abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 17 januari 2026 @ 09:47:11 #51
201761 phpmystyle
The emperor of Moscow!
pi_219855541
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 januari 2026 09:36 schreef Mikeytt het volgende:

[..]
Betwist? Niet onder de experts. Minoxidil is juist de heilige graal onder dermatologen en is het best onderzochte middel op de markt. Er is gewoon consensus dat minoxidil haarverlies tegengaat.

Er is ook gewoon consensus over de werking van finasteride onder de experts voor bepaalde soorten haarverlies.
Dus nee, de werking wordt niet 'betwist'. Al dan niet onder daadwerkelijke artsen op dit gebied. Zal vast wel betwist zijn onder bepaalde groepen influencers en co.

Kaalheid komt niet voor in mijn familie, heb het zelf dus nooit hoeven gebruiken. Ben enkel bekend met de medicijnen via vrienden die het wel gebruiken met verwijzing van hun dermatoloog.
quote:
Medicijnen tegen kaal worden bij mannen

Er zijn medicijnen tegen kaal worden: minoxidil op de huid
en finasteride
.

Deze medicijnen zorgen dat er minder haarzakjes verdwijnen. En soms gaan er weer nieuwe haren groeien. Maar vaak helpen deze medicijnen niet veel.

Pas na 6 maanden kun je goed zien of het medicijn bij jou werkt of niet. Als je met het medicijn stopt, gaat het kaal worden weer verder. Het kan dan zelfs sneller gaan.

Je moet de medicijnen dus lang blijven gebruiken. Er is geen goed onderzoek gedaan om te weten of dat nadelen heeft. Ook kun je er vervelende bijwerkingen van krijgen. Artsen geven de medicijnen daarom liever niet.
Bron:https://www.thuisarts.nl/kaalheid-bij-mannen/ik-word-kaal-man

Als dat lot mij zou treffen dan zou ik een haartransplantatie doen, heb toch genoeg dik haar achter op het hoofd. Indien je überhaupt weinig haar zou hebben dan zou ik nadenken over een toupetje.
"Fifty years ago the Leningrad street taught me a rule - if a fight is inevitable, you have to throw the first punch."
Vladimir Putin
“To forgive the terrorists is up to God, but to send them there is up to me.”
Vladimir Putin
  zaterdag 17 januari 2026 @ 09:58:02 #52
482094 Mikeytt
Any/All. 1997
pi_219855608
quote:
7s.gif Op zaterdag 17 januari 2026 09:47 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
[..]
Bron:https://www.thuisarts.nl/kaalheid-bij-mannen/ik-word-kaal-man

Als dat lot mij zou treffen dan zou ik een haartransplantatie doen, heb toch genoeg dik haar achter op het hoofd. Indien je überhaupt weinig haar zou hebben dan zou ik nadenken over een toupetje.
Die claimt wijst juist op dat de medicijnen werken. Werkt niet bij alle soorten kaalheid, dat is logisch. Als je heen haarzakje meer hebt, zal er ook niets groeien. Meer info daarover onder het kopje finasteride en minoxidil onder dezelfde link

Thuisarts is een goede bron voor standaard informatie. Voor gespecialiseerde info moet je bij de vereniging van de specialisatie zijn. De Nederlandse vereniging van dermatologen:
https://nvdv.nl/dermatolo(...)opecia-androgenetica
🇨🇳🇻🇳🇱🇦🇨🇺
Revolutions are the locomotives of history
  Moderator zaterdag 17 januari 2026 @ 10:06:55 #53
18653 crew  D.
pi_219855656
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 januari 2026 19:55 schreef summer2bird het volgende:

De ander laat de boel de boel, en ja hij ziet er ouder uit, maar hij heeft er vrede mee, en omdat hij er het niet een wereldprobleem van maakt heeft hij gewoon een vriendin mee aangetrokken en heeft een goed leven.
Ondanks alles :D
pi_219936179
quote:
7s.gif Op zaterdag 17 januari 2026 09:47 schreef phpmystyle het volgende:

[..]
[..]
Bron:https://www.thuisarts.nl/kaalheid-bij-mannen/ik-word-kaal-man

Als dat lot mij zou treffen dan zou ik een haartransplantatie doen, heb toch genoeg dik haar achter op het hoofd. Indien je überhaupt weinig haar zou hebben dan zou ik nadenken over een toupetje.
Ik heb ook deze website gevonden, die is ook helder over minoxidil --> https://www.huidarts.com/huidbehandelingen/minoxidil/
  maandag 26 januari 2026 @ 22:11:34 #55
355931 crew  Moeraskat
Gemorste gedachten.
pi_219936536
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 december 2025 11:04 schreef TAmaru het volgende:

[..]
Het is niet zo eenvoudig. Het kaalwordingsproces gaat gewoon door. Voor een goed resultaat moet je eigenlijk altijd aan de medicatie (min en/of fin) als je een transplantatie doet, zodat je geen rare gaten krijgt achter je nieuwe haarlijn. Ook zijn er veel mannen die gewoon een agressieve kaling hebben of uitdunning op de hele bovenkant van het hoofd en dan is een transplantatie ook vrijwel kansloos.

Uiteraard is er voor de rijken wel wat aan te doen ... min+fin, microneedling, topicals, injecties met plasma + eventueel een transplantatie.
Hoezo?
Collega van mij heeft een transplantatie laten doen ergens in Brabant voor 4K. Dat is nu 7 jaar geleden en er ontstaat geen nieuwe kale plek? Hij slikt geen medicatie
Wat je niet doodt, zorgt er alleen voor dat je vreemd overkomt in intieme situaties.
  maandag 26 januari 2026 @ 22:14:27 #56
355931 crew  Moeraskat
Gemorste gedachten.
pi_219936555
Mijn man wil geen transplantatie en krijgt zo’n kale plek op het achterhoofd :X
Hij ziet het zelf niet. En ik zorg dat het niet op foto’s staat. _O-

Hopelijk blijft het hierbij. Al zou ik hem niet de deur uitzetten als hij kaal is straks. Maar jammer is het wel. Hij heeft verder een prachtige bos donker golvend/krullend haar met wat grijze haren erdoor. Beetje MCDreamy van grey’s qua kapsel. :@ :9~
Wat je niet doodt, zorgt er alleen voor dat je vreemd overkomt in intieme situaties.
pi_219937190
quote:
2s.gif Op maandag 26 januari 2026 22:11 schreef Moeraskat het volgende:

[..]
Hoezo?
Collega van mij heeft een transplantatie laten doen ergens in Brabant voor 4K. Dat is nu 7 jaar geleden en er ontstaat geen nieuwe kale plek? Hij slikt geen medicatie
Dat is geluk voor je collega. Zou me verbazen als hij niet tenminste ook minoxidil gebruikt. Maar als hij niets gebruikt, dan is het echt mazzel. Echter: het kaalwordingsproces gaat altijd door. Het is alleen niet altijd voorspelbaar. Dus sommige mannen verliezen 10 jaar lang nauwelijks haar en dan verliezen ze opeens een hele hoop. Het kan dus zijn dat zijn haarlijn over een paar jaar toch verder terugtrekt en dat het er dan raar uitziet.
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
pi_219938296
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 januari 2026 15:13 schreef raptorix het volgende:

[..]
Volgens mij vinden de meeste vrouwen ook dat haar gewoon verzorgt moet zijn, of dat nou heel kort/kaal of lang is.
En geldt dat ook voor het taalgebruik? Of maakt dat minder uit?
Neem jezelf niet al te serieus, dat doen de anderen ook niet
pi_219938472
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 januari 2026 09:52 schreef Ozewiezewozewalla het volgende:

[..]
En geldt dat ook voor het taalgebruik? Of maakt dat minder uit?
Ik spreek vooral heel veel computertalen.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_219938664
Ik vind het oprecht kut. Niet omdat ik kaal zijn per se onaantrekkelijk vind, maar omdat het zo confronterend is: het besef dat je ouder wordt. Ik had altijd het geluk dat ik er jong uitzag, geen rimpel te zien. Maar die kalende plek op mijn kruin verraadt me nu. Ik heb me wel wat ingelezen over minoxidil en dergelijke, maar eerlijk gezegd vind ik het te veel gedoe. En eigenlijk ook een beetje beschamend om aan middelen tegen haaruitval te beginnen.
pi_219939490
Tja, ik heb al vrij lang vrij dun haar en diepe inhammen.
Nog niet in de mate dat een stuk echt kaal is, maar wel zo dun dat het kaal lijkt.
Dit is al vrij lang zo en wordt niet echt erger.
In mijn familie gaat het ook alle kanten op, wel of geen haar.

Ik zit nu nog wel, zeker toen ik wat jonger was, dat ik er erg van baal en liever de oude volle bos had.
Inmiddels vind ik het nog steeds erg lelijk lijken. Andere kant zijn er ook voordelen, ik hoef niet zo vaak meer naar de kapper. En het is makkelijker te stylen en bij te houden.

Ik denk dat het vooral die tussenfase is die lastig is.
Eenmaal kaal wen je er vast ook wel aan en boeit het niet meer.
pi_219939981
Er wordt iets van je afgenomen terwijl je daar niet om gevraagd hebt.En dat moet je dan als man maar accepteren, want tobben over je uiterlijk 'mag niet'.

Hoeveel kale mannen spelen mooi weer voor de buitenwereld, terwijl ze intussen snachts in hun bedje liggen te huilen :{

Haar is alles. Sommige mensen zeggen dat het niet uitmaakt, maar als we eerlijk tegen onszelf zijn weten we echt wel dat mannen met een volle bos haar veel vaker naar rechts geswiped worden.
  zondag 1 februari 2026 @ 14:36:10 #63
299232 mitchelll0181
Just Different ...
pi_219977391
Ik kreeg op mn 20e geloof ik al inhammen.
In het begin wel beetje moeilijk mee gehad vooral omdat niemand van je vrienden het heeft. Maar heeft niet super lang geduurd. Gaat bij een hoop mannen gebeuren, ik had zoiets van, kan het maar gehad hebben. Je kan er toch niks aan doen. (Ja Turkije, maar nee.. prima zo)

Ondanks mn gebrek aan haar toch leuke vrouw gevonden en nu 2 kids verder hahaha.

Dus, kaal worden:

Is het leuk? Nee.
Onoverkomelijk, zeker niet.
pi_219978139
Ik ben kalend en scheer het of tondeuse op standje 0 of met mesjes.

Heb al altijd kort haar gehad.Lang haar is voor vrouwen.

Maar heb wel een gigantische baard. Die ik trouwens al had voor ik kaal werd
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')