Dat conflict is ook meer zwart wit. Dat zou een stuk minder zwart wit worden als de Oekraïners zoveel burgerslachtoffers zouden maken in Rusland. Wat Rusland nu wel constant doet met raketten op burgerdoelen. Beide overheden van Iran en Israël en Hamas lijken weinig problemen te hebben met burgerslachtoffers om hun doelen te bereiken.quote:Op maandag 23 juni 2025 11:05 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat argument maakt dan ook niemand, maar we kunnen wel concluderen dat de Russen dit conflict zijn begonnen vanuit expansionistische motieven. Dat is dus de slechte kant, Oekraïne is het slachtoffer en de goede kant.
In principe is dit een verbroken belofte. Amerikanen moeten zelf maar oordelen of ze daar begrip voor hebben. Ze hebben hem zelf herkozen na een objectief slechte eerste termijn.quote:Op maandag 23 juni 2025 07:59 schreef vosss het volgende:
Dat is toch waanzin. 350 miljoen inwoners en dan is niet alleen dit zogenaamd de beste president, maar ook heel dat team om hem heen het beste wat dat land te bieden heeft.
Man man man.
Hij zal wel mondeling geïnformeerd worden. Ik geloof er nog niet zoveel van dat zijn positie onder druk staat, voor dit conflict zag ik maar weinig mensen met invloed aan zijn stoelpoten zagen.quote:Op maandag 23 juni 2025 11:46 schreef Doler12 het volgende:
De geruchten dat Khamenei aan de kant wordt geschoven, maken mij nieuwsgierig. Voorlopig is er nog een lauwe reactie van Iran. Als er inderdaad bewegingen zijn om Khamenei uit de weg te ruimen, wie zitten er dan allemaal in het complot? Khamenei zit natuurlijk totaal geïsoleerd in zijn bunkertje, zonder elektronica. Het lijkt mij niet dat hij nog werkelijk de controle heeft. Heeft hij überhaupt doorgekregen dat er een Amerikaanse aanval heeft plaatsgevonden? Mogelijk zit Araghchi in het complot en is er iets besproken met Poetin.
Wat gaan ze doen, de Shahed-drones weer terugsturen ?quote:
De aard van een conflict draait om de intentie van beide partijen, niet om het aantal burgerslachtoffers. Als de Oekraïne meer burgerslachtoffers zou maken dan de Russen, maakt dat Oekraïne niet ineens de dader in deze oorlog.quote:Op maandag 23 juni 2025 11:50 schreef Momo het volgende:
[..]
Dat conflict is ook meer zwart wit. Dat zou een stuk minder zwart wit worden als de Oekraïners zoveel burgerslachtoffers zouden maken in Rusland. Wat Rusland nu wel constant doet met raketten op burgerdoelen. Beide overheden van Iran en Israël en Hamas lijken weinig problemen te hebben met burgerslachtoffers om hun doelen te bereiken.
In het diplomatische front, mogelijk een rol spelen met het beheer van het symbolische verrijkte uranium van Iran.quote:
Ik vraag me af hoe ze gaan helpen. Want de militaire middelen zijn nu hard nodig in de Oekraine.quote:
Zou Rusland geen Cuba crisis 2.0 kunnen doen? Nukes op schepen richting Iran sturen, die natuurlijk dan geblokkeerd gaan worden door de VS. En dan wordt het een wedstrijdje wie het eerste knippert met Trump.quote:Op maandag 23 juni 2025 12:00 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Ik vraag me af hoe ze gaan helpen. Want de militaire middelen zijn nu hard nodig in de Oekraine.
Als Iran de straat van Hormuz afsluit, is dat in het belang van Rusland. Dus ze kunnen wel iets gevonden hebben waar ze iets voor elkaar kunnen betekenen.
niks dusquote:Op maandag 23 juni 2025 11:59 schreef Doler12 het volgende:
[..]
In het diplomatische front, mogelijk een rol spelen met het beheer van het symbolische verrijkte uranium van Iran.
Maanden terug hadden ze al beloofd luchtafweer te plaatsen/leveren.quote:
Wie zijn de grote verliezers daarbij? Saudi-Arabië neem ik aan?quote:Op maandag 23 juni 2025 12:00 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Ik vraag me af hoe ze gaan helpen. Want de militaire middelen zijn nu hard nodig in de Oekraine.
Als Iran de straat van Hormuz afsluit, is dat in het belang van Rusland. Dus ze kunnen wel iets gevonden hebben waar ze iets voor elkaar kunnen betekenen.
Intentie en manier van handelen moeten dan wel overeenkomen met elkaar (met een klein beetje foutmarge ingebouwd). In het geval van Oekraïne is dat aantoonbaar zo. In het geval van Israël (en Iran en Hamas) aantoonbaar niet. Een essentieel verschil.quote:Op maandag 23 juni 2025 11:59 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
De aard van een conflict draait om de intentie van beide partijen, niet om het aantal burgerslachtoffers. Als de Oekraïne meer burgerslachtoffers zou maken dan de Russen, maakt dat Oekraïne niet ineens de dader in deze oorlog.
Die willen ze dus vrij krijgenquote:Op maandag 23 juni 2025 12:21 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Lekker slim, in die gevangenis zitten de tegenstanders van het regime
Wellicht dat ze de muren opblazen?quote:Op maandag 23 juni 2025 12:21 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Lekker slim, in die gevangenis zitten de tegenstanders van het regime
Ik verwacht wel dat Rusland kan gaan escaleren, en ons kan verassen. Iran heeft zich naar Rusland als een goede bondgenoot opgesteld en daar moet iets tegenover staan.quote:Op maandag 23 juni 2025 11:59 schreef Doler12 het volgende:
[..]
In het diplomatische front, mogelijk een rol spelen met het beheer van het symbolische verrijkte uranium van Iran.
Die is er al, een of andere koekwous van de Iraanse staatstelevisie die heel trots staat te verkondigen dat Iran het Israelische luchtruim controleert.quote:Op maandag 23 juni 2025 11:47 schreef Nober het volgende:
Waar blijft de Iranese versie?
[ afbeelding ]
Geen idee, maar al die landen (SA, Qatar, VAE etc) daar kunnen dan opeens niks meer exporteren dus gaat de geldkraan ook dicht zou je zeggen.quote:Op maandag 23 juni 2025 12:13 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Wie zijn de grote verliezers daarbij? Saudi-Arabië neem ik aan?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |