Man man man, dit gaat nog wat worden. Veel te weinig geld en aandacht naar dit onderwerp.quote:Tijgermug waarschijnlijk binnen vijf jaar permanent hier en dan niet meer uit te roeien
De kans is groot dat de tijgermug zich binnen twee tot vijf jaar blijvend vestigt in delen van Nederland. Het is dan het niet meer mogelijk om de exoot volledig uit te roeien, waarschuwt demissionair minister van Volksgezondheid Jan Anthonie Bruijn in een brief aan de Tweede Kamer.
De tijgermug komt oorspronkelijk uit Zuidoost-Azië en is via internationaal transport van bijvoorbeeld autobanden en Aziatische planten naar Europa gekomen. De afgelopen jaren komt de mug steeds vaker hier via auto's en vrachtauto's uit Europese landen met veel muggen zoals Italië, Spanje en Frankrijk.
De mug kan tropische infectieziekten zoals knokkelkoorts en chikungunya overbrengen. Permanente vestiging kan dus risico's opleveren voor de volksgezondheid, schrijft de minister. Hij verwacht dat het ministerie in de loop van volgend jaar met nieuwe maatregelen komt tegen de tijgermug.
De Aziatische tijgermug is kleiner dan een gewone mug en heeft een zwart lijfje met witte strepen op de rug en poten. Inmiddels heeft het beestje zich gevestigd aan de grens met Duitsland en België.
Tuinbeleving verpest
Op de vraag of we ons zorgen moeten maken antwoordt Arnold van Vliet, bioloog bij Wageningen Universiteit: "Ja, volmondig." Niet alleen vanwege de ziektes die de tijgermug kan verspreiden maar ook vanwege het verpesten van de "tuinbeleving."
Een tijgermug kan namelijk irritant zijn als je rustig in de tuin zit. Zo is het insect een irritante bijter. De tijgermug prikt in tegenstelling tot andere muggen ook overdag. Doodslaan laten ze zich ook niet.
"Dan word je continu gebeten door muggen. En dan zit je niet lekker op het terras. Dat is al met een paar muggen. Laat staan als er een hele populatie rondvliegt."
^ Een gewone, inheemse mug (boven) en een tijgermug (onder) op een muntstuk van 10 cent
Niet meer houdbaar
Sinds 2005 is de tijgermug al in meer dan vijftig gemeenten gezien. De bioloog denkt dat dat er meer worden aangezien de mug zich moeilijk laat uitroeien. "Het is een van de meest invasieve exoten in de wereld. Hij is heel goed in staat om mensen te volgen."
Het vrouwtje legt haar eieren het liefst op beschutte plekken waar lange tijd regenwater blijft staan, zoals in emmers, bloempotten en regentonnen. En daar zijn er in Nederland genoeg van, zegt Van Vliet. "En daarmee heel moeilijk weg te krijgen."
Tot nu toe heeft de mug geen ziektes overgedragen op de mens. Dat komt vooral door het werk van voedsel- en Warenautoriteit NVWA, zegt de bioloog. "Die hebben de afgelopen jaren met man en macht geprobeerd de mug uit te roeien in al die gemeenten waar hij is aangetroffen. Maar nu komen ze op een punt dat het eigenlijk niet meer houdbaar is."
Muggen melden
Volgens Van Vliet is de brief die de demissionair minister naar de Kamer heeft gestuurd een wake-upcall. "Ook in Nederland zal de tijgermug zich formeel vestigen en dan zullen alle gemeenten op een gegeven moment aan de gang moeten."
Ook bewoners kunnen wat doen. "Dat betekent dat we de waterbroedplaatsen rondom ons huis regelmatig moeten legen zodat larven zich niet kunnen ontwikkelen. En mensen moeten aan muggenwering doen met horren en klamboes." De NVWA roept mensen op om naar deze site te gaan om aangetroffen tijgermuggen te melden.
Met de maatregelen dring je het aantal muggen terug, maar uitroeien is een utopie. Onder meer doordat we allerlei producten uit warme landen importeren en de opwarming van de aarde. "Maak je borst maar nat", sluit Van Vliet af.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op vrijdag 5 december 2025 10:19 schreef roos94 het volgende:
Tijd om naar Alaska te verkassen.
Ik zie jullie daar.
alsof ik daar wel buiten komquote:Op vrijdag 5 december 2025 10:19 schreef roos94 het volgende:
Tijd om naar Alaska te verkassen.
Ik zie jullie daar.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.graag op anoniem
ondankbaar werk van die mensen👍jammer dat we zulke werkers niet tot hetzelfde niveau verheffen als voetballers en acteurs. volgens mij weet de gemiddelde burger niet eens van hun bestaan afquote:Tot nu toe heeft de mug geen ziektes overgedragen op de mens. Dat komt vooral door het werk van voedsel- en Warenautoriteit NVWA, zegt de bioloog. "Die hebben de afgelopen jaren met man en macht geprobeerd de mug uit te roeien in al die gemeenten waar hij is aangetroffen. Maar nu komen ze op een punt dat het eigenlijk niet meer houdbaar is."
Ja want die vliegt er waarschijnlijk ongehinderd tussendoor...quote:Op vrijdag 5 december 2025 10:42 schreef L3viathan het volgende:
maar kan deze mug ook tegen deze unit?
[ afbeelding ]
Lol, er is als je niet van muggen houd muggen bijna geen slechter gebied te vinden dan de gebieden rond/boven de poolcirkel.quote:Op vrijdag 5 december 2025 10:19 schreef roos94 het volgende:
Tijd om naar Alaska te verkassen.
Ik zie jullie daar.
IJsland heeft ook geen muggenquote:Op vrijdag 5 december 2025 10:19 schreef roos94 het volgende:
Tijd om naar Alaska te verkassen.
Ik zie jullie daar.
quote:Op vrijdag 5 december 2025 12:19 schreef Beathoven het volgende:
Ik heb het 5 jaar tussen de tijgermuggen overleefd. Er zijn ergere dingen in de wereld.
Owwquote:
De Tijgermug kan behoorlijk laag op de lijst met zorgen. Zou hoger inzetten op klimaatverandering en bedorven autocraten die gekke sprongen kunnen maken.quote:
Jij bent Boswachter...quote:Op vrijdag 5 december 2025 12:26 schreef de_boswachter het volgende:
En maar weer een losse flodder roepen en er vervolgens niks aan doen. Dat is de politiek. Chapeau. Straks hebben we allemaal dengue. Met dank aan D66!!!!!
VOC mentaliteitquote:Op vrijdag 5 december 2025 12:43 schreef William_Papadin het volgende:
Niet zeuren, we wilden cultureel verrijkt worden met zijn allen. Dit is daar een prima onderdeel van.
Je zult nog verder moeten. Noordpool of Antartica should do it.quote:Op vrijdag 5 december 2025 10:19 schreef roos94 het volgende:
Tijd om naar Alaska te verkassen.
Ik zie jullie daar.
Als iemand ons land aanvalt zijn er ook geen schuilkelders, toch?quote:Op vrijdag 5 december 2025 12:30 schreef Beathoven het volgende:
[..]
De Tijgermug kan behoorlijk laag op de lijst met zorgen. Zou hoger inzetten op klimaatverandering en bedorven autocraten die gekke sprongen kunnen maken.
Dat "red jullie reet maar" 'noodpakket' is er met name voor uitzonderlijk wordend weer (zoals men dagelijks uit andere landen binnenkrijgt) en als de straten blank komen te staan. De overheid heeft namelijk nog geen plan. Dat wordt allemaal ad-hoc geneuzel.
quote:Op vrijdag 5 december 2025 12:29 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Onder de muggen is ook al omvolking aan de gang.
Als het met citroensap is zeer zeker, als een mug ergens niks van moet hebben is het dat wel.quote:
Over het algemeen wordt er zelfs neergekeken op ambtenaren (ja medewerkers bij de NVWA zijn ook ambtenaren).quote:Op vrijdag 5 december 2025 11:42 schreef gwn_een_user het volgende:
[..]
ondankbaar werk van die mensen👍jammer dat we zulke werkers niet tot hetzelfde niveau verheven als voetballers en acteurs. volgens mij weet de gemiddelde burger niet eens van hun bestaan af
als de tijgermug ons straks allemaal ziek maakt, dan verdienen we het gwn
Geen schuilkelders inderdaad. In Zwitserland zitten ze beter.quote:Op vrijdag 5 december 2025 16:05 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Als iemand ons land aanvalt zijn er ook geen schuilkelders, toch?
Dus dan zit je thuis met je fluitje. ( je moest ook een fluitje kopen stond er in mijn boekje)
Ik hoorde Jort Kelder laatst met een links geluid. Die wilde (ook) belastingmaatregelen voor de superrijken wereldwijd. Dan zou het hier ook beter beheersbaar zijn.quote:
Globalisme is een kleine prijs voor het krijgen van meer biodiversiteit. Win win.quote:
Hij zei vooral dat rijken met belasting uit een land wegpesten geen zin heeft en als je dan al rijken wilt belasten zal dat wereldwijd moeten. Dat klinkt al wat genuanceerder. Ik wens ze daar veel succes overigens #bubbelsquote:Op vrijdag 5 december 2025 17:36 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Ik hoorde Jort Kelder laatst met een links geluid. Die wilde (ook) belastingmaatregelen voor de superrijken wereldwijd. Dan zou het hier ook beter beheersbaar zijn.
Als men dat kan realiseren haal je enigszins de wind uit de zeilen van de saboteurs en kun je veel steken in defensie (ook defensie tegen klimaatrampen) en bestaanszekerheid in de allerbreedste zin.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |