Dan gaan ze maar minder uitgeven, moeten normale bedrijven en mensen ook, op is op.quote:Op zondag 27 juli 2025 08:52 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Dat ergens anders ophalen gaat dus niet zo eenvoudig, gezien de bedragen waar het om gaat. De ECB de euros laten bijdrukken ligt meer voor de hand, dat doet Frankrijk dus ook. Dan betalen uiteindelijk alle euro gebruikers mee in de vorm van hogere inflatie. Dit kan uiteindelijk de euro doen instorten als men steeds vaker andere betaalmiddelen gaat gebruiken om de inflatie te ontlopen (hyperinflatie).
Overheden gaan daar niet voor, immers de helft van de begroting is al voor zorg en sociale zaken, zo veel kan/wil men niet korten, bijv het onderwijs geheel afschaffen. Meestal is de valuta/euro-pers de keuze.quote:Op zondag 27 juli 2025 08:57 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dan gaan ze maar minder uitgeven, moeten normale bedrijven en mensen ook, op is op.
Je denkt dat het bij bedrijven niet anders is?quote:Op zondag 27 juli 2025 09:01 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Overheden gaan daar niet voor, immers de helft van de begroting is al voor zorg en sociale zaken, zo veel kan/wil men niet korten, bijv het onderwijs geheel afschaffen. Meestal is de valuta/euro-pers de keuze.
Dat is inderdaad hopelijk het plan. Minder uitgeven aan AOW, want op is op. Moeten normale bedrijven en mensen ook.quote:Op zondag 27 juli 2025 08:57 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dan gaan ze maar minder uitgeven, moeten normale bedrijven en mensen ook, op is op.
AOW ers betalen deels ook AOW premie als extra belasting sinds 2021 in de tweede schijfquote:Op zondag 27 juli 2025 08:56 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik heb niks gespaard in mijn AOW potje aangezien het een verkapte belasting is.
quote:Wat zijn de belastingschijven voor AOW-gerechtigden?
Over je pensioen tot ¤ 38.441,- betaal je 17,92% belasting (in plaats van 35,82% als je jonger bent). Over je pensioen tussen ¤ 38.441,- en ¤ 76.817,- betaal je 37,48% belasting.
En over het meerdere betaal je 49,5% belasting.8 jan 2025
quote:Fiscaliseren AOW?
Wat betekent fiscalisering AOW?
Fiscalisering AOW is het betalen van de AOW-uitkeringen uit de algemene middelen, ofwel uit de belasting.
Dit betekent dat de AOW-premies, die nu alleen door werkenden worden betaald, worden aangevuld door extra belastingheffing bij gepensioneerden.12 apr 2021
quote:Wat is de belastingschijf na de 67e?
Waar je voor je 67e in 2021 tot ¤ 68.508,- 37,10% inkomstenbelasting betaalde, betaal je na je 67e tot ¤ 35.942,- 19,20%. De tarieven na ¤ 35.942,- blijven hetzelfde.7 dec 2024
Bedrijven hebben (nog) niet hun eigen valuta, Mark Zuckerberg van Meta heeft dat geprobeerd, maar werd door de US-gov teruggefloten en dat project belandde in de ijskast.quote:Op zondag 27 juli 2025 09:01 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je denkt dat het bij bedrijven niet anders is?
strak is er nog maar een wereld valuta, al het fiat geld kan / mag dan niet meer bijgeprint worden en krijgen we gigantische deflatie, vergelijkbaar met de jaren 30 van de vorige eeuw met de goudkoppelingquote:Op zondag 27 juli 2025 09:05 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Bedrijven hebben (nog) niet hun eigen valuta, Mark Zuckerberg van Meta heeft dat geprobeerd, maar werd door de US-gov teruggefloten en dat project belandde in de ijskast.
Je ontwijkt mijn vraag, kijk eens voor de grap: https://www.linkedin.com/(...)EARCH_HEADER&sid=EFGquote:Op zondag 27 juli 2025 09:05 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Bedrijven hebben (nog) niet hun eigen valuta, Mark Zuckerberg van Meta heeft dat geprobeerd, maar werd door de US-gov teruggefloten en dat project belandde in de ijskast.
Echt weer iemand die kennelijk het concept van premie niet snapt, wat leren jullie tegenwoordig op school?quote:Op zondag 27 juli 2025 09:03 schreef Adames het volgende:
[..]
Dat is inderdaad hopelijk het plan. Minder uitgeven aan AOW, want op is op. Moeten normale bedrijven en mensen ook.
In het geval van ASML circa 1,6 miljard euro in 2024 om maar een voorbeeld te noemen.quote:Op zondag 27 juli 2025 08:50 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat is niet mijn vraag, hoeveel Belasting betalen de multinationals, dus stoppen met je procentjes, gewoon harde miljoenen.
quote:ASML is kampioen belasting betalen en heeft dus ook politieke macht
De vennootschapsbelasting is in vijf jaar verdubbeld tot 48 miljard euro, meldde statistiekbureau CBS enkele weken geleden. Dat is nogal wat. De opbrengst is de optelsom van de belastingaangiftes van meer dan 400.000 bedrijven. Dat cijfer komt uit een recent rapport van het ministerie van Financiën over de vennootschapsbelasting. De Belastingdienst mag niks zeggen over individuele belastingplichtigen
En de anderen?quote:Op zondag 27 juli 2025 09:13 schreef Digi2 het volgende:
[..]
In het geval van ASML circa 1,6 miljard euro in 2024 om maar een voorbeeld te noemen.
Je gooit dingen door elkaar, hun beurswaarde staat erbuiten, het gaat over omzet, brutowinst, nettowinst en wat er van die winst werkelijk in de schatkist verdwijnt.quote:Op zondag 27 juli 2025 09:14 schreef raptorix het volgende:
[..]
En de anderen?
Overigens is dat minder dan 1 procent van hun waarde, kortom een lachtertje.
quote:ASML is kampioen belasting betalen en heeft dus ook politieke macht
De vennootschapsbelasting is in vijf jaar verdubbeld tot 48 miljard euro, meldde statistiekbureau CBS enkele weken geleden. Dat is nogal wat. De opbrengst is de optelsom van de belastingaangiftes van meer dan 400.000 bedrijven. Dat cijfer komt uit een recent rapport van het ministerie van Financiën over de vennootschapsbelasting. De Belastingdienst mag niks zeggen over individuele belastingplichtigen
Dat snap ik ook wel, ik geef alleen maar aan dat er vanuit dit soort bedrijven best wat meer bijgedragen kan worden.quote:Op zondag 27 juli 2025 09:22 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Je gooit dingen door elkaar, hun beurswaarde staat erbuiten, het gaat over omzet, brutowinst, nettowinst en wat er van die winst werkelijk in de schatkist verdwijnt.
Aandeelhouders betalen dividendbelasting en vermogensbelasting over hun aandelen.
[..]
ASML draag al meer bij dan 15% van hun winst, echter dit belasten van multinationals is op basis van een internationaal verdrag dat belastingontwijking moet tegengaan. Zo'n verdrag kan je niet zomaar wijzigen en Trump gaat daaraan ook niet meewerken zoveel moet toch wel duidelijk zijn.quote:Op zondag 27 juli 2025 09:28 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat snap ik ook wel, ik geef alleen maar aan dat er vanuit dit soort bedrijven best wat meer bijgedragen kan worden.
Maar het geld is toch opquote:Op zondag 27 juli 2025 09:09 schreef raptorix het volgende:
[..]
Echt weer iemand die kennelijk het concept van premie niet snapt, wat leren jullie tegenwoordig op school?
nou dan gaan ze zeker naar Engeland of eldersquote:Op zondag 27 juli 2025 09:28 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat snap ik ook wel, ik geef alleen maar aan dat er vanuit dit soort bedrijven best wat meer bijgedragen kan worden.
Het hele concept van een premie is dat je dat in bewaring houd en er wat rendement op maakt. Als je als overheid die premie lekker gaat uitgeven aan allerlei flauwekul dan moet je niet later komen: Sorry ik kan je niet meer betalen, dan ga je zelf maar je shit oplossen.quote:
Het geld is niet in bewaring genomen. Dat is je toch duidelijk hoop ik?quote:Op zondag 27 juli 2025 09:36 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het hele concept van een premie is dat je dat in bewaring houd en er wat rendement op maakt. Als je als overheid die premie lekker gaat uitgeven aan allerlei flauwekul dan moet je niet later komen: Sorry ik kan je niet meer betalen, dan ga je zelf maar je shit oplossen.
De grap is dat de overheid dan zegt: Ja maar dan gaan de mensen er niet verstandig mee om!quote:Op zondag 27 juli 2025 09:34 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou dan gaan ze zeker naar Engeland of elders
beter is het om de pensioenfondsen te stoppen met hun geld zuigerij , en de bruto pensioenafdracht bij het salaris te voegen , dat levert fors mee op voor de werknemer
Als je de AOW afschaft betaal je ook geen AOW premie meer, dat is meer dan voldoende. Daarnaast betaalt doorgaans de werkgevers een aanzienlijk deel van de pensioenpremie. Er is al een neiging tot een inflatie spiraal in Nederland. De pensioenafdracht er nog bij lijkt mij olie op het vuur, daarnaast hebben velen een gat in hun hand, en zetten zelf niet of onvoldoende opzij voor hun pensioen.quote:Op zondag 27 juli 2025 09:34 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou dan gaan ze zeker naar Engeland of elders
beter is het om de pensioenfondsen te stoppen met hun geld zuigerij , en de bruto pensioenafdracht bij het salaris te voegen , dat levert fors mee op voor de werknemer
Ja de pensioenlobby is met die 2000 miljard euro gigantisch groot, maar de pensioen premie kan alvast omlaag naar 17,9% voor ieder fonds , gelijk aan de AOWquote:Op zondag 27 juli 2025 09:38 schreef raptorix het volgende:
[..]
De grap is dat de overheid dan zegt: Ja maar dan gaan de mensen er niet verstandig mee om!
Wat doet de overheid zelfs met de premies? Ja man we verbrassen het lekker, weet je wat ontwikkelings hulp aan India zodat ze dat lekker kunnen investeren in hun Nucleaire en Ruimte programma, terwijl wij zelf nog niet eens een satelliet in de ruimte kunnen brengen.
Mwah, dit is al zeker sinds de 90er jaren bekend, of je moet onder een rots geleefd hebbenquote:Op zondag 27 juli 2025 09:36 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het hele concept van een premie is dat je dat in bewaring houd en er wat rendement op maakt. Als je als overheid die premie lekker gaat uitgeven aan allerlei flauwekul dan moet je niet later komen: Sorry ik kan je niet meer betalen, dan ga je zelf maar je shit oplossen.
Het probleem is dat er heel veel mensen zijn die maar een beperkt of geen pensioen hebben, en ook niet meer de tijd hebben om dit op te bouwen.quote:Op zondag 27 juli 2025 09:40 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Als je de AOW afschaft betaal je ook geen AOW premie meer, dat is meer dan voldoende. Daarnaast betaald doorgaans de werkgevers een aanzienlijk deel van de pensioenpremie. Er is al een neiging tot een inflatie spiraal in Nederland. De pensioenafdracht er nog bij lijkt mij olie op het vuur, daarnaast hebben velen een gat in hun hand, en zetten zelf niet of onvoldoende opzij voor hun pensioen.
Ik leef helemaal niet onder een rots, ik ben financieel in principe al onafhankelijk op mijn 52e, maar waarom noemt de overheid het dan nog steeds een premie?quote:Op zondag 27 juli 2025 09:41 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Mwah, dit is al zeker sinds de 90er jaren bekend, of je moet onder een rots geleefd hebben
En waar gaan ze dat ophalen? Nog hogere belastingen bij de werkenden neerleggen?quote:Op zondag 27 juli 2025 08:32 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ware het niet dat de premies van deze "gift" alleen ingelegd worden vanuit de belasting op inkomen, als ze dat geld niet meer hebben gaan ze dat maar lekker ergens anders ophalen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |