SPOILER: 222-201Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
Oats is idd een prima plaat!quote:Op zaterdag 18 oktober 2025 10:53 schreef Tussle266 het volgende:
Bange Ben had ik niet in mijn telling meegenomen, maar The Fear is wel prima inderdaad. Ik vind trouwens wel meer dingen die niet Keep Your Head Up zijn van Ben prima. Oats in the Water komt in me op. Maar goed, dat staat hier verder los van.
Over zeurderig, dat heb ik wel met Landslide. Die had van mij wel een stukje lager gemogen. Dat geeft me altijd het gevoel dat ik het voorportaal sta en dat de deur straks achter me dichtgetrokken wordt. Liever niet.
Toch maar even opgezocht, lekker nummer inderdaad.quote:
Afgezien van Tusk mee eens!quote:Op zaterdag 18 oktober 2025 16:01 schreef Gale_Boetticher het volgende:
Had er ook goed mee kunnen leven als dit het blokje 25-1 zou zijn geweest
Ik vind Kids Of America nogal gedateerd, eigenlijk vind ik dat sowieso van de hits van Kim Wilde, dus laten we die dan in elk geval efkes wisselen van positie met Muse, zodat we met een knaller het jaar uitgaan.quote:Op zaterdag 18 oktober 2025 16:01 schreef Gale_Boetticher het volgende:
Had er ook goed mee kunnen leven als dit het blokje 25-1 zou zijn geweest
Rhinestone Eyes voor mij.quote:Op zaterdag 18 oktober 2025 18:25 schreef peaceman het volgende:
Stylo vind ik nog steeds een geweldig nummer van Gorrilaz. (Met geweldige clip, maar dat terzijde)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.13 favorieten over.
Favoriete nummers uit het blokje 225-201:
223 The Smiths - There is a light that never goes out: Geen smakeloos land, dat Musicmeter. Hoewel ze ook wel een aantal vreemde keuzes bovenin hebben en ook flink wat vreemde omissies, maar goed, het wordt dan ook op onorthodoxe wijze door een klein clubje mensen samengesteld. Hoe dan ook, deze stond bij mij ook op 1, dus daar valt in ieder geval weinig over te klagen. Ik vond dit al wat langer een mooi nummer, maar hij is pas écht tot mijn absolute topfavorieten gaan behoren tijdens de pandemie. Met name door het begin van elk couplet, waarin het 'take me out tonight' gevolgd door een nadere toelichting centraal staat, kwam de tekst natuurlijk wel binnen. In 2021 en 2022 was dit ook in mijn ongeschoonde top 1000 de nummer 1, inmiddels is-ie iets weggezakt naar plek 5 in 2024 (waar het uitzwaai-lijstje op gebaseerd is) en plek 6 in 2025, net achter Ice Queen. Eigenlijk zou hij dus op 2 moeten staan in de geschoonde lijst, maar goed, het zit allemaal dicht bij elkaar.
219 Tame Impala - The Less I Know the Better: Een stuk toegankelijker dan Let It Happen voor mijn gevoel, zeker ook radiovriendelijk, maar toch ook meer dan voldoende diepgang. Mysterieus sfeertje, lekker loopje, beetje galm, heel fijn. Echt een ijzersterk allround-nummer, een allemansvriend, die volgens mij ook door bijzonder weinig mensen gehaat wordt.
205 The National - Bloodbuzz Ohio: Oef, het gaat hard nu hoor, alweer 3 stuks uitgezwaaid. Maar de posities zijn ook meer dan respectabel te noemen, dus ik klaag niet. De donkere stem is inderdaad iconisch en past dit nummer als een jas. Alleen al het woord 'bloodbuzz' lijkt er specifiek voor ontworpen te zijn, met van die lange ronde klinkerklanken. Heel mooi dat dit soort werk meer en meer ruimte krijgt in Top 2000-land; tegelijk binnengekomen met Porcupine Tree natuurlijk, en de enigszins vergelijkbare fanbase zal wel een beetje helpen.
Minst favoriete nummers uit het blokje 225-201:
206 Fleetwood Mac – Tusk: Als ik zo'n lijstje zou maken, een top 4851, dan zou ik vrijwel het hele oeuvre van Fleetwood Mac ruimschoots in het linkerrijtje plaatsen. De laatste jaren ga ik steeds meer de diversiteit van hun oeuvre waarderen, en een nummer als Landslide, ook in dit blokje, vind ik bijvoorbeeld echt heerlijk. In de echte Top 2000 staat die ook vaak in de laatste nacht en daar hoort-ie ook wel thuis. Maar ja, ze hebben ook dit uitgebracht. Een bizarre kakofonie die echt pijn doet aan je oren, iets mooiers kan ik er niet van maken. Voor de rest veel respect voor wat ze gedaan hebben, maar dit ene nummer hadden ze écht niet hoeven doen.
201 Kim Wilde - Kids in America: Wel vrolijk en een beetje kinderlijk. Ik brak laatst nog een lans voor nota bene Toy-Box, dus ik ben niet vies van een beetje bubblegum, maar deze vind ik toch wel wat aan de slappe kant. Misschien is-ie een beetje verpest door Kim-Lian, en ook jeugdhelden Cascada hebben trouwens nog een versie op hun geweten, maar nee, hier word ik niet extreem blij van.
209 ABBA – Chiquitita: De voorlaatste dag van de Top 2000 is laatste jaren een beetje uitgegroeid tot een dag waar je een paar artiesten echt veel te vaak hoort, en ABBA is daarbij wel een belangrijke boosdoener. Ze maken soms echt wel lekkere muziek, maar ik betrap mezelf toch wel op de gedachte 'hè, alweer ABBA' in die regionen. Chiquitita vind ik dan van die noteringen zeker niet de sterkste, al vind ik hem op een gewone doordeweekse dag verder best oké.
Jij was een kind toen Kids In America uitkwam, ik was een kind toen Toy-Box doorbrak. Dat maakt denk ik al het verschil van de wereldquote:Op zondag 19 oktober 2025 09:18 schreef Eightyone het volgende:
Kids in America vergelijken met Toy-box (voor mezelf iets van de bodem van de muzikale jaren 90-beerput), en het er zelfs nog iets onder plaatsen.
Mwah, ik ben ook een kind van de 90's, maar ik vind Tarzan & Jane toch echt wel van een totaal andere orde dan Kids In America. Best een geinig nummer op foute 90's feestjes, maar verder heeft het natuurlijk erg weinig om het lijf. Kids In America daarentegen vind ik gewoon een sterke popsong.quote:Op zondag 19 oktober 2025 13:21 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Jij was een kind toen Kids In America uitkwam, ik was een kind toen Toy-Box doorbrak. Dat maakt denk ik al het verschil van de wereld
M'n muzikale voorkeuren waren nog behoorlijk jeugdig ten tijde van Toy-Box (ik was op dat moment 16/17), verre van verantwoord.quote:Op zondag 19 oktober 2025 13:21 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Jij was een kind toen Kids In America uitkwam, ik was een kind toen Toy-Box doorbrak. Dat maakt denk ik al het verschil van de wereld
Even los van de Toy-Box-discussie: wel heel tof, zo'n analyse van je muzieksmaak door tijdperken heen. Moet ik ook eens doen.quote:Op zondag 19 oktober 2025 14:36 schreef Eightyone het volgende:
[..]
M'n muzikale voorkeuren waren nog behoorlijk jeugdig ten tijde van Toy-Box (ik was op dat moment 16/17), verre van verantwoord.
https://audioxy.nl/bitd.html#9800
Maar zelfs in die hoedanigheid was het me te gortig. Aqua draaide ik ook al niet.
Het geeft wat meer inhoud aan de op huidige smaak gebaseerde lijsten op die site. Zelfs al heeft de muziek zelf dat niet.quote:Op zondag 19 oktober 2025 14:42 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Even los van de Toy-Box-discussie: wel heel tof, zo'n analyse van je muzieksmaak door tijdperken heen. Moet ik ook eens doen.
Al die house/trance luisterde ik ook veel in die tijd trouwens(of eigenlijk net iets later, zo rond 2001/2002)
Ik heb een gratis Wordpress-site voor mijn eigen lijstjes. Betaald kan ook, maar ik heb die functionaliteit eigenlijk niet nodig.quote:Op zondag 19 oktober 2025 14:44 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Het geeft wat meer inhoud aan de op huidige smaak gebaseerde lijsten op die site. Zelfs al heeft de muziek zelf dat niet.
In eerste instantie was het er in een Spotify-versie, ik had wel het idee dat anderen die lijsten leuker vonden dan wat ik anno nu opzet.
Waar zou je zo'n analyse trouwens plaatsen? Heb je een domein?
Dat ben ik niet eens. Ik vind eigenlijk wel dat je top 1000 volgend jaar van grafiekjes en leeftijdstabellen en statistieken over Urk voorzien moet worden.quote:Op zondag 19 oktober 2025 17:29 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Ik heb een gratis Wordpress-site voor mijn eigen lijstjes. Betaald kan ook, maar ik heb die functionaliteit eigenlijk niet nodig.
Ik moet nog een keer een scriptje schrijven om e.e.a. in een tabel+grafiek te zetten. Handmatig is dat echt geen doen namelijk.quote:Op zondag 19 oktober 2025 17:38 schreef Tussle266 het volgende:
[..]
Dat ben ik niet eens. Ik vind eigenlijk wel dat je top 1000 volgend jaar van grafiekjes en leeftijdstabellen en statistieken over Urk voorzien moet worden.
Hoewel AI veel schaduwkanten heeft, kan het in dit geval eventueel een hulp zijn.quote:Op zondag 19 oktober 2025 18:44 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Ik moet nog een keer een scriptje schrijven om e.e.a. in een tabel+grafiek te zetten. Handmatig is dat echt geen doen namelijk.
SPOILER: 197-176Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
quote:Op maandag 20 oktober 2025 09:04 schreef Mexicanobakker het volgende:
200 Procol Harum - A Salty Dog
Hoe verder na een groot succes als A Whiter Shade of Pale en Homburg? Het duurde even, maar Procol Harum keerde terug met A Salty Dog. Met piano in de geest van Chopin werd het nóg iets symfonischer en melancholischer, met een mooie opbouw in het begin van de plaat. Ik hou van de manier waarop Procol Harum dat bombastische geluid neerzet, zij kunnen dat als geen ander. 3x in de Top 200 voor zo'n relatief vergeten naam is veelzeggend. Van 1999 tot 2015 in de lijst, met plek 591 in 2002 als beste notering.
199 Keane - Bedshaped
De laatste keer Keane. Somewhere Only We Know heeft het bij mij nooit echt gedaan en Everybody's Changing vond ik een herhaling van zetten, maar dit rustgevende nummer vond ik wel meteen erg mooi. Een prachtig landschapje wordt neergezet door de heren, waar de vocalen soms bijna bijzaak lijken. Pas na een minuutje zetten ze in en de instrumentale bridge zorgt voor de climax, met mooie koortjes en een hard synthgeluid dat dwars door je ziel snijdt. Zo mooi heeft Keane ze helaas nooit meer kunnen neerzetten, ook al hebben ze hierna nog een aantal fijne pophits gehad. Helaas werd het geen hit, maar in de Top 2000 doet ie wel al jaren mee. In 2009 binnen en na een verplichte afwezigheid in 2010 is het sinds 2011 een vaste waarde. In 2013 stond ie op 561 als hoogste notering, tegenwoordig al jaren net voor het halveren van de lijst, met plek 1094 in 2024.
198 Madonna - Frozen
De plaat van Madonna die in België een tijdlang verboden was. Het zou lijken op Ma vie fout le camp and Salvatore Acquaviva. En het had zomaar gekund dat ze het had gehoord, want in die tijd danste ze tenslotte voor Patrick Hernandez, die in België woonde. Al vraag je je af of Madonna bewust zo'n liedje 19 jaar onthoudt. In ieder geval legt die invloed haar geen windeieren, het is een van mijn favorieten en ook een relatief populaire in de Top 2000. Komt door het warme bad van William Orbit, die een fijne triphopachtige beat aan het geheel heeft toegevoegd. Deed ie later ook bij All Saints en ook dat is een geniale plaat. Een warm bad daardoor, dat door de strijkers lekker mysterieus klinkt, uit voor mij de beste periode van de zangeres. Sinds 2005 in de Top 2000, met plek 477 in 2012 als hoogste notering. Inmiddels op 1411 en dat is haar op 1 na beste notering. Zet wel te denken, al heeft Madonna veel van haar waarde verloren met dat verschrikkelijke ESF-optreden.Ik heb zeker een keer tevergeefs op The Flirtations gestemd, zulke liedjes (NBAH en Someone Out There) verdienen veel meer in een Top 2000SPOILER: 197-176Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Muziekwebsite: https://caschart.blogspot.com/
Top 2000 feeling shuffle playlist: https://spoti.fi/3E3r615
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |