Dus mensen moeten wel zelfredzaam zijn? Geen sociale of collectieve voorzieningen?quote:Op maandag 28 juli 2025 10:57 schreef Adames het volgende:
[..]
Ik stem geen VVD nee. Ik ben tamelijk links. Maar niet populistisch door overal gratis geld te beloven.
Heb je wel recht op arbeidskorting? Want die hebben ze ingevoerd om de werkloosheidsuitkeringen verder af te romen. Want anders kan 50% niet meer zijn dan 70%.quote:Op maandag 28 juli 2025 11:20 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De basis AOW is 50% van het minimumloon , je gaat toch een hond ook niet zijn vreetbak afpakken?
50% van het minimumloon is LAGER dan bijstand he
als je geen afgelost eigen huis hebt , dan is het soep en eieren en brood eten en niet roken en drinken, of naar de voedselbank en dat is het
een afgelost eigen huis is essentieel , veel belangrijker dan een vage pensioenpot van pensioenfondsen die zelfstandig willen worden net als woningbouwverenigingen
Ik ben er voor om de eerste 25.000 euro inkomen belastingvrij te maken , daarboven 25%quote:Op maandag 28 juli 2025 12:11 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Heb je wel recht op arbeidskorting? Want die hebben ze ingevoerd om de werkloosheidsuitkeringen verder af te romen. Want anders kan 50% niet meer zijn dan 70%.
quote:AI-overzicht
Het voorstel om de hypotheekrenteaftrek (HRA) af te schaffen is een maatregel die kan worden overwogen om de overheidsfinanciën te verbeteren.
Het afschaffen van de HRA zou naar schatting 9 miljard euro kunnen opleveren.
Dit geld kan dan gebruikt worden om andere uitgaven te financieren of om de staatsschuld te verminderen.
Het is een complexe discussie, met zowel voor- als tegenstanders van het afschaffen van de HRA.
Cool, maar dan moet je wel een inkomen hebben.quote:Op maandag 28 juli 2025 12:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik ben er voor om de eerste 25.000 euro inkomen belastingvrij te maken , daarboven 25%
zodat het toeslagen circus wat kan minderen
Om dit te betalen kan alvast de HRA afgeschaft
Dat levert al 9 miljard euro op
iedereen heeft een inkomen in Nederland, ook jijquote:Op maandag 28 juli 2025 12:19 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Cool, maar dan moet je wel een inkomen hebben.
quote:Advies: schrap ondoelmatige belastingvoordelen zoals hypotheekrenteaftrek en bespaar 30 miljard
De Algemene Rekenkamer adviseert partijen die nu bezig zijn met hun verkiezingsprogramma's om 30 miljard euro aan belastingvoordelen te schrappen voor nieuw beleid.
Zo kan het mes in de hypotheekrenteaftrek en het lage btw-tarief.
Jan Hoedeman, Hans van Soest 03-07-25, 06:00 Laatste update: 03-07-25, 09:09
303 reacties
In een brief drukt Rekenkamer-president Pieter Duisenberg partijen op het hart om in hun verkiezingsprogramma's geen onhaalbare beloftes te doen aan de kiezers. ,,
Mensen in het land snakken naar resultaten en niet naar loze beloftes'', zegt Duisenberg.
Hij ziet dat het vertrouwen in de politiek daalt.
Het zou helpen wanneer partijen in hun verkiezingsprogramma's beter aangeven hoe zij hun ideeën denken te kunnen betalen en uitvoeren.
Nu blijkt vaak dat beloftes na de verkiezingen spaak lopen, doordat er bijvoorbeeld onvoldoende mensen zijn om het werk uit te voeren of omdat er geen geld voor is.
Bespaar 30 miljard
In de brief wijst de Rekenkamer fijntjes op zo'n 30 miljard euro die kan worden bespaard op allerlei belastingvoordelen voor burgers en bedrijven.
Uit onderzoek van het ministerie van Financiën blijkt dat veel van die regelingen 'ondoelmatig' zijn.
Zie jij dan niet dat alles gratis moet? Zodat het welzijn van ieder mens 100% of meer zou worden? Want tegenwoordig is namelijk slechts het welzijn van de krachtpatsers 100% of meer.quote:Op maandag 28 juli 2025 10:57 schreef Adames het volgende:
[..]
Ik stem geen VVD nee. Ik ben tamelijk links. Maar niet populistisch door overal gratis geld te beloven.
Ja, 1230 Euro per maand. Waarover ik geen belasting betaal. Zonder toeslagen maar met minder belasting ga ik er een paar honderd Euro op achteruit.quote:Op maandag 28 juli 2025 12:20 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
iedereen heeft een inkomen in Nederland, ook jij
Ik pleit er ook voor om bijstand en minimumloon en ook AOW te handhaven en hier af te blijven met de gore tengels
Teveel werknemers zitten thuis , vanwege thuiswerken of men krijgt toch toeslagen en HRA , dus werken loont absoluut niet
https://www.ad.nl/politie(...)30-miljard~a2884ae4/
[..]
Gratis gaat niet meer. Het is nu allemaal een kwestie van herverdelen. Geld gebruiken we als ons scorebord. Hoe meer je hebt, hoe succesvoller je bent. Daarom zijn rijke mensen ook zo tegen die herverdeling.quote:Op maandag 28 juli 2025 12:22 schreef torentje het volgende:
[..]
Zie jij dan niet dat alles gratis moet? Zodat het welzijn van ieder mens 100% of meer zou worden? Want tegenwoordig is namelijk slechts het welzijn van de krachtpatsers 100% of meer.
HRA afschaffen. Geweldig ook voor rmij want het kleine deel hyptheek aan1,1% voor 30 jaar aflossingsvrij overleef ik niet eens en mbt HRA heb ik ook makkelijk lullen schaf maar af. . Heb gelukkig die laaste 75.000 aflossingsvrij gezet toen ik iets hoorde van box 3 mbt overwaarde voor 30 jaar. Dat overleef ik niet eens.quote:Op maandag 28 juli 2025 12:20 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
iedereen heeft een inkomen in Nederland, ook jij
Ik pleit er voor om bijstand , minimumloon en AOW te handhaven en hier af te blijven met de gore tengels
Teveel werknemers zitten thuis , vanwege thuiswerken of men krijgt toch toeslagen en HRA , dus werken loont absoluut niet
https://www.ad.nl/politie(...)30-miljard~a2884ae4/
[..]
Geweldig ook voor mij, mijn tante heeft een visvergunning, ik hga e rok wwant ik kan goed vissen en ik koop dan ergen aas ik 30 jaar , in box 2 en ik weet een goed plekkie, die ik heb ge, ikke dusquote:Op maandag 28 juli 2025 12:54 schreef Cherni het volgende:
. Geweldig ook, voor mij, want het kleine deel hypotheek aan 1,1% voor 30 jaar aflossingsvrij overleef ik niet eens en mbt HRA heb ik ook makkelijk lulle maar af. . Hezet toen ik iets hoorde van box 3 mbt o
Was de verkeerde quote. Maar bij deze.het afschaffen van de HRA.quote:Op maandag 28 juli 2025 12:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik ben er voor om de eerste 25.000 euro inkomen belastingvrij te maken , daarboven 25%
zodat het toeslagen circus wat kan minderen
Om dit te betalen kan alvast de HRA afgeschaft, dat lijkt me zinvoller dan het inkomen van AOW ers af te pakken
Dat levert al 9 miljard euro op ,
[..]
De rijke mensen doen ook nog eens hun inkomsten oppotten zodat de lokale economieën te weinig royale klanten krijgen.quote:Op maandag 28 juli 2025 12:30 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Gratis gaat niet meer. Het is nu allemaal een kwestie van herverdelen. Geld gebruiken we als ons scorebord. Hoe meer je hebt, hoe succesvoller je bent. Daarom zijn rijke mensen ook zo tegen die herverdeling.
niks gecrashed , laten we de afdracht aan de pensioen maffia eerst maar eens halveren en dan zien wel wel of we daar de AOW pot wat mee gaan vullenquote:Op zondag 27 juli 2025 11:06 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De AOW Ponzi scheme was ook zonder open grenzen gecrashed, mogelijk wat later, maar van uitstel volgt nog geen afstel
Ja, trickle-down. Wij profiteren er van als ze dat geld weer uitgeven, maar in de praktijk doen ze dat niet of nauwelijks. Hun score (rijkdom) moet steeds een groter getal worden. En dat doen ze door het aan de onderkant weg te halen. Kapitalisme in een notendop.quote:Op maandag 28 juli 2025 14:03 schreef torentje het volgende:
[..]
De rijke mensen doen ook nog eens hun inkomsten oppotten zodat de lokale economieën te weinig royale klanten krijgen.
Toch zijn er nog een aantal jongere mensen die begrip willen kweken voor die rijke monsters.quote:Op maandag 28 juli 2025 14:26 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, trickle-down. Wij profiteren er van als ze dat geld weer uitgeven, maar in de praktijk doen ze dat niet of nauwelijks. Hun score (rijkdom) moet steeds een groter getal worden. En dat doen ze door het aan de onderkant weg te halen. Kapitalisme in een notendop.
Dat is ook herverdeling, maar daar worden de meeste mensen armer van.
Ze zijn er nog wel, maar de meeste mensen hebben op school en van de media geleerd dat het alleen om jouzelf gaat en dat anderen ook maar voor zichzelf moeten zorgen.quote:Op maandag 28 juli 2025 15:04 schreef torentje het volgende:
[..]
Toch zijn er nog een aantal jongere mensen die begrip willen kweken voor die rijke monsters.
Wat?quote:Op maandag 28 juli 2025 12:55 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik hga e rok wwant ik kan goed vissen en ik koop dan ergen aas ik 30 jaar , in box 2 en ik weet een goed plekkie, die ik heb ge, ikke dus
Leuk deze frame, maar als we op deze manier doorgaan moeten we ons als samenleving diep in de schulden steken om de AOW te kunnen betalen om vervolgens de schuld af te wentelen op de huidige jongeren. Die moeten daarna maar voor zichzelf zorgen.quote:Op maandag 28 juli 2025 15:16 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ze zijn er nog wel, maar de meeste mensen hebben op school en van de media geleerd dat het alleen om jouzelf gaat en dat anderen ook maar voor zichzelf moeten zorgen.
laten we nu eerst de premie van de pensioenfondsen maar eens halveren naar 15%, dan kan de AOW premie wat omhoog van 17,9% naar 20% dan gaan we er inderdaad allemaal op vooruitquote:Op maandag 28 juli 2025 15:27 schreef Adames het volgende:
[..]
Leuk deze frame, maar als we op deze manier doorgaan moeten we ons als samenleving diep in de schulden steken om de AOW te kunnen betalen om vervolgens de schuld af te wentelen op de huidige jongeren. Die moeten daarna maar voor zichzelf zorgen.
Ook bij de pensioentransitie speelt de dekkingsgraad geen rol meerquote:Op zondag 27 juli 2025 10:49 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Nee, de DNB is toezichthouder over de dekkingsgraad. Die dekkingsgraad is van vele zaken afhankelijk, zoals o.a. gemiddelde levensverwachting en rendementen op vermogen. Afhankelijk van deze dekkingsgraad kunnen pensioenfondsen een aanwijzing krijgen om hun zaken op orde te krijgen indien noodzakelijk. Dat kan tot een hogere premie leiden.
https://apg.nl/publicatie(...)elsel-nodig-geweest/quote:AI-overzicht
Inderdaad, als er geen einddoel is voor een pensioenfonds, dan is er ook geen sprake van een dekkingsgraad.
De dekkingsgraad is een percentage dat aangeeft in welke mate een pensioenfonds in staat is om aan toekomstige pensioenverplichtingen te voldoen.
Dit percentage wordt berekend door de bezittingen van het fonds te delen door de verplichtingen.
Er is geen uitkering verplichting meer
Als er geen einddoel is, dan is er geen referentiepunt om te bepalen of de bezittingen voldoende zijn om de verplichtingen te dekken, en dus is er ook geen dekkingsgraad.
quote:Risicohouding generaties
Het vernieuwde stelsel lost deze problemen grotendeels op.
Daarin speelt de dekkingsgraad namelijk geen rol meer.
Financiële resultaten kunnen hierdoor sneller worden door vertaald in de persoonlijke pensioenvermogens en pensioenuitkeringen van deelnemers.
In het vernieuwde stelsel kunnen meevallers hierdoor eerder worden uitgedeeld en komen er tegelijkertijd effectieve instrumenten om stabiele pensioenuitkeringen te realiseren.
Er wordt dus niet meer één en hetzelfde beleggingsbeleid voor alle deelnemers gehanteerd, zoals in het oude stelsel."
De pensioenverplichting bestaat niet meer
De dekkingsgraad is de verhouding tussen het geld dat een pensioenfonds in kas heeft en (de marktwaarde van) alle toegezegde huidige en toekomstige pensioenen, ook wel de verplichtingen genoemd.
Wonderlijke redenering. Je wilt af van thuiswerken zodat het grote voordeel…meer files en drukker OV is.quote:Op maandag 28 juli 2025 12:20 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Teveel werknemers zitten thuis , vanwege thuiswerken of men krijgt toch toeslagen en HRA , dus werken loont absoluut niet
[..]
loont onvoldoende , okquote:Op maandag 28 juli 2025 17:31 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Wonderlijke redenering. Je wilt af van thuiswerken zodat het grote voordeel…meer files en drukker OV is.
En dat werken niet loont is een gevolg van thuiswerken?
Voordat je zegt: nee zo bedoel ik het niet, wellicht moet je wat beter formuleren.
Het regent, DUS ik word nat
Teveel werknemers zitten thuis DUS werken loont niet.
![]()
zo beter ??quote:Teveel werknemers zitten thuis, men krijgt toch toeslagen en HRA , werken loont niet genoeg
Je bedoelt, stoppen met de belastingen voor bedrijven en rijken te blijven verlagen en de consumenten daar voor te laten betalen is geen optie? De consumenten hebben nog veel te veel geld?quote:Op maandag 28 juli 2025 15:27 schreef Adames het volgende:
[..]
Leuk deze frame, maar als we op deze manier doorgaan moeten we ons als samenleving diep in de schulden steken om de AOW te kunnen betalen om vervolgens de schuld af te wentelen op de huidige jongeren. Die moeten daarna maar voor zichzelf zorgen.
We leven al in een maatschappij waarin de meeste baantjes knusse onzinbaantjes zijn geworden. We houden de mensen aan het werk, omdat we vinden dat ze moeten werken en werken moet lonen. Maar, we kopen toch al bijna alles wat we verbruiken in het buitenland. Onze meest productieve bevolkingsgroep zijn de boeren en dat is minder dan 2% van het totaal.quote:Op maandag 28 juli 2025 17:31 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Wonderlijke redenering. Je wilt af van thuiswerken zodat het grote voordeel…meer files en drukker OV is.
En dat werken niet loont is een gevolg van thuiswerken?
Voordat je zegt: nee zo bedoel ik het niet, wellicht moet je wat beter formuleren.
Het regent, DUS ik word nat
Teveel werknemers zitten thuis DUS werken loont niet.
![]()
Welk knus onzinbaantje heb jij?quote:Op maandag 28 juli 2025 18:05 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
We leven al in een maatschappij waarin de meeste baantjes knusse onzinbaantjes zijn geworden. We houden de mensen aan het werk, omdat we vinden dat ze moeten werken en werken moet lonen. Maar, we kopen toch al bijna alles wat we verbruiken in het buitenland. Onze meest productieve bevolkingsgroep zijn de boeren en dat is minder dan 2% van het totaal.
We leven in een kapitalistische samenleving, wat twee dingen betekent: geld moet rollen en meer geld is beter. Maar daar staat tegenover, dat mensen niet meer gelukkiger worden als ze meer dan ongeveer twee keer het gemiddelde hebben. Alles daarboven is puur om te pochen, dat je de beste bent. Maar dat gaat wel te koste van het geluk van de mensen aan de onderkant. Want dat geld moet ergens vandaan komen.
Dus, als we de belasting op inkomen en bezit boven twee keer modaal nu flink verhogen, dan kunnen we iedereen een basisinkomen geven. Dan blijft het geld rollen en is het tegelijkertijd een stuk indrukwekkender als het je lukt om heel rijk te worden.
En door het geld vaker uit te geven, groeit onze economie. Win / win!
Niet alleen dat, werken moet daarnaast strafbaar worden gesteld, mensen worden er ziek en hebzuchtig van. De milieuvervuiling die het veroorzaakt en het oppervlaktegebruik dat de werkplaatsen innemen is buitengewoon ergerlijkquote:Op maandag 28 juli 2025 12:22 schreef torentje het volgende:
[..]
Zie jij dan niet dat alles gratis moet? Zodat het welzijn van ieder mens 100% of meer zou worden? Want tegenwoordig is namelijk slechts het welzijn van de krachtpatsers 100% of meer.
nee dat is juist niet waarquote:Op maandag 28 juli 2025 10:22 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Als je de pensioenpremie verlaagt bouwen jongere generaties minder pensioen op en zullen zij niet meer eens in staat zijn om een kop soep te kopen.
De pensioenpremie varieert van 25,2 tot 29% , al naar gelang de hoge pensioenheren 80 jaar geleden dachten nodig te hebben om een pensioen te realiseren van 70% van het laatst genoten salaris, incl basis AOWquote:De AOW-premie is in 2025 17,9% van uw inkomen.
Hoe hoger uw inkomen, hoe meer premie u betaalt.
Afhankelijk van uw inkomen is dit bedrag in 2025 minimaal ¤ 566 en maximaal ¤ 5.664.
Dit klinkt weer erg onheilspellendquote:Dit projectierendement zal per pensioenfonds verschillend zijn, omdat het gebaseerd zal zijn op de specifieke beleggingsstrategie en verwachtingen van elk fonds.
Pensioenfondsen moeten zelf bepalen hoe ze het projectierendement vaststellen en dit verantwoorden.
quote:AI-overzicht
Na de pensioentransitie zal de rekenrente zoals we die nu kennen, verdwijnen.
In het nieuwe pensioenstelsel wordt de rekenrente vervangen door een projectierendement, dat per fonds zal worden vastgesteld.
Dit betekent dat de manier waarop pensioenfondsen de waarde van toekomstige pensioenuitkeringen bepalen, zal veranderen.
Hier is een uitleg over de rekenrente en wat er verandert na de pensioentransitie:
Wat is rekenrente?
De rekenrente is een percentage dat pensioenfondsen gebruiken om te bepalen hoeveel geld ze nu moeten reserveren om in de toekomst alle pensioenen te kunnen uitbetalen.
Het is een belangrijke factor bij het bepalen van de dekkingsgraad van een fonds en kan invloed hebben op de hoogte van de pensioenuitkeringen.
Momenteel wordt de rekenrente vastgesteld door De Nederlandsche Bank (DNB).
Wat verandert er na de pensioentransitie?
De traditionele rekenrente zal worden vervangen door een projectierendement.
Dit projectierendement zal per pensioenfonds verschillend zijn, omdat het gebaseerd zal zijn op de specifieke beleggingsstrategie en verwachtingen van elk fonds.
Er is geen centrale partij meer die de rekenrente vaststelt.
Pensioenfondsen moeten zelf bepalen hoe ze het projectierendement vaststellen en dit verantwoorden.
quote:Afschaffen van AOW uitkeren in het buitenland?
Als het aan Annemarie van Gaal ligt: per direct
Volgens ondernemer en columnist Annemarie van Gaal is het tijd om te stoppen met het automatisch uitkeren van AOW aan Nederlanders die permanent in het buitenland wonen.
Zij stelt dat het huidige systeem onhoudbaar is en oneerlijk tegenover werkenden in Nederland.
Waarom Van Gaal vindt dat de AOW niet mee mag verhuizen
De AOW is bedoeld als basispensioen voor wie langdurig in Nederland woont en meebetaalt aan de samenleving.
Maar momenteel ontvangen ook veel Nederlanders die na hun pensioen emigreren gewoon AOW, terwijl ze geen belasting of premie meer in Nederland betalen. Van Gaal vindt dat niet kunnen.
Volgens haar:
Hoort AOW bij wonen én bijdragen in Nederland.
Wordt de solidariteit ondermijnd als mensen weggaan maar wel blijven innen.
Komt er steeds meer druk op de werkende generatie te liggen.
AOW-debat: rechtvaardig of misbruik van het systeem?
Er zijn volop meningsverschillen.
Veel mensen beschouwen de AOW als een verdiend recht, zeker als ze decennialang premie hebben betaald.
Tegelijk klinkt steeds vaker de roep om hervorming. Want als steeds meer mensen buiten Nederland wonen, maar wel het Nederlandse stelsel blijven aanspreken, raakt het evenwicht zoek.
Bovendien is de wetgeving lastig aan te passen door bestaande verdragen.
Toch groeit het maatschappelijke ongenoegen. Wie betaalt, wie profiteert en waar ligt de grens?
Wat als Nederland stopt met AOW-uitkeringen in het buitenland?
Veel gepensioneerden die alleen van AOW leven, zouden terug naar Nederland moeten voor bestaanszekerheid.
Er ontstaat onzekerheid over opgebouwde rechten.
Sommige emigratieplannen worden noodgedwongen aangepast of uitgesteld.
Tegenstanders vinden het onrechtvaardig om verworven rechten af te pakken.
Voorstanders, zoals Van Gaal, benadrukken de betaalbaarheid en het maatschappelijk draagvlak van het systeem.
Je verwacht het nietquote:Op dinsdag 29 juli 2025 11:21 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.msn.com/nl-nl(...)79a1a049eba7e0&ei=15
Annemarie van Gaal wil het uitbetalen van AOW aan Nederlanders in het buitenland per direct stoppen,
https://www.telegraaf.nl/(...)de-aow/80447176.html
Dan kan er dus niemand meer emigreren na de pensioendatum ,![]()
Ik vrees dat een rechter korte metten maakt met deze brainfart,
Woonachtig in geweest Nederland , AOW premie betaald in Nederland, en toch geen recht op AOW ??????![]()
[..]
Woon sinds 2006 in buitenland en lever elk jaar 2% AOW in en krijg straks maar 50% AOW. Lijkt me redelijk, ook bijna 30 jaar gewerkt in NL maar deze waarschijnlijk rijke vrouw weet het beterquote:Op dinsdag 29 juli 2025 11:21 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.msn.com/nl-nl(...)79a1a049eba7e0&ei=15
Annemarie van Gaal wil het uitbetalen van AOW aan Nederlanders in het buitenland per direct stoppen,
https://www.telegraaf.nl/(...)de-aow/80447176.html
Dan kan er dus niemand meer emigreren na de pensioendatum ,![]()
Ik vrees dat een rechter korte metten maakt met deze brainfart,
Woonachtig in geweest Nederland , AOW premie betaald in Nederland, en toch geen recht op AOW ??????![]()
[..]
ze is knettergekquote:Op zondag 10 augustus 2025 18:40 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Woon sinds 2006 in buitenland en lever elk jaar 2% AOW in en krijg straks maar 50% AOW. Lijkt me redelijk, ook bijna 30 jaar gewerkt in NL maar deze waarschijnlijk rijke vrouw weet het beter
er is EEN regel ,quote:Op zondag 10 augustus 2025 23:01 schreef suijkerbuijk het volgende:
De aow is nooit niet berekend dat de belasting afdracht te weinig is omdat er te veel mensen niet werken.
De aow word ook weg gegeven aan mensen die zich hier inschrijven of mogen blijven en vervolgens niks bijdrage om thuis te zitten.
Stop daar mee en je moet eens opletten hoe snel er op eens wel meer in de pot gaat komen en blijven .
Slaat nergens op dat mensen niet uit eigen land aow krijgen gratis .
Mensen niet in Nederland woonachtig, krijgen geen AOW opbouw of ze Nederlander, Afghaan of Surinamer zijn, doet niet toe, heeft een buitenlander in Nederland gewerkt dan is voor hem AOW premie afgedragen, heeft dus recht op 2% AOW opbouw over dat jaarquote:Slaat nergens op dat mensen niet uit eigen land aow krijgen gratis
quote:AI-overzicht
Om 2% AOW-opbouw per jaar te krijgen, moet je 12 maanden per jaar in Nederland wonen, maar dit is niet de enige voorwaarde.
Het gaat om de periode van 50 jaar voor je AOW-leeftijd, waarbij elk jaar dat je niet in Nederland woont of werkt, leidt tot een korting van 2% op je AOW-uitkering.
Dus, voor een volledige AOW-opbouw is het nodig om 50 jaar in Nederland te wonen of te werken, of een combinatie van beide.
AOW-opbouw en verblijf in Nederland
Verzekerd voor AOW: Je bent verzekerd voor de AOW als je in Nederland woont of werkt.
2% opbouw per jaar: Voor elk jaar dat je verzekerd bent, bouw je 2% AOW op.
50 jaar voorafgaand aan AOW-leeftijd: De AOW wordt opgebouwd in de 50 jaar voordat je de AOW-leeftijd bereikt.
Korting bij afwezigheid: Woon of werk je niet in Nederland in die 50 jaar, dan wordt je AOW-uitkering gekort met 2% per jaar.
Voorbeeld: Woon je tot je 28e in het buitenland en verhuis je dan naar Nederland, dan heb je 40 jaar AOW opbouw, wat neerkomt op 80% van een volledige AOW.
quote:
AOW is maximaal 70% van het minimumloon, gehuwden AOW is 50% van het minimumloonquote:AI-overzicht
Een Wajong-uitkering is een percentage van het minimumloon.
Voor mensen met een Wajong-uitkering die duurzaam geen mogelijkheden tot arbeidsparticipatie hebben, is de uitkering 75% van het minimumloon.
Voor Wajongers die nog wel mogelijkheden tot arbeidsparticipatie hebben, is de uitkering 70% van het minimumloon.
Haha dan mogen ze van mij de aow leeftijd nog verder verhogenquote:Op zondag 10 augustus 2025 23:13 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
[..]
AOW is maximaal 70% van het minimumloon, gehuwden AOW is 50% van het minimumloon
Dan gaan mensen het prepensioen in of de WW, langer doorwerken in dienstverband dat trekt niet veel mensen ,quote:Op zondag 10 augustus 2025 23:18 schreef Vvdjemoeder het volgende:
[..]
Haha dan mogen ze van mij de aow leeftijd nog verder verhogen
Dat zouden ze willenquote:Op maandag 11 augustus 2025 00:46 schreef SymbolicFrank het volgende:
Als je met pensioen bent, lever je niks op en hoor je in de bijstand.
En daar die je inkomen aanvullen tot de armoedegrens, spaart dat dus maandelijks een bedrag ter hoogte van je pensioen.
Stem VVD!
quote:AI-overzicht
Voor gehuwden die een bijstandsuitkering ontvangen, is het netto bedrag per maand in 2025 ¤1.955,80, exclusief vakantiegeld, aldus Metronieuws.nl.
Dit bedrag geldt voor personen tussen de 21 jaar en de AOW-leeftijd.
De vakantietoeslag bedraagt 5% van dit bedrag, wat neerkomt op ¤97,79 per maand, of ¤1.173,48 per jaar.
Overzicht van de netto bijstandsnormen voor gehuwden in 2025:
21 jaar tot AOW-leeftijd: ¤1.955,80 per maand (exclusief vakantiegeld)
Vakantietoeslag (5%): ¤97,79 per maand, of ¤1.173,48 per jaar
quote:Netto AOW-bedragen 2025
De netto AOW-bedragen zijn wat u daadwerkelijk op uw rekening ontvangt na aftrek van loonheffing en premies. Voor 2025 kunt u als alleenstaande rekenen op een netto AOW van ongeveer ¤1.380 per maand.
Voor gehuwden of samenwonenden zal dit ongeveer ¤935 per persoon per maand zijn.
Degenen die het verknallen kunnen bij de supermarkt boodschappen inpakken ofzo.quote:Op maandag 28 juli 2025 09:38 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat komt regelmatig voorbij: "weg met die verplichte dingen, ik investeer het zelf wel." Dan zitten we straks wel met bejaarden die in de bijstand zitten.
met een AOW tekort , doordat je in het buitenland gewoond hebt een aantal jaar ofzo, heb je recht op een aanvulling uit de bijstand, tenzij je zelf vermogend bent of je vriend(in) een eigen huis / goed extra pensioen heeftquote:Op maandag 11 augustus 2025 04:06 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Degenen die het verknallen kunnen bij de supermarkt boodschappen inpakken ofzo.
Nog een keer aangezien je niet begrijptquote:Op zondag 10 augustus 2025 23:05 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
er is EEN regel ,
simpel en eenvoudig , sta je ingeschreven met domicilie in Nederland woonachtig dan krijg je AOW opbouw 2% per jaar
Wie hier niet (meer) woont of werkt die krijgt geen AOW opbouw
Ik vind het een eerlijke en terechte regeling
[..]
Mensen niet in Nederland woonachtig, krijgen geen AOW opbouw of ze Nederlander, Afghaan of Surinamer zijn doet niet toe, heeft een buitenlander in Nederland gewerkt dan is voor hem AOW premie afgedragen, heeft dus recht op 2% AOW opbouw over dat jaar
[..]
Dat kloptquote:Op maandag 11 augustus 2025 08:59 schreef suijkerbuijk het volgende:
[..]
Nog een keer aangezien je niet begrijpt
Ik zeg dat mensen die binnen komen buiten Nederland die hier alleen maar voor hun geluk zitten .
Met hun handje in de uitkering dan nog steeds aow opbouwen .
Via het gratis overheids geld waar elke werkende voor betaalt .
Nu kan elke Afrikaan , Syrië en enzz ons land binnen komen.
Asiel aanvragen en lekker thuis zitten met huis en enzz .
Waar ze ook nog familie over laten komen.
En dan vreemd vinden waarom de overheid alles moet doen kwa inkomen omdat te betalen.
Dat is geen houden aan.
En wat gaan we doen om het toch de zelfde weg in te gaan .
Dan gaan we de aow leeftijd verhogen of de aow minder uitbetaling.
Maar een Nederlander die in het buitenland woont / werkt , heeft ook geen recht op AOW opbouw hier, dus ik zie het probleem niet zoquote:AI-overzicht
De staat draagt geen AOW-premie af voor een bijstandsgerechtigde.
De AOW (Algemene Ouderdomswet) is een volksverzekering, en de premies hiervoor worden betaald door mensen die inkomen uit werk en woning hebben.
Een bijstandsuitkering is een sociale voorziening en geen inkomen waarvoor AOW-premie wordt afgedragen, aldus het Sociaalweb en de Belastingdienst.
Ik zou zeggen, begin een politieke partij die aan moslims, joden en buitenlanders (de eerste 5 jaar) het recht op AOW ontzegtquote:Dat had voorkomen kunnen worden door eerst te zeggen dat ze 5 jaar moeten werken in het land voor dat ze die rechten kregen
Zo te horen is de marketing van de PVV en VVD uiterst succesvol geweest!quote:Op maandag 11 augustus 2025 08:59 schreef suijkerbuijk het volgende:
[..]
Nog een keer aangezien je niet begrijpt
Ik zeg dat mensen die binnen komen buiten Nederland die hier alleen maar voor hun geluk zitten .
Met hun handje in de uitkering dan nog steeds aow opbouwen .
Via het gratis overheids geld waar elke werkende voor betaalt .
Dat had voorkomen kunnen worden door eerst te zeggen dat ze 5 jaar moeten werken in het land voor dat ze die rechten kregen.
Nu kan elke Afrikaan , Syrië en enzz ons land binnen komen.
Asiel aanvragen en lekker thuis zitten met huis en enzz .
Waar ze ook nog familie over laten komen.
En dan vreemd vinden waarom de overheid alles moet doen kwa inkomen omdat te betalen.
Dat is geen houden aan.
En wat gaan we doen om het toch de zelfde weg in te gaan .
Dan gaan we de aow leeftijd verhogen of de aow minder uitbetaling.
Het gaat er om dat de bijstand het aanvult, dus als jij 1000 Euro pensioen krijgt per maand, je dus 1000 Euro minder bijstand krijgt. Dan zitten we allemaal op de armoedegrens. Pas als je meer pensioen krijgt dan de bijstandsnorm hou je er per maand meer aan over. Dan krijg je dus gewoon geen bijstand.quote:Op maandag 11 augustus 2025 03:07 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat zouden ze willen
[..]
[..]
Iedere Nederlander heeft recht op bijstand als ie onder het bestaansminimum zakt en geen vermogen of partner met een inkomen heeftquote:Op maandag 11 augustus 2025 09:35 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Het gaat er om dat de bijstand het aanvult, dus als jij 1000 Euro pensioen krijgt per maand, je dus 1000 Euro minder bijstand krijgt. Dan zitten we allemaal op de armoedegrens. Pas als je meer pensioen krijgt dan de bijstandsnorm hou je er per maand meer aan over. Dan krijg je dus gewoon geen bijstand.
Het is dus een maatregel om op de AOW te bezuinigen door er eerst het pensioen af te trekken. Klinkt heel rechts en is in lijn met alle andere maatregelen uit het verkiezingsprogramma van de VVD. Alhoewel ze zoiets er natuurlijk niet in zetten, dat hoor je pas nadat een mogelijk coalitieakkoord rond is.
"Daar de AOW te duur is geworden, hebben we daar op moeten bezuinigen. We hebben meteen ook alle regels vereenvoudigd."
Samen met:
"Het hoogste belastingtarief gaat iets omlaag en bedrijven hoeven nu minder loonheffing af te dragen, zodat ze meer mensen in dienst kunnen nemen."
Zoiets.
quote:AI-overzicht
Ja, een Nederlander heeft in sommige gevallen recht op een bijstandsuitkering als zijn of haar AOW-uitkering onvoldoende is om van te leven.
Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn als iemand niet de volledige AOW heeft opgebouwd, bijvoorbeeld door verblijf in het buitenland.
Wanneer recht op bijstand bij een te lage AOW?
Onvoldoende opgebouwde AOW:
Als de AOW-uitkering lager is dan het sociaal minimum (het bedrag dat nodig is om van te leven), bijvoorbeeld door een periode van verblijf in het buitenland, kan een aanvulling worden aangevraagd.
AIO-aanvulling:
De AIO-aanvulling is een regeling van de SVB die de AOW aanvult tot het sociaal minimum.
Andere regelingen:
Naast de AIO en bijzondere bijstand kunnen er ook andere toeslagen of regelingen zijn, zoals huurtoeslag of zorgtoeslag, die het inkomen kunnen aanvullen.
Voorwaarden voor AIO en bijstand:
AIO:
De aanvrager moet in Nederland wonen en een onvolledige AOW hebben, met onvoldoende inkomen en vermogen om van te leven, aldus de SVB.
Waar aanvragen?
AIO: De AIO-aanvulling wordt aangevraagd bij de Sociale Verzekeringsbank (SVB).
.
Nee hoor.quote:Op maandag 11 augustus 2025 09:24 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Zo te horen is de marketing van de PVV en VVD uiterst succesvol geweest!
[ afbeelding ]
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |