quote:Op vrijdag 9 januari 2026 20:14 schreef civ het volgende:
Heeft iemand misschien een hint voorSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.3a, 6 of 8?
Volgens mij kan het niet zo moeilijk zijn, maar zie het niet en mis de motivatie om nog eindeloos veel te gaan proberenSPOILER: 3aOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: 6Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: 8Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:Op vrijdag 9 januari 2026 16:52 schreef lobipi het volgende:
En opeens zie ik opgave 22. Eindelijk weer een puntje erbij.
Ik ben al best tevreden met mijn score tot nu toe. Zeker in vergelijking met mijn score van vorig jaar.
Ik hoop de komende dagen nog op: 3d, 8, 14b en 1,2 en 5 van 25.
(En 12a zou heel leuk zijn als ik kijk naar de tijd die ik daar al in heb gestoken, maar die hoop heb ik al een beetje opgegeven)SPOILER: 25.1Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: 25.2Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: 25.5Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: 12aOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Sinds 29 december hingen we vast op 19 punten (het gaat dit jaar nog niet zo hard), maar sinds donderdag al weer vooruitgang en nu zitten we al op 30! Nu nog even 25.1 en 25.2 zodat we naar 32 punten kunnen <3
Ik vraag me af of we nog richting de 45/50 gaan wat onze gebruikelijke score is. We gaan het zien!! Zijn jullie al tevreden met jullie score?2025: 1ab, 3ab, 7ab, 8, 10a, 11ab, 13, 14a, 16abcd, 21, 22, 23 en 25.345
Bijna: 6![]()
Ik heb eerst jaren alleen gepuzzeld en scoorde best goed. 7e was mijn hoogste notatie. Toen de krachten gebundeld in een topteam. En daarmee al een keer 4e en 5e geworden. Dit jaar heb ik helaas geen tijd door omstandigheden.
Ik heb wel een paar puzzeltjes gemaakt, de makkelijke zeg maar. Maar ik lift dus nu mee op het (mogelijke) succes van mijn team
Ik voel me een klein beetje schuldig, maar misschien kan ik het nog goedmaken dit weekend door 18 op te lossen.![]()
Hier ook bezig met de eindsprint, maar sta al een paar dagen droog. Echt helemaal kapot gestaard al op 10c, 19b, 24b en de 2e stap bij 4. Hopelijk komt er straks nog tenminste 1 puntje bijAIVD 2025:
1, 2, 3, 5, 6, 7a, 8, 10ab, 11, 12, 13, 14, 15a, 16, 17, 19ac, 20, 21, 22, 23, 24a, 25, 26.
Paginaranden: 2, 3, 4, 5, 6, 7. Extra hints: 5![]()
Hier is het ook al wel een paar dagen klaar. Motivatie en inspiratie is op.
Waar ik vorig jaar vaak dacht "het moet wel zoiets zijn, maar ik zie het niet", heb ik dit jaar voornamelijk last van "het kan alles zijn, dus geen idee" (4, 9, 10, 19).
Kwa punten zit ik redelijk onder m'n gebruikelijke score, terwijl ik er wel evenveel tijd in heb gestopt dit jaar. Veel tijd!AIVD Kerstpuzzel 2026:![]()
Het kan van alles zijn!quote:Op zaterdag 10 januari 2026 20:14 schreef IshaD het volgende:
Hier is het ook al wel een paar dagen klaar. Motivatie en inspiratie is op.
Waar ik vorig jaar vaak dacht "het moet wel zoiets zijn, maar ik zie het niet", heb ik dit jaar voornamelijk last van "het kan alles zijn, dus geen idee" (4, 9, 10, 19).
Kwa punten zit ik redelijk onder m'n gebruikelijke score, terwijl ik er wel evenveel tijd in heb gestopt dit jaar. Veel tijd!SPOILER: 4Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: 9Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: 10dOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: 19aOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: 19bOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: 19cOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: 19dOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Wat is nou moeilijker om op te lossen?
De kerstpuzzel, of de hints van CarloV?
AIVD 2025: 1a, 2, 3a, 6, 7a, 10a, 11, 13, 14a, 16abc, 22, 23, 25cd![]()
De hints van mij zijn soms expres onoplosbaar, dus maak je maar geen zorgenquote:Op zaterdag 10 januari 2026 21:29 schreef lobipi het volgende:
Wat is nou moeilijker om op te lossen?
De kerstpuzzel, of de hints van CarloV?![]()
![]()
De hints van Carlo zijn onnavolgbaar. Meestal!! Ik herinner me nog een hint van vorig jaar, die ons precies dat ene zetje richting het laatste ontbrekende antwoord gaf. Dat was vast niet zijn bedoelingquote:Op zaterdag 10 januari 2026 21:29 schreef lobipi het volgende:
Wat is nou moeilijker om op te lossen?
De kerstpuzzel, of de hints van CarloV?![]()
Het is eerder ook wel gebeurd toen ik een hint gaf voor een opgave die ik zelf niet eens had...quote:Op zaterdag 10 januari 2026 22:58 schreef PZZLD het volgende:
[..]
De hints van Carlo zijn onnavolgbaar. Meestal!! Ik herinner me nog een hint van vorig jaar, die ons precies dat ene zetje richting het laatste ontbrekende antwoord gaf. Dat was vast niet zijn bedoeling
Maar goed shit happens en iemand moet het gezellig houden hier!![]()
![]()
Eerder als in 3 uurtjes terug?quote:Op zaterdag 10 januari 2026 23:10 schreef CarloV het volgende:
[..]
Het is eerder ook wel gebeurd toen ik een hint gaf voor een opgave die ik zelf niet eens had...
Maar goed shit happens en iemand moet het gezellig houden hier!![]()
![]()
Zijn er dit jaar dan nog opgaven die jij nog niet hebt?quote:Op zaterdag 10 januari 2026 23:25 schreef CarloV het volgende:
[..]
Heb ik 3 uur geleden een hint gegeven voor een opgave die ik zelf niet heb? Nou sorry hoor!AIVD 2025: 1a, 2, 3a, 6, 7a, 10a, 11, 13, 14a, 16abc, 22, 23, 25cd![]()
Ja hoor, het is niet elk jaar feest!quote:Op zaterdag 10 januari 2026 23:29 schreef lobipi het volgende:
[..]
Zijn er dit jaar dan nog opgaven die jij nog niet hebt?![]()
Dan weet ik hoe serieus ik ze moet nemenquote:Op zaterdag 10 januari 2026 23:25 schreef CarloV het volgende:
[..]
Heb ik 3 uur geleden een hint gegeven voor een opgave die ik zelf niet heb? Nou sorry hoor!![]()
![]()
quote:Op zaterdag 10 januari 2026 23:37 schreef Beerrend het volgende:
[..]
Dan weet ik hoe serieus ik ze moet nemenSPOILER: 24bOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
quote:Op zaterdag 10 januari 2026 23:40 schreef CarloV het volgende:
[..]SPOILER: 24bOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: 24bOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Sommige thema's zijn inderdaad zo breed dat al gauw alles mee zou moeten tellen. Maar meestal valt het dan weer tegen wat eigenlijk als thema bedoelt wasquote:Op zondag 11 januari 2026 11:42 schreef Orly het volgende:
Óf er is een record aantal themahints verstopt dit jaar, óf ik zie dingen die er niet zijn
Maar paginaranden zijn er zat, dus in die zin is een record mogelijk!![]()
Ik puzzel alleen, maar gebruik chatbots als 'puzzelpartner'. In eerste instantie voor bv voor hulp bij schrijven van python-scripts, doe ik te weinig om allerlei handige operatoren te kennen. Soms hilarische hallucinaties (gebeurt ook wel bij echte puzzelpartners), maar ik denk/vrees echter dat chatbots serieuze impact gaan hebben op de opzet van de puzzel. Nu zijn er al paar (deel)opgaves waar de chatbot gewoon in 1x het goede antwoord geeft, dat kan wat mij betreft niet de bedoeling zijn. Of zie ik het te somber in?![]()
Dat heb ik echt nog niet één keer meegemaakt dat de chatbot met een goed antwoord kwam. Over het algemeen kunnen chatbots namelijk niet denken, laat staan puzzelen. Maar mss heb ik het daarvoor ook te weinig gebruikt, om die conclusie te kunnen trekken. Ik vind het juist de uitdaging om zelf puzzels op te lossen. Wat is anders de lol ervan???quote:Op zondag 11 januari 2026 14:11 schreef Youri165 het volgende:
Ik puzzel alleen, maar gebruik chatbots als 'puzzelpartner'. In eerste instantie voor bv voor hulp bij schrijven van python-scripts, doe ik te weinig om allerlei handige operatoren te kennen. Soms hilarische hallucinaties (gebeurt ook wel bij echte puzzelpartners), maar ik denk/vrees echter dat chatbots serieuze impact gaan hebben op de opzet van de puzzel. Nu zijn er al paar (deel)opgaves waar de chatbot gewoon in 1x het goede antwoord geeft, dat kan wat mij betreft niet de bedoeling zijn. Of zie ik het te somber in?![]()
Ik denk dat het wel mee valt. Ja een LLM of slimmere variant gaat bepaalde opgaven op kunnen lossen, maar dat zal voornamelijk laaghangend fruit zijn. Opgaven 1, 17abc, 22, 23, 25cd zie ik wel voor me en eventueel dat ie nog wat groepen vind bij de associeer opgaves. Een LLM in je voordeel gebruiken zou ook kunnen helpen bij een opgave als 10a waar je daadwerkelijk een tekst moet maken. Maar dan moet je het zelf configureren en embedden in een algoritme, ten tweede zijn daar effectievere methodes voor.quote:Op zondag 11 januari 2026 14:11 schreef Youri165 het volgende:
Ik puzzel alleen, maar gebruik chatbots als 'puzzelpartner'. In eerste instantie voor bv voor hulp bij schrijven van python-scripts, doe ik te weinig om allerlei handige operatoren te kennen. Soms hilarische hallucinaties (gebeurt ook wel bij echte puzzelpartners), maar ik denk/vrees echter dat chatbots serieuze impact gaan hebben op de opzet van de puzzel. Nu zijn er al paar (deel)opgaves waar de chatbot gewoon in 1x het goede antwoord geeft, dat kan wat mij betreft niet de bedoeling zijn. Of zie ik het te somber in?
Het probleem met AI blijft dat het niet goed zelfstandig kan nadenken en dat het niet uit zichzelf kan rekenen daar zit altijd weer een bridge tussen die wordt aangeroepen. De mens moet je het denkwerk laten doen en AI moet je het domme zoekwerk laten doen (voor zover dat nodig is).![]()
De lol is zeker om zelf te puzzelen, gewoon het antwoord uit een LLM halen is niks aan. Ook mee eens dat het nu alleen om laaghangend fruit en hulp bij meer simpele taken gaat. En bij gebrek aan puzzelpartner helpt het ook om wat nieuwe inzichten te krijgen als je geen oplossingsrichting ziet, dat is ook prettig. Dus hopelijk valt het inderdaad mee, maar ik was toch wel verrast dat het een LLM lukte om iets op te lossen.
[ Bericht 0% gewijzigd door Youri165 op 11-01-2026 15:34:10 ]![]()
Mijn voorspelling:quote:Op zondag 11 januari 2026 14:58 schreef CarloV het volgende:
[..]
Ik denk dat het wel mee valt. Ja een LLM of slimmere variant gaat bepaalde opgaven op kunnen lossen, maar dat zal voornamelijk laaghangend fruit zijn. Opgaven 1, 17abc, 22, 23, 25cd zie ik wel voor me en eventueel dat ie nog wat groepen vind bij de associeer opgaves. Een LLM in je voordeel gebruiken zou ook kunnen helpen bij een opgave als 10a waar je daadwerkelijk een tekst moet maken. Maar dan moet je het zelf configureren en embedden in een algoritme, ten tweede zijn daar effectievere methodes voor.
Het probleem met AI blijft dat het niet goed zelfstandig kan nadenken en dat het niet uit zichzelf kan rekenen daar zit altijd weer een bridge tussen die wordt aangeroepen. De mens moet je het denkwerk laten doen en AI moet je het domme zoekwerk laten doen (voor zover dat nodig is).
AIVD Kerstpuzzel 2028: In de inleidende tekst van de puzzel vragen de puzzelmakers, behalve om geen antwoorden of overduidelijke hints online te delen, ook om alsjeblieft de opgaven niet aan AI voor te leggen.
Een beetje zoals dat je tijdens een pubquiz niet de antwoorden op je telefoon op gaat zoeken.![]()
Dat zou mij inderdaad ook niet verbazen, goede vergelijking.quote:Op zondag 11 januari 2026 15:26 schreef Orly het volgende:
[..]
Mijn voorspelling:
AIVD Kerstpuzzel 2028: In de inleidende tekst van de puzzel vragen de puzzelmakers, behalve om geen antwoorden of overduidelijke hints online te delen, ook om alsjeblieft de opgaven niet aan AI voor te leggen.
Een beetje zoals dat je tijdens een pubquiz niet de antwoorden op je telefoon op gaat zoeken.
Forum Opties Forumhop: Hop naar: