Er zijn zat landen in de wereld met een zeer beperkt of geen minimumloon, zoals de Scandinavische landen. Er zijn talloze landen (vrijwel alle landen ter wereld) die geen toeslagen kennen en zeer beperkte sociale voorzieningen. En toch functioneert de samenleving ook daar doorgaans prima.quote:Op zondag 17 augustus 2025 20:45 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, samen met het minimumloon, alle toeslagen en sociale voorzieningen. Als je geen werk hebt dan zorg je maar dat je dat krijgt en anders ga je maar bij je ouders wonen. Of dood. We weten het.
Werknemers mogen ook niets kosten en competitie is goed, als de helft van de bevolking in enorme armoede leeft is de samenleving gezond. Ook dat weten we ondertussen.
Ik ben heel erg blij dat jij het niet voor het zeggen hebt, want dan was ik al lang geleden afgeschreven en gecremeerd. Ik wordt er ook depressief van dat je jouw gedachtegoed steeds vaker tegenkomt.
Daarom meer mensen weer bij elkaar in één huis, kleinere en betaalbare woningen voor 150, 200 of 250 euro in de maand ... zodat de huur kan betalen.quote:Op zondag 17 augustus 2025 21:56 schreef Mathijsco het volgende:
[..]
Mind you: dit wordt dus geponeerd door iemand die aangeeft dat hij zelf eerder royaal gebruikgemaakt heeft van sociale voorzieningen.
Enfin,
Moeders naar een slavenjob, de kinderen groeien op voor galg en rad. De huur kan dan al snel niet meer betaald worden en dus eindigen ze op straat.
Dat is waar dit 'voorstel' praktisch op neerkomt.
Leggen we dat naast de historische meetlat, dan belanden we weer ergens terug in het Nederland van de jaren ’20.
Ja, de bijstand is ook een heel slecht systeem. Het lijkt er sterk op, dat ze het zo gemaakt hebben dat je er alleen nog uit kunt komen door, met behoud van uitkering of voor het minimumloon, full-time voor een baas te gaan werken. En in het eerste geval is dat geen verbetering. Maar dat wordt wel steeds vaker de wenselijke situatie.quote:Op zondag 17 augustus 2025 21:22 schreef capricia het volgende:
Het is ook heel lastig om uit die uitkering te komen als bijstandsmoeder. Want zonder werk geen kinderopvang, en zonder kinderopvang is werken maar een paar uurtjes per week mogelijk. En werken kost je dan meer dan dat het je oplevert.
Ah, begeleiding naar passend werk, het bestaat nog!quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:05 schreef Hexagon het volgende:
Die armoedeval is vaak ook maar een smoes
https://cijfersencenten.n(...)ang-of-armoedeval-2/
"Ik ben ervaringsdeskundige."quote:Op zondag 17 augustus 2025 21:59 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Daarom meer mensen weer bij elkaar in één huis, kleinere en betaalbare woningen voor 150, 200 of 250 euro in de maand ... zodat de huur kan betalen.
Jouw argumenten zijn allemaal waardeloos, want 1 is een persoonlijk argument, dat overigens ook positief kan worden gebruikt voor mijn argumentatie (want ik ben ervaringsdeskundige); en bij nummer 3 zeg je "terug naar het Nederland van de jaren 20", zonder uit te leggen waarom dat dan zo slecht was.
Steeds meer leerlingen in het middelbaar onderwijs kunnen geen klok meer lezen. Lesboeken bevatten nu zelfs speciale paragrafen om leerlingen hierin te stimuleren. In combinatie met andere maatschappelijke ontwikkelingen die vrijwel uitsluitend wijzen op achteruitgang van de maatschappij. Waaronder armoedeval. Lijkt het mij geen toeval. Dit alles gebeurt met opzet.quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:01 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, de bijstand is ook een heel slecht systeem. Het lijkt er sterk op, dat ze het zo gemaakt hebben dat je er alleen nog uit kunt komen door, met behoud van uitkering of voor het minimumloon, full-time voor een baas te gaan werken. En in het eerste geval is dat geen verbetering. Maar dat wordt wel steeds vaker de wenselijke situatie.
Als je een jaar of langer thuis zit, kom je zelf ook niet meer aan de bak en voor jezelf beginnen wordt zwaar bestraft, nu dat geen verkapte loondienst meer mag zijn.
Vroeger, toen waren er een hoop mogelijkheden om je te begeleiden naar een passende baan, maar die zijn allemaal wegbezuinigd. Je hebt nu alleen nog trainingen die je leren uit je bed te komen en om acht uur op de stoep te staan. Voor de mensen die zelfs dat niet kunnen.
Wat een onzin, niemand wil dat toch? Ik wil dat iedereen die dat enigszins kan voor zijn eigen inkomsten werkt. En ik zie hoe de maatschappij in Nederland vastloopt, omdat niemand meer een woning kan vinden, niemand meer een eenvoudige dienst kan betalen, zoals een garage, kapper, tuinman of loodgieter, en mensen vastzitten in de bijstand en in hun socialehuurwoning. Dat is het gevolg van hoe de verzorgingsstaat is ingericht.quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:00 schreef Hexagon het volgende:
Wat is er nou de lol van om mensen aan de onderkant in de armoede te willen trappen? Is dat omdat je zelf niet vooruit komt, zij maar achteruit moeten?
En dat los je op door arme mensen armer te maken?quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:16 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Wat een onzin, niemand wil dat toch? Ik wil dat iedereen die dat enigszins kan voor zijn eigen inkomsten werkt. En ik zie hoe de maatschappij in Nederland vastloopt, omdat niemand meer een woning kan vinden, niemand meer een eenvoudige dienst kan betalen, zoals een garage, kapper, tuinman of loodgieter, en mensen vastzitten in de bijstand en in hun socialehuurwoning. Dat is het gevolg van hoe de verzorgingsstaat is ingericht.
Nou zoveel fabrieken zijn er niet meer tegenwoordig, gelukkig maar, maar er is niks mis mee als kinderen wat eerder gaan werken nee. Overigens ook een stimulans voor mensen om de geboortecijfers weer wat op te krikken als het kroost ook kan meeverdienen. Liever niet in een fabriek, maar wel in verschillende diensten. Vanaf een jaar of 12 moet dat prima kunnen.quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:09 schreef Mathijsco het volgende:
[..]
"Ik ben ervaringsdeskundige."
Je mag zelf invullen hoe geloofwaardig je nog bent als je anderen misgunt, wat je zelf hebt genoten.
En wat er fout is aan het terug gaan naar de mentaliteit van de jaren 20? Neeme nie kwalijk?
Ik neem aan de kinderen ook meteen de fabriek in. Toch? Dat hoort erbij.
Nee, dat is het gevolg van 14 jaar links-liberale 'visie' van Mark Rutte. Gesteund door PvdA en GroenLinks.quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:16 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Wat een onzin, niemand wil dat toch? Ik wil dat iedereen die dat enigszins kan voor zijn eigen inkomsten werkt. En ik zie hoe de maatschappij in Nederland vastloopt, omdat niemand meer een woning kan vinden, niemand meer een eenvoudige dienst kan betalen, zoals een garage, kapper, tuinman of loodgieter, en mensen vastzitten in de bijstand en in hun socialehuurwoning. Dat is het gevolg van hoe de verzorgingsstaat is ingericht.
Ja, het is al lang bekend, dat een derde van de leerlingen in de brugklas niet meer kunnen rekenen, lezen en/of schrijven, en vaak alle drie niet. Daarom wilden ze de brugklas oprekken tot drie jaar, om het ze daar te leren.quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:15 schreef InzolVC het volgende:
[..]
Steeds meer leerlingen in het middelbaar onderwijs kunnen geen klok meer lezen. Lesboeken bevatten nu zelfs speciale paragrafen om leerlingen hierin te stimuleren. In combinatie met andere maatschappelijke ontwikkelingen die vrijwel uitsluitend wijzen op achteruitgang van de maatschappij. Waaronder armoedeval. Lijkt het mij geen toeval. Dit alles gebeurt met opzet.
Nouja niet altijd schijnbaarquote:Op zondag 17 augustus 2025 22:05 schreef Hexagon het volgende:
Die armoedeval is vaak ook maar een smoes
https://cijfersencenten.n(...)ang-of-armoedeval-2/
Niet door armen armer te maken. Maar door te stoppen armen kunstmatig te verrijken met belastinggeld.quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:17 schreef Hexagon het volgende:
[..]
En dat los je op door arme mensen armer te maken?
Nee er zullen best situaties zijn waar het minder goed uitpakt. Maar die komen dus weinig voor. Dus dat "werken niet loont" is populistische onzin.quote:
Niks links liberaal en nooit in de regering gezeten met Groen Linksquote:Op zondag 17 augustus 2025 22:18 schreef Mathijsco het volgende:
[..]
Nee, dat is het gevolg van 14 jaar links-liberale 'visie' van Mark Rutte. Gesteund door PvdA en GroenLinks.
Datzelfde geld en nog veel meer kan ook weggeplukt worden bij de CEO van een bedrijfquote:Op zondag 17 augustus 2025 22:25 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Niet door armen armer te maken. Maar door te stoppen armen kunstmatig te verrijken met belastinggeld.
En absoluut. Arme mensen zijn de motor van de maatschappij. Als hun dienstverlening en werk duur betaald wordt, wordt alles stukken duurder. Als Joey die bij de garage werkt, weer 600 euro per maand kan gaan verdienen met voltijdwerk, wordt het voor alle bedrijven goedkoper om hun bedrijfsauto's te laten repareren. En dat werkt weer door in alle prijzen, zeker als je ook nog eens de inkomstenbelasting afschaft.
De verzorgingsstaat zorgt voor gigantische inflatie die maar blijft groeien, zoals we hebben gezien. Met als toppunt natuurlijk corona waarin het halve land opeens verzorgd moest worden omdat er niks meer mocht.
Wel met PvdA. PvdA en Groenlinks zijn toch een pot nat vandaar dat ze ook zijn gefuseerd. D66, CDA zijn ook allemaal niet veel beter. Allemaal woke-marxistische agenda2030 rotzooi.quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:25 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Niks links liberaal en nooit in de regering gezeten met Groen Links
😄👍quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:18 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Nou zoveel fabrieken zijn er niet meer tegenwoordig, gelukkig maar, maar er is niks mis mee als kinderen wat eerder gaan werken nee. Overigens ook een stimulans voor mensen om de geboortecijfers weer wat op te krikken als het kroost ook kan meeverdienen. Liever niet in een fabriek, maar wel in verschillende diensten. Vanaf een jaar of 12 moet dat prima kunnen.
En van 600 euro per maand moet hij dan zijn gezin gaan onderhouden?quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:25 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Niet door armen armer te maken. Maar door te stoppen armen kunstmatig te verrijken met belastinggeld.
En absoluut. Arme mensen zijn de motor van de maatschappij. Als hun dienstverlening en werk duur betaald wordt, wordt alles stukken duurder. Als Joey die bij de garage werkt, weer 600 euro per maand kan gaan verdienen met voltijdwerk, wordt het voor alle bedrijven goedkoper om hun bedrijfsauto's te laten repareren. En dat werkt weer door in alle prijzen, zeker als je ook nog eens de inkomstenbelasting afschaft.
De verzorgingsstaat zorgt voor gigantische inflatie die maar blijft groeien, zoals we hebben gezien. Met als toppunt natuurlijk corona waarin het halve land opeens verzorgd moest worden omdat er niks meer mocht.
Toen nog niet dus onjuistquote:Op zondag 17 augustus 2025 22:27 schreef InzolVC het volgende:
[..]
Wel met PvdA. PvdA en Groenlinks zijn toch een pot nat. Vandaar dat ze ook zijn gefuseerd. D66 CDA ook allemaal niet veel beter.
ik zou graag zien in hoeveel gevallen werken echt niet loont, daarnaast is er tot honderden euro’s op vooruitgaan voor fulltime werken zoals ze adverteert op haar website nou ook niet zo grandioos.quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:25 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee er zullen best situaties zijn waar het minder goed uitpakt. Maar die komen dus weinig voor. Dus dat "werken niet loont" is populistische onzin.
Sowieso zorgt werken er ook voor dat je wellicht kans hebt op verdere groei in een betere functie.
Honderden euro's is voor die mensen flink wat om mee te beginnen. En als je eenmaal werkt heb je ook kansen op groeien in salaris.quote:Op zondag 17 augustus 2025 22:29 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
ik zou graag zien in hoeveel gevallen werken echt niet loont, daarnaast is er tot honderden euro’s op vooruitgaan voor fulltime werken zoals ze adverteert op haar website nou ook niet zo grandioos.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |