Wellicht is het ongeluk juist veroorzaakt doordat iemand in paniek heeft geprobeerd aan de handrem te trekken of de motor uit te doen door de sleutel om te draaien. Of werkt dat tegenwoordig niet meer zo?quote:Op donderdag 4 december 2025 23:26 schreef Cruzinats het volgende:
Als ook maar één van de bijrijdsters een flinke ruk aan de (in dit geval) elektronische handrem had gegeven waren ze nu hoogstwaarschijnlijk nog in leven geweest.
Precies. Het is gewoon onzekerheid en niets meer dan dat.quote:
De 21 jarige vrouw die het ongeluk overleefde, heeft natuurlijk alles gezien. Hopelijk herstelt ze snel van haar verwondingen en is ze spoedig aanspreekbaar voor de rechercheurs van de Rijksrecherche.quote:Op vrijdag 5 december 2025 12:47 schreef Momo het volgende:
Daarnaast worden nog getuigen gehoord en camerabeelden uitgekeken.
Volgend jaar een documentaire hierover bij Videoland.quote:Op donderdag 4 december 2025 17:03 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Één man en drie vrouwen die om 4:40 's nachts proberen weg te komen van de politie. Ben stiekem toch wel benieuwd naar het verhaal hierachter.
Ja, alleen heb je er geen reet aan, want er valt niemand meer strafrechtelijk te vervolgen.quote:Op donderdag 4 december 2025 14:37 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
Zouden ze nu ook postuum onderzoeken of de bestuurder onder invloed was van drank of drugs?
Erg triest voor die dames...quote:Slachtoffers na politieachtervolging zouden chauffeur die avond hebben ontmoet: ‘Pure pech, pure onschuld’
Het ongeluk zou zelfs zijn gebeurd na afloop van het verjaardagsfeest van één van de omgekomen vrouwen. Ze waren 20, 21 en 24 jaar oud, zo maakte het Openbaar Ministerie vanmorgen bekend. Ook vertelde het OM dat de 24-jarige man de chauffeur was. De vrouw die als enige het ongeluk overleefde was 21. Alle vier komen ze uit Den Haag.
De meisjes zouden hun chauffeur, een controleur van de HTM, tijdens een avondje uit hebben leren kennen en hij zou ze naar huis brengen.
Oh leuk, een BOA die even misbruikt maakt van zijn bevoegdheid dus.quote:Op vrijdag 5 december 2025 23:19 schreef kitano het volgende:
https://www.ad.nl/den-haa(...)e-onschuld~a7fd8c3a/
[..]
Erg triest voor die dames...
Of misschien te veel gedronken/drugs en de controle willen ontlopenquote:Op zaterdag 6 december 2025 00:24 schreef Soury het volgende:
[..]
Lijkt een gevalletje stoer doen met 3 dames in je auto, triest.
Met triest bedoel ik ook hoe de afloop is. Hoe en wat weten we niet maar een jonge gozer met drie meiden in de auto. Tja en dan zo eindigen.quote:Op zaterdag 6 december 2025 00:34 schreef the-eye het volgende:
[..]
Of misschien te veel gedronken/drugs en de controle willen ontlopen
Dat is een aanname.quote:Op zaterdag 6 december 2025 00:40 schreef the-eye het volgende:
[..]
Niet bij iemand die onder invloed is in de auto stappen (maar dit zal wel weer victim blaming zijn)
quote:Op de plek in Den Haag waar gisteren na een korte politieachtervolging drie jonge mensen overleden en een vierde gewond raakte, worden de eerste bloemen gelegd. Er wordt gerouwd door vrienden en collega’s. „Pure pech, pure onschuld.”
Alle slachtoffers komen uit Den Haag en stonden aan het begin van hun leven. Ze waren 20, 21 en 24 jaar oud, zo maakte het Openbaar Ministerie vanmorgen bekend. Ook vertelde het OM dat de 24-jarige man de chauffeur was. De vrouw die als enige het ongeluk overleefde was 21. Alle vier komen ze uit Den Haag.
De meisjes zouden hun chauffeur, een controleur van de HTM, tijdens een avondje uit hebben leren kennen en hij zou ze naar huis brengen. „Pure pech, pure onschuld”, omschrijft een naaste. Zij kende twee van de drie meiden uit de auto. Een van hen stierf gisteren, de ander is de enige overlevende van het ongeluk. Beiden werkten in haar restaurant.
Bonusdochter
Vooral met het 20-jarige (overleden) meisje, dat al vijf jaar bij haar werkte, had ze een nauwe band. Ze werd een soort bonusdochter voor haar, schrijft ze, die meeging op vakantie. Een verantwoordelijk meisje dat haar rechterhand werd in het restaurant. Foto’s in de zaak getuigen van die nauwe band.
Bij de HTM stond ook de 24-jarige controleur bekend om zijn inzet. Én hij werd gewaardeerd om zijn vriendelijke bescheiden aanwezigheid. Bij de vervoerder treuren ze om zijn verlies. „Het is verschrikkelijk wat er is gebeurd”, zegt een woordvoerder. „Wij zijn heel erg geschrokken en leven mee met de nabestaanden.” Uit respect voor de nabestaanden laat de woordvoerder het bij deze woorden.
Bloemen en schelpen
De bloemen en schelpen die op de rampplek worden neergelegd, geven uitdrukking aan het verdriet dat gevoeld wordt om het verlies van deze jonge mensen. „Een split second en alles is verwoest”, schrijft er een. Leeftijdsgenoten staan erbij. De een doodstil, een ander huilt.
Het ongeluk gebeurde gistermorgen in alle vroegte, even na 04.30 uur op de Bezuidenhoutseweg, net voorbij het paleis van de koning. De politie had de auto kort daarvoor opgemerkt vanwege ‘opvallend rijgedrag’. Een agent gaf een stopteken, maar in plaats van te stoppen, gaf de chauffeur gas.
De politie zette de achtervolging in, een achtervolging die volgens het Openbaar Ministerie maar kort duurde. Net voor de kruising met de Reigersbergenweg ging het mis. Bij daglicht zijn de sporen te zien waar de auto een stoeprandje raakt, waarna de wagen weer op de weg moet zijn beland en vervolgens opnieuw de middenberm op, waar de bomen staan. De auto slaat over de kop.
Hoge vlammen
Vrijwel meteen vloog de auto in brand. Omwonenden uit de flat hoorden de klap en zagen de vlammen metershoog omhoog schieten. Ze zagen ook hoe agenten om de auto heen renden. Alleen de 21-jarige vrouw kon levend uit het wrak worden gehaald en naar het ziekenhuis gebracht. Even later hoorden sommigen nog gegil. Dan vullen brandweerauto’s, ambulances en politiewagens de plek des onheils.
Het onderzoek ter plekke duurde donderdag de hele dag. ’s Middags werd het autowrak weggevoerd. Pas vrijdagmorgen ging de weg weer volledig open en kunnen de bloemen worden neergelegd op de zwartgeblakerde straat.
Intussen gaat het onderzoek door en zolang dat duurt, is er in elk geval nog geen antwoord op de vraag die hierover het meest gesteld wordt: waarom reed de chauffeur weg?
Das waar, ik kan bij nader inzien beter zeggen "Niet bij vreemde mannen in de auto stappen"quote:
Op wat voor manier maakte hij misbruik van zijn bevoegdheid?quote:Op vrijdag 5 december 2025 23:31 schreef Watmoetjenou het volgende:
Oh leuk, een BOA die even misbruikt maakt van zijn bevoegdheid dus.
Het zou kunnen. Niet alleen het negeren van het stopteken en proberen de politie te ontkomen, maar ook het opvallende rijgedrag dat hij eerder vertoonde zou een geval stoer doen kunnen zijn geweest.quote:Op zaterdag 6 december 2025 00:24 schreef Soury het volgende:
Lijkt een gevalletje stoer doen met 3 dames in je auto, triest.
Maar je zal daar echt niet staande gehouden worden als je wat harder rijdt dan toegestaan en bijvoorbeeld 60 km/h rijdt.quote:Op zaterdag 6 december 2025 09:23 schreef Harmankardon het volgende:
Die weg is zeer bekend in DH, je mag er 50 maar kan er makkelijk harder op een rijtechnisch veilige manier. Benieuwd wat uit het onderzoek komt.
Alleen maar medelijden hebben, omdat het vrouwen betreft. Vind je vrouwen zwak ofzo?quote:Op vrijdag 5 december 2025 14:49 schreef Watmoetjenou het volgende:
Het zullen je dochters maar zijn...
Ik acht het heel goed mogelijk dat bij de kennismaking eerder die avond ter sprake is gekomen wat voor werk hij deed en dat hij vertelde dat hij controleur bij de HTM is, en dat de dames toen gedacht hebben dat hij wel te vertrouwen is en dat hij iemand is met verantwoordelijkheidsgevoel en daarom bij hem in de auto zijn gestapt.quote:Op zaterdag 6 december 2025 09:40 schreef Cockwhale het volgende:
Alleen maar medelijden hebben, omdat het vrouwen betreft. Vind je vrouwen zwak ofzo?
De cultuur van slachtoffer verheerlijking en politie blaming. En altijd maar excuses zoeken om dit soort achterlijk gedrag te verklaren. Het feit dat ze ook nog eens andere weggebruikers enorm in gevaar brengen is ook zeer verwerpelijk!! Maar ach, het waren zulke lieve kinderen toch?quote:Op zaterdag 6 december 2025 10:28 schreef -Sigaartje het volgende:
Inderdaad, als je de berichtgeving zo leest, is het allemaal de schuld van de politie. Zulke onschuldige mensen die allemaal supergoed waren. Maar….. als je niks te verbergen hebt en zo onschuldig bent, waarom sla je dan op de vlucht?
Is het dan zo raar als de politie denkt, hee wat is er daar aan de hand? En het is het dan afkeurenswaardig als ze er achteraan gaan. Is de wereld zo geworden?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |