Wetenschappelijk stuk ingetrokken na mogelijke betaling door glyfosaatproducentquote:Wetenschappelijk stuk ingetrokken na mogelijke betaling door glyfosaatproducent
Een invloedrijk wetenschappelijk artikel over het omstreden onkruidbestrijdingsmiddel glyfosaat is na 25 jaar ingetrokken. Mogelijk schreven medewerkers van fabrikant Monsanto mee aan het artikel, dat claimt dat het bestrijdingsmiddel niet kankerverwekkend is. Ook is niet uitgesloten dat de auteurs geld kregen van Monsanto.
Het artikel verscheen in 2000 in het wetenschappelijke tijdschrift Regulatory Toxicology and Pharmacology. De intrekking was volgens de Nederlandse hoofdredacteur en emeritus hoogleraar toxicologie Martin van den Berg "noodzakelijk om de wetenschappelijke integriteit van het tijdschrift te behouden".
quote:Corporate ghost-writing is a form of scientific fraud: a paper is falsely presented as the work of people other than its actual authors. When such papers circulate, they undermine the integrity of scientific research and policy decisions based wholly or in part on that research. This paper examines the impact of a single ghost-written study, Williams, Kroes, and Munro (2000) (WKM2000), published in Regulatory Toxicology and Pharmacology. The paper was crafted by Monsanto to support claims of the safety of glyphosate, the active ingredient in Roundup. Despite revelations of its ghostwritten nature in the Monsanto Papers, the paper has not been retracted and continues to be cited. Using a case study approach, we trace the impact of WKM2000 across three domains. We find that WKM2000 has exerted considerable influence over two decades, shaping public understanding, scientific discourse, and policy decisions. WKM2000 has been frequently cited on Wikipedia to support the safety of glyphosate; attempts to contextualize its ghostwritten origins have been repeatedly reversed or removed, illustrating how corporate-sponsored science infiltrates public knowledge platforms. An analysis of policy and governance documents citing WKM2000 revealed that the vast majority referenced it uncritically. In academic literature, WKM2000 is in the top 0.1 % by citation count among papers discussing glyphosate, indicating broad uptake, with minimal acknowledgment of conflict of interest. Our findings underscore the need for stricter journal policies to screen and retract ghostwritten papers, in order to safeguard science integrity, as well as public health and safety.
SPOILER: Google Translate vertalingOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 02-12-2025 23:44:03 ]
Nee.quote:Op woensdag 3 december 2025 00:09 schreef Hiddendoe het volgende:
Wetenschap. Is dat niet een beweging
Nee.quote:waarbij het credo geldt dat het doel de middelen heiligt?
Gewoon wat er staat.quote:
Heb je de verantwoording over de intrekking gelezen? Daar kun je uit afleiden dat je onzin schrijft. Wetenschap is gebaat bij transparantie en het mooie is dat de analyse van Kaurov en Oreskes over "corporate ghostwriting" door Monsanto gebruik maakt van wetenschappelijke methoden, en ook nog transparant is.quote:
quote:Op woensdag 3 december 2025 00:09 schreef Hiddendoe het volgende:
Wetenschap. Is dat niet een beweging waarbij het credo geldt dat het doel de middelen heiligt?
Het is vooral een leuke stok om mee te slaan als er weer eens surrealistisch moet worden ingegrepen.quote:Op woensdag 3 december 2025 00:09 schreef Hiddendoe het volgende:
Wetenschap. Is dat niet een beweging waarbij het credo geldt dat het doel de middelen heiligt?
Vraag mij dat af, de lobby is zo groot daar.quote:Op woensdag 3 december 2025 00:14 schreef Red_85 het volgende:
Corruptie.
Top. Zou wel eens het begin van het einde kunnen zijn voor die parkinson veroorzakende troep.
Dus het is ingetrokken omdat een glyfosaatproducent betaalde om dat te doen. Zo staat het er voor mij.quote:Wetenschappelijk stuk ingetrokken na mogelijke betaling door glyfosaatproducent
Corrupie, lobby. Tomato tomato.quote:Op woensdag 3 december 2025 06:47 schreef 111210 het volgende:
[..]
Vraag mij dat af, de lobby is zo groot daar.
Het CTGB doet ook alsof het middel zo veilig is dat je er iedere dag een lepeltje van zou kunnen eten. Die nemen ook totaal geen verantwoording op wat voor manier dan ook, terwijl hier al jaren vraagtekens bij staan.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op woensdag 3 december 2025 08:46 schreef xpompompomx het volgende:
Was er ook niet zo'n filmpje van een Monsanto lobbyist die boos wegloopt als hij een glaasje van het volgens hem veilige glyfosfaat wordt aangeboden?
Tuurlijk niet, goud geld verdienen voor ze. Doe troep wordt over de hele wereld gebruikt, als het hier niet meer mag mag het in de rest van de wereld welquote:Op woensdag 3 december 2025 08:52 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Corrupie, lobby. Tomato tomato.
Europa had het recent ook goedgekeurd voor de aankomende 10 jaar.
Waarschijnlijk ook mede op basis van dat artikel.
Alles wat monsanto is, heeft wel iets te maken met nare ziektes en misdaden verkopen voor geld. Niks is daar volkomen legaal.
Bizar bedrijf wel. Hoop dat Bayer het ontmanteld en er spijt van heeft.
Doet me ook denken aan een filmpje van door Monsato ingehuurde wetenschappers die de wereldwijde massale bijensterfte moesten onderzoeken en die in een interview zeer onzeker en hakkelend verkondigden dat al die bijen stierven door een combinatie van een parasiet en een schimmel, en dat Roundup er geen fuck mee te maken had.quote:Op woensdag 3 december 2025 08:46 schreef xpompompomx het volgende:
Was er ook niet zo'n filmpje van een Monsanto lobbyist die boos wegloopt als hij een glaasje van het volgens hem veilige glyfosfaat wordt aangeboden?
Australië had tot 2022 geen last van de varroa mite (wat is dat in het Nederlands) en ook geen last van de bijensterfte die in andere delen van de wereld werd waargenomen. Australië gebruikt ook glyfosaat, dus dit voorbeeld geeft idd aan dat glyfosaat er niets mee te maken heeft.quote:Op woensdag 3 december 2025 09:38 schreef ToT het volgende:
[..]
Doet me ook denken aan een filmpje van door Monsato ingehuurde wetenschappers die de wereldwijde massale bijensterfte moesten onderzoeken en die in een interview zeer onzeker en hakkelend verkondigden dat al die bijen stierven door een combinatie van een parasiet en een schimmel, en dat Roundup er geen fuck mee te maken had.
Eigenlijk is het al sinds 2018 kapot.quote:Op woensdag 3 december 2025 06:29 schreef raptorix het volgende:
Monsanto is een stink bedrijf en zou kapot moeten.
Je weet het niet (als je het wel wist dan was dit probleem zo opgelost).quote:Op woensdag 3 december 2025 10:47 schreef Twiitch het volgende:
Geen nood. Over een jaartje of veertig komt er waarschijnlijk een mooie documentaire uit waarin blijkt dat het toch echt wel gevaarlijk is en het bedrijf en ook de politiek hier al lang en breed van op de hoogte waren
Wat een onzin.quote:Op woensdag 3 december 2025 10:53 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Je weet het niet (als je het wel wist dan was dit probleem zo opgelost).
We zijn jaren lang bang gemaakt over de straling van routers, 4g, en 5g. Daar hoor je nu niets meer over. Het lijkt me verstandig om de wetenschappelijke methode toe te passen en voors en tegens tegen elkaar weg te strepen.
Kijk ook even naar het dichtstbijzijnde stopcontact. Als dat niet eerder was uitgevonden en ingevoerd, dan zou het nu niet meer worden toegestaan. Levensgevaarlijk!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |