Die onzin weer.quote:Op vrijdag 25 juli 2025 20:00 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Die onzin weer.
Een erfenis is geld wat over is gebleven van de overledene waar allang belasting over is betaald.
De overheid is niets misgelopen nu dit bedrag (of object van X waarde zoals een woning) word nagelaten.
Betaal je liever belasting over het geld waar je voor gewerkt hebt dan?quote:Op zaterdag 26 juli 2025 07:57 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Grotere diefstal is er bijna niet
Doet er niet toe, het idee achter de erfbelasting is dat diegene wat net nagelaten krijgt geen belasting erover heeft betaald, alsof de overheid iets misloopt met de overdracht in die zin.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:37 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Die onzin weer.
De erfgenaam heeft er geen belasting over betaald en buiten dat geldt het argument van "al belasting over betaald" met die gare logica voor elke belasting.
Die twintigers houden nu al weinig over na de hoge huur en overige lasten. Die kunnen niet eens “aanpassen”. De meeste 60’ers kunnen prima een hoger tarief in de eerste schijf hebben.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:21 schreef Montagui het volgende:
[..]
Leuk voor de twintigers die zich daarop kunnen aanpassen, totaal asociaal voor de 60'ers die dat niet meer kunnen.
een doorstroom met een stroomstootwapenquote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:00 schreef torentje het volgende:
[..]
Op welke partij moet men stemmen om een betere doorstroom te krijgen? Moet dan wel een doorstroom zijn op vrijwillige basis en die niet duurder is.
over inkomsten moet je belasting betalen , over arbeid inkomsten liefst weinig , de rest gokken, erven en berovingen moet flink gedokt wordenquote:Op vrijdag 25 juli 2025 20:00 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Die onzin weer.
Een erfenis is geld wat over is gebleven van de overledene waar allang belasting over is betaald.
De overheid is niets misgelopen nu dit bedrag (of object van X waarde zoals een woning) word nagelaten.
dat zijn landen waar je ook gewoon een hut in een rijstveld mag bouwen en de ramboetan , Doerian en ruige bananen van de bomen kan plukkenquote:Op vrijdag 25 juli 2025 21:20 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
En dit is gewoon niet waar, nog zat ontwikkelingslanden waarbij je gewoon op familie bent aangewezen.
Jezelf eerst 40 jaar niet voorbereiden en dan een samenleving in de schulden steken om de rekening bij 20 jarigen te leggen is ook niet eerlijkquote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:21 schreef Montagui het volgende:
[..]
Leuk voor de twintigers die zich daarop kunnen aanpassen, totaal asociaal voor de 60'ers die dat niet meer kunnen.
Belasting betaal je toch wel en vaak hebben de ouders zich letterlijk kapot gewerkt, veel belasting betaald en ze gaan dood en de belastingdienst komt nog meer halen waar ze op dat moment geen recht op hebben.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 12:39 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Betaal je liever belasting over het geld waar je voor gewerkt hebt dan?
Hoe zou je je in die 40 jaar hebben moeten voorbereiden wanneer je je hele gewerkte leven een gegarandeerd pensioen (AOW en bedrijfspensioen) wordt voorgehouden, en dat vlak voor je pensioenleeftijd ineens wordt weggeplukt.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 13:34 schreef Adames het volgende:
[..]
Jezelf eerst 40 jaar niet voorbereiden en dan een samenleving in de schulden steken om de rekening bij 20 jarigen te leggen is ook niet eerlijk
"Ja we weten wel dat u al 40 naar bij ons verzekerd bent hoor, maar de schade aan uw en de auto van de tegenpartij moet u zelf maar betalen. U heeft genoeg tijd gehad om uzelf voor te bereiden"quote:Op zaterdag 26 juli 2025 13:34 schreef Adames het volgende:
[..]
Jezelf eerst 40 jaar niet voorbereiden en dan een samenleving in de schulden steken om de rekening bij 20 jarigen te leggen is ook niet eerlijk
In de grote steden van China ziet het er ook zo uit. Zo'n wijk is afgesloten met een slagboom. Daar zie je de oudjes van 70+ nog best een potje volleybal op hoog niveau spelen..quote:Op zaterdag 26 juli 2025 09:44 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
dat wil men sowieso wel , heeft alleenwonend toeslag niets mee te maken
In een thuisplusflat woon je ook alleen in je eigen appartement ,met alleenwonende AOW
opgebouwd bedrijfspensioen is je eigendom , daar komt geen mens aanquote:Op zaterdag 26 juli 2025 13:52 schreef Montagui het volgende:
[..]
Hoe zou je je in die 40 jaar hebben moeten voorbereiden wanneer je je hele gewerkte leven een gegarandeerd pensioen (AOW en bedrijfspensioen) wordt voorgehouden, en dat vlak voor je pensioenleeftijd ineens wordt weggeplukt.
Ik ben benieuwd.
Dit klopt juist niet.quote:Op vrijdag 25 juli 2025 20:00 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Die onzin weer.
Een erfenis is geld wat over is gebleven van de overledene waar allang belasting over is betaald.
Eigendom is vrijwel altijd en overal relatief, zeker in een land waar al alles wat los en vastzit wordt belast. Onder druk wordt immers alles vloeibaar. Het idee dat een bedrijfspensioen 'onvervreemdbaar' is, is dan ook niet meer dan een waarschijnlijk tijdelijke luxe. Nood breekt wet, kent U die uitspraakquote:Op zaterdag 26 juli 2025 13:59 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
opgebouwd bedrijfspensioen is je eigendom , daar komt geen mens aan
Inderdaad vanwege construcies die mogelijk zijn binnen Box 2quote:
nou ga maar eens scheiden dan merk je heel snel dat het jouw eigendom WASquote:Op zaterdag 26 juli 2025 14:06 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Eigendom is vrijwel altijd en overal relatief, zeker in een land waar al alles wat los en vastzit wordt belast. Onder druk wordt immers alles vloeibaar. Het idee dat een bedrijfspensioen 'onvervreemdbaar' is, is dan ook niet meer dan een waarschijnlijk tijdelijke luxe. Nood breekt wet, kent U die uitspraak
door iemand andersquote:Op vrijdag 25 juli 2025 20:00 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Die onzin weer.
Een erfenis is geld wat over is gebleven van de overledene waar allang belasting over is betaald.
Tav van echtscheiding zijn er veel wijzigingen geweest. Was het na WOII nog regel dat men in gemeenschap van goederen huwde is dat nu niet langer zo. Ook de duur en grond van bijv alimentatie is gewijzigd.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 14:09 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou ga maar eens scheiden dan merk je heel snel dat het jouw eigendom WAS
dan krijg je op pensioendatum gaan 1200 euro netto maar slechts 600 euro netto pensioen per maand , en das nie leuk he
Maarre....... toch niet als je expartner overleden is, lijkt me? Als je nog getrouwd zou zijn zou je namelijk op dat moment ook weer je pensioen voor jezelf hebbenquote:Op zaterdag 26 juli 2025 14:09 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou ga maar eens scheiden dan merk je heel snel dat het jouw eigendom WAS
dan krijg je op pensioendatum gaan 1200 euro netto maar slechts 600 euro netto pensioen per maand , en das nie leuk he
Je hebt je er dus niet in verdiept, dus neem ik jou niet meer serieus als jij roept dat er een betere doorstroom naar bejaardenhuizen moet komen voor ouderen met een te grote woning.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 13:26 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
een doorstroom met een stroomstootwapen
Maar wie nu 40-50 is en pensioen opbouwt met het idee dat hij straks ook een AOW-uitkering krijgt, moet nu stevig gaan bijsparen om het AOW gat op te vangen.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 13:17 schreef Fer het volgende:
[..]
Die twintigers houden nu al weinig over na de hoge huur en overige lasten. Die kunnen niet eens “aanpassen”. De meeste 60’ers kunnen prima een hoger tarief in de eerste schijf hebben.
Precies. Eérst al op jonge leeftijd fulltime gaan werken.quote:Op zaterdag 26 juli 2025 13:52 schreef Montagui het volgende:
[..]
Hoe zou je je in die 40 jaar hebben moeten voorbereiden wanneer je je hele gewerkte leven een gegarandeerd pensioen (AOW en bedrijfspensioen) wordt voorgehouden, en dat vlak voor je pensioenleeftijd ineens wordt weggeplukt.
Ik ben benieuwd.
wat AOW premie betreft is dat terecht , in geval van het opgebouwde pensioen absoluut nietquote:Op zaterdag 26 juli 2025 14:14 schreef Niz het volgende:
En het geld van de mensen die zijn overleden voordat zij de AOW-leeftijd bereiken, blijft alle betaalde premie ook in de pot.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |