SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Ik heb geen diagnose. Twee jaar geleden wel een topic aangemaakt hierover met tig voorbeelden, bij de huisarts geweest die ook het één en ander bevestigde en/of verifieerde, aangemeld geweest bij zo'n centrum in Nieuwegein, vervolgens acht maanden later of zo een mailtje gekregen met "maak een afspraak" waar ik nog eens twee maanden later pas achter kwam (door een overvolle mailbox) en het toen maar op z'n beloop gelaten.quote:Op donderdag 16 oktober 2025 12:53 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Ja, ik denk dat ik dat gewoon moet doen, doelen stellen. Ik ben erg perfectionistisch, ik heb de tekst ook al tig keer veranderd
Neem jij medicatie?
Heb je al eens bloed laten prikken op met name vitamine b1?quote:Op donderdag 16 oktober 2025 13:58 schreef BufferOverflow het volgende:
Ik slik al minstens 15 jaar methylfendidaat, maar ik zat me toch af te vragen of er geen langetermijn-effecten kunnen optreden, aangezien ik al jaren last heb van erger wordende brainfog en slecht geheugen, hebben mensen ervaring met het langdurig stoppen met methylfendidaat en welke effecten dit heeft?
Niet specifiek B1, wel D en schildklier, dat was in orde. Volgens mij is de kans op een B1 tekort extreem klein als je relatief gezond bent, normaal eet en vrijwel geen alcohol drinkt. Ik heb wel langere tijd multivitamines geslikt inclusief B1 en die leken geen enkel effect te hebben.quote:Op donderdag 16 oktober 2025 14:19 schreef DJMO het volgende:
[..]
Heb je al eens bloed laten prikken op met name vitamine b1?
Ik las een stukje terug in het vorige topic en herken mezelf hier heel erg in.quote:Op donderdag 16 oktober 2025 13:06 schreef Sunshine1982 het volgende:
Oh en een hyperfocus, wow. Ik heb voor jaren een tv serie als hyperfocus gehad (wat nu eindelijk wat minder wordt), maar ik heb dat bijvoorbeeld ook met muziek. Ik kan zo liedjes die ik leuk vind keer op keer achter elkaar beluisteren. Het verveelt gewoon niet. Ik heb nu al een paar maanden een liedje die ik echt abnormaal vaak geluisterd heb en ik luister er nog steeds naar. Vaak op de fiets ook meerdere keren achter elkaar, wel in een remix maar het deuntje en de tekst is vaak hetzelfde.
Geen idee hoe oud je bent of dat het al mosterd na de maaltijd is, maar soms kan de overgang aanleiding zijn om alsnog hulp te zoeken op dat vlak, dus het kan helpen om dat in je achterhoofd te houden.quote:Op dinsdag 4 november 2025 21:20 schreef vencodark het volgende:
[..]
Ik las een stukje terug in het vorige topic en herken mezelf hier heel erg in.![]()
Sowieso veel ADD trekjes die vrouwen omschrijven zijn 1 op 1 op mezelf te betrekken.
Geen diagnose bekend maar het zou me niet verbazen btw.
Nooit over nagedacht.quote:Op donderdag 16 oktober 2025 13:58 schreef BufferOverflow het volgende:
Ik slik al minstens 15 jaar methylfendidaat, maar ik zat me toch af te vragen of er geen langetermijn-effecten kunnen optreden, aangezien ik al jaren last heb van erger wordende brainfog en slecht geheugen, hebben mensen ervaring met het langdurig stoppen met methylfendidaat en welke effecten dit heeft?
Heb ondertussen diagnose slaapapneu gehad, dus waarschijnlijk was dat de oorzaakquote:Op vrijdag 2 januari 2026 15:54 schreef Moeraskat het volgende:
[..]
Nooit over nagedacht.
Heb wel last van brainfog. Maar dat is als ik in een verkeerd medicatie ritme zit door te lang uitslapen bijvoorbeeld.
Of nu omdat ik utrogestan slik.
Verder geen last van gelukkig.
Zit je nog wel op de goede dosis?
Misschien is je lijf veranderd of je leven?
Ben je overgezet op een ander merk?
Oh dat kan ook best pittig zijnquote:Op vrijdag 2 januari 2026 16:00 schreef BufferOverflow het volgende:
[..]
Heb ondertussen diagnose slaapapneu gehad, dus waarschijnlijk was dat de oorzaak
Kan dat ook niet liggen aan je leeftijd?quote:Op donderdag 16 oktober 2025 13:58 schreef BufferOverflow het volgende:
Ik slik al minstens 15 jaar methylfendidaat, maar ik zat me toch af te vragen of er geen langetermijn-effecten kunnen optreden, aangezien ik al jaren last heb van erger wordende brainfog en slecht geheugen, hebben mensen ervaring met het langdurig stoppen met methylfendidaat en welke effecten dit heeft?
Het was inmiddels al duidelijk wat er scheeldequote:Op maandag 5 januari 2026 12:58 schreef LaDaDiDa het volgende:
[..]
Kan dat ook niet liggen aan je leeftijd?
Ik herken dit wel enigszins. Nu ik sinds eind november in een dubbele diagnose kliniek ben opgenomen had ik ook vrij weinig omhanden. Ik ben me sindsdien gaan verdiepen in de tarot, en dat heeft me serieus aan het denken gezet.quote:Op zondag 15 februari 2026 10:19 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ugh, ik weet gewoon niet wat ik met mezelf aan moet. Ik ben echt wanhopig op zoek naar een nieuwe hyperfixatie, want zonder hyperfixatie voelt mijn leven zo saai en leeg. En dat klinkt heel erg stom als je een druk bestaan hebt met werk en kinderen, maar het voelt echt zo.
Ik vraag me af of de fokkers hier hetzelfde hebben?
Heel sufquote:Op zondag 15 februari 2026 10:19 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ugh, ik weet gewoon niet wat ik met mezelf aan moet. Ik ben echt wanhopig op zoek naar een nieuwe hyperfixatie, want zonder hyperfixatie voelt mijn leven zo saai en leeg. En dat klinkt heel erg stom als je een druk bestaan hebt met werk en kinderen, maar het voelt echt zo.
Ik vraag me af of de fokkers hier hetzelfde hebben?
Ik wilde zelf een keer zo'n vraag stellen. Wat precies zit jou niet lekker?quote:Op dinsdag 10 februari 2026 17:03 schreef Utopica het volgende:
Hoi! Hopelijk kunnen jullie mij hierbij helpen![]()
Ik heb nu bijna een jaar een ADHD-diagnose en na groepstherapie en medicatie zit ik in een traject om op zoek te gaan naar een ADHD-coach, die me kan helpen om mijn werk-privébalans beter te krijgen en gerichter coaching krijg met plannen. Nu heb ik een wijkcoach toegewezen gekregen en een doorverwijzing naar Jados.
Ik was daar sceptisch over eerst, omdat ze vooral op autisme zitten, maar in het gesprek bleek dat ze meer op neurodivers algemeen willen zitten. Nou prima vooruit.
Beschikking etc rond, dus ga ik op eerste gesprek. Nou dat ging toch niet lekker, merkte dat ze toch vastliep op mijn ADHD-klachten en wilt ze dat ik met een jobcoach in gesprek ga.
Nu heb ik met die jobcoach gesproken en zij zegt helemaal in de lijn te zitten met de hulpvraag waar ik mee zit. Maar toch voelt het niet helemaal oké. Dit zou dan via het UWV gaan i.k.v. werkbehoud, en moet ik me mijn werkgever in gesprek gaan. En dat terwijl ik eerst allemaal gewoon ging om een ADHD-coach die met handvaten zou komen om mijn ADHD beter aan te kunnen pakken. Ik sta niet op het punt om in een burn-out of wat te raken, het voelt opeens allemaal zo zwaar voor mij aan?
Nu is mijn vraag: wie heeft er ervaring met een ADHD-coach, wat doet diegene? Heb jij wat aan diegene? En zitten jullie dan via een organisatie daar?
Dankjewel voor je uitgebreide reactie, ik herken veel in wat je beschrijft.quote:Op maandag 16 februari 2026 18:04 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
[..]
Ik wilde zelf een keer zo'n vraag stellen. Wat precies zit jou niet lekker?
Ik wil jou op basis van mijn eigen ervaringen wel meegeven dat een coach of wie dan ook anticipeert op jouw hulpvraag. Ik merk uit jouw verhaal een beetje op dat jou dingen opgedrongen worden die jij niet wilt. Een beetje in de trant van:
jij: "Ik wil graag naar rechts."
ander: "Jamaar is het niet veel verstandiger om eerst naar links te gaan? Je moet het zelf weten hoor. Maar het is de gebruikelijke gang van zaken om naar links te gaan. Andere clienten doen dat ook en die zijn daarover erg positief. Het lijkt mij dat je naar rechts wilt gaan door jouw ADHD; je wilt meteen resultaat en zo werkt het niet. Je mag jezelf compassie en geduld gunnen dat het niet allemaal in 1x gedaan hoeft. Dus wat zeg je ervan? Wil je met mij proberen om naar links te gaan?"
Dit heb ikzelf keer op keer op keer meegemaakt. Mijn hoofd tolt dan helemaal en ik overzie het allemaal niet meer; ik ben dan inderdaad 'overtuigd' dat het niet zo snel hoeft, omdat ik dan rust wil.
Bekijk deze YouTube-video
Ik heb pas geleden dit filmpje gevonden. Voor mij persoonlijk werkt het verhelderend om grenzen te stellen naar iedereen en dus ook naar coaches en hulpverleners. Het gaat immers om jouw leven: jij bepaalt hoe je het wilt leiden en jij maakt op waar je hulp bij nodig hebt en waarbij niet. De ander kan opmaken in hoeverre hij/zij tegemoet kan komen aan jouw wensen en behoeftes. Dat zou superduidelijk moeten zijn:
- Ja, ik kan je daarbij helpen
- Nee, ik kan je daarbij niet helpen
- Ik kan je misschien gedeeltelijk helpen. Mag ik een alternatief voorstel doen?
De beslissing zou altijd bij jou moeten liggen.
Ik heb wat betreft ondersteuning alleen ervaring met aan WMO-gerelateerde instanties. Dat is elke keer drama geweest. Het is niet alleen frustrerend, ik was er emotioneel ook aan onderdoor gegaan. Dat ik mijn leven zelf verkloot is tot daaraan toe, maar het is ronduit beangstigend als het lijkt alsof alles en iedereen mij afremt. Ik kreeg dus stress van het idee "voor ik het weet, ben ik 80 en dan kijk ik terug op een leven wat ik door gebrek aan zelfdiscipline verkloot heb" en die zorgverleners met hun moedercomplex grepen dat aan om mij als een kleuterjuffrouw op te dringen het 'rustig aan te doen' en 'compassie voor mezelf op te brengen'.
Als je zelfstandige coaches niet kan betalen, is het misschien nog een idee om een PGB te regelen. Wees in ieder geval kritisch naar mensen die zich met jouw leven bemoeien.
Bij mij ligt het er wel aan hoe druk mijn leven is. Zoals nu heb ik niet echt de tijd voor een hyperfixatie. Zou ook niet echt uitkomen. Maar was een tijdje uitgevallen vanwege een operatie, maar toen leek ook echt niets me te raken en werd zo passief en depressief ervan.quote:Op zondag 15 februari 2026 10:19 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ugh, ik weet gewoon niet wat ik met mezelf aan moet. Ik ben echt wanhopig op zoek naar een nieuwe hyperfixatie, want zonder hyperfixatie voelt mijn leven zo saai en leeg. En dat klinkt heel erg stom als je een druk bestaan hebt met werk en kinderen, maar het voelt echt zo.
Ik vraag me af of de fokkers hier hetzelfde hebben?
Ik herken jouw verhaal wel een beetje. Ook dat het zo groot gemaakt wordt. Ik had vorig jaar te maken met zo'n soort reintegratie-traject en het moest allemaal in fases verspreid over veel tijd.quote:Op woensdag 18 februari 2026 15:41 schreef Utopica het volgende:
Ik vind je punt over grenzen stellen richting hulpverleners wel heel waardevol. Ik wil ook niet hun expertise onderuit schuiven, maar hier moet ik gewoon aangeven van: "dit voelt niet goed!"
Is volgensmij heel normaal hoor. Je mist nu gewoon even een bron van dopamine. Heeft niks met je huidige leven te maken, maar meer met hoe je brein werkt. Hoe harder je zoekt hoe onrustiger je misschien wordt. Beweging helpt vaak.quote:Op zondag 15 februari 2026 10:19 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ugh, ik weet gewoon niet wat ik met mezelf aan moet. Ik ben echt wanhopig op zoek naar een nieuwe hyperfixatie, want zonder hyperfixatie voelt mijn leven zo saai en leeg. En dat klinkt heel erg stom als je een druk bestaan hebt met werk en kinderen, maar het voelt echt zo.
Ik vraag me af of de fokkers hier hetzelfde hebben?
Waarom zorg je dan niet gewoon dat je ook in de vakantie een ritme hebt? Ik heb verantwoordelijkheden, bijvoorbeeld een hond. Ik moet in de vakantie ook gewoon mijn wekker zetten.quote:Op donderdag 19 februari 2026 02:13 schreef Laugh het volgende:
Hier ook ADHD (ADD). Ik werk in het onderwijs, en heb dus veel vakantie (nu ook). Mijn sociale kring is gewoon aan het werk. Ik hou van vakantie, maar ik merk (ook qua gemoedstoestand), dat ik beter ga op de structuur van werk. Een weekje vrij, en binnen 2 dagen alweer mijn dag-en nachtritme volledig omgedraaid. Ritme naar de klote, ‘s nachts wakker en overdag slapen. Vakantiedagen weggegooid (zonde).
Als mijn vriend ook vrij is, dan doe ik dit niet. Echt zo onvolwassen eigenlijk, maar ik doe het iedere keer weer.
Was dat maar zo makkelijk.. dit is ook een van mijn ADHD-blokkades. Tijdens Corona werd ik ook depressief en merkte ik ook hoe afhankelijk ik ben van ritmes van anderen. Zonder kantoorstructuur viel ik letterlijk in een grijze massa van tijd, waar ik in verzoop. Toen was ik ook alleen trouwens.quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:32 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Waarom zorg je dan niet gewoon dat je ook in de vakantie een ritme hebt? Ik heb verantwoordelijkheden, bijvoorbeeld een hond. Ik moet in de vakantie ook gewoon mijn wekker zetten.
Dat heeft niets met ADHD te maken, maar met wilskracht en volwassen zijn.
Dit klinkt als: adhd bestaat niet, stel je niet zo aan, wat ik kan kan jij ook.quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:32 schreef Discombobulate het volgende:
Dat heeft niets met ADHD te maken, maar met wilskracht en volwassen zijn.
Nee betekend dit: ADHD 'bestaat'. Wat ik kan, kan jij een stuk moeilijker, maar dat betekend niet dat we dezelfde dingen niet moeten doen. Jij hebt moeite met X, ik heb bijvoorbeeld moeite met Y.quote:Op donderdag 19 februari 2026 11:16 schreef DJMO het volgende:
[..]
Dit klinkt als: adhd bestaat niet, stel je niet zo aan, wat ik kan kan jij ook.
Maar zo werkt het helaas niet....
Aldoorquote:Op zondag 15 februari 2026 10:19 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ugh, ik weet gewoon niet wat ik met mezelf aan moet. Ik ben echt wanhopig op zoek naar een nieuwe hyperfixatie, want zonder hyperfixatie voelt mijn leven zo saai en leeg. En dat klinkt heel erg stom als je een druk bestaan hebt met werk en kinderen, maar het voelt echt zo.
Ik vraag me af of de fokkers hier hetzelfde hebben?
Dit werkt echt zo niet. En ik begrijp dat jij je dat niet kunt voorstellen. Maar niet elke ADHD’er is hetzelfde. Dit kan wel degelijk met ADHD te maken hebben. Het is echt te kort door de bocht om mensen af te schilderen dat ze niet volwassen zijn of wilskracht hebben. Want dat is eigenlijk wat je doet.quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:32 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Waarom zorg je dan niet gewoon dat je ook in de vakantie een ritme hebt? Ik heb verantwoordelijkheden, bijvoorbeeld een hond. Ik moet in de vakantie ook gewoon mijn wekker zetten.
Dat heeft niets met ADHD te maken, maar met wilskracht en volwassen zijn.
Ik heb ook een slecht honger en dorst gevoel. Als ik niet oplet dan eet ik pas tegen het eind van de middag. Ik heb dan wel dieren, een man en een kind + 1 onderweg. Maar dat helpt me niet eens. Ik sla mezelf gewoon over.quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:49 schreef Utopica het volgende:
[..]
Was dat maar zo makkelijk.. dit is ook een van mijn ADHD-blokkades. Tijdens Corona werd ik ook depressief en merkte ik ook hoe afhankelijk ik ben van ritmes van anderen. Zonder kantoorstructuur viel ik letterlijk in een grijze massa van tijd, waar ik in verzoop. Toen was ik ook alleen trouwens.
Als mijn vriend weg is, herken ik ook dat mijn hele ritme inzakt. Ik merk honger, dorst ook vrijwel niet, slaap ook niet. Als ik daarop moet vertrouwen, schift mijn ritme vrijwel direct. Heb bijv. ook geen hond of kinderen die een structuur eisen. Blijken ADHD'ers vaker last van te hebben. In mijn groepssessies zaten er ook een paar. En iedere ADHD'er werkt anders, dat jij dit niet herkent, betekent niet dat het geen ding is![]()
Wat is dit nou weer voor een domme reactie?quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:32 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Waarom zorg je dan niet gewoon dat je ook in de vakantie een ritme hebt? Ik heb verantwoordelijkheden, bijvoorbeeld een hond. Ik moet in de vakantie ook gewoon mijn wekker zetten.
Dat heeft niets met ADHD te maken, maar met wilskracht en volwassen zijn.
Ik heb adhd, hoogfunctionerend autisme, een slaapprobleem, depressie en ptss (om van de rest nog maar niet te spreken). Ik val elke keer weer terug op rode wijn.quote:Op donderdag 19 februari 2026 11:46 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
[..]
Wat is dit nou weer voor een domme reactie?
Laat me raden ... je hebt zelf geen ADHD, je gelooft niet in ADHD en je bent ervan overtuigd dat mensen die het wel hebben allemaal onvolwassen luie aanstellers zijn?
Of je hebt wel ADHD maar daarnaast ben je ook zo autistisch als een konijn en het lukt je daarom niet om te kunnen begrijpen dat dingen die voor jou wel helpend zijn niet persé aanslaan bij een ander? Dan kan ik net zo goed tegen jou zeggen dat je volwassen moet worden als jij je eenzaam en onbegrepen voelt als je elke keer conflicten hebt met mensen die negatief op jou reageren of jou uitlachen of negeren en je begrijpt niet wat je hen hebt misdaan. Of als het jou niet lukt om een vriendin te krijgen, kan ik tegen jou zeggen dat je "gewoon jezelf moet zijn", waardoor het voor jou nog veel ingewikkelder wordt.
Ik ben het overigens wel met je eens dat het in de essentie te maken heeft met wilskracht en emotionele volwassenheid. Het hele issue is dat het gebied in de hersenen om dat te kunnen reguleren, bij mensen die gediagnosticeerd zijn met ADHD, zich door een hele combinatie van factoren niet goed heeft kunnen ontwikkelen. Ik geloof wel dat die vaardigheden te trainen zijn, op dezelfde manier als iemand die getroffen is door een beroerte door revalidatie weer kan leren lopen, praten, etc.
Als er een intensieve behandeling zou bestaan die erop neerkomt dat je bijvoorbeeld een jaar lang in een soort bootcamp-achtige omgeving leert hoe je je aandacht, emoties en energie kan managen, waardoor het jou daarna wel lukt om volwaardig mee te kunnen doen in de samenleving en eigen zaakjes te kunnen regelen - zou ik ervoor tekenen. Ik ben er dan op voorbereid dat het heel zwaar en afzien kan zijn, maar dat heb ik er dan wel voor over.
Als dit uberhaupt al bestaat, dan is het onbetaalbaar. Als ik het wel zou kunnen betalen, wil ik garantie hebben dat het mij voldoende gaat opleveren.
Nee, dat doe ik niet. Je hebt alleen veel meer moeite met bepaalde taken, maar dat betekend niet dat je bepaalde taken niet gewoon moet doen. Misschien kan jij wel heel goed dingen die ik weer niet kan. Ik heb bv last van angstklachten. Moet ik dan maar niet in het openbaar gaan spreken? Of dat afschuiven daarop zodat ik het niet hoef te doen? Moet ik maar niet naar feestjes gaan? Of nooit meer gaan daten?quote:Op donderdag 19 februari 2026 11:25 schreef Moeraskat het volgende:
[..]
Dit werkt echt zo niet. En ik begrijp dat jij je dat niet kunt voorstellen. Maar niet elke ADHD’er is hetzelfde. Dit kan wel degelijk met ADHD te maken hebben. Het is echt te kort door de bocht om mensen af te schilderen dat ze niet volwassen zijn of wilskracht hebben. Want dat is eigenlijk wat je doet.
Als jij ADHD/ADD hebt, en je hebt je eigen hindernissen die een ander niet heeft, zou jij het vast ook niet tof vinden als ze je zo wegzetten. Heb je ook echt niks aan.
Dat snappen we allemaal hier. Maar jij gooit het op wilskracht en volwassenheid. Dat is gewoon oneerlijk van je. Niemand zegt toch ook dat hij/zij nooit meer eet of drinkt of uit bed komt? Jij trekt het direct weer helemaal in het uiterste. Iets genuanceerder communiceren zou wel fijn zijn.quote:Op donderdag 19 februari 2026 12:28 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Nee, dat doe ik niet. Je hebt alleen veel meer moeite met bepaalde taken, maar dat betekend niet dat je bepaalde taken niet gewoon moet doen. Misschien kan jij wel heel goed dingen die ik weer niet kan. Ik heb bv last van angstklachten. Moet ik dan maar niet in het openbaar gaan spreken? Of dat afschuiven daarop zodat ik het niet hoef te doen? Moet ik maar niet naar feestjes gaan? Of nooit meer gaan daten?
Precies dit. Die reactie van hem was voornamelijk kort door de bocht en ondoordacht lijkt me. Of hoop ik.quote:Op donderdag 19 februari 2026 11:46 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
[..]
Wat is dit nou weer voor een domme reactie?
Laat me raden ... je hebt zelf geen ADHD, je gelooft niet in ADHD en je bent ervan overtuigd dat mensen die het wel hebben allemaal onvolwassen luie aanstellers zijn?
Of je hebt wel ADHD maar daarnaast ben je ook zo autistisch als een konijn en het lukt je daarom niet om te kunnen begrijpen dat dingen die voor jou wel helpend zijn niet persé aanslaan bij een ander? Dan kan ik net zo goed tegen jou zeggen dat je volwassen moet worden als jij je eenzaam en onbegrepen voelt als je elke keer conflicten hebt met mensen die negatief op jou reageren of jou uitlachen of negeren en je begrijpt niet wat je hen hebt misdaan. Of als het jou niet lukt om een vriendin te krijgen, kan ik tegen jou zeggen dat je "gewoon jezelf moet zijn", waardoor het voor jou nog veel ingewikkelder wordt.
Ik ben het overigens wel met je eens dat het in de essentie te maken heeft met wilskracht en emotionele volwassenheid. Het hele issue is dat het gebied in de hersenen om dat te kunnen reguleren, bij mensen die gediagnosticeerd zijn met ADHD, zich door een hele combinatie van factoren niet goed heeft kunnen ontwikkelen. Ik geloof wel dat die vaardigheden te trainen zijn, op dezelfde manier als iemand die getroffen is door een beroerte door revalidatie weer kan leren lopen, praten, etc.
Als er een intensieve behandeling zou bestaan die erop neerkomt dat je bijvoorbeeld een jaar lang in een soort bootcamp-achtige omgeving leert hoe je je aandacht, emoties en energie kan managen, waardoor het jou daarna wel lukt om volwaardig mee te kunnen doen in de samenleving en eigen zaakjes te kunnen regelen - zou ik ervoor tekenen. Ik ben er dan op voorbereid dat het heel zwaar en afzien kan zijn, maar dat heb ik er dan wel voor over.
Als dit uberhaupt al bestaat, dan is het onbetaalbaar. Als ik het wel zou kunnen betalen, wil ik garantie hebben dat het mij voldoende gaat opleveren.
Ik denk dat ik nu een beetje dingen ga begrijpen.quote:Op donderdag 19 februari 2026 12:28 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Nee, dat doe ik niet. Je hebt alleen veel meer moeite met bepaalde taken, maar dat betekend niet dat je bepaalde taken niet gewoon moet doen. Misschien kan jij wel heel goed dingen die ik weer niet kan. Ik heb bv last van angstklachten. Moet ik dan maar niet in het openbaar gaan spreken? Of dat afschuiven daarop zodat ik het niet hoef te doen? Moet ik maar niet naar feestjes gaan? Of nooit meer gaan daten?
Kom je hier om constructief mee te praten of om ons te downplayen en uit te lokken?quote:Op donderdag 19 februari 2026 13:16 schreef PabstBlueRibbon het volgende:
[..]
Ik denk dat ik nu een beetje dingen ga begrijpen.
Als je afgaat op reacties die mensen met ADHD op internet posten, begrijp ik dat anderen de indruk hebben dat ze te makkelijk hun eigen verantwoordelijkheden op ADHD afschuiven. Het kan soms nogal lakoniek en gemakzuchtig overkomen.
ADHD zit in alles, ook in hoe je woorden geeft aan wat er in jouw hoofd omgaat. Mensen vinden van mij vaak dat ik mijn gedachten heel goed kan verwoorden: dat neemt niet weg dat het mij wel veel energie kost. Vooral om alle gedachten te kunnen filteren, om (vaak tevergeefs) to the point te blijven.
Ik weet dat mensen zonder ADHD het ook lastig vinden om orde en structuur in hun leven aan te kunnen brengen. Ik heb mij daarom heel vaak afgevraagd of ik überhaupt ADHD heb. Ik denk dat mensen zonder ADHD wat flexibeler zijn om hun aandacht en energie te kunnen doseren in de hoeveelheid dat het nodig is. Met ADHD zet je het of aan of uit. Zo kan zo'n iemand zich laten meeslepen door al zijn impulsen, waardoor anderen reageren "Waarom doet die gast zo druk?". Veel minder opvallend zijn de momenten dat hij geen energie meer heeft om te kunnen doen wat hij moet doen.
Hoe kom je daar nou bij?quote:Op donderdag 19 februari 2026 14:10 schreef DJMO het volgende:
[..]
Kom je hier om constructief mee te praten of om ons te downplayen en uit te lokken?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |