 
		 
			 
			
			
			Ik ben zelf gelovig, maar als ik de SGP-politici aan het woord hoor, dan krijg ik de rillingen over mijn lijf. Moet er niet aan denken als zij ooit een PVV-achtige groei doormaken.quote:Op zondag 26 oktober 2025 05:34 schreef Telefoonvork het volgende:
Nou, ik ben nou niet bepaald geneigd om wat voor religie dan ook aan het roer van de wereld te zetten. Dat betekent alleen maar dat de wereld verzandt in fascisme en fatalisme.
 
			 
			
			
			Een voetnoot is dat 'de aarde' geen grote bol was. Maar zoals wij het (ook) nog kennen als letterlijk de modder; de grond onder onze voeten. Iets waar je een plant uit kunt laten groeien.quote:Op woensdag 29 oktober 2025 15:15 schreef -Sigaartje het volgende:
Tjonge, ik vond dit boek in mijn eigen bibliotheek (ik heb duizenden boeken, gek word ik ervan)
[ afbeelding ]
Het is niet te geloven, maar dit boek gaat precies over het dilemma van dit topic en over de gedachten van Ali. Ik wist niet dat het algemeen verspreid was onder een groep gelovigen. Het boek is een aanklacht aan dit soort ideeënvormen. "We weten dat het niet goed gaat, en toch gebeurt er helemaal niets".
Heb het boek nog nooit gelezen, ben er inmiddels in begonnen.
 
			 
			
			
			Dit vraag ik mezelf zelfs af. De tuin van Eden is denk ik een mythisch object dat in een verhaal is gegoten binnen de belevingswereld van de mensen toen, om zo het scheppingsverhaal overdrachtelijk te maken. Als je iemand iets wil uitleggen door middel van een leerboek, staan daar ook voorbeelden in die vaak fictief zijn.quote:Op woensdag 29 oktober 2025 16:12 schreef Beathoven het volgende:
In de tijd dat de teksten werden geschreven was het allemaal nog niet heel omvangrijk qua waar ze de piketpaaltjes neerzetten. De tuin van Eden heeft men letterlijk kunnen pinnen als een stuk land tussen de Tigris en de Eufraat. Losse verhalen uit de "regio" vormden later een soort gedocumenteerd geheugen mbt de wereld die men kende.
 
			 
			
			
			Kan ook. Alleen is er een andere hypothese dat het "verhaal" fictief is (en daarom imho niet minder mooi is, misschien nog wel mooier dan "letterlijk", en zal wel in de minderheid zijn met die mening) en wel op een bestaand stuk land geprojecteerd is. Er is een duidelijke beschrijving als in waar vier rivieren samenkomen met meer beschreven details van naburige locaties.quote:Op woensdag 29 oktober 2025 16:15 schreef -Sigaartje het volgende:
[..]
Dit vraag ik mezelf zelfs af. De tuin van Eden is denk ik een mythisch object dat in een verhaal is gegoten binnen de belevingswereld van de mensen toen, om zo het scheppingsverhaal overdrachtelijk te maken. Als je iemand iets wil uitleggen door middel van een leerboek, staan daar ook voorbeelden in die vaak fictief zijn.
 
			 
			
			
			Klopt. Ik vind het ook een mooi verhaal. Wel jammer dat er een fout in het verhaal zit dat Adam en Eva twee zonen kregen en dat ze zich alleen voor konden planten als ze seks zouden hebben met hun moeder. Dat lijkt me erg onwaarschijnlijk. Of het verhaal is niet compleet, of het komt uit de pen van een goede schrijver.quote:Op woensdag 29 oktober 2025 17:27 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Kan ook. Alleen is er een andere hypothese dat het "verhaal" fictief is (en daarom imho niet minder mooi is, misschien nog wel mooier dan "letterlijk", en zal wel in de minderheid zijn met die mening) en wel op een bestaand stuk land geprojecteerd is. Er is een duidelijke beschrijving als in waar vier rivieren samenkomen met meer beschreven details van naburige locaties.
[ afbeelding ]
De Pishon is een inmiddels opgedroogde rivier.
 
			 
			
			
			Het verhaal is een mix van een aantal Mesopotamische verhalen. Men heeft het geschreven in tijden dat er geen evolutietheorie bestond en men het ontstaan van de mens door de bril van de tijd bekeek. Zelfs restanten van het polytheïstisme van de oorspronkelijke verhalen zaten er in de eerste versie in. Het is gecombineerd en bijgeschaafd.quote:Op woensdag 29 oktober 2025 18:05 schreef -Sigaartje het volgende:
[..]
Klopt. Ik vind het ook een mooi verhaal. Wel jammer dat er een fout in het verhaal zit dat Adam en Eva twee zonen kregen en dat ze zich alleen voor konden planten als ze seks zouden hebben met hun moeder. Dat lijkt me erg onwaarschijnlijk. Of het verhaal is niet compleet, of het komt uit de pen van een goede schrijver.
|  | 

| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |