abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_218353410
quote:
Europese autoproductie nauwelijks lucratief: ‘Ik zou zeggen: hou ermee op, laat het over aan de Chinezen’
Auteur: Thijs Baas | 26-7-2025

Met name de Chinese concurrentie met elektrische auto’s raakt Volkswagen hard. Ondanks een mogelijk lichtpuntje in de mogelijke handelsdeal met de Verenigde Staten ziet ook de toekomst er niet zonnig uit voor de Europese auto-industrie, zegt Han Dieperink, cio van Auréus, in BNR Beursweek. ‘Ik zou zeggen: hou ermee op, bedenk wat nieuws.’



Volkswagen kampt met lage marges van zo'n 5 procent en volgens Dieperink is het zaak om met de bestaande fabrieken en kosten zoveel mogelijk auto's maakt. 'De industrie en fabrieken kosten ook geld als ze niet draaien, dus je moet ervoor zorgen dat je zoveel mogelijk operationele leverage hebt. Als je allemaal fabrieken tijdelijk in de mottenballen legt, helpt dat niet om het rendement te verhogen. Je moet ook nog eens de onderdelen inkopen, waarbij het lastig is dat je vanuit de eurozone ook nog eens de valuta tegen hebt.'

De vraag is eigenlijk of je nog wel auto's moet willen blijven maken, zegt Dieperink. Slechts een paar automerken, zoals Ferrari en Tesla in zijn hoogtijdagen, maken hoge marges, maar verder is het sappelen. 'Vroeger had je in Europa ook een grote textiel- en schoenenindustrie', zegt hij. 'Dat is allemaal fantastisch, maar die maken ze nu ook ergens anders. Met een goedkope Chinese auto ben je voordeliger uit, dus waarom per se vasthouden aan die oude industrie? Ik zou zeggen: ga drones maken of zoiets, maar dit is het niet.'

Het aandeel Volkswagen heeft er dit jaar niettemin 15 procent bijgekregen. Toch ziet Dieperink eerder dat het einde oefening is voor Volkswagen in Europa. 'Dat betekent niet per se dat het bedrijf helemaal failliet gaat, maar er kan zomaar een Chinese producent zijn die de naam wel wil hebben, en onder de naam Volkswagens auto's gaat fabriceren in China.'

Soort nationale kampioen
Al erkent hij dat het ook voor de Chinezen een lastig bedrijf is. 'Het is niet echt in handen van aandeelhouders; er zitten vakbonden en overheden bij; het is net als bijvoorbeeld KLM een soort nationale kampioen: al tien keer bijna failliet, maar de overheid laat het toch maar voortmodderen. Ik begrijp dan ook wel dat het voor de Duitsers qua branding moeilijk is om Volkswagen te laten gaan.'

Dat geldt eigenlijk voor alle grote Europese automerken: ze zijn eigenlijk allemaal wel een keer praktisch failliet geweest – ook Franse producenten zijn zo vaak genationaliseerd. En dat zal nu ook wel weer gebeuren, verwacht Dieperink. 'Dus ik zou zeggen: hou ermee op, bedenk wat nieuws, en laat het over aan de Chinezen: die willen het goedkoop maken, dus dan doen ze dat toch?'
https://www.bnr.nl/nieuws(...)over-aan-de-chinezen

ok. dit is misschien ongemakkelijk, want ik pleit gewoonlijk voor meer europese productie, maar ik ben het hiermee eens.

zoals het artikel aangeeft zijn veel grote europese automerken al eens of meerdere keren failliet gegaan, maar velen daarvan houden we in stand. je hebt uitzonderingen zoals ferrari, porsche, bmw. maar de massamarktmerken? neen.
autoproductie in europa is structureel verlieslatend. ze hebben te laat geïnnoveerd. ze worden kunstmatig in leven gehouden door overheidssteun, co² regels die concurrentie beperken en importheffingen tegen china.

in china zijn er heel veel automerken gesneuveld, wat gezond is. het is daar 'survival of the fittest' en hier in europa hebben het eerder over 'survival of the subsidised'. wij houden massaal zieke oude zombie bedrijven overeind met staatsleningen, belastingvoordelen en co² uitstel, die enkel nog bestaan om te overleven en werkgelegenheid en nationale trots te behouden.

en zij die wel renderen? die worden opgeslurpt door grote amerikaanse, chinese, britse, japanse investeerders. tegenwoordig is zo'n derde van alle europese bedrijfsactiva in amerikaanse handen. want dat is ons oh zo mooie neoliberale systeem.

wij moeten ons erbij neerleggen dat de europese autoindustrie, luxemerken voorlopig daargelaten, geen bestaansrecht meer heeft en al dat talent beter te richten is op nieuwe industrieën zoals batterijtechnologie, nieuwe vormen van energie, fotonica, AI, mobiliteitssystemen (die ertoe dienen oude infrastructuur te vervangen), drones, robotica, quantum computing. we moeten durven afscheid te nemen van oude iconen zoals we ooit al hebben gedaan met textiel, mijnbouw, scheepsbouw, want daar zijn de chinezen nu eenmaal superieur in. zelfs in batterijtech en drones zijn ze eigenlijk al wereldleider

europa heeft zich jarenlang geprofileert als de kampioen van klimaatbeleid en nu zitten we te zeuren dat china ons verslaat in ons eigen spel mbt de groene transitie. leuk (?) weetje: europa maakte ooit meer dan de helft van alle zonnepanelen wereldwijd, nu bijna niets meer. nu maakt china bijna 90% van alle panelen

*nee ik wordt niet betaald door de CCP, dit is gwn mijn standpunt

[ Bericht 0% gewijzigd door gwn_een_user op 28-07-2025 16:06:25 ]
pi_218353469
Misschien werkt een extra co2 taks, nog meer administratieve rompslomp of nog hogere energieprijzen wel om de concurrentiepositie van Europese bedrijven te verbeteren?
Don't quote me boy, cause I ain't said shit!
Send Banano to: ban_1drjycsqhpwa1i4uxo1mmqau6q8gibgbn6oabtub53zpcrabjunt3uscaqty
pi_218353490
Ik vind VW elektrische auto spuuglelijk, onhandig en duur.

Ik geef voorkeur aan KIA. Die ziet nog netjes uit, goede design en redelijk betaalbaar.

Chinese elektrische auto heb ik nog niet gereden. Dus ik weet alleen even niet of ze beter rijdt.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
pi_218353499
Mijn ID4 rijdt nog steeds prima.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  maandag 28 juli 2025 @ 16:12:03 #5
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_218353501
Heb ooit Volkswagen gehad. Was er niet kapot van. Toyota is gewoon zoveel beter.
Als ze geen goede auto’s kunnen maken voor goede prijzen kunnen ze beter ophouden te bestaan. Ik wil geen belasting betalen om Duitse arbeiders bezig te houden.
The End Times are wild
pi_218353507
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 16:12 schreef LXIV het volgende:
Heb ooit Volkswagen gehad. Was er niet kapot van. Toyota is gewoon zoveel beter.
Als ze geen goede auto’s kunnen maken voor goede prijzen kunnen ze beter ophouden te bestaan. Ik wil geen belasting betalen om Duitse arbeiders bezig te houden.
Maar Toyota is weer Japans ;)
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  maandag 28 juli 2025 @ 16:14:22 #7
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_218353513
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 16:10 schreef Captain_Ghost het volgende:
Ik vind VW elektrische auto spuuglelijk, onhandig en duur.

Ik geef voorkeur aan KIA. Die ziet nog netjes uit, goede design en redelijk betaalbaar.

Chinese elektrische auto heb ik nog niet gereden. Dus ik weet alleen even niet of ze beter rijdt.
Heb van een collega begrepen dat de Lynk & Co meer dan prima rijdt.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
pi_218353534
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 15:56 schreef gwn_een_user het volgende:
de chinezen nu eenmaal superieur in. zelfs in batterijtech en drones zijn ze eigenlijk al wereldleider
Verkeerd beeld van China. Het wordt daar dermate gesubsidieerd dat andere bedrijven in de wereld veel minder kans maken. De subsidie is vaak ook bedoeld om andere bedrijven uit andere landen weg te subsidiëren zodat alleen 'zij' overblijven.

Nu betreft het de auto industrie; als men er weinig tegen doet, dan zijn industrieën zoals "batterijtechnologie, nieuwe vormen van energie, fotonica, AI, mobiliteitssystemen (die ertoe dienen oude infrastructuur te vervangen), drones, robotica, quantum computing" aan de beurt.

China wil geen concurrentie, China wil alleenheerschappij.
  maandag 28 juli 2025 @ 16:31:20 #9
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_218353629
Byd kopieert een op een succesvolle Europese en Amerikaanse auto's. Produceert deze met semi slavenarbeid en zet de auto's zwaar gesubsidieerd weg in onze markten. Daar kun je niet tegen concurreren. Het is een agressieve en oneerlijke vorm van je marktaandeel verwerven.

Onze consumenten zijn vervolgens kortzichtig genoeg die goedkope alternatieven te leasen/kopen.

Onze autofabrikanten zijn straks failliet waardoor we allemaal een trekpop van China worden. Want dit gebeurt in meerdere industrieeen.
pi_218353646
Wel typisch dat een financial pleit voor het opgeven van een groot stuk reële economie. In Europa werken meer dan 10 miljoen mensen in de auto-industrie en toeleverende sectoren. Dat autofabrikanten op dit moment wat minder rendement draaien in een concurrerende markt, wil nog niet zeggen dat er geen geld verdiend wordt. De waarde zit in de hele keten, van ontwerp tot onderdelen tot onderhoud. Moeten we dan ook maar stoppen met supermarkten omdat Unilever de winst pakt?

De Chinese overheid heeft jarenlang zwaar geïnvesteerd in batterijen en elektrische auto’s om marktdominantie te krijgen in een cruciale wereldwijde industrie. Europese merken als Volkswagen, Renault en BMW hebben die eerste klap overleefd en leren inmiddels sneller en slimmer ontwikkelen. Concurrentie werkt dus gewoon.

Waar denkt zo’n spreadsheetridder eigenlijk zelf te blijven als zijn werkgever straks geen industrie meer heeft om te bedienen? Zonder productie geen echte economie. En zonder echte economie geen behoefte aan al die financiële diensten eromheen.
pi_218354054
je kunt iets vanuit meerdere perspectieven aanschouwen. is het enkel zwaar subsidiëren? of is het ook gwn strategisch investeren met langetermijnvisie?

china gebruikt subsidies niet enkel om prijzen te drukken, ze willen ook strategische posities opbouwen, technologische zelfredzaamheid (in tegenstelling tot onze diepe afhankelijkheid van amerikaanse digitale infrastructuur, waar we nu over zitten te kreunen), en de ambitie om een industriële supermacht te worden, en niet enkel een prijsvechter.

china heeft een langetermijn visie, wij hebben een korte termijn winstmaximaliserend neoliberaal systeem, dat ons nu heel duur is komen te staan. waar china bergen geld tegenaan gooit, bezuinigen wij tot op de cent.
  maandag 28 juli 2025 @ 17:52:00 #12
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_218354275
Als ik het goed begrijp, moeten we dus stoppen met industrie waarin andere landen (china) ons voorbij zijn gestreefd en inplaats daarvan ons richten op andere industrie waarin andere landen (veelal ook china) allang op ons voorloopt.

:s)
pi_218354309
Ja moeten Europese automakers maar geen dure troep maken.
Aantal jaar geleden kon je dit zeggen over Chinese EV’s.. die dingen zou nu lichtjaren verder.

Xiaomi heeft ook echt geweldige (SUV) auto’s, enorm veel extra’s, goedkoper dan een tesla waar je toch flink genept word.

Word volledig tegengewerkt omdat Europese automakers gewoon geen schijn van kans hebben met hun veel te dure meuk.
pi_218354335
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 17:52 schreef Nebelwerfer het volgende:
Als ik het goed begrijp, moeten we dus stoppen met industrie waarin andere landen (china) ons voorbij zijn gestreefd en inplaats daarvan ons richten op andere industrie waarin andere landen (veelal ook china) allang op ons voorloopt.

:s)
In mijn vrije tijd lees ik zo nu en dan over Aziatische en Afrikaanse geschiedenis. De Chinezen hebben een diep trauma overgehouden aan de gebeurtenissen van de 19de eeuw, met name aan de manier waarop ze werden geminacht en uitgespeeld door buitenlandse mogendheden, en aan hun enorme technologische achterstand. Die 'trauma' wordt ingeramd tijdens geschiedenislessen. Als je de geschriften van Wei Yuan en Feng Guifen erop naslaat, zie je duidelijk hoe diep dit besef zat bij enkele literati (bureaucraten gedweept in het Confucianisme). Dit trauma heeft grote gevolgen gehad voor het land en heeft in hoge mate bepaald hoe de intelligentsia, literati en radicale revolutionairen in de 19de en 20ste eeuw China hebben proberen te hervormen en te moderniseren. De kosten waren en zijn kolossaal geweest.
pi_218354348
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 17:52 schreef Nebelwerfer het volgende:
Als ik het goed begrijp, moeten we dus stoppen met industrie waarin andere landen (china) ons voorbij zijn gestreefd en inplaats daarvan ons richten op andere industrie waarin andere landen (veelal ook china) allang op ons voorloopt.

:s)
het idee is dat in die toekomstgerichte industrieën er nog veel groeipotentieel bestaat, niet in de oude verlieslatende autoindustrie.

we moeten juist beginnen waar nog iets te halen valt, al lopen we nu nog achter
pi_218354356
Welke auto-industrie maakt wel winst? Het hangt aan elkaar van subsidies.
pi_218354368
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 17:59 schreef Peppert het volgende:

[..]
In mijn vrije tijd lees ik zo nu en dan over Aziatische en Afrikaanse geschiedenis. De Chinezen hebben een diep trauma overgehouden aan de gebeurtenissen van de 19de eeuw, met name aan de manier waarop ze werden geminacht en uitgespeeld door buitenlandse mogendheden, en aan hun enorme technologische achterstand. Die 'trauma' wordt ingeramd tijdens geschiedenislessen. Als je de geschriften van Wei Yuan en Feng Guifen erop naslaat, zie je duidelijk hoe diep dit besef zat bij enkele literati (bureaucraten gedweept in het Confucianisme). Dit trauma heeft grote gevolgen gehad voor het land en heeft in hoge mate bepaald hoe de intelligentsia, literati en radicale revolutionairen in de 19de en 20ste eeuw China hebben proberen te hervormen en te moderniseren. De kosten waren en zijn kolossaal geweest.
ja, straks zitten wij waar china toen zat...
  Forum Admin maandag 28 juli 2025 @ 18:07:52 #18
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_218354424
Tja, je kunt niet op concurreren tegen de Chinezen met hun staatssteun en daarnaast hebben veel Europese merken zichzelf in de voet geschoten door steeds meer te vragen voor steeds minder auto.

Maar goed, besteed dat stukje maakindustrie ook maar uit. Kunnen we hier wat meer ''people coaches'' aannemen want fabriceren en werken met de handjes is bah.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_218354538
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 17:28 schreef gwn_een_user het volgende:
je kunt iets vanuit meerdere perspectieven aanschouwen. is het enkel zwaar subsidiëren? of is het ook gwn strategisch investeren met langetermijnvisie?

china gebruikt subsidies niet enkel om prijzen te drukken, ze willen ook strategische posities opbouwen, technologische zelfredzaamheid (in tegenstelling tot onze diepe afhankelijkheid van amerikaanse digitale infrastructuur, waar we nu over zitten te kreunen), en de ambitie om een industriële supermacht te worden, en niet enkel een prijsvechter.

china heeft een langetermijn visie, wij hebben een korte termijn winstmaximaliserend neoliberaal systeem, dat ons nu heel duur is komen te staan. waar china bergen geld tegenaan gooit, bezuinigen wij tot op de cent.
Absoluut, dat noemen we industriebeleid: publieke middelen inzetten om fundamenteel onderzoek te laten doen waar het bedrijfsleven dat zelf niet kan. Dat doen en deden we ook in Europa. Airbus is waarschijnlijk het meest succesvolle voorbeeld van een sector waarin Europa door publieke en private samenwerking en politieke wil de achterstand op de marktleider VS omboog in een voorsprong.

China heeft een aantal sectoren gekozen waar ze zwaar op inzet om marktleider te worden, maar dan kan en kon Europa ook.
pi_218354543
Europese autofabrikanten hebben zichzelf wel in de voet geschoten door veel te laat of nauwelijks te innoveren (investeren in EV’s).

Bovendien zijn ze al jaren geleden een weg ingeslagen van steeds meer vragen voor steeds minder kwaliteit. Plastic onderdelen, motoren met zo weinig marge dat ze maar hooguit 150.000 km meegaan enzovoort.

Ik hoop wel dat een deel van de Europese autofabrikanten overleeft, maar dat een deel het niet overleeft zal ik niet rouwig om zijn. Die hebben het er zelf naar gemaakt.

Mijn voorspelling is dat over pakweg 15 jaar ofzo we nog maar een beperkt aantal autofabrikanten in Europa over hebben. Volkswagen, Renault, Peugeot (als enige van Stellantis), BMW, Mercedes en dat is het wel denk ik, van de Europese merken.
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
pi_218354545
De Chinese auto-industrie komt net om de hoek kijken en deze meneer staat al klaar om de handdoek te werpen en de witte vlag te hijsen. De Koreanen en Japanners zijn al decennia in Europa actief en daar zijn we ook niet aan onderdoor gegaan.

Dit soort beursanalisten zeggen iedere dag gekke dingen en doen boude voorspellingen in een wanhopige poging het op een dag bij het juiste eind te hebben.

[ Bericht 13% gewijzigd door Lokale_Notabele op 28-07-2025 18:29:05 ]
Op vrijdag 14 april 2023 07:00 schreef Lokale_Notabele het volgende:
"Orkun Kokcu is een dynamischere verbeterde versie van Andrea Pirlo".
pi_218354566
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 17:52 schreef Nebelwerfer het volgende:
Als ik het goed begrijp, moeten we dus stoppen met industrie waarin andere landen (china) ons voorbij zijn gestreefd en inplaats daarvan ons richten op andere industrie waarin andere landen (veelal ook china) allang op ons voorloopt.

:s)
Europa is een museum, daar zullen we ons in moeten berusten. Jammer genoeg is dat nu eenmaal geen verdienmodel waarbij het geld tegen de plinten klotst :N
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_218354571
Ongelooflijk. De EU heeft met een extreem slecht handelsakkoord de poorten opengezet voor de Chinezen, die met Chinese staatssubsidie hier de markt monopoliseren.
In omgekeerde richting zijn de Chinezen daarentegen extreem protectionistisch. Wil je daar als autofabrikant zaken doen? Ben je verplicht een joint-venture aan te gaan met een Chinees staatsbedrijf.

Wij krijgen de werkloosheid, een lager bbp en een groeiende Chinese invloed voor de kiezen.Nee, ik vind het helemaal geen goede zaak
  Forum Admin maandag 28 juli 2025 @ 18:29:12 #24
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_218354573
quote:
1s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:23 schreef Lokale_Notabele het volgende:
De Chinese auto-industrie komt net om de hoek kijken en deze meneer staat al klaar om de handdoek te werpen en de witte vlag te hijsen. De Koreanen en Japanners zijn al decennia in Europa actief en daar zijn we ook niet aan onderdoor gegaan.
Ik heb er geen fundament voor, maar ik heb het gevoel dat de euro normen ook veel te snel veel te streng zijn geworden waardoor je van die armzalige 1.0 driecilinder turbomotoren krijgt die 1500 kilo aan ''suv'' moeten meeslepen.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_218354574
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:03 schreef gwn_een_user het volgende:

[..]
ja, straks zitten wij waar china toen zat...
De Chinezen hebben als gevolg van hun 'historische trauma' een aantal veelzeggende uitspraken ontwikkeld. Een aantal daarvan luiden: "achterblijven betekent klappen krijgen", een ander: "macht komt uit de loop van een geweer", en ook: "een zwak land kent geen diplomatie". Doe mee wat je wilt.
  maandag 28 juli 2025 @ 18:33:19 #26
11839 DemonRage
[ Eindhoven ]
pi_218354599
quote:
13s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:07 schreef Straatcommando. het volgende:
Tja, je kunt niet op concurreren tegen de Chinezen met hun staatssteun en daarnaast hebben veel Europese merken zichzelf in de voet geschoten door steeds meer te vragen voor steeds minder auto.

En ze schieten de rest van hun been eraf met voorgeïnstalleerde opties die je tegen extra betaling of via een abonnementsvorm mag gebruiken.
pi_218354602
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:29 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Ik heb er geen fundament voor, maar ik heb het gevoel dat de euro normen ook veel te snel veel te streng zijn geworden waardoor je van die armzalige 1.0 driecilinder turbomotoren krijgt die 1500 kilo aan ''suv'' moeten meeslepen.
Nee, de EU is juist veel te lang veel te lief geweest voor de auto industrie en hun sterke lobby.

De auto industrie lobbyt al 30 jaar tegen iedere maatregel die de EU wil invoeren en iedere keer komen er dan weer boterzachte afspraken voor in de plaats.

De auto industrie doet ook alsof het vanwege milieuwetgeving geen andere keuze heeft dan het maken van inferieure motortjes met onbetrouwbare techniek, maar o.a. Toyota bewijst dat het ook anders kan.

Ik zal eens een documentaire opzoeken over de autolobby in Europa, staat online. Is echt een eyeopener.
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
pi_218354608
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:33 schreef DemonRage het volgende:

[..]
En ze schieten de rest van hun been eraf met voorgeïnstalleerde opties die je tegen extra betaling of via een abonnementsvorm mag gebruiken.
En je dacht serieus dat we daar van gevrijwaard blijven met Chinese waar? Dan ken je de Chinezen nog niet! 😀
  maandag 28 juli 2025 @ 18:36:25 #29
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_218354614
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:00 schreef gwn_een_user het volgende:

[..]
het idee is dat in die toekomstgerichte industrieën er nog veel groeipotentieel bestaat, niet in de oude verlieslatende autoindustrie.

we moeten juist beginnen waar nog iets te halen valt, al lopen we nu nog achter
Ik vraag me al even af waarom europa hun kwaliteitseisen niet omhoog gooit. Beter voor het milieu en in kwaliteit kunnen we nog even voorop lopen nie?
pi_218354630
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:36 schreef Nebelwerfer het volgende:

[..]
Ik vraag me al even af waarom europa hun kwaliteitseisen niet omhoog gooit. Beter voor het milieu en in kwaliteit kunnen we nog even voorop lopen nie?
In kwaliteit loopt Europa al lang niet meer voorop. Althans niet wat auto’s betreft.

Wel qua design en rij-eigenschappen, maar niet kwalitatief als in duurzaam (lang meegaan) en betrouwbaarheid.
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
pi_218354690
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:23 schreef Tomatenboer het volgende:
Europese autofabrikanten hebben zichzelf wel in de voet geschoten door veel te laat of nauwelijks te innoveren (investeren in EV’s).

Bovendien zijn ze al jaren geleden een weg ingeslagen van steeds meer vragen voor steeds minder kwaliteit. Plastic onderdelen, motoren met zo weinig marge dat ze maar hooguit 150.000 km meegaan enzovoort.

Ik hoop wel dat een deel van de Europese autofabrikanten overleeft, maar dat een deel het niet overleeft zal ik niet rouwig om zijn. Die hebben het er zelf naar gemaakt.

Mijn voorspelling is dat over pakweg 15 jaar ofzo we nog maar een beperkt aantal autofabrikanten in Europa over hebben. Volkswagen, Renault, Peugeot (als enige van Stellantis), BMW, Mercedes en dat is het wel denk ik, van de Europese merken.
Die vijf vormen nu al de laatste zelfstandige Europese autofabrikanten (en dan is Stellantis eigenlijk vooral PSA met een andere naam). De overige merken zijn opgeslokt door deze industriële blokken en bestaan vooral nog als merknaam, geplakt op een gestandaardiseerd platform met wat eigen plaatwerk en aankleding.
  maandag 28 juli 2025 @ 19:27:47 #32
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_218355022
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:38 schreef Tomatenboer het volgende:

[..]
In kwaliteit loopt Europa al lang niet meer voorop. Althans niet wat auto’s betreft.

Wel qua design en rij-eigenschappen, maar niet kwalitatief als in duurzaam (lang meegaan) en betrouwbaarheid.
Het gaat mij om de eisen van alle producten en de daarbij horende industrie.
  maandag 28 juli 2025 @ 21:06:23 #33
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_218356541
quote:
13s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:07 schreef Straatcommando. het volgende:
Maar goed, besteed dat stukje maakindustrie ook maar uit. Kunnen we hier wat meer ''people coaches'' aannemen want fabriceren en werken met de handjes is bah.
Dit dus. Als je niks meer produceert dan word je op een gegeven moment vanzelf een vazal van China.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_218356762
We hebben het zelf veroorzaakt.
Yo tengo, tú tienes, Él/Ella tiene
pi_218356838
quote:
7s.gif Op maandag 28 juli 2025 21:23 schreef HSG het volgende:
We hebben het zelf veroorzaakt.
De EU heeft het verneukt.
pi_218356848
quote:
13s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:07 schreef Straatcommando. het volgende:
Tja, je kunt niet op concurreren tegen de Chinezen met hun staatssteun en daarnaast hebben veel Europese merken zichzelf in de voet geschoten door steeds meer te vragen voor steeds minder auto.

Maar goed, besteed dat stukje maakindustrie ook maar uit. Kunnen we hier wat meer ''people coaches'' aannemen want fabriceren en werken met de handjes is bah.
het idee is niet zozeer dat we de autoindustrie moeten uitbesteden. het idee is eerder dat we ons moet heroriënteren op de nieuwe maakindustrie: fotonica, AI-chips, quantum hardware, robotica, drones. daar zit de toekomst van fabriceren. we moeten niet stoppen met maken, we moeten stoppen met achterhaalde productie en beginnen met toekomstgerichte productie

het goede nieuws is dat er al startups en universiteiten werkzaam zijn in die bovenstaande sectoren, maar dat maakt weinig uit als wij valorisatie niet voldoende ondersteunen
pi_218356899
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 21:32 schreef gwn_een_user het volgende:

[..]
het idee is niet zozeer dat we de autoindustrie moeten uitbesteden. het idee is eerder dat we ons moet heroriënteren op de nieuwe maakindustrie: fotonica, AI-chips, quantum hardware, robotica, drones. daar zit de toekomst van fabriceren. we moeten niet stoppen met maken, we moeten stoppen met achterhaalde productie en beginnen met toekomstgerichte productie

het goede nieuws is dat er al startups en universiteiten werkzaam zijn in die bovenstaande sectoren, maar dat maakt weinig uit als wij valorisatie niet voldoende ondersteunen
Auto-industrie: achterhaalde productie?

Mobiliteit is een bijna evenredig grote markt als levensmiddelen: vol innovaties, bovendien. Je moet je de kaas niet van het brood laten eten door China; dat is heel wat anders.

Duitsland heeft zich een positie verworven als Premium 'maak land.' Die is kostbaar: niet in de laatste plaats voor ons als handelspartner.
pi_218356945
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 17:56 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

Xiaomi heeft ook echt geweldige (SUV) auto’s, enorm veel extra’s, goedkoper dan een tesla waar je toch flink genept word.

Word volledig tegengewerkt omdat Europese automakers gewoon geen schijn van kans hebben met hun veel te dure meuk.
Nee, er zijn grote kwaliteitsproblemen. Waaronder remmen die gewoon weigeren.

De troep die Xiaomi levert voldoet gewoon niet aan de minimale eisen hier.
pi_218356996
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 21:43 schreef VEM2012 het volgende:

[..]
Nee, er zijn grote kwaliteitsproblemen. Waaronder remmen die gewoon weigeren.

De troep die Xiaomi levert voldoet gewoon niet aan de minimale eisen hier.
Juist. Want dat is de andere kant: een bak vol goedkoop kunststof en Apple-integratie, maar zoiets basaals als veiligheid betaalt het gelag.

Eigenlijk is het gewoon pure armoe.
pi_218357144
Het idee om de productie aan China over te laten is kortzichtig, om niet te zeggen oliedom.

Nu krijgen we middels subsidie de auto’s voor weinig, omdat men de concurrentie wil slopen. Zodra de witte vlag wappert gaan dan de prijzen omhoog.

Nog iets: ze worden gehyped (ook al omdat Chinese producenten graag de journalisten in de watten leggen om een positieve review te krijgen). Maar het zijn helemaal geen goede EV’s. Onzuinig, wat opgelost wordt met grote accu’s. Daardoor worden ze weer te zwaar, waardoor ze minder goed rijden, meer houderschapsbelasting kosten, meer slijtage…

Ze rijden ook niet zo best. Vaak zompig. Wel redelijk comfortabel.

Daarnaast liegen ze makkelijk over prestaties (een truukje gestolen van Japanners, maar dan wat overdrevener). Ik las toevallig vandaar een test van de Macan 4 vs de Xpeng G6 Performance. Ondanks dat de Macan op papier minder vermogen heeft en meer weegt was de Macan gewoon sneller in de praktijk. Aldus fabrieksopgave zou de G6 Performance in 4,1 sec naar de 100 moeten, dat bleek een volle seconde langer te duren. De Macan 4 deed het in de opgegeven 5,2 seconden. Op alle tussensprints was de Macan gewoon ruim sneller.

Als je dan vervolgens de Xpeng tegen een MY zet, dan is deze op papier bijna net zo rap als een MY performance, maar in de praktijk is deze gewoon langzamer dan de gewone long range. En niet eens zoveel sneller dan het instapmodel, die vooral langzamer is wegens gebrek aan tractie (want RWD), maar eenmaal rollend zal die gewoon niet onder doen voor de snelste Xpeng.

En Xpeng is misschien wel het beste wat China te bieden heeft…

Dus nee: Europa moet zeker niet opgeven.
  maandag 28 juli 2025 @ 22:11:05 #41
436847 embedguy
Embedded in your genius dreams
pi_218357205
quote:
Ik zou zeggen: ga drones maken of zoiets, maar dit is het niet.'
Hij heeft echt het licht gezien hoor, wat een geweldig idee! Wat een god _O_

Want Chinesen kunnen niet goedkoper drones maken dan wij, dus een uitstekent plan.

Ofzoiets.

Owne, wat een achtelijk figuur. Hij laat wel meteen weten dat we hem niet te serieus moeten nemen en hij niet de juiste persoon is om adviezen vaan aan te nemen, dat is dan wel weer aardig.
Never allow waiting to become a habit.
Live your dreams and take risks.
Life is happening now.
pi_218357223
quote:
13s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:07 schreef Straatcommando. het volgende:
Tja, je kunt niet op concurreren tegen de Chinezen met hun staatssteun en daarnaast hebben veel Europese merken zichzelf in de voet geschoten door steeds meer te vragen voor steeds minder auto.

Maar goed, besteed dat stukje maakindustrie ook maar uit. Kunnen we hier wat meer ''people coaches'' aannemen want fabriceren en werken met de handjes is bah.
Er moet nog wel meer geld binnenkomen dan er uit gaat, maar verder komen we een heel eind met elkaar diensten verlenen. Dus zolang we wat industrietakken hebben waar we dingen maken die ze in het buitenland willen hebben, kan de rest allemaal coach of fysiotherapeut worden.

Goede industrietakken zijn landbouwtechniek, -machines en benodigdheden (zoals zaden), bloemen, onderwijs (als we het niveau opkrikken), nieuwe technologie en de bijbehorende prototypes (alles wat te maken heeft met de chipproductie), Clouddiensten en datacentra, elektrische (bak-) fietsen, specialistische schepen, en dan zal ik er nog een heleboel over het hoofd zien. Dingen die wij beter kunnen dan de meeste andere landen. Allemaal een relatief klein volume (behalve de landbouwdingen en studenten), maar meer dan genoeg om onze economie van te laten draaien.

Het zou dan wel heel handig zijn als we dan ook meer hoogwaardig handwerk gingen doen, zodat het geld blijft rollen, maar daar hebben we een basisinkomen voor nodig.
pi_218357265
quote:
1s.gif Op maandag 28 juli 2025 16:31 schreef RamboDirk het volgende:
Byd kopieert een op een succesvolle Europese en Amerikaanse auto's. Produceert deze met semi slavenarbeid en zet de auto's zwaar gesubsidieerd weg in onze markten. Daar kun je niet tegen concurreren. Het is een agressieve en oneerlijke vorm van je marktaandeel verwerven.

Onze consumenten zijn vervolgens kortzichtig genoeg die goedkope alternatieven te leasen/kopen.

Onze autofabrikanten zijn straks failliet waardoor we allemaal een trekpop van China worden. Want dit gebeurt in meerdere industrieeen.
Zelfde met pv panelen en windturbines en...
Kopiëren, goedkoper maken, staatssteun erop en exporteren. Vervolgens iedereen eruit concurreren en dan prijzen opvoeren.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_218357316
quote:
1s.gif Op maandag 28 juli 2025 16:31 schreef RamboDirk het volgende:
Byd kopieert een op een succesvolle Europese en Amerikaanse auto's. Produceert deze met semi slavenarbeid en zet de auto's zwaar gesubsidieerd weg in onze markten. Daar kun je niet tegen concurreren. Het is een agressieve en oneerlijke vorm van je marktaandeel verwerven.

Onze consumenten zijn vervolgens kortzichtig genoeg die goedkope alternatieven te leasen/kopen.

Onze autofabrikanten zijn straks failliet waardoor we allemaal een trekpop van China worden. Want dit gebeurt in meerdere industrieeen.
Zelfde met pv panelen en windturbines en...
Kopiëren, goedkoper maken, staatssteun erop en exporteren. Vervolgens iedereen eruit concurreren en dan prijzen opvoeren.
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 16:32 schreef Havermout2 het volgende:
Wel typisch dat een financial pleit voor het opgeven van een groot stuk reële economie. In Europa werken meer dan 10 miljoen mensen in de auto-industrie en toeleverende sectoren. Dat autofabrikanten op dit moment wat minder rendement draaien in een concurrerende markt, wil nog niet zeggen dat er geen geld verdiend wordt. De waarde zit in de hele keten, van ontwerp tot onderdelen tot onderhoud. Moeten we dan ook maar stoppen met supermarkten omdat Unilever de winst pakt?

De Chinese overheid heeft jarenlang zwaar geïnvesteerd in batterijen en elektrische auto’s om marktdominantie te krijgen in een cruciale wereldwijde industrie. Europese merken als Volkswagen, Renault en BMW hebben die eerste klap overleefd en leren inmiddels sneller en slimmer ontwikkelen. Concurrentie werkt dus gewoon.

Waar denkt zo’n spreadsheetridder eigenlijk zelf te blijven als zijn werkgever straks geen industrie meer heeft om te bedienen? Zonder productie geen echte economie. En zonder echte economie geen behoefte aan al die financiële diensten eromheen.
En dit. Tot 10 jaar terug moesten we massaal de banken ondersteunen want die mochten niet failliet gaan. En nu zullen we bij de eerste tegenslag een cruciale industrie weg flikkeren?

Dat maakt trouwens niet dat er niet ingegrepen moet worden. Te beginnen door de oneerlijke handelspraktijken van de Chinezen aan te pakken.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_218357363
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 22:22 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
En dit. Tot 10 jaar terug moesten we massaal de banken ondersteunen want die mochten niet failliet gaan. En nu zullen we bij de eerste tegenslag een cruciale industrie weg flikkeren?

Dat maakt trouwens niet dat er niet ingegrepen moet worden. Te beginnen door de oneerlijke handelspraktijken van de Chinezen aan te pakken.
Dat komt omdat we de bedrijven enorm in de watten leggen. Winst privatiseren en verliezen socialiseren. Laten we daar eens mee stoppen en die managers en directeuren in de gevangenis gooien.
pi_218357423
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 17:52 schreef Nebelwerfer het volgende:
Als ik het goed begrijp, moeten we dus stoppen met industrie waarin andere landen (china) ons voorbij zijn gestreefd en inplaats daarvan ons richten op andere industrie waarin andere landen (veelal ook china) allang op ons voorloopt.

:s)
Ja die gast blijft ver weg van mijn vermogen.
Dat je dit soort onzin tegen een journalist durft te zeggen.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_218357533
^ To je nesmysl ^
pi_218357571
quote:
0s.gif Op maandag 28 juli 2025 18:29 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Ik heb er geen fundament voor, maar ik heb het gevoel dat de euro normen ook veel te snel veel te streng zijn geworden waardoor je van die armzalige 1.0 driecilinder turbomotoren krijgt die 1500 kilo aan ''suv'' moeten meeslepen.
Jep zelf ook slachtoffer van geworden. Mijn c3 motorblok is totaal naar de tering voor hij 200k gelopen heeft. Heb nu een koreaan gekocht zonder turbo en met 4 cilinders en hoop dat die het langer volhoudt.

Overigens vraag ik mij af of dit allemaal wel milieuvriendelijker is.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_218361635
Ik vind het jammer dat niemand meer echt iets geeft om auto's. Het moet alleen maar goedkoop zijn, en/of elektrisch en dan zo lelijk als de pest.

Niemand geeft meer om het design van een auto, het heerlijke geluid van een echte motor het gevoel van lekker schakelen. Er bestaan nog maar weinig auto's.
  dinsdag 29 juli 2025 @ 13:13:37 #50
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_218361663
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 juli 2025 13:07 schreef bloodymary1 het volgende:
Ik vind het jammer dat niemand meer echt iets geeft om auto's. Het moet alleen maar goedkoop zijn, en/of elektrisch en dan zo lelijk als de pest.

Niemand geeft meer om het design van een auto, het heerlijke geluid van een echte motor het gevoel van lekker schakelen. Er bestaan nog maar weinig auto's.
Ook niet zo gek als je er hier 3x meer voor mag neertellen dan in een ander land door de BPM, uitstootheffingen en weet ik het allemaal nog meer.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')