inderdaadquote:Op dinsdag 3 juni 2025 21:52 schreef maily het volgende:
Eigenlijk kan TS dit het beste laten regelen door professionele hulpverlening .....
dat niet alleenquote:Op dinsdag 3 juni 2025 22:02 schreef greysbones het volgende:
[..]
inderdaad
hoe nobel ook
zelf alles laten staan
en volledig afkicken is voor de meesten niet te doen
is ook nog een dingetje jaquote:Op dinsdag 3 juni 2025 22:03 schreef maily het volgende:
[..]
dat niet alleen
dat ze hem eerst onderzoeken en kijken hoe hij eraan toe is en dan een afkickadvies geven.
Wat is jouw ervaring ?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 21:58 schreef Koettie het volgende:
[..]
Wat zeg jij nou joh. Ontwenning kan gevaarlijk zijn. Niet iedereen heeft er even veel last van. En dat varieert van last van zweten en trillen tot een dodelijk insult. Daar zijn niet zomaar percentages op te pakken. En zeggen dat het nodig is om last te hebben zodat je kan stoppen is gewoon kul en onjuiste informatie.
Wat is professioneel? Want heel eerlijk, dat stelt niet veel voor in Nederland. Of heb je daar ook veel ervaring mee?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 21:58 schreef R_Nest het volgende:
[..]
Goed advies wel,
Hoe is dat bij jou bevallen 20x stoppen en terugvallen? Deed je dat met of zonder hulp want het is nogal een bijzonder advies om professionele niet te adviseren.
Lichamelijk niet, juist alleen maar beter. Alleen het slapen is vreselijk, ook zweten. De nacht duurde heel lang, heel lang voordat ik in slaap viel en dan ook maar half in slaap de rest van de tijd. Maar goed, wel interessant, sinds lange tijd weer een keer gezien wat er rond 6:30 op tv is.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 19:02 schreef Koettie het volgende:
[..]
Had je last van het niet drinken, lichamelijk? En hoe heb je geslapen?
Precies hetzelfde als ik heb ervaren dus.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 22:22 schreef Masberum het volgende:
[..]
Lichamelijk niet, juist alleen maar beter. Alleen het slapen is vreselijk, ook zweten. De nacht duurde heel lang, heel lang voordat ik in slaap viel en dan ook maar half in slaap de rest van de tijd. Maar goed, wel interessant, sinds lange tijd weer een keer gezien wat er rond 6:30 op tv is.
Hij zegt toch niet dat hij niet naar proffesional moet. Hij zegt: eerst beseffen dat hij een alcohol probleem heeft daarna proffesionele hulp.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 21:58 schreef R_Nest het volgende:
[..]
Goed advies wel,
Hoe is dat bij jou bevallen 20x stoppen en terugvallen? Deed je dat met of zonder hulp want het is nogal een bijzonder advies om professionele niet te adviseren.
Dankjewel Roes, ik begon echt een beetje te twijfelen aan mijzelf. Er zitten enorm slechte hulpverleners in Nederland en ik zou soieso particuliere psychologen aanbevelen maar die kosten goud geld. Het begint altijd met je eigen mindset, wil ik nu stoppen ja of nee, twijfel is altijd failure.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 22:29 schreef Roesjesjager het volgende:
[..]
Hij zegt toch niet dat hij niet naar proffesional moet. Hij zegt: eerst beseffen dat hij een alcohol probleem heeft daarna proffesionele hulp.
Iemand die gaat omdat andere roepen dat je moet gaan gaat nooit succes hebben. Professionals zijn geen verrichtters van wonderen.
Okay ik zou eigenlijk moeten slapen maar snelle reactie richting jou. Ik werk in de zorg en ik werk veel samen met zorg proffionals afhankelijk van wie je het vraagt ben ik er ook een.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 22:33 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Dankjewel Roes, ik begon echt een beetje te twijfelen aan mijzelf. Er zitten enorm slechte hulpverleners in Nederland en ik zou soieso particuliere psychologen aanbevelen maar die kosten goud geld. Het begint altijd met je eigen mindset, wil ik nu stoppen ja of nee, twijfel is altijd failure.
Slaap lekker Roesquote:Op dinsdag 3 juni 2025 22:47 schreef Roesjesjager het volgende:
[..]
Okay ik zou eigenlijk moeten slapen maar snelle reactie richting jou. Ik werk in de zorg en ik werk veel samen met zorg proffionals afhankelijk van wie je het vraagt ben ik er ook een.
Soms zit ik in vergaderingen of gesprekken met andere disciplines om maar te bedenken wat we moeten doen, en dat moeten we constant aanpassen.
En heel vaak weten we het ook niet en doen we wat voorheen werkt of wat we denken dat zou kunnen helpen.
ik denk dat je met grootschalige problemen als verslaving sowieso naar de tweedelijns moet. Eerstelijns gaat het niet worden daar is het te complex voor.
Afijn ik ga nu echt slapen. Maar goed twijfel niet te zeer aan jezelf. Je zei niks geks. Stap 1 is erkennen dat je een probleem hebt. Vandaaruit kan een proffesional dan ook ondersteunen maar deze gaan het ook niet altijd allemaal weten.
Mêh, dat is ook wat overdreven, maar het is vrij kort ja. Vervolgens kan je erover twijfelen wat daarna fysiek en wat mentaal is natuurlijk.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 21:25 schreef Duveldrinker het volgende:
Want afkicken fysiek is de kater, die is na een dag of 1,2 weg.
Nee sorry dat is niet overdreven, na 48 uur is alle alcohol uit je bloed.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:19 schreef nostra het volgende:
[..]
Mêh, dat is ook wat overdreven, maar het is vrij kort ja. Vervolgens kan je erover twijfelen wat daarna fysiek en wat mentaal is natuurlijk.
Dat is wat anders dan geen afkickverschijnselen hebben.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:22 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Nee sorry dat is niet overdreven, na 48 uur is alle alcohol uit je bloed.
Dat zeg ik ook niet, maar een heftige griep is veel vervelender dan afkicken. Persoonlijk voor mij en 99 procent van andere mensen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:23 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat is wat anders dan geen afkickverschijnselen hebben.
Misschien voor jou. Ik belandde op dag drie in een rolstoel door de tremoren, dag vier en vijf liep ik met een rollator en kon ik door het trillen nog geen beker melk drinken. En alle dagen braakte ik om de vijf minuten - letterlijk - zodat er ook geen voedsel of (orale) medicatie opgenomen werd. Om het over een mogelijk delier (vaak ook pas rond dag drie) nog niet te hebben als je daar gevoelig voor bent.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:25 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Dat zeg ik ook niet, maar een heftige griep is veel vervelender dan afkicken. Persoonlijk voor mij en 99 procent van andere mensen.
Ok en heel eerlijk want misschien doe ik mijn drankgebruik bagatlilseren. Hoeveel dronk jij dagelijks tot deze tremoren?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:31 schreef nostra het volgende:
[..]
Misschien voor jou. Ik belandde op dag drie in een rolstoel door de tremoren, dag vier en vijf liep ik met een rollator en kon ik door het trillen nog geen beker melk drinken. En alle dagen braakte ik om de vijf minuten - letterlijk - zodat er ook geen voedsel of (orale) medicatie opgenomen werd. Om het over een mogelijk delier (vaak ook pas rond dag drie) nog niet te hebben als je daar gevoelig voor bent.
Maar goed, dat is voor iedereen anders, maar een week is toch wel vrij gemiddeld (tot 10 dagen). Slaapproblemen en dergelijk houden nog langer aan. En de gevolgen van, simpel gezegd, je dopaminehuishouding verneukt hebben zijn ook eerder fysiek dan mentaal, welbeschouwd.
Vreemd genoeg werden die afkickverschijnselen steeds heftiger na elke terugval, terwijl elke terugval steeds korter duurde (kindling effect). Bij mijn eerste opname blies ik 4,8 - gebruik kan je dan wel uitrekenen (en je wordt dan ook naar het ziekenhuis doorgestuurd en niet opgenomen), maar had ik veel minder last. De laatste keer heb ik een week gedronken, maar dan wel 24/7. Ik denk zo'n zes flessen wijn op het laatst (maar blies "maar" 2,0).quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:33 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Ok en heel eerlijk want misschien doe ik mijn drankgebruik bagatlilseren. Hoeveel dronk jij dagelijks tot deze tremoren?
Ik weet niet wat je zeker weet. Ik weet ook niet waarom ik gister het voordeel van de twijfel kreeg. En waarom het zwaai icoontje terwijl je erna gewoon weer verder gaat?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 18:39 schreef maily het volgende:
[..]
Gisteren kreeg je nog het voordeel van de twijfel.
Vandaag weet ik het zeker.
quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:39 schreef nostra het volgende:
[..]
Vreemd genoeg werden die afkickverschijnselen steeds heftiger na elke terugval, terwijl elke terugval steeds korter duurde (kindling effect). Bij mijn eerste opname blies ik 4,8 - gebruik kan je dan wel uitrekenen (en je wordt dan ook naar het ziekenhuis doorgestuurd en niet opgenomen), maar had ik veel minder last. De laatste keer heb ik een week gedronken, maar dan wel 24/7. Ik denk zo'n zes flessen wijn op het laatst (maar blies "maar" 2,0).
Misschien verschilt dat ook per persoon, in mijn hoogtij dagen....meer laagste punten dronk ik een liter cask strength wihsky en 6 halve liters. Geen idee wat dat omgerekend is, ik ben wel vrij flink qua lengte en fysiek maar ik kon altijd stoppen de andere dag zonder doodsbedreigende problemen.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:39 schreef nostra het volgende:
[..]
Vreemd genoeg werden die afkickverschijnselen steeds heftiger na elke terugval, terwijl elke terugval steeds korter duurde (kindling effect). Bij mijn eerste opname blies ik 4,8 - gebruik kan je dan wel uitrekenen (en je wordt dan ook naar het ziekenhuis doorgestuurd en niet opgenomen), maar had ik veel minder last. De laatste keer heb ik een week gedronken, maar dan wel 24/7. Ik denk zo'n zes flessen wijn op het laatst (maar blies "maar" 2,0).
Hoe gaat het nu met je Mas?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:43 schreef Masberum het volgende:
[..]
Ik weet niet wat je zeker weet. Ik weet ook niet waarom ik gister het voordeel van de twijfel kreeg. En waarom het zwaai icoontje terwijl je erna gewoon weer verder gaat?
Nou goed genoeg ook al heb ik evenveel als normaal gedronken. Maar dat lag in de planning. Volgende week maandag en dinsdag niet. Ga wel over een uur slapen ongeveer want moet wel weer een beetje op tijd opquote:
Verschilt ook per persoon en is op zich ook niet zo relevant, want het punt de je maakte is wel terecht: het stoppen is een hel (voor de één dan net wat meer dan de ander), maar met benzo's en toezicht te overzien. De echte uitdaging komt daarna pas - en daarna duurt erg lang, zo niet levenslang (maar wordt met de tijd wel steeds draaglijker om een beetje positief te blijvenquote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:46 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
[..]
Misschien verschilt dat ook per persoon, in mijn hoogtij dagen....meer laagste punten dronk ik een liter cask strength wihsky en 6 halve liters. Geen idee wat dat omgerekend is, ik ben wel vrij flink qua lengte en fysiek maar ik kon altijd stoppen de andere dag zonder doodsbedreigende problemen.
Morgen weer werken?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:48 schreef Masberum het volgende:
[..]
Nou goed genoeg ook al heb ik evenveel als normaal gedronken. Maar dat lag in de planning. Volgende week maandag en dinsdag niet. Ga wel over een uur slapen ongeveer want moet wel weer een beetje op tijd op
Pfff het duurt mij nu al meer dan 20 jaar. Ik val nog steeds terug. Daarom post ik hier nu. Ik pak alles aan om niet te drinken en neem alle bagger van andere users tot me.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:49 schreef nostra het volgende:
[..]
Verschilt ook per persoon en is op zich ook niet zo relevant, want het punt de je maakte is wel terecht: het stoppen is een hel (voor de één dan net wat meer dan de ander), maar met benzo's en toezicht te overzien. De echte uitdaging komt daarna pas - en daarna duurt erg lang, zo niet levenslang (maar wordt met de tijd wel steeds draaglijker om een beetje positief te blijven).
Ja een halve dag vanuit huis dus dat is te overzien. Maar daar hou ik ook altijd rekening mee als ik alcohol drink. Een rare eigenschap van wat ik begrijp maar ja dat is gelukkig zoquote:
Ja, dat lijkt me erg lastig. Is het bij jou echte zucht, terugverlangen naar toen het nog leuk was, onderdrukken van gevoelens of overmoed ('glaasje kan nu wel')?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:51 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Pfff het duurt mij nu al meer dan 20 jaar. Ik val nog steeds terug. Daarom post ik hier nu. Ik pak alles aan om niet te drinken en neem alle bagger van andere users tot me.
Maar mag ik een brutale vraag stellen? Je zei ooit ik heb en een iimort export bedrijf en dat gaat wel door zonder mij en later was je een online designer in diensverband? Heb je nu wel een vaste baan?quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:51 schreef Masberum het volgende:
[..]
Ja een halve dag vanuit huis dus dat is te overzien. Maar daar hou ik ook altijd rekening mee als ik alcohol drink. Een rare eigenschap van wat ik begrijp maar ja dat is gelukkig zo
Ik wil niet zijn topic overnemen, maar meer belonen. Ik beloon mijzelf na een lange werkdag of een prestatie met mijn team. met drank.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:53 schreef nostra het volgende:
[..]
Ja, dat lijkt me erg lastig. Is het bij jou echte zucht, terugverlangen naar toen het nog leuk was, onderdrukken van gevoelens of overmoed ('glaasje kan nu wel')?
Ja dat mag je vragen. Import export bedrijf gaat starten zodra we een magazijn hebben. Het magazijn dat we hadden daarvan heeft de persoon die het had niet bepaalde zaken betaald en daarom kunnen we er geen gebruik van maken. De Ethiopische overheid wacht nog op betaling die hij niet gaat doen zo lijkt het. Dus zijn we bezig met het zoeken van een nieuw magazijn. Of het betalen van de juiste mensen. Maar dat gaat traag zo lijkt het.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:54 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Maar mag ik een brutale vraag stellen? Je zei ooit ik heb en een iimort export bedrijf en dat gaat wel door zonder mij en later was je een online designer in diensverband? Heb je nu wel een vaste baan?
Nou je mag het topic overnemen hoor. Met een topic overnemen is naar mijn idee niks mis zolang het gepaard gaat met feiten, nuttige zaken etc. Het woord 'overnemen' heeft alleen een negatieve associatie omdat het vaak gepaard gaat met offtopic reacties. Maar zoals jij reageert is primaquote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:56 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Ik wil niet zijn topic overnemen, maar meer belonen. Ik beloon mijzelf na een lange werkdag of een prestatie met mijn team. met drank.
Dat was ook sarcastisch bedoeld. Ik ben best wel bevooroordeeld door andere users en jouw eigen antwoorden. Dat mag ook, maar ik herken enorm veel in jou. Dus ik wil je graag je normaal te woord staan en hopelijk kunnen we elkaar helpen.quote:Op woensdag 4 juni 2025 00:01 schreef Masberum het volgende:
[..]
Nou je mag het topic overnemen hoor. Met een topic overnemen is naar mijn idee niks mis zolang het gebaseerd is op feiten, nuttige zaken etc. Het woord 'overnemen' heeft alleen een negatieve associatie omdat het vaak gepaard gaat met offtopic reacties. Maar zoals jij reageert is prima
Nou ja ik hoop dat je me ook graag normaal te woord zou willen staan als je me niet herkent in jezelf.. daar ontbreekt het hier nogal aan namelijk.. normale reacties, waardoor je waarschijnlijk ook wel op een bepaalde manier bevooroordeeld bentquote:Op woensdag 4 juni 2025 00:04 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Dat was ook sarcastisch bedoeld. Ik ben best wel bevooroordeeld door andere users en jouw eigen antwoorden. Dat mag ook, maar ik herken enorm veel in jou. Dus ik wil je graag je normaal te woord staan en hopelijk kunnen we elkaar helpen.
Maar misschien lees ik verkeerd, waarom werk je maar 3.5 uur per week?quote:Op woensdag 4 juni 2025 00:06 schreef Masberum het volgende:
[..]
Nou ja ik hoop dat je me ook graag normaal te woord zou willen staan als je me niet herkent in jezelf.. daar ontbreekt het hier nogal aan namelijk.. normale reacties
Je leest het niet verkeerd maar ik heb het verkeerd getypt daar. Het moest zijn 3,5 werkdagen per week. Excuses. De 28 uur erna klopt gelukkig wel :pquote:Op woensdag 4 juni 2025 00:07 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Maar misschien lees ik verkeerd, waarom werk je maar 3.5 uur per week?
En je kinderen zie je niet verder? Dan heb je best veel vrije tijd toch? Leidt dat ook tot zuipen?quote:Op woensdag 4 juni 2025 00:08 schreef Masberum het volgende:
[..]
Je leest het niet verkeerd maar ik heb het verkeerd getypt daar. Het moest zijn 3,5 werkdagen per week. Excuses
Nou ja die zie ik af en toe. En nou ja de vrije tijd tot ongeveer 19:00 leidt niet tot zuipen. Ik drink alleen 's avonds. Zelf denk ik dat het vooral is dat ik weinig voldoening uit dingen haal om te doen (ook wellicht gevoed door alcoholgebruik, maar dat was ook al zo voordat ik veel alcohol dronk). Ik heb ook geen echte angst voor het einde van mijn leven, ook niet als dat wat met een lijdensweg is. Dat helpt ook niet mee denk ik. Ik heb niet echt iets van 'ik ga op deze manier vroegtijdig dood, laat ik er maar iets aan doen'. Ik doe er dus wel iets aan, gisteren, en volgende week denk ik ook wel. Maar echt compleet stoppen is voor iemand zoals ik denk ik niet haalbaar (en wellicht deels stoppen ook niet)quote:Op woensdag 4 juni 2025 00:09 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
En je kinderen zie je niet verder? Dan heb je best veel vrije tijd toch? Leidt dat ook tot zuipen?
Oei heel herkenbaar, lijdensweg heb ik wel angst voor man. Wanneer alles ineens op zijn plek valt en al je stomme beslissingen je inhalen op je ziektebed. Mag ik vragen hoe oud je ben?quote:Op woensdag 4 juni 2025 00:16 schreef Masberum het volgende:
[..]
Nou ja die zie ik af en toe. En nou ja de vrije tijd tot ongeveer 19:00 leidt niet tot zuipen. Ik drink alleen 's avonds. Zelf denk ik dat het vooral is dat ik weinig voldoening uit dingen haal om te doen (ook wellicht gevoed door alcoholgebruik, maar dat was ook al zo voordat ik veel alcohol dronk). Ik heb ook geen echte angst voor het einde van mijn leven, ook niet als dat wat met een lijdensweg is. Dat helpt ook niet mee denk ik. Ik heb niet echt iets van 'ik ga op deze manier vroegtijdig dood, laat ik er maar iets aan doen'. Ik doe er dus wel iets aan, gisteren, en volgende week denk ik ook wel. Maar echt compleet stoppen is voor iemand zoals ik denk ik niet haalbaar (en wellicht deels stoppen ook niet)
39 jaar. En zelf ervaar ik het niet alsof (vanuit de positie gesproken dat het nog niet zo is, dus wellicht gemakkelijk, maar voor mijzelf weet ik wel dat mijn denkwijze niet echt veranderd als het wel zo is) ik het niet als stomme beslissingen zal zien als ik stervende ben. Meer van "dit wist ik al wel, geen reden om nu extreem zielig te doen plotseling"quote:Op woensdag 4 juni 2025 00:20 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Oei heel herkenbaar, lijdensweg heb ik wel angst voor man. Wanneer alles ineens op zijn plek valt en al je stomme beslissingen je inhalen op je ziektebed. Mag ik vragen hoe oud je ben?
serieus? ook niet voor je meisjes?I Ik ben niet heel veel ouder maar ik kan mijn zoon echt niet echterlaten nu.quote:Op woensdag 4 juni 2025 00:26 schreef Masberum het volgende:
[..]
39 jaar. En zelf ervaar ik het niet alsof (vanuit de positie gesproken dat het nog niet zo is, dus wellicht gemakkelijk, maar voor mijzelf weet ik wel dat mijn denkwijze niet echt veranderd als het wel zo is) ik het niet als stomme beslissingen zal zien als ik stervende ben. Meer van "dit wist ik al wel, geen reden om nu extreem zielig te doen plotseling"
Nee ook niet voor hen. Ik ben er dus mee bezig om nuchter te worden voor wat langere tijd. Of dat nou lukt of niet, de poging is wat waard. Maar nee ik heb de kinderen nu 6 tot 8 jaar (ik wissel de leeftijden af en toe wat af om herkenbaarheid te voorkomen voor diegenen die het opvielen en ernaar gaan vragen), als mijn alcoholgebruik me genoeg uitmaakte dan zou ik al eerder gestopt zijn.quote:Op woensdag 4 juni 2025 00:29 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
serieus? ook niet voor je meisjes?I Ik ben niet heel veel ouder maar ik kan mijn zoon echt niet echterlaten nu.
Drink je nu ook?quote:Op woensdag 4 juni 2025 00:35 schreef Masberum het volgende:
[..]
Nee ook niet voor hen. Ik ben er dus mee bezig om nuchter te worden voor wat langere tijd. Of dat nou lukt of niet, de poging is wat waard. Maar nee ik heb de kinderen nu 6 tot 8 jaar (ik wissel de leeftijden af en toe wat af om herkenbaarheid te voorkomen voor diegenen die het opvielen en ernaar gaan vragen), als mijn alcoholgebruik me genoeg uitmaakte dan zou ik al eerder gestopt zijn.
Er zijn genoeg redenen waarom ik niet gestopt ben. Maar alles wat ik meld wordt hier gezien als een excuus om het niet te doen. Het verleden en de situatie maakt niks uit, je hebt gewoon geen ruggengraat als het ware als je niet gewoon stopt voor je kinderen. Nou dat zou een perfecte wereld zijn niet waar.
De realiteit is complexer, volgens mij willen veel verslaafden wel stoppen maar lukt het gewoon niet, het is tegenwoordig ook een geestesziekte. Probeer maar iets te vechten wat er in je hersenen gaande is.
Ik heb vanaf 19:30 ongeveer 80 cl / 0,8 liter wodka 37,50% alcohol gedronken. Dus ja. Maar ik ga nu wel slapen.quote:
quote:Op woensdag 4 juni 2025 00:48 schreef Masberum het volgende:
[..]
Ik heb vanaf 19:30 ongeveer 80 cl / 0,8 liter wodka 37,50% alcohol gedronken. Dus ja. Maar ik ga nu wel slapen.
Slaap lekker gozer, morgen weer een nieuwe dag.quote:Op woensdag 4 juni 2025 00:48 schreef Masberum het volgende:
[..]
Ik heb vanaf 19:30 ongeveer 80 cl / 0,8 liter wodka 37,50% alcohol gedronken. Dus ja. Maar ik ga nu wel slapen.
Ik werk in de verslavingszorg. Je hebt mensen die er fluitend doorheen gaan als ze eenmaal de knop gevonden hebben en mensen die blijven worstelen. En mensen die amper onwennig hebben en mensen die alleen in de detox mogen/kunnen stoppen ivm somatisch gevaar van de onwennig.quote:
Ontwenning is niet hetzelfde als een kater. Een kater is voornamelijk uitdroging en verwerken van gifstoffen en is vervelend, niet gevaarlijk. Ontwenning na chronisch drinken brengt je lichaam uit balans, die heeft hard moeten werken om zo goed mogelijk te functioneren met drank en als de drank opeens wegvalt kan je lichaam dat niet zo snel compenseren. Met dus ontwenning als gevolg, wat kan leiden tot een insult. Fijn dat je je ervaringen deelt want dat is heel waardevol maar pas op met wat je zegt als je niet zeker bent of het klopt.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 23:19 schreef nostra het volgende:
[..]
Mêh, dat is ook wat overdreven, maar het is vrij kort ja. Vervolgens kan je erover twijfelen wat daarna fysiek en wat mentaal is natuurlijk.
Ik vind het een beetje vergelijkbaar met diabetes. Er is mee te leven maar je moet je leven aanpassen en altijd blijven opletten. Je hersenen veranderen door verslaving en het is echt niet alleen een 'ruggengraat' ding. Verslaving is heel complex. Ik werk ook met een doelgroep waarin stoppen niet perse het doel is. Niet iedereen wil of kan stoppen. Dan richten we vooral op mogelijkheden om zo veel mogelijk lichamelijk risico te ondervangen. Met alcohol voornamelijk belang van thiamine, echt onmisbaar als je veel drinkt.quote:Op woensdag 4 juni 2025 00:35 schreef Masberum het volgende:
[..]
Nee ook niet voor hen. Ik ben er dus mee bezig om nuchter te worden voor wat langere tijd. Of dat nou lukt of niet, de poging is wat waard. Maar nee ik heb de kinderen nu 6 tot 8 jaar (ik wissel de leeftijden af en toe wat af om herkenbaarheid te voorkomen voor diegenen die het opvielen en ernaar gaan vragen), als mijn alcoholgebruik me genoeg uitmaakte dan zou ik al eerder gestopt zijn.
Er zijn genoeg redenen waarom ik niet gestopt ben. Maar alles wat ik meld wordt hier gezien als een excuus om het niet te doen. Het verleden en de situatie maakt niks uit, je hebt gewoon geen ruggengraat als het ware als je niet gewoon stopt voor je kinderen. Nou dat zou een perfecte wereld zijn niet waar.
De realiteit is complexer, volgens mij willen veel verslaafden wel stoppen maar lukt het gewoon niet, het is tegenwoordig ook een geestesziekte. Probeer maar iets te vechten wat er in je hersenen gaande is.
Bedankt voor je correctie, daar had ik duidelijker in moeten zijn.quote:Op woensdag 4 juni 2025 05:59 schreef Koettie het volgende:
Ontwenning is niet hetzelfde als een kater. Een kater is voornamelijk uitdroging en verwerken van gifstoffen en is vervelend, niet gevaarlijk. Ontwenning na chronisch drinken brengt je lichaam uit balans, die heeft hard moeten werken om zo goed mogelijk te functioneren met drank en als de drank opeens wegvalt kan je lichaam dat niet zo snel compenseren. Met dus ontwenning als gevolg, wat kan leiden tot een insult. Fijn dat je je ervaringen deelt want dat is heel waardevol maar pas op met wat je zegt als je niet zeker bent of het klopt.
Ja, zie ik zeker. Detoxen is heel zwaar voor je lichaam, doet schade en geeft stress voor je hersenen/lichaam/zenuwstelsel. Hoe vaker je terugvalt en weer door ontwenning gaat, hoe zwaarder de ontwenning vaak ook is. De hele medische uitleg kan ik je niet vertellen maar zie het zelf als een soort 'slijtage' of een elastiekje die te vaak is uitgerekt. De eerste paar keren veert het weer helemaal terug maar na te vaak is de rek eruit t. Zie in de praktijk dat mensen na een korte terugval lang moeten herstellen. Als terugvallen kort op elkaar komen is gematigd drinken soms een veiligere optie dan meteen weer een detox. En dan weer een poging als er een plan ligt om terugval te ondervangen.quote:Op woensdag 4 juni 2025 06:16 schreef nostra het volgende:
[..]
Bedankt voor je correctie, daar had ik duidelijker in moeten zijn.
Zie jij vaker terug bij mensen dat hun herstel na iedere terugval - hoe "klein" ook, maar dus geen uitglijder - steeds zwaarder wordt? Het voelt wat onlogisch (als je minder hebt gedronken dan de keren daarvoor) en een echter verklaring anders dan "dat hebben sommige mensen" heb ik nooit echt gekregen.
Je weet wel mensen die zich bezighouden om andere mensen te helpen om te stoppen met drinken.quote:Op dinsdag 3 juni 2025 22:12 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Wat is professioneel? Want heel eerlijk, dat stelt niet veel voor in Nederland. Of heb je daar ook veel ervaring mee?
quote:Op dinsdag 3 juni 2025 22:29 schreef Roesjesjager het volgende:
[..]
Hij zegt toch niet dat hij niet naar proffesional moet. Hij zegt: eerst beseffen dat hij een alcohol probleem heeft daarna proffesionele hulp.
Iemand die gaat omdat andere roepen dat je moet gaan gaat nooit succes hebben. Professionals zijn geen verrichtters van wonderen.
Dat is niet raar hoor. Tussen besef dat er een probleem is en dat ook echt erkennen en er wat mee te doen zit vaak jaren en jaren. Deels is dat wat verslaving ook met je doet. 'Oh ik val best mee, kijk maar naar de buurman van Jan, die is pas erg'. Hersenen zijn wat dat betreft weinig betrouwbaar en juist dat is de crux met verslaving. Automatische gedachten kloppen niet en dat is voor omstanders duidelijk te zien maar niet als je er midden in zit. Het 'ik kan stoppen als ik echt wil' is er ook zo een. Niet omdat verslaafde dom zijn maar omdat hersenen veranderen. Dus 'weet ik niet hoelang' ermee bezig zijn is een heel normaal proces. Enorm ergerlijk voor de omgeving want die zien het anders.quote:Op woensdag 4 juni 2025 06:38 schreef R_Nest het volgende:
[..]
Dat de persoon in kwestie al ik weet niet hoelang topics maakt over zijn drank probleem en de problemen die daaruit ontstaan laten we maar even volledig buiten beschouwing.
[..]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |