik had liever Team America World Police elders in actie willen zien.
Het lot van een Europeaan is kijken wat de anderen doen en hopen dat het goed uitpakt.
quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:29 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Die wachten de instructies van de Russische handler af
Nou, dat was na de val van de muur en de soviet-unie toch wel anders. Toen heerste het Westen eigenlijk en tot aan 2000 leek het er echt op dat we zo'n toekomst langzaam zouden opbouwen.quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:31 schreef Perrin het volgende:
[..]
Het is alleen nogal vervelend dat de mensen die een regel-gebaseerde wereldorde willen meestal niet de mensen met macht zijn.
Omdat de gemiddelde Europeaan verwend, naïef en onderling verdeeld is. We laten daardoor helaas op masochistische wijze de kaas van ons brood eten op het wereldtoneel.quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:31 schreef Tarado het volgende:
Op zich heb ik er geen moeite mee dat die Maduro eindelijk het veld moet ruimen, al ik had liever Team America World Police elders in actie willen zien.
Het lot van een Europeaan is kijken wat de anderen doen en hopen dat het goed uitpakt.
Maar gelukkig approven we 'm nu weer ietsje meer.quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:35 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Laten we eerlijk zijn, maduro kunnen we missen als kiespijn, een dankbaar slachtoffer voor een president wiens approval ratings door de keldervloer zijn gezakt.
Ze kunnen het goed met elkaar vinden zolang ze niet allebei met hetzelfde speeltje willen spelen, en dat is Venezuela wel voor zowel Trump als Poetin: Een land waarvan ze allebei vinden dat het tot hun bondgenootschap/invloedssfeer behoord.quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:33 schreef Perrin het volgende:
[..]
Volgens mij kunnen veel autocraten het onderling prima vinden. Trumpisme en Poetinisme zijn nauw verwant.
Waarschijnlijk niet. Of misschien ook wel. Maar daar draait het niet om.quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:37 schreef PieterDeRijcke het volgende:
Zijn er hier mensen die een traan gaan laten voor Maduro?
Die 'regel-gebaseerde wereldorde' was nooit neutraal of universeel, maar vooral een slim verpakte machtsstrategie.quote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:34 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nou, dat was na de val van de muur en de soviet-unie toch wel anders. Toen heerste het Westen eigenlijk en tot aan 2000 leek het er echt op dat we zo'n toekomst langzaam zouden opbouwen.
We hebben onze eigen glazen ingegooid met de inval in Irak (meest grove schending van de internationale rechtsorde deze eeuw) en dat ook nog vanuit Europa te steunen (politiek en of militair).
Logisch dat de rest van de wereld er toen ook niet meer in geloofde.
Ja ik zit al de hele dag te huilen, was zeer goed bevriend met hemquote:Op zaterdag 3 januari 2026 14:37 schreef PieterDeRijcke het volgende:
Zijn er hier mensen die een traan gaan laten voor Maduro?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |