SPOILER: Oorspronkelijke OPOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:
LIVESTREAM
Bekijk deze YouTube-video
Zou het echt een aanval zijn geweest of gewoon weer drama creëren voor aandacht.quote:Explosie aan boord van schip hulpkonvooi voor Gaza
Aan boord van de belangrijkste boot van het hulpkonvooi voor Gaza is een explosie geweest. Volgens de organisatie achter het konvooi, de Global Sumud Flotilla (GSF), kwam dat door een droneaanval. Beelden daarvan zouden dat bewijzen.
Boven- en onderdeks is brand geweest, de zes opvarenden bleven ongedeerd. Voor later vanochtend is een persconferentie aangekondigd door GSF. De Tunesische autoriteiten wijzen een droneaanval van de hand. Volgens hen was er een explosie binnen in het schip.
De boot ligt bij een haven in de buurt van de hoofdstad Tunis. Na de explosie verzamelden zich op de kade tientallen pro-Palestinademonstranten. Ze zwaaiden met vlaggen en riepen "Free Palestine".
De Global Sumud Flotilla vertrok op 1 september uit Barcelona. Aan boord van de schepen zijn actievoerders uit 44 landen, onder wie klimaatactivist Greta Thunberg en de acteur Liam Cunningham. De organisatie zegt dat ze hulpgoederen naar de hongerlijdende bevolking van Gaza wil brengen. De kans dat dit lukt is vrijwel nul. Israël blokkeert de toegang tot Gaza over zee sinds 2007, onder meer om te voorkomen dat zo wapens naar binnen worden gesmokkeld.
In juni werd een eerder konvooi van de vloot door Israël onderschept. Ook toen was Thunberg aan boord. Israël veroordeelde die poging als een propagandastunt.
Wat zegt Tunesië? Het was tenslotte in hun haven.quote:Op dinsdag 9 september 2025 09:05 schreef Zoddie het volgende:
Explosie aan boord van schip hulpkonvooi voor Gaza
[..]
Zou het echt een aanval zijn geweest of gewoon weer drama creëren voor aandacht.
Misschien is er een Vape ontploft en zijn ze meteen in paniek en denken ze dat de Mossad ze onder vuur neemt.
Staat in het bericht:quote:Op dinsdag 9 september 2025 09:21 schreef capricia het volgende:
[..]
Wat zegt Tunesië? Het was tenslotte in hun haven.
quote:Tunesische autoriteiten wijzen een droneaanval van de hand. Volgens hen was er een explosie binnen in het schip.
Overheen gelezen. Thanks.quote:
https://www.reuters.com/w(...)y-strike-2025-09-09/quote:Tunisia's interior ministry said that reports of a drone hitting a boat at its Sidi Bou Said port "have no basis in truth", and that a fire broke out on the vessel itself.
Zo indoctrineert de NOS onze kinderenquote:Wat leren we onze kinderen?
Kwaliteit educatief videomateriaal Israëlisch-Palestijns conflict ver onder de maat
https://watlerenweonzekinderen.nl
Wat leren we onze kinderen? Dat is een vraag die iedere ouder of leerkracht zich stelt. Het is zelfs een vraag voor iedereen die nadenkt over de toekomst. Leren we kinderen vooroordelen of leren we ze kritisch denken? Deze vraag is ook de titel van dit rapport over het educatief videomateriaal dat geproduceerd wordt door NOS en NTR over het Israëlisch-Palestijns conflict.
Dit rapport is gebaseerd op de analyses van 35 kennisfilmpjes – School TV, NOS op 3, NOS Stories, NOS jeugdjournaal, NPO Kennis – en 45 jeugdjournaals. Omdat dit materiaal valt onder de NPO-code journalistiek handelen, is het beoordeeld volgens die journalistieke normen. Daar voldeed het niet aan. Daarnaast is deze code in feite niet geschikt om educatief materiaal te beoordelen.
Daarom hebben we het materiaal ook beoordeeld naar educatieve maatstaven – waar het nog minder aan voldeed – en wij pleiten ervoor dat deze beoordeling standaard wordt. Educatie is geen journalistiek. Bovendien hebben overheid en media een speciale verantwoordelijkheid voor kinderen en jongeren; dit is zelfs wettelijk vastgelegd.
Juist in een tijd van toenemend antisemitisme zou berichtgeving over Israël evenwichtig en feitelijk moeten zijn, zeker voor de jeugd.
quote:Aan alle inwoners van Gaza-Stad en degenen die aanwezig zijn in al haar buurten, van de Oude Stad en Tuffah in het Oosten tot de zee in het Westen.
- De IDF is vastbesloten om Hamas te verslaan en zal in het gebied rond Gaza-Stad met grote slagkracht opereren, zoals het ook in de rest van de Gazastrook heeft gedaan.
- Voor uw veiligheid dient u onmiddellijk te evacueren via de Rashid-as naar het humanitaire gebied in Al Mawasi.
- Het is erg gevaarlijk om in dit gebied te blijven.
- Melden van Hamas-barrières of pogingen van haar leden om de evacuatie te voorkomen - 0529625830
Gelijk die leugens weer 'We're being hit!!!!'quote:
Werden die bootjes maar eens geraakt. Door een torpedo bijvoorbeeld.quote:Op dinsdag 9 september 2025 15:56 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Gelijk die leugens weer 'We're being hit!!!!'
Gaat niet gebeuren, het artikel laat iedereen de eigen woorden gebruiken dus voor de NOS is het allemaal om het even.quote:Op dinsdag 9 september 2025 16:05 schreef RotatoR het volgende:
De NOS kan weer gaan rectificeren. De zoveelste faal.
https://nos.nl/artikel/25(...)eekt-van-droneaanval
Waarom? Ze zeggen dat de organisatie zegt dat het een aanval was, en dat klopt; dat zegt de organisatie inderdaad.quote:Op dinsdag 9 september 2025 16:05 schreef RotatoR het volgende:
De NOS kan weer gaan rectificeren. De zoveelste faal.
https://nos.nl/artikel/25(...)eekt-van-droneaanval
Als het nieuws een gerucht achterhaalt, is het wel handig om het nieuws te brengen als nieuws organisatie.quote:Op dinsdag 9 september 2025 17:07 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Waarom? Ze zeggen dat de organisatie zegt dat het een aanval was, en dat klopt; dat zegt de organisatie inderdaad.
Waarom tolereert men dit wangedrag?quote:Op dinsdag 9 september 2025 16:55 schreef voetbalmanager2 het volgende:
En ook vandaag word de Vuelta weer aangepast vanwege Palestina demonstranten. De zoveelste van deze ronde.
[ x ]
Eens, maar dat is niet echt een rectificatie.quote:Op dinsdag 9 september 2025 17:09 schreef Tarado het volgende:
[..]
Als het nieuws een gerucht achterhaalt, is het wel handig om het nieuws te brengen als nieuws organisatie.
Sla dat volk gewoon van de weg af. En wat mij betreft mag het nog wel iets extremer dan alleen slaan.quote:Op dinsdag 9 september 2025 16:55 schreef voetbalmanager2 het volgende:
En ook vandaag word de Vuelta weer aangepast vanwege Palestina demonstranten. De zoveelste van deze ronde.
[ x ]
Wat had je in gedachten?quote:Op dinsdag 9 september 2025 17:15 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
[..]
Sla dat volk gewoon van de weg af. En wat mij betreft mag het nog wel iets extremer dan alleen slaan.
Maar zijn ze nog een nieuws organisatie, of gewoon politiek geëngageerd?quote:Op dinsdag 9 september 2025 17:09 schreef Tarado het volgende:
[..]
Als het nieuws een gerucht achterhaalt, is het wel handig om het nieuws te brengen als nieuws organisatie.
Dat klopt, al werd het meteen ontkent door Tunesië en dan kan zo'n kop eigenlijk al niet.quote:Op dinsdag 9 september 2025 17:12 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Eens, maar dat is niet echt een rectificatie.
Op journalistiek lijkt het iig niet.quote:Op dinsdag 9 september 2025 17:16 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Maar zijn ze nog een nieuws organisatie, of gewoon politiek geëngageerd?
Omdat het leugens zijn en er nogal een groep palliewappies is die ze voor waarheid aannemen.quote:Op dinsdag 9 september 2025 17:07 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Waarom? Ze zeggen dat de organisatie zegt dat het een aanval was, en dat klopt; dat zegt de organisatie inderdaad.
Dat ze iig nooit meer met die vlaggen kunnen zwaaienquote:
Ze probeerden zelfs het peloton te laten crashen in een afdaling door een boom om te zagen zodat die de hele weg blokkeerde:quote:Op dinsdag 9 september 2025 17:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Waarom tolereert men dit wangedrag?
Dus hun armen afhakken ofzo?quote:Op dinsdag 9 september 2025 17:21 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
[..]
Dat ze iig nooit meer met die vlaggen kunnen zwaaien
Joh, vul dat zelf maar lekker inquote:
Dus is het prima om iedereen lastig te vallenquote:Op dinsdag 9 september 2025 17:03 schreef Mootje_Utrecht het volgende:
Moet je maar niet meedoen met je Israhel teampje in de Vuelta
Liever niet, dan krijg je dit soort rare voorstellen. Makkelijker is als jij gewoon zegt wat je wilt zeggen.quote:Op dinsdag 9 september 2025 17:26 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
[..]
Joh, vul dat zelf maar lekker in
Ach Mo, wollah vriend. Het is Israël en niet 'Israhel'. We begrijpen dat de Nederlandse taal lastig is als je thuis wordt opgevoed met Arabisch of Turks, maar dit zijn de basics hè.quote:Op dinsdag 9 september 2025 17:03 schreef Mootje_Utrecht het volgende:
Moet je maar niet meedoen met je Israhel teampje in de Vuelta
Ironisch gezien is de topictitel "Radicalisering" en verwijst het eerste plaatje erin naar het overrijden van demonstranten.quote:Op dinsdag 9 september 2025 17:15 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
[..]
Sla dat volk gewoon van de weg af. En wat mij betreft mag het nog wel iets extremer dan alleen slaan.
Je bedoeld dat plaatje van user QAnon? Niemand in NWS neemt die user serieus.quote:Op dinsdag 9 september 2025 18:25 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ironisch gezien is de topictitel "Radicalisering" en verwijst het eerste plaatje erin naar het overrijden van demonstranten.
Als we de ketel iets willen verwijten, is het misschien handig om niet de pot te zijn?
Maar het staat er wel. Al uren.quote:Op dinsdag 9 september 2025 18:28 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Je bedoeld dat plaatje van user QAnon? Niemand in NWS neemt die user serieus.
Weet wat je steunt he.quote:
Is weg.quote:Op dinsdag 9 september 2025 18:29 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Maar het staat er wel. Al uren.
Ik zet nu even een TR zelf, maar ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat niet veel mensen er aanstoot aan hebben genomen.
quote:Zoon van Hamasleider Al-Hayya gedood bij Israëlische aanval Doha'
De zoon van Hamasleider Khalil al-Hayya is gedood bij de Israëlische aanval op Doha. Dat meldt een functionaris van Hamas aan nieuwszender Al Jazeera. Al-Hayya zou de aanval zelf wel hebben overleefd.
30 minuten geleden
Regio reageert boos op Israëlische aanval Doha
De Israëlische aanval op Hamaskopstukken in Doha leidt tot boze reacties van omliggende landen. Zelf spreekt de Golfstaat van een "flagrante schending van iedere vorm van internationaal recht". Het land wordt daarin gesteund door de Verenigde Arabische Emiraten, dat spreekt van een "verraderlijke daad" tegen zijn "zusterstaat" en toevoegt dat de Golfstaten niet uiteen te drijven zijn.
quote:Netanyahu gaf bevel voor aanval Doha na schietpartij in Jeruzalem
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat zijn besluit om een aanval uit te voeren op de Hamas-top in Qatar te maken heeft met de schietpartij in Jeruzalem van maandag. Hij zou daarna het bevel hebben gegeven aan alle veiligheidsdiensten om zich voor te bereiden op de aanval. Nadat hij dinsdagmiddag een "operationele gelegenheid" had gezien voor de aanval, gaf hij het bevel om die uit te voeren, staat in een verklaring van Netanyahu en defensieminister Israel Katz.
Twee schutters doodden maandag zeker zes mensen bij een bushokje in Jeruzalem. Twaalf anderen raakten gewond bij de aanslag, die dinsdag werd opgeëist door Hamas.
Israël neemt Hamas-top in Qatar op de korrel en haalt woede op hals:
'Terroristenleiders in buitenland zijn niet langer immuun'
- Israël had het Hamas-leiderschap in Qatar al bijna twee jaar in het vizier, maar besloot uiteindelijk dinsdag de trekker over te halen, wetende dat daarmee een diplomatieke oplossing voor Gaza voorlopig uit zicht blijft.
Het kleine land trok zich direct woedend als bemiddelaar terug, terwijl mogelijk het gehele onderhandelingsteam van Hamas is gedood. Premier Netanyahu: ,,
De tijd dat terroristenleiders overal immuniteit genieten, is voorbij."
Het resultaat van de gewaagde aanval, uitgevoerd met zeker tien gevechtsvliegtuigen, is nog onbekend. Israëlische media melden op basis van veiligheidsbronnen dat vermoedelijk zes hoge Hamas-functionarissen zijn omgekomen.
Dat wordt door de terreurorganisatie zelf ontkend.
Ook zou de zoon van Hamasleider Al-Hayya zijn gedood., maar dat is nog niet bevestigd. De Verenigde Staten zouden kort voor de aanval door Israël op de hoogte zijn gebracht, en vervolgens direct Doha hebben ingelicht.
Praat het even goed, halve tammequote:Op dinsdag 9 september 2025 17:03 schreef Mootje_Utrecht het volgende:
Moet je maar niet meedoen met je Israhel teampje in de Vuelta
Nee is puur voor de aandacht.quote:Op dinsdag 9 september 2025 19:11 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.ad.nl/buitenl(...)ische-kust~af41ec1c/
Tientallen schepen, onderweg met “hulpmiddelen”
Voor 3 miljoen burgers heb je grote containschepen nodig, deze schepen kunnen niks en worden niet toegelaten.
Worden deze gebruikt om wat Palestijnen terug naar Europa te smokkelen?
Die thurnberg is de vorige keer toch opgepakt en gedwongen uren te kijken naar de beelden van 7 oktober met dode vrouwen en baby’s.quote:Op dinsdag 9 september 2025 19:44 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Nee is puur voor de aandacht.
Die denken straks aan te komen in Gaza en dat ze op de schouders worden gedragen van Hamas strijders, iedereen juichen en bedanken voor die 2 kistjes Havermelk.
Ennn het AD mag twee keer:quote:Op dinsdag 9 september 2025 16:05 schreef RotatoR het volgende:
De NOS kan weer gaan rectificeren. De zoveelste faal.
https://nos.nl/artikel/25(...)eekt-van-droneaanval
Die eerste "aanval" staat verdorie op beeld dat het hun eigen scheepsidioot met een mislukte flair was. Maar nee hoor, we brengen gewoon een kop met "tweede aanval".quote:Hulpvloot richting Gaza meldt tweede aanval op boot door drone,
Het is angstaanjagend om te zien hoe gemakkelijk de media inmiddels liegt. Zelfs als de waarheid open en bloot ligt komen ze daar inmiddels mee weg.quote:Op woensdag 10 september 2025 07:23 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ennn het AD mag twee keer:
https://www.ad.nl/buitenl(...)al-in-doha~aafe837f/
[..]
Die eerste "aanval" staat verdorie op beeld dat het hun eigen scheepsidioot met een mislukte flair was. Maar nee hoor, we brengen gewoon een kop met "tweede aanval".
Technisch gezien liegen ze niet, ze schrijven alleen wat de organisatie beweert.quote:Op woensdag 10 september 2025 07:54 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Het is angstaanjagend om te zien hoe gemakkelijk de media inmiddels liegt. Zelfs als de waarheid open en bloot ligt komen ze daar inmiddels mee weg.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |